Recept na jedlo z mletého mäsa

titkovamiriam
10. jún 2008

nenasla som nic podobne a rada varim take jedlo.tu je moj najnovsi recept
Pomlela som si kilo pliecka,uvarila 3vacia a nakrajala ich na male kocky,3 rozky som namocila do 0,4deci mlieka,3 vajcia a vsetko som zmiesala dokopy,pridala som tam este pol sacku mrazenej zeleniny-mrky,hrasok,kukurica -, osolila,majoran,bazalka,trosku vegety,korenia a cervenej papriky .po dokladnom zamiesani som to zatocila do alobalu a upiekla,podavala som to s varenymi zemiakmi a uhorkovym salatom.vyzeralo to dobre nakrajane a chutilo aj studene na druhy den.

pancake
9. aug 2009

ja robim este plnene zemiaky mletym masom. vydlabem do nich dieru a naplnim ich ochutenou zmesou mleteho masa. a dam piect do rury ako pecene zemiaky.

a este robim sheperd pie:
do janskej misy/nevmastujem ani nevysypam nicim/ dam opecene a ocutene mlete maso,na to dam zavarany pohar mrkvy s hraskom a na vrch zemiakovu kasu. posypem vela struhanym syrom a dam zapiect na 20 minut do rury.

mlete maso pripravujem stale rovnako:cobula,cesnak, majoran,cier.korenie,sol,sladka paprika obcas horcica.

eva7780
10. aug 2009

pancake to vyzerá byť zaujímavo,určite vyskúšam 🙂 🙂

ajachlapikova
13. aug 2009

ahojky, já dělám pro svého manžela hamburgery, on je horší jako děcko, takže se mu každou chvilkou patlám s nějakým jeho výmyslem, ale ty hamburgery chutnají mě i jemu a je to rychlovka a za pár korun 😀 🙂

mleté maso
cibulka nakrájená nadrobno
vajíčko (pokud mi zbydou z něčeho jenom bílky, dám je tam i bez žloutku)
trošku strouhanky
sůl, pepř, sladká paprika - dle chuti

a pokud mám třeba slaninu, tak si ji opeču na pánvi a přidám k masu taktéž nebo zbytek sýra, prostě cokoliv co zbyde v lednici

Všechno se smíchá, udělají se placičky a opečou se buď na pánvi nebo na grilu. po upečení dávám do prokrojených housek spolu s hořčicí, kečupem, kolečkem cibule, zelím a trochou strouhaného sýra...

alami
13. aug 2009

babky, super téma, ja som robila donedávna z mletého masa málo, nejak mi to nenapadlo 😅 ale prisámbohu že sme sa nejak masa prejedli a prišli mi na chuť takéto receptíky, takže mám čo skúšať z tejto témy a pridávam odskúšanú a výbornú koložvársku kapustu
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=793

ďalej super hamburgery od lusil2005 - prvý príspevok - tak to je bašta - skúste, neoľutujete. Komu sa nechce robiť domáce žemle - kúpte si v obchode nejaké, prípadne aj medzi chleba sme ich už dávali, keď sa žemle minuli - no ale tioe domáce - mňam. tu je recept https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

a tiež výborná sekaná http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3669 - nemusíte v pekárni ak nemáte, všetko zmiešať a šup do rúry 😵

alami
13. aug 2009

kto by chcel vidieť ako fantasticky neodolateľne vyzerajú tie hamburgery, nech sa páči http://www.pekaren.salem.sk/index.php - pod obrázkom treba prekliknúť na ostatné slané a tam sú (nie je na to osobitný link, tak len takto)

rencasa
18. aug 2009

ja mám tiež jednoduchý recept na výbornú roládu z mletého masa 😉 takže potrebujete 1 kg mletého masa najlepsšie mix a to bravčove s hovadzím,potom to osolím,okorením...
potom si to maso rozotriem na potravinovú fóliu samo v tvare odĺžnika 🙂 celú plochu poriadne potriem plnotučnou horčicou,na to poukladám plátky šunky a plátky údeneho syra , zviniem do rolády vložím do vymasteného pekáča,vrch rolady potriem zakysanou smotanou,malinko podlejem,prikryjem a dám piecť a ešte počas pečenia občas potieram zakysanou smotanou no a ku koncu odkryjem a nechám malinko zapiecť mňam,mňam
výborná so zemiakovou kašou a hlávkovým šalátom
prajem dobrú chuť

aero
21. jún 2010

@rencasa - no tak toto musím vyskúšať!!!!!!
môže byť dobréééééééé, a je to jednoduché 😉

petruna110
22. jún 2010

@rencasa
taky vyzkouším, zní to opravdu dobře 🙂

ewellina
25. júl 2012

Zvýšili mi cestoviny a mám v chladničke mleté mäso. Poradíte nejaký receptík, kde by som mohla skombinovať tieto dve suroviny?

dana3262
26. júl 2012

Ja zas delam smes z mletyho masa.dUdelam ho s kořením a pak tam dám uvarenou nebo nalozenou cizrnu nebo fazole, ledový salat, rajcata a zakys.smetanu a pak tim plnim tortilly.

dana3262
26. júl 2012

No a pak samozřejmě burgery, ale ty děláme jen z hovězího. A domácí housky 🙂

alex33333
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maruskat
18. jún 2013

Ja robievam z mleteho mäsa bolonske na špagety: Rajcinovy pretlak, kukurica, mäso, cesnak, cibulka -co najdem doma. Dam na spagety postruham na to syr mnam 😀