Recept na vareškový koláč

jajax
16. jún 2009

dostala som od kolegyne recept na vyborny,jednoduchy a rychly kolac.pre tie ktora ho nepoznaju je tu recept:

VAREŠKOVÝ KOLÁČ.

3 šálky polohrubá múka,2 šálky kryštálový cukor,1/2 šálky oleja,1 ½ šálky mlieka,2 vajcia,1 prášok do pečiva,1 KL sódy bicarbony.
Všetko zmiešame vylejeme na vymastený,vysypaný plech a dáme piecť.Medzitým si spravíme polevu.
200 g práškový cukor,150 g Hera,5 PL mlieka,2-5 PL kakao.
Do horúceho koláča spravíme rúčkou varechy diery,polejeme polevou a rozotrieme.
Polevu robiť 1 ½ dávky.

cely kolac trva asi 3/4 hodiny,mozno aj menej a ma vyhodu aj v tom ze vsetky suroviny mame bezne doma.kto nema velmi rad cokoladu moze dat polevy len jednu davku.

jona74
16. jún 2009

no vyzera to dobre ,lacno a hlavne rychloooo 😀 😀 😀 takze urcite ho vyskusam 😉

jajax
autor
16. jún 2009

daj potom vediet ako sa vam pacil 😀

aussiegirl
2. júl 2009

baby moja mama ho piekla a rodina sa ho nevedela "dozrat" ... je fantasticky!!!!!

ralanka
2. júl 2009

Ja mám recept na vysokú biblaninu tuež rýchlo hotový:
4 vajcia, 400g pr. cukor, 2dcl olej, 3dcl mlieko toto vymiešať a pridať
500g polohr. múka, prášok do pečiva a štipka sody bicarbony - všetko vymixovať a vyliať na plech. Pridať ľubovoľné ovocie je super rýchlo hotová a naozaj nádherne vysoká mňamka 😝 😀

majina.b
2. júl 2009

http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/...

je fakt jednoduchý a na foto dobre vyzerá, vyskúšam

jozkasisi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hammy
31. júl 2009

Pre menej skúsené 😀 Tú polevu, tie suroviny len spolu vymiešať?

jajax
autor
2. aug 2009

hammy prepac to som tam zabudla napisat.na mierne teplom sporaku rozpustit a zmiesat.

hammy
3. aug 2009

Naštasie ma usmernili, takže to dobre dopadlo 😀 Jajax ďakujem za receptik, vynikajúci bol 🙂

jajax
autor
3. aug 2009

som rada ze chutil 😅

certica
6. aug 2009

skusala som ten kolac, celkom fajn, hlavne rychlovka. ja som tam este postruhala 2 jablka do cesta 😉 . myslim, ze najma ta poleva nasiaknuta dnu mu spravila chut

vinka
17. sep 2009

No neodolala som a robila som ho aj ja.Ale je fakt rýchly a chutný. 😉 Už sa ho chystám zas upiecť. 🙂

cherika
21. feb 2010

chutil vyborne, dokonca aj manzelovi hoci nema rad bublaniny

dsnadja
11. mar 2010

uplne uplne suprovy kolačik,dievčata ho šrotovali aj mne chutil a aj susedke chutil a aj jej mužovi 😀 aj ich deťom a moj muž nie je na kolačiky ale kedže to je dosť čokoladove tak aj jemu chutil...

kralicica
11. dec 2011

super koláčik, ja som pod polevu ešte rozotrela riedky ríbezľový džem.

viktoria12
15. aug 2012

a ta poleva sa lej uz na upečeny kolač alebo sa da´va este zapiect dakujem .