Recept na jedlo z mletého mäsa

titkovamiriam
10. jún 2008

nenasla som nic podobne a rada varim take jedlo.tu je moj najnovsi recept
Pomlela som si kilo pliecka,uvarila 3vacia a nakrajala ich na male kocky,3 rozky som namocila do 0,4deci mlieka,3 vajcia a vsetko som zmiesala dokopy,pridala som tam este pol sacku mrazenej zeleniny-mrky,hrasok,kukurica -, osolila,majoran,bazalka,trosku vegety,korenia a cervenej papriky .po dokladnom zamiesani som to zatocila do alobalu a upiekla,podavala som to s varenymi zemiakmi a uhorkovym salatom.vyzeralo to dobre nakrajane a chutilo aj studene na druhy den.

elise
10. jún 2008

ja mleté mäso osolím, okorením a pridám do hrnca k opaženej cibulke a stále miešam až chytí mäsko bledú farbu a oddelí sa, potom pridám zeleninku. je to rýchle a my sme si to obľúbili🙂

titkovamiriam
autor
10. jún 2008

ja robim aj vysmazane fasirky,plnenu fasirku na niekolko sposobov a z mlieteho masa robim aj stavu na spagety,-udusim mlete maso s cibulo,cesnakom,bazalkou kari a sol zalejem pretlakom,pridam trosku niakej mrazenej alebo cerstvej zeleniny a sups to nacestoviny a na ne syr a papa cela rodina,taketo maso davam aj na pizzu.

dvojka
10. jún 2008

Ahoj.
Tak já dělám z mletého masa kuličky do koprové nebo rajské omáčky.Do mísy dám 350 g mletého telecího nebo hovězího masa a přidám vejce,sůl,dle potřeby strouhanku.Tvořim malé kuličky,které propeču na teflonové panvi a pak vkládám do omáčky kde vařim zhruba 15 minut

zinuska
10. jún 2008

cauko 😉 ja zas robim roladu z mleteho mäska. jednu tacku mleteho mäsa z Billy /tusim je to pol kila/ si zarobim ako na fasirky- m.mäso,majoran,sol,korenie,1-2 namocene rozky, vajco,ak mam,tak aj trochu postruhaneho syra, no a toto zamiesam, na alobal roztiahnem na taku polcentimetrovu vrstvu, nato poukladam po celej ploche platky sunky /alebo aky salam chcete a mate radi/, nato zas po celej ploche bud sendvicovy syr /tie balene platky/,alebo platky eidam syru, nato rozotriem prazenicu /ja si robim na mladej cibulke asi z 5-6 vajec,pridam pocas miesania trosiliiinku cierneho korenia,cervenu papriku a sol/ no a nakoniec celu plochu posypem hraskom z konzervy... pomocou alobalu,co je pod mäskom zrolujem ten plat a vytvori sa mi rolada. tu roladu v tom alobale uzavriem,dam na plech do truby a peciem asi hodinku zabalenu a na takych 10 minut potom ten alobal roztvorim a necham tak zvrchu zapiect,pripadne este nato mozte na tych 10 min dat aj struhany syr a tak zapiect...
je to straaaaasne dobreeee!!! ale vlastne si tam mozte podavat co len chcete - kapiu,uhorky,parky.... 🙂

titkovamiriam
autor
10. jún 2008

skor by som zabudla ze milujeme plnenu papriku,alebo kapustovy list

zinuska
10. jún 2008

juj,to aj my 😉 a ja ho davam aj do kelovych listov,to je vynikajuca chut!!

mirka a k tomu tvojmu prvemu prispevku: to si dala do tej zmesi aj 3 surove vajcia a este aj tie uvarene nakrajane??
a na kolkych stupnoch si to piekla a ako dlho asi?? mrazenu zeleninu si predtym neuvarila,ze? zajtra to spravim na obed 😉 dik za typ!!!

napis prosim,ako robis ty tie plnene kapustne listy!! ale prosim postup jak pre blbu!! 😀 😀 😉 diiik

vesi
10. jún 2008

ja robím mäsovú žemlovku.

nakrájané rožky dám na vymastený plech. mleté mäso orestujem na panvici na cibulke, pridám cesnak, koreniny, osolím a vysypem na rozložené rožky, na to môžeme dať aj zeleninku, môže byť aj orestovaná, podľa druhu, posypem strúhaným syrom, na to zase vrstvu nakrájaných rožkov, polejem to kyslou smotanou rozmiešanou s vajcom a strúhaným syrom, dám zapiecť.

