Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Recepty na diétu pre 2,5 ročné dieťa, ktoré prišlo z nemocnice

trinixy
21. jan 2013

Prave sme sa vratili s 2,5 rocnou dcerkou z nemocnice ma mat dietu a chcem poprosit o nejake recepty aby nejedla stale to iste a mala nejaku zmenu...Dakujem

ichbinich
21. jan 2013

@trinixy:
"Dieta" je vseobecne povedane specialna strava. Takze moze byt aj extra kaloricka dieta na vykrmenie 😉

Bez toho, aby sme vedeli, AKU dietu tvoja dcerka potrebuje, ti nemozme pomoct.

Ak sa jedna o klasicku rekonvalescenciu, uz sa upusta od nemastneho-neslaneho, skor varit dietatu jeho oblubene jedla, aby teda v prvom rade jedlo. Jasne, ze ziadne snicle a torty, ale nemusi byt iba sucha ryza a kuracina na prirodno.
Daj nam vediet, preco bola dcerka v nemocnici, resp. co ti odporucali lekari a potom sa tu nejake recepty najdu 😉

trinixy
autor
21. jan 2013

v nemocnici sme boli kvoly dehydratacii zistili jej rotavirus, v podstate je ok ale ma mat este dietnejsiu stravu a nechcem do nej tlacit stale to iste

katka1981
21. jan 2013

@trinixy, pokial ti nezakazali konkretne potraviny, napr. mliecne vyrobky, tak potom jej var normalne, ale vyhybaj sa tlstemu masu, tucnym syrom, pokial by mala riedku stolice, var viacej ryzu, ak ju nafukuje, tak obmedz strukoviny a zeleninu kt. ju nafukuje. Pokial ti nezakazali nic konkretne, tazko radit. Podla mna zdravu stravu u deti mozu dospeli povazovat za dietu. Chude masko.... stravu jej prisposob zazivaniu a stolici. Ak ju prehana, tak nieco na spevnenie stolice, ak by ju zapekalo, tak vyluc ryzu. Tazko obmedzit male dieta a prejst na jednostrannu stravu. Pokial nema byt na sucharoch, tak normalnu dietnu stravu. My sa tak snazime doma stale (neratam ked si obcas uhneme niecim nezdravym, ale malej sa to netyka).

trinixy
autor
21. jan 2013

Ona je uz OK aj stolicu ma ukazkovu a dnes pytala rano mlieko este stale ma nutrilon no odkedy sme boli v nmocnici ho nemala a fakt som si nebola ista ci jej ho dat a ci vobec moze mliecne napr.jogurt, krup. kasu,alebo gulicky do mlieka a take bezne veci vajicko ako v ńejakej natierke a tak, ona zboznuje polievky a mne pride divne stale jej davat len vyvar..

ichbinich
21. jan 2013

Ak ma stolicu v poriadku, tak mozes v malych mnozstvach skusit s kludom jej oblubene jedla. Ak ma rada polievky, sprav jej a uvidis. Pockaj si den, ak nebude mat ziadne potiaze a dalej normalnu stolicu, tak nech jej chuti 😉
Jogurt by nemal byt problem, ak je noazajstny a so zivymi kulturami, bez skrobu a troch druhov cukru a pod. Mlieko by som vyskusala skor niekde v jedle a nie ako klasicky napoj z pohara. Ale tiez plati, daj jej deci a uvidis.
Inak plny suhlas s @katka1981. Uvidis, ako na co bude reagovat a tomu sa prisposobis.
Ked je po rotaviruse, je podla vsetkeho dost "vystavena" a preto potrebuje jest pestru stravu a nie len nemastne-neslane.
Tou dietnejsou stravou mysleli urcite stravu, ktora zbytocne jej predtym oslabeny organizmus nezatazuje. Nic vysmazane a inak skor tazke na zaludok, ale s mierou tuky pouzivat mozes, aj tie su dolezite.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli