Recept z hydiny. Vyskúšajte

titkovamiriam
26. jan 2009

chcela som sem pridat vyborny recept co som robila a zistila som ze tema receptov z hydiny tu nieje/nenasla som / ak je presunte to tam 😀

rozporcovala som si kurca na 8 dielov

do misky som dala kremžsku aj plnotucnu horcicu cca z kazdej 5 lyzic ,do toho 3lyz medu a 3lyz ribezloveho dzemu.vsetko som dobre rozmiesala a to kura/nesolene/som v tom poriadne ponamacala a dala na vymasteny plech.piekla som to cca 40min pri 200st.potom som na neho nastruhala 20dkg syra a zapiekla.-bolo to mnam-k tomu som podavala ryzu a zemiakovy salat.

andulqa
30. jan 2009

tak samozrejme je to pre viac ludi a ja mam rada ked je vela stavy, takze preto robim z tolko smotany, tiez som rozmyslala ze nahradit cast mliekom, myslim ze to je v pohode....6ti sa z toho urcite najeme 🙂 ono to mnozstvo sa da regulovat ako kto chce 😵

mukky
30. jan 2009

a este jeden....rezne naopak,mozno viacere poznate..kuracie prsia cez sacok trocha naklepeme,osolime,okorenime,obalime do struhanky a potom do vajicka,na miernom ohni pecieme..je to rychle,vyborne..moj manzel sa aspon pri tom tak neuspini ako ked dava do trojobalu 😀

kisska
30. jan 2009

mukky pekne 😀

marika80
30. jan 2009

mukky, tak prave je 22.11 a ja idem rozmrazovat kura (mikrovlnka to vybavi), aby som to mohla ist nalozit. Nech to zajtra bastime. Nasa mama to robi z bravcoveho a vola to nejako Diabolske maso, ci co. A hrozne to mam rada, ale z kurata ma to nenapadlo. No uz sa tesim.

mukky
30. jan 2009

kisska 😀 marika80 ale to asi mamina robi nejak stiplavejsie ked ten nazov nie?? 😀 tak dobru chut a daj zajtra vediet ake to bolo,to kludne aj 3 dni moze postat ak sa nezje 😀 ten olej tej mase nedovoli sa skor pokazit.3 dni bolo maximum co nam to vydrzalo v chladnicke 🙂kym sme to spapali ale to som robila z 1kg pre dvoch 🙂 a ja tie rezance robim skor tensie ako hrubsie.

marika80
30. jan 2009

tak uz mam nalozene. Akurat som mala iba kuracie stehna, tak som to nakoniec robila z bravcoveho. A este som to aj naklepavala 😉 . Ale kuracie vyskusam nabuduce.
Uz sa tesim na zajta 😵

mukky
30. jan 2009

verim ti ze sa tesis 😀 ale najlepsie je to fakt z tych prs,ved skusis nabuduce,,a mamka mala taky isty recept ci nieco ine tam islo??

monkula
31. jan 2009

titkova, to kura so škoricou robievam aj ja, mňam 😉

marika80
31. jan 2009

mukky, jasne,ze skusim. A tie prsia aj naklepavas? Inac dobre to bolo, a manzel sa vyjadril, ze to chuti jak kura 😅 . A ked to nakrajas na rezance, neni to moc mastne?
Mama mala napisane tusim to iste, akurat tam davala worcester omacku (ale ked nemala, nedala 😉 . Musim este dozistovat. Ona ked to robi, tak si vytiahne k tomu recept a davkuje. Ja som to len naslahala od oka.

monkula
31. jan 2009

no a jeden recept, ktorý milujej celá rodina, svokra si dokonca naň pýtala a jrecept, tak veľká poklona pre moju osôbku, je skvelá kuchárka.. 😉
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10562&use...

mukky
31. jan 2009

tak ze chutilo...hej ja trocha naklepavam kuracie cez sacok,ale viac ked idem kuracie prsia plnit...uz tiez davam od oka,ale ja radsej viacej toho davam jak podla origi receptu 😀 zajtra na obed idem robit kuraciu pecienku v zemiakovej placke vyprazanu,mnam sa tesim 😀 😀 marika80 ja som este kuracie prsia mastne nemala 😲 neviem ako si to myslela 😀 😝

marika80
31. jan 2009

no,ze ked je nakrajene na kusky, tak tam ostane viac oleja, ako ked je vacsi kus. No,ze ci by to nebolo chutnejsie take vacsie. Neviem ci uz chapes, 😅

stresmenka
31. jan 2009

byby neviem či tu ten recept bol, lebo som len nakukla

kur. prsia, ananásový kompót, jogurt, alebo kys. smotana
kuracie prsia podusiť pridať celý kompót a na záver smotanu, alebo jogurt podávať s ryžou báááječné papáničko 😉 😉 😉

mukky
31. jan 2009

marika..kde ten olej ako zostane??na masku?Ved toho oleja je iba 1PL a to stym vsetkym dokopy sa premiesa....a na malom mnozstve len pecies...ja som ten olej nikdy necitila..asi sa nechapeme..nesi blondina?? 😀

mukky
1. feb 2009

marika..lebo ja blond som 😀

marika80
1. feb 2009

mukky, nie, uz nie som 😀 . Skusim este raz, dam priklad : Ked sa vysmazaju hranolky tak su mastne, nie? tak ja som to myslela s tym kuratom. Ze ci neostava mastne od oleja-ale z toho, v ktorom sa to vysmaza. Ale asi nie, ked Ty si si nic nevsimla. Asi som sa zas kvalifikovala na zmenu farby vlasov 😅 😀

mukky
1. feb 2009

aha...nie je to mastne...dam minimum oleja a mam dobru teflonku....ja inak hranolky kupujem uz viac ako rok len tie do mikrovlnky...mc cain...su drahsie ale fajn a bez oleja,a s manzelom uz v oleji nejeme vyprazane a fritezu sme dali na chatu 😀

titkovamiriam
autor
2. feb 2009

ahojte! tak skusila som tie prsia na nive a na 1,5kg prs som dala 250 smotany a 200g syra. a bolo mnam mnam pre vsetkych.

