Recept na vianočné medovníčky

zuzpidka
20. nov 2007

Suroviny:
250g medu, 1/8litra vody, 4 žĺtky, 250g práškového cukru, 1g sódy bikarbóny, 500g hladkej múky Špeciál a trošku z tlčených klinčekov, škorice, anízu a kardamónu.
Postup:
Med prevaríme s vodou. Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme sódu a korenie, a opäť premiešame. Potom po čiastkach primiešame med s vodou a múkou. Cesto pripravujeme večer,na druhý deň ho rozdelíme na niekoľko menších kúskov, ktoré postupne rozvaľkáme na hrúbku 0,5cma vykrajovačkami vykrajujeme rôzne tvary. Kladieme ich na pomastený plech, ktorý sme posypali hladkou múkou, pre pečením potrieme medovníčky bielkom. Pečieme ich na svetložlto a ihneď prekladáme z plechu na rovnú plochu, kde ich necháme vychladnúť.
Cukrová poleva:
Cukrovú polevu na jednu dávku medovníčkov pripravíme zo 140g práškového cukru, 3 kvapky citrónovej šťavy a jedného bielka. Všetky tri zložky miešame 20 minút.

penny13
18. nov 2009

Ahojte. Sestra prispela do jednej témy. Ponúkla recept na chutné medové cesto. Ale tému zamkli, tka ho dávam za ňu sem.
2PL perníkového korenia
2ML škorice
1ML sódy
250g medu
320g práškový cukor
4 vajcia
250g margarínu(Hera, palmarín)
800g hladkej múky špecial

simlenka
18. nov 2009

Ahoj,test je tady vic nez pozehnane,takze to moje snad ani netreba pridavat,beztak je nekterym podobne. spis by me zajimalo mate nejake tipy nebo vite o strankach s fotkami atd jak pernicky zdobit? ja nemam vubec fantazii ale pernicky miluju,tak bych se rada inspirovala

luminkasp
18. nov 2009

ahojte, robite niektora betlehem z medovnickov? ako na to?

jabber
19. nov 2009

simlenka - mrkni na mimibazar do receptů, když dáš hledat perníčky, tak ti to najde spoustu fotek 😉

Jinak já jsem si letos pořídila tubičky na zdobení http://www.oetker.cz/oetker_cz/html/default/deb... , takže letos budou perníčky asi barevné 🙂

jabber
19. nov 2009

luminka - betlém je taky na mmb v receptech 🙂

lussy23
19. nov 2009

Luminkap - musíte si nakresliť šablońy toho betlehema na papier a podľa toho vykrajovať. Po upečení o zlepíte glazúrou.
Rovnako sa robí aj domček a iné ,,duté" veci.

luminkasp
19. nov 2009

dakujem, no problem u mna je, ze asi nedokazem urobit sablony 😖 idem kuk ten mmb

cessy
19. nov 2009

ahojte
ja by som tento rok chcela robit medovnikovu chalupku, len tak na ozdobu a rozmyslam ake cesto pripravit, je tu kopu receptov ale ktory by bol na to vhodny, veru neviem. poradite mi. myslim ze to ktore stvrdne bude asi lepsie. nemate skusenost?? 🙂

cessy
19. nov 2009

luminka ak nieco najdes, prosim daj link, ja tiez nieco podobne chcem robit 😉

jabber
19. nov 2009

luminka - jsou i vykrajovátka přímo na betlém 🙂

vinka
19. nov 2009

Cessy ak nedáš sodu bikarbonu do cesta ti stvrdne.Ano je lepšie ked ti stvrdne.Ja som robila minulý rok chalúpku a ma to tak chytilo,že tento rok idem robiť zas.Už som si dnes kúpila aj časopis nové číslo perníčky a už saom si aj jeden vybrala. 😀 No a našla som aj hviezdu padajúcu ako adventný veniec tak to chcem spraviť.To zdobenie ma na tom baví najviac. 😀

cessy
19. nov 2009

vinka presne ten isty casopis som si dnes kupila aj ja. ktoru budes robit???na ktorej strane je ta chalupka??????pozriem

luminkasp
19. nov 2009

takze casopis pernicky?

