Recepty na hnačky. Čo im variť?

ivushka
22. aug 2008

Ahojte maminy,
ak je tu uz podobna tema, tak dajte vediet, ale nenasla som taku..
Moje dvojicky (21,5 mesiaca) maju toto leto uz druhykrat hnacky a ja uz fakt neviem, co im mam varit.. 😒 Lekarka mi radila klasicke veci - ryza, zemiacky, mrkva, chude kuracie /morcacie masko, banany, trosku osupanych broskyn, jablcka, soletky, kukuricne chrumky, starsie pecivo.. Aj ked sa toho zda byt vela, nie je toho zase az tak moc.. Tesim sa, ze mi dovolila im dat ryzu uvarenu s hrozienkami, to lubia.. ale na striedacku ryzu so zemiakmi uz mi papat nechcu. Uz su tyzden na diete a mam pocit, ze ma zacnu vlastne deti nenavidiet 😀
Poradte cokolvek dalsie, strasne sa potesime. Vsetci 😀
Dik 😵

stardust
6. nov 2011

@berenika39 myslis, ze by to daktora aj vyskusala?

berenika39
6. nov 2011

@stardust hej, bohužial

maca_p
6. nov 2011

na pitny rezim odporucam odvar z ceresnovych stopiek a odvar z duly (susenej)

lizatko1009
6. nov 2011

neviem ci to niekto pisal, ale ja mojmu robim polievku taku, ze dam trocha oleja pridam nastruhanu mrkvu nech sa poprazi, tak zalejem s vodou, sol, rasca, cierne korenie cele, kto chce aj vegetu, alebo magi, necham povarit a tak pridam hrst ryze.

hajanka
19. nov 2011

@lizatko1009 olej pocas hancky nepridavaj urcite, ten este viac ulahcuje priechod stolice v creve, premastuje creva a potom tak este viac podporuje hnacku!

adunka73
19. nov 2011

jen husty vyvar z ryze a mrkve trochu osoleny.Dcerka 2,5 roku mela v lete tyden silnou strevni influenzu,bylo to strasne jakou mela hnacku,i ve spani v noci 😔 😔 😔 davala jsem ji navic cely cas Hylak v kombinaci s kapkama Laktobacilus,nevim co z toho nakonec pomohlo,ale nemoc trvala cely dlouhy nekonecny tyden.

pami2
29. aug 2012

prosim vas mozem kombinovat smectu a kulisek? maly mi nechce pit ani vodu ani cierny caj

bambulkabambulkova
9. júl 2013

moj hrozno chce a ma hnacky ah

lienkaninka
9. júl 2013

teraz sú vo vzduchu nejaké črevné virózy, my sme si to odhnačkovali všetci štyria. probiotíká si súšala? na trhu ich je kopu len si vybrať my fungujeme na biogaya alebo nutrolín aspon týžden aby sa ti vytvorila črevná flóra , skús horkú čokoládu rozmixovaný banán piškóty a sucháre mrkvu a ryžu a hlavne mlieko a výrobky s neho vysadiť aspon na týžden

vikazv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rohacka
29. júl 2013

@vikazv presne tak isto ako ste jej to doteraz robili 😉

vikazv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
muska
31. jan 2014

Mozno niekomu pomoze, mozno nie. Ked bola dcerka vo veku zhruba 2 roky, bola hospitalizovana koli hnacke na infekcnom. Jej strava vyzerala asi takto: prvy den dostala cierny caj nesladeny a suche (vcerajsie BIELE pecivo - v ziadnom pripade nie celozrnne) a suchare. Druhy den dostala nejaku dietnu polievku a ryzu, treti den varene zemiaky s polovicou kocky tvarohu. K tomu jablcko - treba osupat a banan. Mozu sa este pripadne obycajne palicky, bezvajecne cestoviny, kukuricne chrumky a tie obycajne cervene BeBe keksy (su vhodnejsie ako piskoty vzhladom k tomu, ze obsahuju menej vajec a tuku). Rano dostala vzdy kvapky Hylak a Smectu, doma sme potom pokracovali v podavani probiotik a smecty. Takto bola hnacka behom 3 dni zazehnana. Inak malemu chutila aj ryzova kasa - varila som cca 2-3 lyzice ryze v 1 l vody skoro do rozvarenia, pridala som do toho osupane jablcka, rozmixovala s bananom a stipkou mletej skorice a navrch cucoriedky, zjedol za 2 taniere 🙂

