• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Recept na vianočné medovníčky

17. decembra 2014 
no ahojte,dnes som piekla medovnicky a robim to tak,ze medovnicky vytiahnem skor potrem vajickom a znova do truby na minutku,zajtra zdobim
27. nov 2010 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jajka.20 ak chces zalievat medovniky, polevu si musis jemne zriedit troskou studenej vody (po kvapkach), ale nie velmi, aby nestekala z medovnikov mala by sa tiahnuť ako na nitku. nesmie Plochu, ktoru chces zaliat si olemujes hustou polevou a potom iným kornútikom alebo vrecuskom nanesies redšiu polevu. Aby poleva získala krásny lesklý vzhľad, treba medovníky vložiť asi na 10-15 minút do teplovzdušnej rúry rozohriatej na cca 50 C a so spustenou ventiláciou. ak nemas teplovzdusnu ruru, tak nechaj pootvorene trosku dvierka,a by ti ta poleva nepopraskala.
30. nov 2010 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
velmi pekne,kde sa daju kupit tie vykrajovacki tie rybky,?aj ten domcek nadhera
30. nov 2010 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@troll dakujem, v tescu ich mali nedavno, aj rozne ine vykrajovacky v akcii..
30. nov 2010 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem,pojdem sa tam pozriet,mozno este nieake kupim,ak sa mozem opytat na ten domcek mas tiez nieake vykrajovacky?
30. nov 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte cukrárky, prosím si od vás radu. Dnes som piekla medovníky od Bibinky z 1. strany, sú fantastické :wink: Zdobila som ich bielkovou polevou a nejaká mi ostala. Ako dlho môžem skladovať už hotovú polevu? Kedysi som pekávala všetko možné, aj perníkovú chalúpku som si upiekla ale to bolo dávno a veľa vecí som pozabúdala :frowning2: Ďakujem :slight_smile:

@sofi07 krásne medovíčky :wink:
30. nov 2010 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fiha babenky, vy už vypekate medovničky? ja sa chystam až na vikend, oni vydržia dlho, že?
30. nov 2010 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. ja budem piecť medovníky v sobotu. Veľmi ma to baví zdobiť.
@dusanab - Koľko vám ostalo? Môžete to zjesť s nejakými keksami napríklad. Ale raz sme ju v škole na jeden den odložli. A potom sme dorobili novú.
1. dec 2010 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@curly1983 Tvoj tip s tými trblietavými vanilkovými rožkami ma zaujal, určite vyskúšam, dík za tip :wink:
ja mám tiež recept na medovníčky ,čo sú hneď mäkké, ale to Vianoc mi stvrdnú :sweat_smile:
Už neviem, kde ich skladovať, v kuchyni mi to nevyohvuje, lebo po čase dostane cukroví takú pachuť, balkón nemám, môžem do pivnice? Či radšej nie? :sweat_smile:
na akú hrúbku vaľkáte cesto? Mňa zdobenie nebaví, ani t onerobím, nemám rada piplavú prácu
1. dec 2010 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula těsto vyvaluju tak na 3-5mm, záleží jak se zadaří :slight_smile:
Cukroví jsem taky loni skladovala ve sklepě a pohoda, teda jestli tam nemáte myšky :grinning:

@dusanab poleva do druhé dne určitě vydrží, ale bude nejspíš nutné ji zředit vodou a citronovou štávou.

Už pár let peču perníčky co jsou hned měkké a letos jsou tvrdé jak šutr. Nevím kde se stala chyba, už jsem dělala 2 různé dávky a vždy je to tvrdé. Zatim si teda nikdo nestěžuje, namáčíme je do čaje.
1. dec 2010 o 08:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@editah222 to s tým čajom ma pobavilo :grinning: :grinning:
to nie je málo? 3 - 5mm :confused: :confused:
neviem ,či máem myši, nemali by sme mať, pravidelne sa deratizuje... Mňa to ani nenapadlo, že tam môžu byť myši...
1. dec 2010 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula ono to těsto celkem dost nabude, ale když to uděláš tlustší tak se taky nic nestane :slight_smile:
Musím říct, že perník s čajem je úžasný a co nám taky zbývá :grinning:

Mě to napadlo hned, protože kamarádka dala cukroví na balkon a i tam ji ho myšičky sežraly. Na štědrý den obcházela kamarádky a škemrala o cukroví :grinning:
1. dec 2010 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@editah222 ja som robievala práve hrubšie cesto, lebo tenšie mi vždy stvrdli... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. dec 2010 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkula a kruci, že by v tom byl zakopaný pes? Ale hotové perníčky mi příjdou tlusté dost.
Já jsem tak tenké vyvalovala hlavně na pernikové chaloupky, ty jsou pak pěknější.
1. dec 2010 o 08:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@editah222 mozno sa ti viac pripiekli....
@troll ano, na domcek mam vykrajovacku, je to pohodlnejsie :slight_smile: http://www.peceniehrou.sk/index.php?main_page=product_info&cPath=1_40_55_56&products_id=1027