ešte poznámka, ten plech vymastíme iba málinko, prípadne vôbec, lebo mäsko pustí masť .

zinuska
10. jún 2008

mmmmm...vesi aj to vyzera dobre!! 😉 juj,ja zboznujem mlete mäso! 😵

len piste babulky receptiky!!! ja to vsetko uvariiiiim! 😀

vesi ja sa tu pytam jak decko,ale to pre istotu,ja si aj recept radsej 3 krat precitam,nez to spravim 😀
aj to zakryvas na nejaku dobu? a na kolko stupnov??

vesi
10. jún 2008

zinus, nezakrývam, pečiem cca pri 180 st. len kým sa to nezapečie, lebo to mäso máš už orestované, tak by tam nemalo byť nič surové 🙂
a ja sné radšej sa opýtaj, aj ja to robím 😀

zinuska
10. jún 2008

jaaaaj ozaj,sak to mäsko je hotove 😀 tak sa fakt pytam jak blba 😝 😎 no tak diiiky

baby ked to spravim,dam vediet,ci chutilo 😉

titkovamiriam
autor
11. jún 2008

plneny kapustny list:stredne velka kapusta sa uvari cca10min v slanej vode ked vychladne tak sa opatrne pooddeluju kapustne listy
mlete maso sa osoli,okoreni,prida sa cervena paprika na 1kg masa davam asi 150g ryze ktora je tiez uvarena beznym sposobom,pridam jedno vajce,pretlacene 4struciky cesnaku a touto zmesou naplnim list tak aby maso nevytieklo a prepychnem sparadlom. v hrnci si na oleji spenim cibulku ,pridam rajciakovy pretlak,vodu sol, oregano,kari,trosku cukru a vkladam listy,varim cca45min.
je to trosku piplava ale dobra mnamka,podavam k tomu varene zemiaky,niekto dava do hrca na dno zopar listov z kapusty,co zostala.

pacna
11. jún 2008

akurat som si na dnes vytiahla ml.maso a idem robit paradajkovu s gulickami milujeme ich. 🙂

titkovamiriam
autor
11. jún 2008

dalsi mnam recept,uvari sa ryza ako ma kto rad,mlete maso sa zmiesa s vacom ,osoli,majoranka,vegeta ,korenie podla chuti a do pekaca sa navrstvi ryza ,maso,kysla kapusta,ryza maso,kapusta,ryza zaleje sa smotamou+2vajcia moze byt aj struhany syr a neha sa zapekat.

fifla
11. jún 2008

miriam myslis kolozvarsku kapustu, mnaaaam

titkovamiriam
autor
11. jún 2008

ani neviem ako sa to vola ale asi hej 😀 😀

fifla
11. jún 2008

ja este pridam:

1. bolognese...na oleji orestujete 1 cibulu na drobno, 5 strucikov cesnaku a 1 vacsiu karotku na malinke kusocky...restujete 6 minut. pridate 500g mleteho maska, najlepsie je hovadzie ale da sa aj z bravcoveho a restujete dalsich 10 min. potom pridate jednu konzervu krajanych rajcin, 4 lyzice paradajkoveho pyre, tymian, trosku vina a lyzicu cukru, nakoniec osolite a okorenite a na miernom ohni prikryte dusite 30 min. potom premiesate a dusite este 15 min. vynikajuce na cestoviny alebo zapiect lasagne

2. cina...orestujete na teflonovej panvici mlete masko, pridate na rezanceky nakrajanu mrkvu, por, sampiony, kukuricu a klicky, pridate sojovu omacku, chilli, vegetu, lyzickzu cukru a 3 struciky cesnaku. nakoniec pridame ryzove cestoviny urobene podla navodu

3. spageti s masovymi gulockmi v rajcinovej omacke...do stredne riedkeho besamelu ( maslo + hl. muka + mlienko) pridame rajcinove pyre, cukor, peper a 4 struciky cesnaku, dusime asi 5 minut. mlete masko vymiesame spolu s 3 krajcami chleba namocenymi v mlieku, cibulkou na drobno, mletou paprikou a peprom so solou. na panvici na masle robime s maska gulocky asi ako lieskovy orech. hotoeve ivh na 10 minut zavarime v omacke a podavame na spagetach

zinuska
11. jún 2008

taaak Miriamka,uz sa pecie ten tvoj prvy recept!! 😵 😵 napisem,ci aj chutil... 😉

akurat ja som tam pridala aj trosku sojovej drte,lebo som mala malo mleteho mäska,ale my sojove lubime,takze by to nemalo byt zle 🙂