jujka
23. apr 2014

Ahojte, malí(3) ma hnačku dávam mu 2xdenne smectu a biogaju druhý den. ale nikde v letáku neni písané kolko dni môže tú smectu.
Poradíte mi prosím? A do čoho rozmiešate, lebo mi to nechce vypiť robím to tak že dám iba tolko vody, že je z toho hustá kasa cca 10ml a nastriekam do ust, ale je to des.

mamaamater
23. jún 2014

ahojte, my sme po hnacke a velkej dehydratacii davali Humana elektrolyty, take bananove, ale maju aj feniklove, oboje skvele.

luna303
5. aug 2014

Žienky maminky, dcérka užíva ATB, poradil nám detský lekár aby sme pridávali po jedle aj sap simplex a biogaiu raz denne. No napriek tomu má riedku stolicu a žlto-zelenú zrejme z tých liekov. Dávam jej jablkovú výživu s marina keksami, na obed ryžu-mrkvu-chudé kuracie a na večeru trochu kuracej šunky so starším pečivom. Žiaľ je vo veku, kedy si postaví hlavu a nevysvetlím.... je ako mulica, nebaví ju to jesť, zje len pár lyžičiek. No ale čo sa chcem opýtať, stále pýta nutrilon, je zvyknutá pred spaním vypiť fľašku max 150 ml viac nevypije. Je to hrozný boj, nezaspí kým jej nedám a keď sa mi podarilo uspať ju bez mlieka tak sa každú chvíľu budila a plakala a manžel sa už o 04:00 ráno nahneval a mlieko jej dal. Uškodí jej tých 150 ml večer??? fakt už nevieme ako, je hrozne tvrdohlavá a samozrejme hladná lebo tie moje " diétne" veci už nechce jesť... 😖 ☹

kviotecek
27. sep 2015

najlepsie je ked uz je crevo na vsetko citlive
sa pripravi maslova polievka ktora vytvori ochranny obal na creva 6dkg masla+hl.muka z toho urobit zaprazku bledu zaliat 1/2l vody trohcu rasce soli nechat povarit a zjest moze sa uzivat denne pri chronickej hnacke vzdy ako prve jedlo
toto robili stari ludia u nas a robim to aj ja u nas doma a je to naozaj VYSKUSANE

katarina_04
7. okt 2015

ahojte maminy, mám otázku - moje baby majú dietu (hnačkovali sme), a doktorka mi povedala, že neskôr môžeme dať aj acidko - lenže som sa zabudla opýtať...či môžu aj to ochutené alebo čisté...lebo vanilkové mi vypijú, ale neviem čo spravia keď do nich budem chcieť naliať obyč. acidko. ďakujem

katarina3011
25. nov 2015

Dievcata rada by som Vas pozvala touto cestou a verim, ze to nie je zakazane 🙂 na stranku zdrava strava pre deticky : https://m.facebook.com/detskastrava.eu/?__mref=...
Ak potrebujete zabezpecit specialne potraviny skuste tu 🙂 Moje kamaratky maju dobre skusenosti a tak rada posuniem ak to ma sluzit na dobro veci 🙂

megganie
31. aug 2020

Čokoládu určite nie! Ma veľa tukov, ktore sa majú pri hnačke obmädzovať. A colu?!! 🙈
Treba jesť: Zemiak, ryža, mrkva, suchare, banán, čučoriedky, jablko
Podávať probiotika, nám zabral aj liek Yomogi, doktorka odporučila Ionyovy nápoj, aby dieťa nebolo dehydrovane, dopĺňa minerály a pod.
Na niekoľko dní vylúčiť zo stravy mlieko (všetky mliečne výrobky), mäso, vajcia.
Po cca 5 dňoch najskôr začať pomaly prechádzať na bežnú stravu, napr. Probioticky jogurt napr. V kombinacii s bananom, chude mäso v kombinácii s mrkvou, zemiakmi, ryžou.