vinka
19. nov 2009

No páči sa mi chalúpka zo strany 22 a je v hornom lavom rohu.Tá vysoká chalúpka. 😉 No ale sú tam všetke krásne.A chcem tú hviezdu robiť čo je na 4 strane. 😉

cessy
20. nov 2009

vinka fiha, to ides robit poschodovu chaupku, peknaa, ja by som chcela skusit upiect tu na strane 20 v pravo hore, taku obyc. 🙂 😅

vinka
20. nov 2009

Cessy neviem akú na strane 20 lebo tam je len jedná tak v strede čo piekla p.Bedanová.Ale ved tá čo chcem ja upiecť nieje poschodová len je vyšií domček to je všetko.Joj ja nemám časopis perníčky ale medovníčky.Tak máš ten istý?A kedy ideš robiť? 😉 Potom odfoť. 😉

cessy
20. nov 2009

vinka musime to mat rovnaky casopis, len ja som ti to asi zle napisala. nemam ho pri sebe,pozicala som ho susede. ked ho prinesie upresnim ktory to chcem robit 😵 😉

cessy
20. nov 2009

vinka takze aj ja mam casopis Medovnícky a ten domcek je na strane 21 vpravo hore. miriam markova 🙂

jabber
20. nov 2009

Holky, možná se teď zeptám jako blb 😅 😀 ale na Slovensku máte perníčky i medovníčky? Já vždycky myslela, že perníčky se slovensky řeknou medovníčky... 😅

vinka
20. nov 2009

No som aj myslela,že ten asi myslíš.Je prekrásny. 😉 Mne sa tá perníková dedinka páči.Len ja bývam v byte a nemala by som to kde dať. 😒 Ale je to prenádherné. 😉

junovka
20. nov 2009

baby, mozem vas poprosit ako sa presne vola ten casopis o ktorom sa bavite?.Je to nejaka EXTRA priloha k nejakemu casopisu??Vdaka 😉

cessy
20. nov 2009

junovka bavime sa o casopise "nápady, rady-Medovnick 😉 y"je to casopis a stoji 1,46 eur

vinka
20. nov 2009

Junovka a je to posledné číslo.Už končia s tlačou ked som dobre pochopila. 😒

cessy
20. nov 2009

vinka ano koncia, aj ja som to tam citala 😒

murcos
20. nov 2009

ja sa vas spytam na bielu hmotu na zdobenie -cukrovu polevu.
ozaj vsetko len miesat? bielka netreba vyslahat? a robit to nad parou.? alebo ako
potesi ma kazda skusenost.
bud. sobotu ma mala narodkovu party, dlhsie premyslam o zdobeni medovnikov. u nas je to rarita....

vinka
21. nov 2009

Murcos šlahať s práškovým cukrom nad parou nie miešať.šlahať. 😉

cessy
21. nov 2009

vinka a ake pomery????

vinka
21. nov 2009

1 bielok a 150g práškového cukru.Preosiať ho aspon raz.A asi 3 kvapky citronu.Ked bude moc husté ešte pridať kvapky šťavy ked moc riedke cukru.A mixovať asi 20 min. nad parou. 😉

cessy
21. nov 2009

vinka dakujem, fiha 20 min 😨

a z akeho receptu ides robit chalupku???mas neaky svoj specialny???

vinka
21. nov 2009

No ja mám jeden na také chalúpky ale to mám teraz ešte neodskúšany od kamarátky lebo čo som mala minulý rok som stratila.A ona mi má napísať aj na perníky čo sú mäkké. 😉 Ale tu na začiatku stránky máš kopec receptov na perníky.len neviem nemám ich odskúšané. 😉