titkovamiriam
autor
11. jún 2008

jasne vsetko mlete maso sa moze davat so sojou 😀

zinuska
11. jún 2008

tak Mimi PARAAAADICKA!! 😅 😅 😅 dakujem za typ! 😉 uvarila som k tomu zemiaky a do kyslej smotany som dala trochu soli a kopor a bola aj omacka mnaaaam 😀

livka299
11. jún 2008

Baby ja milujem iba CHILLI CON CARNE a LASAGNE ale ani fasirky nie su na zahodenie 😀 😀 😀 😀

zuzidr
11. jún 2008

táááák môj receptík na mleté mäsko: zemiakové pyré dám na spodok janskej mysy,na to už vopred orestované mleté mäso(na spenenej cibulke a červenej paprike orestujem mlaté mäsko ochutené podla chuti)na to šampinony,ale nemusia bsyť,a na to zase vrstva zemiakového pyré.dať zpiecť na 180stupnov,nech je na zem.pyré hnedastá kôrka. mnamkááááá 😀

a lasagne:ovarené lasagne do janskej mysy,potrieť mletými rajčinami,na to mleté mäso,a to bešamelovú omáčku,zase lasagne,a potom vrstvu opakujem,posypem strúhaným syrom a posledná vrstva sú lasagne.mnááám 😀 😀 😀 😀

titkovamiriam
autor
12. jún 2008

zuzidr to poznam s tym pyre -ja to zalejem este asi 1dc smotany v ktorej je rozmiesany chren a to je mnam.

mamacat
12. jún 2008

tento je v anglictine 😕 nechce sa mi to teraz prelozit ak by ste niecomu nerozumeli kludne sa pytajte.
ja to robim z mleteho morcacieho masa ale da sa aj z ineho 😉 velmi jednoduche.

EXTRA LEAN TURKEY MEATLOAF
--------------------------------------------------------------------------------

1-2 packages extra lean ground turkey
2 eggs
packaged bread crumbs
barbecue sauce
1/2 cup green bell pepper
1/2 cup onion
1/2 cup mushroom

Combine meat, eggs and barbecue sauce to your liking. Mix well. It's
easiest to do with your very own hands! Add other ingredients, some
like less some may like more!
Slowly add bread crumbs to thicken the loaf.

Be careful - adding too much will mean you'll need to add more egg and
barbecue sauce.

Bake until thoroughly cooked usually about 45 minutes at 350°F. But
keep an eye on it as it is extra lean so it cooks faster and will dry
up.

luciferek
13. jún 2008

tak my zbožňujeme jedno jídlo z mletého masa, je to holandský recept a jmenuje se Chilli con carne, mňamka 🙂

mleté maso se podusí, osolí a trošku osmahne bez oleje, pak se přidá na velké kostky nakrájená čerstvá paprika (žlutá, zelené, ať je to pěkně barevné a lákavé pro očko), porek na kolečka a zase se trošku podusí, pak se přidá rajský protlak, kečup a koření (chilli con carne), můžeme nahradit mletým chilli (pro děti vynecháváme), bazalku, trošku kari... když je vše hotovo (zeleninka na skus), tak se přidají červené fazole (my dáváme hotové z plechovky bez šťávy). Jako příloha je výborná rýže i těstoviny 😉 . Dobrou chuť !!!

holly1
18. jún 2008

luciferek, to zní dobře, to určitě zkusím

leoni.d
6. júl 2008

Ja zase robím zapečené baklažány plnené mletým masom. Je to naozaj chutné.
ak má niekto záujem, pošlem recept...
stačí iba napísať...

holly1
10. júl 2008

ahoj, určitě pošli, s baklažánem moc neumím, ale ráda se naučím 🙂

kisska
18. júl 2008

holly - ked ti je baklazan horky, skus ho po nakrajani trochu osolit asi na 20 minut. Sol vytiahne horkost, potom len osusit papierovou utierkou a mozes s nim robit co chces, plnit, grilovat, zapekat....

sirinka
18. júl 2008

a ako spravne grilovat baklazan? mne ostane vacsinou taky tuhy a bez chuti...dajte nejake tipy...je lepsi vacsi alebo mensi?

sirinka
6. aug 2009

ahojte... chcela by som grilovat nieco z mleteho masa...najlepsie na sposob pleskavice...mate niekto recepty a tipy?