@dusanab na druhy den poleva uz straca kvalitu, este sa da pouzit na zalievanie vacsich ploch, ale na zdobenie kornutikom uz nie. pripadne vyslahat novu a primiesat do nej tu staru... lepsie je robit polevu z polovice bielka, aj tak je toho dost :slight_smile:
1. dec 2010 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 @editah222 @sofi07 ďakujem vám krásne za rady, medovníkov bolo dosť tak som myslela že miniem z celého bielka, veľa polevy neostalo ale aj tak by mi to bolo ľúto vyhodiť.
1. dec 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sofi07 připečné snad nejsou, ale je to taky jedna z možností. :slight_smile: Co se dá dělat, čaj to jistí.
1. dec 2010 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Medovníčky sú upečené, podľa receptu Bibinky zo strany 1, sú fakt skvelé.
1. dec 2010 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja budem dnes zarábať cesto na medovníčky podľa Bibinky... Treba skúsiť niečo nové :wink:
1. dec 2010 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@berika a ostanu tie medovničky stale mäkke aj teraz a aj potom po par tyždňoch?
1. dec 2010 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bibinka ked horuce potrieme vajičkom tak už netreba ich vkladať späť do rure, či to vajičko vyschne na horucom medovničku ?dakujem za odpoved.
1. dec 2010 o 15:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sofi07 dakujem super stranka,urcite si nieco objednam
1. dec 2010 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lara1705 dnes som ich robila prvý krát, tak neviem či aj ostanú. Dúfam. Robila som ich okolo obeda a teraz som naschvál jedno ochutnala a sú mäkké.
1. dec 2010 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som piekla ani nie pred 2 tyzdnami, podla receptu na strane 12 od @kvojtanikova a boli vynikajuce, som myslela, ze z nich zoberiem aj na Mikulasa do MC zajtra, no uz je ich asi iba 5, takze smola....deti vsetko pojedli, inak boli uzasne, makkucke a aj cesto sa dobre robilo, maly zvladol vykrajovat aj ukladat na plech...takze sa chystam upiect este z jednej davky, tie skusim aj ozdobit...som zvedava, ako to dopadne, nie som velmi sikovna :confounded:
4. dec 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som piekla včera medovničky a prikladam recept, su mäkke hned po upečeni a aj dlhšiu dobu.
600g hladkej muky, 200g praškoveho cuku, 150g masla, 3 vajcia, 2 PL kakaa, 6 PL medu, 1 ČL soby bikarbony, 1 ČL mletej škorice, 1 ČL pernikove korenie.
Všetko zmiešať a dať na 1 hod do chladu.Vyvaľkať na hrubku cca 3 mm a vykrajovať rôzne tvary. Piecť pri 200 stupňoch 4-5 minut. Hotove a ešte horuce potrieť rozšľahanym vajičkom.Plech vymastiť olejom.
P.S. Ja som nemala pernikove korenie tak som dala pernikovy prašok do pečenia.
16. dec 2010 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. Niekto sa tu pýtal,a ko dlho vydrží gazúra. Pokojne sˇa môže odložiť do druhého dňa, len ju treba zakryť. Mám s tým skusenosti a glazúre nič nebolo. :wink:
16. dec 2010 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som piekla aj ja. rychle, chutne a su aj makka po upeceni

POTREBNÉ PRÍSADY

25 dkg tuku
15 dkg medu
20 dkg práškového cukru
60 dkg hladkej múky
2 malé lyžičky sódy bikarbóny
1 malá lyžička perníkového korenia
2 celé vajcia

POSTUP PRÍPRAVY

tuk, med a práškový cukor dáme roztopiť, potom do zmesi pridáme múku, sódu bikarbónu, korenie a vajíčka. Dobre vymiesime a necháme asi 2 hodiny odpočinúť. Nezľaknite sa že cesto je riedke. Tie dve hodiny sú potrebné na to, aby cesto vychladlo a tak stuhne na vykrajovateľnú hmotu. Cestíčko potom natenko rozvaľkáme, lebo pri pečení narastie, vykrajujeme a ukladáme na vymastený plech. Pečieme krátko, okolo 5 - 10 minút dozlatista.
17. dec 2010 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. dec 2010 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq ahoj, sú peknučké a nádherne sa lesknú. Z tých väčších budeš robiť stromček?
17. dec 2010 o 10:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@claudica veru neviem, uz bolo dost neskoro a chcela som ist spat tak som urobila par velkych aby som to rychlejsie dokoncila :grinning: uvidim, co z nich nakoniec bude :grinning:
17. dec 2010 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok