Recept z hydiny. Vyskúšajte

titkovamiriam
26. jan 2009

chcela som sem pridat vyborny recept co som robila a zistila som ze tema receptov z hydiny tu nieje/nenasla som / ak je presunte to tam 😀

rozporcovala som si kurca na 8 dielov

do misky som dala kremžsku aj plnotucnu horcicu cca z kazdej 5 lyzic ,do toho 3lyz medu a 3lyz ribezloveho dzemu.vsetko som dobre rozmiesala a to kura/nesolene/som v tom poriadne ponamacala a dala na vymasteny plech.piekla som to cca 40min pri 200st.potom som na neho nastruhala 20dkg syra a zapiekla.-bolo to mnam-k tomu som podavala ryzu a zemiakovy salat.

slnyecko
10. feb 2009

Kuracie prsia s broskynou a so syrom
Kuracie prsia nakrájame na rezne, osolíme a okoreníme čiernym korením. Na teflónovej panvici rozohrejeme olej a potom na nej rezne obielime. Odložíme si ich nabok.
Rozohrejeme rúru na cca 180°C.
Medzitým poukladáme rezne na plech alebo pekáč, na ne položíme plátky broskýň a prikryjeme plátkom syra. Môžeme podliať šťavou z panvice alebo trochou vody.
Plech potom vložíme do rozohriatej rúry a pečieme dokým syr nedostane zlatistú farbu.
Najlepšie sa hodí s ryžou, hranolkami alebo opekanými zemiakmi.

My si k tomu robime aj stavu,do vypeku vylejeme stavu s broskyn,smotanu na varenie,ochutime podla chuti a zahustime.mnam

slnyecko
10. feb 2009

Alebo kura v trojobale,naporcujeme kura alebo pouzijeme kuracie stehna,zbavime ich koze,osolime,okorenime korenim na pecene kurca,obalime v trojobale dame na vymasteny plech a pecieme do zlatista.
Je to taka zdravsia alternativa vysmazania,najlepsie to je s pecenymi zemiakmi 😉

titkovamiriam
autor
10. feb 2009

ja tak vyprazam aj bravcove rezne-v rure 😀

slnyecko
10. feb 2009

tak to ma nenapadlo,super napad,ze zdrave bravcove rezne 😀 mnam,dala by som si 😅

titkovamiriam
autor
10. feb 2009

jasne aj aj rybie file-daj len trosku oleja pod rezne-hociake a pec 😀

kisska
10. feb 2009

mirka pozeram ze si sa rozbehla - vrchnych 5 tem je len tvojich 😉 ja tak "zdravo" robim aj hranolky, hlavne tie predsmazene mrazene, len vysypem na suchy plech a peciem... a potom sa cudujem kolko mastneho po nich zostalo na plechu, ale radsej na plechu ak v mojom bruchu 😉

inak k tomu kurcatu v alobale ja uz rovno davam aj zemiacky a kazdy dostane uz hotovy balicek. Len na stanovackach/chatovackach to malokedy na ohni ustrazim aby sa nespalilo... ked sa zakecam 😅

titkovamiriam
autor
10. feb 2009

tak hranolky uz roky rokuce-ja uz klasicky v oleji nerobim ani rozky vo vajci,tiez si ich dam do jenskej misy namocene vo vajicku zasypem syrom a hotovo.

a trosku som receptovala niak som nemala svoje temy po ruke tak recepty to istia 😀 a mozno niekoho potesia

kisska
10. feb 2009

urcite 😉 nevies mi prosim poradit aj s teplovzdusnou rurou? NIkdy neviem, ci mam znizovat teplotu, alebo kratit cas... niekedy to vyzera, ze treba aj aj 😒

titkovamiriam
autor
10. feb 2009

FUU to neviem no ked beriem ze ja to robim na normalnej elekrtickej 200-250ked ponahlam,ja radsej robim dlhsie a pri mensej teplote nech je vsetko prepecene 😀

kisska
11. feb 2009

ved aj ja, len v tejto ked nechas nieco dlhsie, tak to bud zvrchu prihara, alebo je to gumove, vysusene ☹

titkovamiriam
autor
11. feb 2009

hmm-tak nato musis najst ten spravny grif 🙂

jankando
21. feb 2009

Mukky
tie cinske rezne chcem vyskusat.. 😉
vyzeraju zaujimavo a nic tazke to nie je..ale aspon nevyzera
takby som to i ja neskusena kucharka mala zvladnut
az urobim dam vediet.. 😉

mukky
21. feb 2009

jankando je to velmi ,velmi dobre,mnam 🙂 a lahke,zvladnes to hravo,ved uz si zvladla varenie,ved vies co myslim,si sikovna,skus,neni tam co pokazit,potom daj vediet ako chutilo 🙂 ja ked idem nieco skusit prvy krat,tak volam aj manzela,a ked sa to nevydari,tak je na vine aj on,a nemoze povedat len na mna ye sa nevydarilo 😀 Ale to sa uz nastastie davno nestalo 😀

jankando
21. feb 2009

Ja skusim isto, len neviem kedy dostanem zase raz chut na varenie.. 😀 😀 😀 😀 😀

malibuu7
22. feb 2009

hej hej "činaky" odporucam i ja... uz som i svagrinke posielala recept 😀 mnamkaaaaaaaaaaaaa

jankando
22. feb 2009

ivi... 😉

bianca
22. feb 2009

ahojky

ja chcem napisat dodatok k receptu od slnyecka ku kur.prsiam s broskynou a syrom.

ja davam na rezen dve broskynky,na to syr a do syru do kazdeho kopceku zapichnem dva klinceky a vyzera to ako prsia
😀 chlapom sa to velmi paci 😀

mukky
22. feb 2009

Malibuu som rada ze chutilo 😀 ,ak mas nieco aj ty sem dat,tak sup sem s tym 🙂 uz by som rada nieco nove urobila.Slnyecko robili sme to kurca v rure,bolo fantasticke,makkucke, 🙂 lepsie som nejedla,i ked mi trosku ta mastnota chybala 😀 😀 manzel len takto to chce 🙂 ja som ten recept poynala ,ale teraz si mi ho pripomenula.A nebolo to vobec suche,coho som sa bala ze bude.