Recepty novembroviek 2009

strapco13
14. mar 2010

Tak novembrovky 2009 vitam Vas tu.
Zvolila som iny nazov temy..aby sa ukulembo nehnevala, ze zneuzivam jej meno 😀 ...ale jej recepty su super
Tak ma napadlo, aby to bolo prehladnejsie a nemuseli pracne prehladavat nas pokec, tak hodime recepty tu..cisto len recepty a komentare od kucharky..na pokec sa stretneme na nasej stranke.
A kedze ukulembo uz dala zopar freceptov, tak som ich sem skopirovala.

strapco13
autor
14. mar 2010

Bananove muffiny
125g masla, 100g praš.cukor, 3 banany, 250g polohr. m, stipka soli, 2čl kypr.prasok, 1 vajce, 100g jemnej horkej čok., praš.cukr na posyp Maslo+cukor do peny+ roztlacene banany. Preosiatu muku, sol, kypr.praš . a vajce zmiesat+ nahrubo posek. coko a vmiesat do maslovej zmesi. Do mufin formy vlozime papir. kosicky a lyzicou plnime pripravenou zmesou po okraj. Pecieme asi 20-30min na 180C kym sa cesto nedvihne, nechyti hnedu farbu a na povrchu mierne nepopraska. Po vychladnuti pocukrujeme. ps: ak plnite do origos plechu na mufiny bez papir kosickov pred naplnenim treba vytriet len olejom.

Babovka
250g krup.cukor, 250g polohrubej, 250ml 33% slahacky, 3 vajcia, 1 van.cukor, 1 prasok do peciva, kakao Vsetko zmiesas dokopy nic nemusis slahat rozdelis na bile a tmave cesto sak vies a vylejes do vymastenej a vysypanej formy, pecies 45min pri 180C

Ranajkovy kolac + pernik
35dkg hl. muky, 20dkg krys.cukor, 1 1/2 prasok do peciva, 2 vajcia, 1/4 l cmaru alebo zakysanky= vsetko spolu zmiesat dat na papirom na pecenie vylozeny plech , posypat platkami mandli, skoricou a trochou krys cukru a dat piect- cca 20-25min A hned po upeceni horuci kolac rovnomerne poliat 250ml 33% smotany nechat vcucnut, na krajoch ostane stat smotana, tak ponadvihovat nech je smotana pekne vsade a mnamky

strapco13
autor
14. mar 2010

a aby som sa pochvalila aj mojim vytvorom..recept mam od svokry

Cukinovy kolac
60 dkg najemno postruhanej cukiny, 40 dkg prask. cukru, 60 dkg polohr. muky, 1/2 prasku do peciva, 2 dcl oleja,
dzem, cokoladova poleva
Vsetko zmiesat, vyliat na vymasteny a vysypany plech. Upiect. Potriet dzemom a navrch cokoladovu polevu.

Skusala som do toho dat kandizovane ovocie..tiez dobre, asi by sa to dalo aj z mrkvy spravit.

ukulelembo
14. mar 2010

..jééééj Strapco sak ja by som sa nehnevala keby je moje meno zneuzite 😉 ale sak vsetky sme naj kuchticky, tak by to nebolo potom fer 😅 a radsej som ked ma zneuziva mm 😀 Potom hodim pernik co mam recept od mojej drahej svokricky 😉 A ten cukinovy kolac- no aspon viem ako budem v lete cuketu likvidovat, okrem cukinovych placiek 😅

strapco13
autor
14. mar 2010

ukulembo...ten ranajkovy kolac...to nie je to iste ako ten pernik od tvojej svokry?..som to zkopcila zo stretka

janka1874
14. mar 2010

no žienky tak ak tu budete dávať také ľahučké recepty tak o roku budem mať 100kg 😀 😀 😀 😀

tilly
15. mar 2010

baby, napiste aj to, co ukulele pisala, tu marlenku, nejak som to stratila, kde to je...

strapco13
autor
15. mar 2010

Porova polievka
Na oleji oprazit na kruzky nakrajany por, prisypat detsku krupicu, oprazit spolu, zaliat vodou, osolit, uvarit. Hotovo.

tilly...tak ten recept neviem najst, snad ho sem ukulembo nahodi...ja robim nieco na sposob marlenky...kupim medove platy a natriem ich kremom z 1 konzervy salka /da sa aj uvarit 2-3 hodky, aby bolo karamelove/ a 250g klasickeho masla...ak tam primiesas orechy, mas marlenku..tak zas radila adka

ukulelembo
15. mar 2010

Tilly ja som tu marlenku nedavala to bola Adka 😉 Strapco to som asi blbo napisala ked si myslela ze ranajkovy+pernik: sorry 🙂 Takze pernik: 40dkg hlad.muka, 30dkg praskov.c., 3 PL kakaa, 1 čL sody bikarbony, 1 pras. do pernika, 2 vajcia, 2dcl oleja, 3dcl mlieka, 2PL dzemu, hrozienka popripade /orechy, kandiz. ovocie, rum/-podla kazdeho chuti Vsetko spolu zmiesat, piect na vymastenom pomucenom plechu. Poleva: 12dkg smetolu+12dkg k.cukru+2 PL kakaa rozpustit, pridat 2 PL maizeny rozrobene v 2PL nechat zovriet, trochu vychladnut a poliat pernik, nechat stuhnut

tilly
15. mar 2010

juj, to salko nebudem dve hodiny varit, ved skrachujem 😀

tilly
15. mar 2010

a poradte nieco na zajtra na obed, vytiahla som kuracie prska z mrazaku, ale co z nich???

