Recept na tvarohovo slivkový hrnčekový koláč

denisocka
25. jún 2008

foto http://www.rodinka.sk/user/view_page.php?page_i...

Na cesto potrebujeme (ja používam 300 ml hrnček):
2 hrnčeky polohrubej múky
1 hrnček kryštálového cukru
1/2 hrnčeka mlieka
1/2 hrnčeka oleja
3 vajcia
2-3 lyžice kakaa
1 kypriaci prášok
1 vanilkový cukor

Tvarohová plnka:
250 g mäkkého tvarohu
1 Zlatý klas - 40g
1 žĺtok
1 vanilkový cukor
2 lyžice kryštálového cukru
zavárané ovocie (veľmi dobré sú slivky, broskyne, marhule, čerešne - višne, alebo aj nič, koláč bude aj tak chutný tvarohový 🙂

Postup:
Najprv si vymiešame tvarohovú plnku. Do tvarohu pridáme žĺtok, vanilkový cukor, kryštálový cukor a Zlatý klas. Zlatý klas nevaríme ako puding, ale normálne nasypeme prášok a vymiešame s tvarohom.

Cesto urobíme jednoducho: všetko spolu zmiešame a nalejeme na olejom vymastený plech. Na cesto lyžičkou kladieme tvarohové kôpky vymiešanej plnky.

Takto to šupneme do rúry, nastavíme ju na cca 150 stupňov. Asi po 5-10 minútach, keď sa už cesto trošku zdvihne, pekáč vyberieme a naukladáme na vrch ovocie. Preto sa ukladá po 10 min., aby ovocie nepadlo do cesta, ale aby bolo na pekne vrchu. Dáme naspäť do rúry a dopečieme cca 10 min.

Či je dopečený zistíme pichnutím špilkou. Dokopy pečieme cca 20min 😉. Nakoniec ho posypeme práškovým cukrom a hor sa do maškrtenia!

martina21
26. jún 2008

dnes som upiekla je naozaj dobry, dala som jahodky a zabudla som na to ze az neskor tak som dala na zaciatku a nespadli, je vyborny doporucujem

miskinadamko
26. jún 2008

baby tento kolac bol uplne moj prvy robila som hoked som mala 12 rokov 😀 😅

denisocka
autor
26. jún 2008

som rada že chutí,manžel ho zbožnuje a ja ešte viac-raz dva nahadžem na plech a ide sa 😀

briluxina
26. jún 2008

urcite skusim aj na fotke vyzera vynikajuco, dik za typ. 🙂

denisocka
autor
26. jún 2008

no hádam aj tu bude tak chutiť ako na babetku.sk 😀

ivetah
30. jún 2008

v sobotu som ho jedla u svagrinej, spravila ho s marhulami a bol vynikajuci 🙂 tak som ho dnes urobila aj ja 😀 len pozor, v teplovzdusnej rure treba piect na 180 stupnov 😉

denisocka
autor
30. jún 2008

ivet,ja mam obyčko roma 😀 či mora 😝

ivetah
30. jún 2008

pohoda, upiekla som a je chutnucky 😀 mas este nejake v zalohe? 😉

denisocka
autor
30. jún 2008

mám ešte babovku na podobnom principe,ta ma nikdy nesklamala -idem ju vyšmejdiť

denisocka
autor
30. jún 2008

http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=64711&h... ale pokial nieste prihlaseny asi foto nezobrazí .inač minule som skusila zavarane jahody a pozor!!! nadávať -babovka sa predelila napoly ,lebo jahody ju "premočili" ,najlepšie bola so slivkami

katecameron
28. sep 2010

mate nejake dobre recepty na kolac s tvarohom?mam doma vela domaceho tvarohu nieco by som upiekla vyskusam aj od denisocky 🙂

lenkaza
22. nov 2019

Veľmiiiiii chutný 😋