Recepty bez alergénov pre ženy, ktoré koja

mirka_aa
3. máj 2012

mam tyzdnove babätko,kojim a dodrziavam vsetky zakazy,nejem ziadne alergeny a naduvacie jedla..ale neviem co si mam varit,lebo vela toho nieje co mozem jest..poradte nieco,nejake napady..dakujem 🙂

evka4
3. máj 2012

@mirka_aa skus sa stravovat uplne normalne, samozrejme by som vylucila huby a pikantne jedla, ale inak skus normalne jest. tie tabulky, co vsetko sa nesmie pocas dojcenia jest, su podla mna prezitok a nemyslim si, ze sa daju aplikovat celoplosne na vsetky mamicky. podla nich by dojciaca matka, ktora potrebuje prijimat dostatok zivin, mala mat uplne monotonny jedalnicek.
najlepsie je odsledovat si, ci konkretna potravina nema na tvoje dieta nejaky zly ucinok, ak to bude bez problemov, tak by som sa nejako extra neobmedzovala.

zuzikkaa
3. máj 2012

@mirka_aa vyluc alkohol,,fajcenie,, kavu vo velkom mnozstve ,, prilis korenene jedla a precitaj si toto 😉

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...

azarijka
3. máj 2012

@mirka_aa Matka sa ma stravovat normalne preto aby dieta dostavalo alergeny cez mlieko a postupne si na ne zvykalo. Takto ich bude dostavat v minimalnom mnozstve a postupne zavadzanim prikrmov sa prisun alergenov bude zvysovat. Pre telo dietata to nebude ziaden sok, preto uz tie alergeny pozna - z mlieka.
Vyhybanim sa roznej strave dietatu skor uskodis ako pomozes.

kvetinka211
3. máj 2012

@mirka_aa zacni jest normalne, lebo takto si znicis zdravie a nevydrzis dlho kojit. Po sestonedeli postupne vsetko, aj strukoviny, kalerab, kapusta, brokolica, karfiol. Alergenom sa vyhybaj iba tym, na co mas ty dokazanu alergiu. Ostatne mozes, samozjreme co najzdravsie jedla, vela zeleninky, ovocia. Kasli na tie zakazy, nechapem odkial sa to nabralo, je to hrozne ... som mala riadnu depku pokial som sa na to nevykaslala a nezacala normalne jest. To aby zena bola na trojdnovych rozkoch s vodou 😠 Inak robil sa vyskum a deticky matiek ktore jedli vela cesnaku jedli viacej mliecka a pekne priberali 😉 Okrem toho, chut mliecka sa meni, takze cim pestrejsia strava, tym bude babatko v buducnosti pekne papat zdrave veci ...

danu
3. máj 2012

@mirka_aa pozri sa do tem, na ktore ti dala linky ikke, urcite tam najdes odpovede a recepty