Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Recepty - histamínová intolerancia

poxinka
22. jan 2021

Trpíte niekto histaminovou intoleranciou čo môžete jesť najlepšie niake recepty dakujem

anos18
22. jan 2021

@poxinka môj syn má HIT, on nemôže kyslú kapustu,perníkove korenie, červené víno, červenú vineu a kombináciu bryndza a zelená paprika. Ale každý si musí vyskúšať, čo jemu nevyhovuje. Napríklad pizza je histaminova bomba,ale tu môže jesť.

poxinka
autor
22. jan 2021

@anos18 ako mu to zistili prosím vas

anos18
22. jan 2021

@poxinka u alergologičky, robili mu odber krvi. Zistila,že má HIT,ale jedlá si musel vypozorovať sám. Ak náhodou má chuť na kapustnicu, ktorú nemôže jesť,tak si dá Daosin a potom.kapustnicu.

marcellka32
22. jan 2021

@anos18 prosím ťa aké mal príznaky na hit keď ste išli na krvné testy? Mňa bolí brucho už z každého jedla pomaly, a to nejem vyprážané a polotovary

lienka.7
22. jan 2021

@poxinka spenat a kuracie maso 👎👎👎
Cervene paradajky mozem iba domace vypestovane, z obchodu vobec..ale mas uz aj zlte.
Kapustnicu v malom mnozstve v pohode.
Musis sama na sebe zistit co ti robi zle... zial ☹☹☹
Nie je to ze jeden to nemoze, tak aj ty nie a naopak

zuzulikmichalik
22. jan 2021

@lienka.7 to tu nejako nezije.... skoda... my mame doma tiez hit, az traja clenovia 🙂

poxinka
autor
22. jan 2021

Ako sa vám to prejavovalo?

rozovykon
22. jan 2021

@poxinka ja mam iba kozne prejavy a stuhnutost a bolest hlavy. Viem, ze pradajkova polievka mi nerobi dobre, ALE ja ju tak lubim, ze sa vzdy zabudnem, plus niektore zakazane jedla v kombinacii s konzervantami, tam ma zasa svrbi hlava navrchu. Je to presne o tom odpozorovat to a podla toho sa zariadiť.

anos18
22. jan 2021

@marcellka32 on mal migrény a vypozorovali sme,že je to v súvislosti s jedlom. Chodil k neurologicke,endokrinologicke, našťastie,tam bolo všetko negatívne. Potom som to spomenula alergologičke a tú to hneď trklo

zuzikaslat
23. jan 2021

Každá choroba sa dá liečiť, teda je potrebné odstrániť príčinu HIT v tele, nie to, čo ju spôsobuje (jedlo). pre viac info ma kontaktujte, verím, že sa dá pomôcť... prajem všetko dobré 🙂

patricka
23. jan 2021

@zuzikaslat neda sa mi napísať vam spravu, toez mam hot a som na tom tak ze mi je zo všetkého zle...uz tri mesiace skoro nič.nejem a som zufala

poxinka
autor
24. jan 2021

@zuzikaslat a ako sa dá pomôcť

zuzulikmichalik
25. jan 2021

@poxinka ako...ano, treba odstranit pricinu hit v tele,ale nie je to az tak pravda... lebo jedlo to pravdaze moze tiez sposobovat! Ak mate na danne potraviny alergiu alebo intoleranciu a neviete o nej. Po vyluceni zo stravy sa vela toho upravilo, vcetne hit.