Recept na rýchlu rajčinovú polievku. Máte niekto?

iliria
27. jan 2009

Ahojte,
vedel bz mi niekto poradit recept na rajcinovu polievku pre 18 mesacne dieta? Ja som ju vzdy robila len z cerstvych rajcin, ale tam ide bujon a dlho to trva, a navyse teraz nemam domace rajciny. Mama mi dala domace varene rajciny, sterilizovane, tak som to skusala urobit z toho, ale do malej som dostala 1 lyzicku a koniec 😎 . Nema niekto nejaky dobry recept? Ď.

sirinka
27. jan 2009

ja jej robim normalne z pretlaku, urobim lahku zasmazku, niekedy aj z cibulkou a nakoniec pridam pretlak a ochutim solcankou, pripadne cukrom alebo octom, podla toho, akej chuti je pretlak. do taniera nastruham syr a papa jedna radost.
a ked som robila z cerstvych paradajok nedavala som bujon, tiez som iba nakoniec dochutila 😉

roasha
27. jan 2009

tak ako sirinka,a nakoniec mozes dat trosku smotanky/je potom jemnucka/,a pridavas bud ten struhany syr,alebo drobnu cestovinku. 🙂

tatolu
27. jan 2009

Ja som dávala namiesto cestoviny ryžu.
Ale ináč tak isto 😉

iliria
autor
27. jan 2009

aj ja som to robila, ako tu pise sirinka, aj s cukrom, ale nechutilo jej to. Asi nema rada rajciny....
Zajtra vyskusam, uvidime... 😎

kvetinkaaa
27. jan 2009

baby čaute, čitam o rajčinkovej polievke ze pisete, nenormalnu chut som na nu dostala, ze by som ju aj teraz isla spravit! 🙂
ale musime este dopapkat zeleninkovu.
dobru noc papa

daskak
28. jan 2009

ahojte:
no ja som volakedy robila z pretlaku.. ale v poslednej dobe robim z parsirovanych paradajok a chutinam ovela viac...presne ako pisala sirinka.. lahka zasmazka, parsirovane paradajky, voda, cukor, sol, ja tam davam aj jednu celu cibulu napichanu klincekami a mrvenicku... navrch syr a mnam mnam 😉 😉

zuzka011
28. jan 2009

ja robim presne ako daskak plus este malinky strucik cesnaku a nakoniec trosku bazalky

kasis
28. jan 2009

Ja robim, zasmazka, pasirovane paradajky a voda, alebo parad. dzusu 100%, sol, cukor,mini cestoviny a do taniera nastruhany syr 😉 Malemu chuti 😉

titkovamiriam
28. jan 2009

Mnaam dnes urobim 😀

iliria
autor
28. jan 2009

No, nepodarilo sa. mala zjedla asi 10 lyziciek a dost. Asi je po mne, ja neznasam rajcinovu polievku - tak to potom aj vypada, ked ju varim, ani ochutnat ju neviem.

jaron
28. jan 2009

Ja mám strašne rád rajčinové polievky. Vymyslel som si aj recept, je výborný, neviem či to 18 mesačné dieťa bude jesť, ale môžeš si to aj upraviť (niektoré suroviny zameniť a tak), vychádza to podobne ako píše kasis z použitia paradajkového džúsu:

Talianska rajčinová polievka (4 - 5 porcií) (názov som si vymyslel, aby sa to nejako volalo)

• 3 dl vody
• 30 g drobných cestovín
• 1 l 100 % rajčinovej šťavy (džúsu)
• 1 lyžička škrobu
• 1 lyžička oregana
• 1 – 2 lyžičky bazalky
• 1 lyžička soli
• 1 lyžička solčanky
• 1 lyžica hnedého cukru (môže sa vynechať)
• 3 strúčiky cesnaku (podľa chuti môže byť i viac)
• olivový olej
• 1 biele tofu
• pažitka alebo iná vňať (petržlenová, čerstvá bazalka…)

Vo vode chvíľu povaríme cestoviny. Pridáme rajčinovú šťavu, škrob, oregano, bazalku, soľ, solčanku, cukor, zamiešame, privedieme do varu a varíme do uvarenia cestovín.

Pri podávaní do každej porcie na tanieri primiešame 1 lyžicu olivového oleja, posypeme strúhaným tofu a pažitkou.
Podávame s cesnakovými hriankami.

