Recepty pre 8 mesačného drobčeka

mataaa1988
18. júl 2017

Ahojte, mám 8-mesačného drobca a už neviem, čo mu mám variť. Máte nejaké tipy?? Vopred ďakujem za každú jednu radu ;)

1988majka
18. júl 2017

Dobre tipy a recepty su v knizke Hned to bude milacik a na www stranke a fb skupine Co jedia zdrave deti 🙂 a tu v skupine Varime zdravo a chutne nielen pre deticky.

mataaa1988
autor
18. júl 2017

a nevieš mi tak narýchlo niečo povedať? 🙂

tyelde
18. júl 2017

Môže jesť to čo ty, len pre korenebím odober jeho porciu... Samozrejme s rozumom, nie kilo slaniny

1988majka
18. júl 2017

No nieje to nejak zlozite. Priprava bud nasurovo na desiatu - olovrant napr. nastruhat alebo taky vacsi kus na obzuvanie dat - bud jeden druh alebo viac dokopy - cerstve ovocie a zelenina ako hruska jablko marhula broskyna slivky uhorka mrkva. Alebo cisty biely jogurt.

A tie hlavne chody zatial zeleninu masko len naparit alebo uvarit a bud roztlacit rozmixovat alebo niektore deti maju rady aj vcelku odhryzkavat. Obilninu alebo strukovinu uvarit. Ak este toho vela neje tak len jednu potravinu ak uz normalne papa tak mozes kombinacie. Ked si to pokombinujes mas menu na 3 mesiace 🙂)

1. Len obilnina - kukuricna ovsena ryzova psenova kasa.
2. kombinacie "nasladko": obilnina + ovocie ( u nas napr ryza/ pseno + hruska/ banan/ marhula/ jablko
3. kombinacie "naslano": na obzvlastnenie mozes dat aj ligurcek kopor vnat, z olejov konopny lanovy repkovy slnecnicovy tekvicovy za studena lisovany len par kvapiek
- strukovina: cervena sosovica / biela fazulka + batat/ zemiak + olej/zltko
- zelenina: obilnina (ako hore)/zemiak/batat + cukina/brokolica/karfiol/tekvica/
zemiak/batat/ mrkva + olej/zltko
- masove: ja zvyknem len masko na drobne kusky a k tomu jeden druh zeleniny +olej

mataaa1988
autor
18. júl 2017

@1988majka no papá už všeličo, len sa mi zdá, že stále robím to isté dokola 🙂

1988majka
18. júl 2017

@mataaa1988 tak stale ked zmenis kombinaciu alebo konzistenciu pripadne das bylinky hned je to ine. hlavne aby tam bolo vdetko co potrebuje. teraz je super ze je sezona na zeleninu a ovocie. My sme skusili aj melon maliny ceresne patizon. Tiez sme skusili cukinu do ruky - boli sme spinavi od hlavy po paty ale tak treba spoznavat jedlo vsetkymi zmyslami 🙂

1988majka
18. júl 2017

@mataaa1988 pripadne privarok tekvicovy spenatovy so zltkom..zeleninova polievka..vyvar..(to my zatial velmi nepapame ale uz vo 8mesiaci sa moze) mne tiez pomoze ked si napisem par dni dopredu co budem varit aby sme to mali take pestre