titkovamiriam
autor
2. feb 2009

a tu je moj recept:

Sviatocna morka

1 morka cca 5-6 kg podla ludi co ju budu jest,vecer pred pecenim morku umyt orezat krydla/na polievku/ nasolit a prespikovat slaninkou.
na druhy den rano si spravime plnku-5-6 rozkov namocime do sladkej smotany s trochou mlieka,pridame posekane olupane mandle,sol,cierne korenie,majoranku,nakrajane jednu dve kuracie pecienky a vsetko spolu dobre premiesame a touto plnkou naplnime morku a zasijeme-pecieme pomali cca 3,5h.
k upecenej morke je dobre zemiakove pyre ,kysla zelenina a za nou pivo.

marika80
2. feb 2009

mukky, dakujem, konecne sme sa niekde dostali 😉 . Vysmaze tiez nerobime, skor zemiaky pecieme. Treba zdravo. Tak vyskusam, nakrajat na mensie.

mukky
2. feb 2009

marika80 🙂 ja som tiey rada robievala americke zemiaky ked boli nove a na to tie koreniny na ne urcene....z kuracich prs je to fakt najlepsie......inac niekto moze skusit aj sojove maso takto ak lubi...ak budem mat cas porozmyslam este nad nejakym kym mi maly spi

mukky
2. feb 2009

Kriklave kura :kurca naporcujeme alebo dame len lubovolne casti ktore mame radi,jemne posolime,do hladkej muky dame kari korenie,pretlacime cesnak zvlast na tanierik.Kurciatko potrieme dostatocne cesnakom,bude opadavat no nevadi,dame viac,ja ho davam na lyzicku a tak ho tam potlacim a potriem,potom maso obalime v muke.Na panvici kusky masa prudko opecieme z obidvoch stran aby sa zatiahlo,potom vyberieme na pekac kde na spodok dame trosku vypeku a podlejeme trosku vodou.Pecieme zakryte asi 45 min,potom mozme odkryt na chvilu a zapiect.Je to super,taka zmena a fajn chuti s kasou.Ak niekto nema rad kari,dame cervenu mletu papriku alebo nedame do muky nic....dobru chut,dajte vediet ako chutilo 😀

titkovamiriam
autor
3. feb 2009

mukky milujem kari a skusim to spravit cez vikend,inak neznasam pojem ,,americke zemiaky,, ked este aj moja babka ich jedavala a piekla so supkou.mam rada nove zemieky pecene v rure potrete cenakom a k tomu kysle mlieko 😀

mukky
3. feb 2009

titko...... 😀 😀 no pepac za vyraz 😀 😀 😀 aj ja milujem zemiaky varene v supke s maslom a s mliekom a solou 😀 😀 😉 niekedy lepsie ako maso 🙂 ale takto to bolo rychlejsie vyjadrene 🙂 ja toho kari davam asi 1kavovu lyzicku...je to strasne dobreeeee 🙂 😎

titkovamiriam
autor
3. feb 2009

ved kto by to vypisoval 😀

mnam -inak milujem indicku kuchynu ,v bratislave je krasna indicka restika 😲

dia2006
5. feb 2009

Ahojte, tak pridavam nieco neobvykle, ale velmi velmi chutne:

Kuracie prsia /chutnejsie su horne stehna vykostene/ na pasiky, osolit, opiect
na oleji, pridat med, trocha opiect, pridat chilli - tekute a potom maslo /prave/,
nechat prejst varom - priloha doporucujem bagetku alebo ryzu.

Kuracie prsia pokrajat na pasiky, okorenit gyros korenim alebo grilovacim
korenim, opiect a na zaver pridat kyslu smotanu. Da sa potom kombinovat
aj so zeleninkou, je to vyborne /paprika, hlavkova kapusta, paradajka, por/

dia2006
5. feb 2009

Kuracie prsia oklepeme, osolime, okorenime, prudko opecieme. Na KP dame orestovane
sampinony, udenu slaninku a navrch syr /eidam - 45%/, zapecieme.

titkovamiriam
autor
6. feb 2009

s tym medom mnaaam 😀

sirinka
9. feb 2009

švajžužu
600dkg masko, 1 vajce, 1 pol. lyzica majzeny (kopcom), 1pl olej, 1pl sojova omacka, 1čl worchester, 1čl kari korenie (kopcom), 1čl cukor. podla chuti cierne korenie, cervena mleta paprika, sol.
masko nakrajat na pasiky, vsetko zmiesat, nechat postat v chlade 24hod a zprudka vysmazit. nalozene masko vydrzi aj dva tri dni...cim dlhsie, tym je fajnovejsie... 😝

titkovamiriam
autor
10. feb 2009

kurca grilovane v alobale:do alobali dame vykostene osolene kuracie maso,cibulu,papriku,slaninku,paradajky a dame na gril/da sa aj v rure no vonku na terase je lepsie/do hodinky je hotove a dame k tomu zemiacky ci pecivo.