Obmeny: Cestoviny môžeme nahradiť ryžou, nadrobno nakrájanými zemiakmi alebo inými vhodnými surovinami, pričom podľa potreby upravíme čas predvarenia suroviny vo vode.

zdenkaamarosko
1. feb 2009

Paradajková polievka - do hrnca vliať 7 dl paradajkového pretlaku, 7 dl vody. Pridáme dve malé cibuľky celé, 5 klinčekov, 5 nové celé korenie, 2 čierne celé korenie, 1 bobkový list, soľ, 2-3 KL cukru. Priviesť do varu, zahustiť 5 PL ovsenných vločiek a v 1 dl vody rozmiešaná 1 Pl hladkej múky. Povariť 10 minúť za občasného miešania. Podľa potreby dochutiť alebo prispôsobiť dochucovanie veku dieťaťa.

zuzu13
3. feb 2009

ja robim rychlovku...dam prevriet vodu{kto chce do vody da varit cestovinu alebo ryzu, ale nemusi}, do vriacej dam pretlak{podla hustoty a farby davam aspon 2}pridam cukor, stipku soli...dochutim este cukrom...nasi maju radi sladku...a hotovo...moze sa posypat syrom alebo tie gulicky do polievky...neviem ako sa to vola 😅 a kto ma chut, moze si nakrajat st. chlieb na male kocky, dat na plech upiect do rury a sup s nimi do polievky

titkovamiriam
10. feb 2009

skuste urobit aj tak ze do polievok ako ich varite date aj nakrajany pomaranc 😀 a do polievky na tanieri slahacku

katrin21
12. mar 2009

najlepsia polievka je, ak date najprv varit spikovu, alebo inu kost( hovadziu, bravcovu), ked je skoro hotova pridate pretak, bobkový list, sol, cukor, cierne celé korenie, pred koncom davam nie ryzu, ale ovsené vlocky.
Je výborná, cukru davam aj 3 hrste, ked je vacsi hrniec, a pretlaky 2-3, podla hrnca, na mensi tak dva decove( mam rada pretlak Tescoi v skle... vyborný! )

a ked chem narychlo: urobim bledu mukovu zaprazku, dolejem vody trochu, potom pretlaky, miesam. Po 3 minutach dolejem vody doplna, pridam vsetky ingrediencie so cu uz hore napisane a varim.. moze sa dat aj cela cibula , cervena paprika( to davam asi vzdy) a tiez bujon! ten pomoze, ked nie je kost.
Odporucam, decka aj ja sa oblizujeme !!

katrin21
12. mar 2009

a svokra dava klinceky, tiez dobre..

lubica69
12. mar 2009

juj babky Super receptíky Musím skúsiť s tými ovsenými vločkami 😉 ja dávam mrveničku 🙂 Inak s tým najprv vyvarením kosti je pravda Ale je to zdĺhavé ale inak chutné

mayap
18. mar 2009

ja dávam do rajčinovej polievky nadrobno nakrájaný zemiak namiesto cestoviny alebo ryže. a deti je zbožňujú s postrúhaným syrom... 😉

marika80
21. mar 2009

Ja osmazim cibulu a mrkvu, potom tam daj rajciny, cele korenie, trocha soli, bujon a necham povarit. Ak je moc kysela trocha hnedeho cukru. Nakoniec rozmiksujem a podavam zo struhanym cukrom. A kedze mame radi cesnak tak ten tam hadzem uz skoro pred vypnutim.

danona
21. mar 2009

moj tip - do zaprazky davam aj cibulku nakrajanu, polievocku mixujem ponornym mixerom, tesne pred dovarenim pridam rosku skorice... posypame parmezanom... 🙂