strapco13
autor
15. mar 2010

tilly..do marinady..ala, co dom dal...a opiest, alebo nieco na sposob ciny
ale minule som robila s mmb ze zamilovane kuracie prsia..celkom fajn, len nevyrazna omacka, asi zalezi od jablk
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23730

tilly
16. mar 2010

dik, idem kuk, co dom dal 😀

janka1874
21. mar 2010

ženy toto je super mňamka teraz v piatok som to prvý krát skúsila aj s rezňami
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19387

ukulelembo
21. mar 2010

prasok na cesto + 100g masla+ 2 vajcia+ 7PL mlieka vymiesit metlickami na zaciatku pomaly a potom na najvyssich otackach 3 minuty na hladke cesto Potom vyliat do vymastenej formy s priemerom cca 26cm a piect 35-40min podla svojej rury Necat vychladnut 1cm od okraja zacat dlabat do hlbky 0.5cm Potom 3 banany na polku rozrezat, ulozit do vydlabanej jamy zakryt plnkou a posypat rozdrobenym vydlabanym cestom Plnka: 100ml vody metlickou vymiesat + ten druhy prasok asi 1 min do husta a pridat 500-600ml vyslahanej vychladenej slahacky33% v dvoch fazach+ coko vlocky 😉 Dufam ze som to nenapisala jak tatar 😀

tilly
21. mar 2010

ukulele, diiik

deina
23. mar 2010

Mate recept na tu Marlenku?

Pridam recept na polievku z cervenej sosovice, je vyborna: http://www.biorecepty.sk/core/recepty/php/user_... 😉

tatuska1
25. mar 2010

plnený baklažán
baklažán-stred vybrať pokrájať na kocočky,
mäsko popražiť na cibulke ridať korenie ja som dávala čierne korenie,vegetu,sójova omáčka,oregano,ak je mäsko mäkké pridať rôznu zeleninku podľa chuti kto čo má rád
uvariť si ryžu a pridať ju do mäsovej zmesi a plniť tým baklažán navrh dáme kopec tvrdého syra a dáme zapiecť na takých 20min.

strapco13
autor
25. mar 2010

mnam..ja mam strasne rada baklazan...a mam tip na vikend..dik 😉

strapco13
autor
30. mar 2010

tip od sakury
http://poslirecept.cz/recept/muj-nedelni-obed/7...

moj tip k tomu..uz to neobalit v struhanke a opiect len tak 😉

deina
30. mar 2010

Normalne na oleji opiect? Vyzera to velmi chutne. 🙂

strapco13
autor
30. mar 2010

deina...aj to je mnam-mnam
inak do jogurtu mozes dat hocijake korenie, horcicu, cesnak..proste na co mas chut a kuracie prsia a opiect

tilly
2. apr 2010

raffaelo rezy
😉

používáme hrnek o obsahu 1/4 l velikost plechu 30x40 cm

-3 vejcia
-3/4 hrnceka kryst. cukru
-1 hrncek studeného mlieka... Zobraziť viac
-1/2 hrnceka oleja
-2 hrnceky polohrubé mouky
-1 vanilkový cukor
-1 prášok do pečiva
-1-2 šlahačky ( 2 - 4 dl )
-20 dkg kokosu
-3 lyžice praskoveho cukru
-maslo a hr. mouk na vymastenie a vysypanie plechu

Do muky si rozmiesame prášok do pečiva, pridáme cukor, van. cukor, mlieko, olej , cele vejcia a dobre premiesame. Možeme metličkami. Nalejeme na vymazaný a hrubou mukou vysypaný plech.
Dáme do predhriatej rury na 170 st. a pečeme 25 minut.
Vyberieme a hned !!!! polejeme tekutou šlahačkou, posypeme prask. cukrom a kokosom. Mozeme poliat aj dvoma slahackami.
Necháme vychladnut.

je to straaasne jednoduche, zvladla som to aj ja a to uz je co povedat...
😀

tilly
2. apr 2010

ozaj a ten recept som ukradla na fcb od kamosky 😀

skybaby
2. apr 2010

jeeej aka super tema 😉
casom aj ja nieco pridam 😉 a poskusam aj tie vase 😉 aj ked sa vlastne snazim xchudnut ale tym muffinom urcite neodolam 😀

strapco13
autor
29. apr 2010

ukulembo...skusila som tie bananove muffiny aj trochu inak....miesto bananu jablko a miesto cokolady hrozienka...celkom fajn...len to chce viac cukru...podla jablk asi 😉

deina
29. apr 2010

No ja som vyskusala tie jogurtove prsia, ale co ja viem... asi sa mi to nepodarilo, lebo nic moc. 😝 Take suche.

ukulelembo
30. apr 2010

JA som tie kuracie s jogurtom robila aj na oleji osmazit ale bez tej struhanky ale skusila som ich aj do rury hned z tej marinady na plech a poliala marinadou a pomaly dala piect a boli eňo ňuňo Do jogurtu som dala horcicu+kecup+cesnak+biele vino+oleja a dva dni to bolo v pace Na oleji mo to prislo tiez suchsie

mayka
30. apr 2010

no teda baby. tie novembrovky su vsade. mi to trvalo kym som vas objavila 😀 😀 😀

carmen86
16. máj 2010

http://bezservitky.markiza.sk/clanok/profi-rece...

no a toto som dnes varila a bolo to vynikajuce, akurat na omacku treba dat viac mlieka.... a chutne to je s pecenymi zemiakmi a biele vinko k tomu 😝