althuncut
12. mar 2013

A milí moji ja varím dám recept ktorý chutí najviac ženám,lebo má výbornú chuť a hlavne má vôňu exotiky. 🙂 Takže začnem: Do 4 litrového hrnca dám variť 3 l. vody s jednou stredne veľkou cibuľou,4 klinčekmi,ALE NIE kovovými,ale tými čo do vina sa dávajú 🙂 KL oregana , KL bazálky,1ks.bobkového listku a 5-6 ks.nového korenia.To varím 10 min. Potom tie šperky s vody všetky vyberiem a čo sa nedá vybrať,tak mu doprajem nech ostane v hrnci a do tej horúcej vody dám O,5 Kg. paradajkového pretlaku z tetra pack krabičky.(najlepšií ten taliansky -prepasírované paradajky 100 %)Spolu to povarím asi 5 min.Potom urobím si na panvici zápražku ,trochu oleja a 3 zarovné PL hladkej muky.Múku dobre osmahnem ,pridám slabú KL červenej sladkej papriky a vlejem to do pripravovanej skoro polievky.Pridám šťavu z polovice menšieho citróna,2-3 kopcovité PL cukru (podľa chuti) ,slabú KL.morskej soli a za občasného miešania povarím ešte asi 5 min. A polievka je hotová. 🙂 odstavím a pripravím si voduktorú nechám zovrieť.Do nej dám asi polovicu balíčka cestovín.(slovenská ryža) uvarím do mäkká a oplachnem studenou vodou.A to si potom pridám podľa chutí a hladu... 🙂 do taniera(niekedy keď som po opici tak si omylom zvyknem dať aj do kvetináča) 😀 ,ale vy si radšej dávajte tiež do taniera,keď samozrejme tiež neste po opici. 😀 Potom zalejem to polievkou,premiešám a tlačím do hlavy ako keby som 2 týždne nejedol. 😀 Tak dobrú chuť aj väm milí moji! 😀 A DOBRÁ RADA NAD ZLATO: Kto by chcel mať polievočku s peknou exotickou vôňou,tak môže do hotovej polievočky vliať asi 1 dcl. voňavého Jaru,alebo Púru,keď to poznate čo to je.(?) 🙂 🙂 🙂 Vôňa exotiky sa bude šíriť z takej polievočky nie len po vašom byte,ale prejde aj k súsedom,ktorí všetci sa budú olízovať ako cigáni v deň sociálnych dávok. 😀 Dobrú chuť vám milí moji.! Váš altHuncút. 😀 😀 😀 😀

manka
13. mar 2013

@iliria ahojte

mozes zacat s uplne najjednoduchsim receptom a cibule, zaprazky, bylinky atd skusat pridavat az postupne. niekto uz tu spominal, ze vacsina deti lubi sladku polievku. aj nasi taku lubia. a hlavne hustu tmavo cervenu.

NAS RECEPT: dam varit trochu vody cca 4 cm, ale to zavisi, aku hustu lubite a aky je pretlak. nedavam muku, takze nedavam vela vody. vodu osolim, dam tam nove korenie, bobkovy list a 2 klinceky. ked sa trochu povari, pridam pretlak z tetra paku husty, tmavy. necham len prevriet a pridam cukor podla chuti cca 2 polievkove lyzice. a nakoniec par kvapiek olivoveho oleja. /ja davam na zaver aj melasu.. ale mi varime trochu inac, tak to len do poznamky/

ULTRARYCHLY RECEPT OD KUCHARA Z TALIANSKEJ RESTAURACIE: predtym, nez by ste oznacili palec dolu, toto mi naozaj povedal kuchar a z restauracie, ze ked je kriticka situacia, niekedy robia aj toto. Nech kazdy skusi a posudi. Rovno do taniera dat pretlak tiez ten tetra pak. zriedit studenou vodou na pozadovanu hustotu. Osolit, okorenit ocukrit a dat do mikrovlnky zohriat. Potom este par kvapiek olivoveho oleja. A kto chce nejake cerstve bylinky...

MOJ TIP: je super, ked mas pristup k domacemu pretlaku. ja som tiez dostala, ale detom bohuzial z toho polievka nechutila. tiez ani z cerstvych rajcin. este som to neskusala, ale mozno ho zmiesat s tym tetrapakovym.... A este ma napadlo, nemusis sa striktne drzat: do polievky z domaceho pretlaku ide bujon... daj si tam, co chuti tebe... 😉
a mozno tvoje deticky proste nebudu rajcinove.. 🙂

eliss14
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciaalex
30. júl 2013

Ludia co ste taki rajcinovi ako ja, nemate overeny recept/postup, ako doma zavarat cele rajciny? V zime si kupujem cele olupane rajciny v konzerve, chcela by som to vyskusat spravit doma, rajciny mam len ten postup mi akosi chyba?....

mabella
12. sep 2013

@luciaalex nasi robia len mlete, ale to asi nepotrebujes. Po rokoch skusenosti, ale vieme, ze musis vychytat naozaj dobre mäsite rajciny. Obycajne nie su potom take chutne. My sa vieme dohodnut na trznici s dovozcom a on nam donesie.