Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
28. sep 2009

nadhera tak hadam ste ok,rychle uzdravenie prajem

mukky
autor
28. sep 2009

ahojte,ja mam vela energie a chut pratat tak sa idem do toho vrhnut 😀 s malym sme spali 2 a pol hodky a vstali po 19 tej 😕 😀 idem ho ulozit spinkat a neskor nakuknem okolo 21.30 hodky tak aspon napiste vela alebo tu niekto bude?
hodim potom aj par receptov 😉

nadhera
28. sep 2009

mukky a babenky,si predstavte,ze maly nie je chory,len ho nejaka potvora v nedelu vecer vonku pokusala a bola daka infikovana 😠 takze z toho teploty,uz som sa pytala znamej koziarky,este mame zo den vydrzat a ak ani potom neprejde teplota,tak uz zajst k lekarke. vecer dostal cipok na teplotu a dithiaden. dufam,ze vsetko zaberie,lebo uz chcel ist do skolky.

pancake
28. sep 2009

ahojte damy.

sunny takto to je: uz dorobim len tento tyzden a davam vypoved, lebo nie som spokojna s opatrovatelkou. to vam napisem potom preco, lebo mi tu stoji za chrbtom.
takze zostavam s malym doma a P. bude dalej pracovat. buduci tyzden ideme na slovensko, len na tyzden, lebo sme od marca neboli doma. a musime ju ,,vyprevadit,, aby dievca trafilo domov.
no a teraz mam problem ako vyzijeme. pretoze z jedneho platu, tak stihnem zaplatit najom, council a benzin. no a kde je jedlo??? takze ak nam to nevyde, budeme musiet ist domov na slovensko na stalo. 😒

apna preto chcem vediet ako to mas ty. co budes robit? lebo uz by si mala zacat pracovat ako tak pozeram.
napis mi prosim. ak sa ti nechce sem, tak ip. dakujem ti velmi pekne.papa

mukky
autor
28. sep 2009

pan ahoj,preco ju na ten net pustas?ip som ti poslala tak mi potom napis ved cakam na druhu ip uz 3 dni 😀
by som ju hnala svinskym krokom a bicom domov a nie ju vyprevadzala 🙄

nadhera tak malicky nech je cim skor zdravy,co ho postiplo?komar? 😕

mukky
autor
28. sep 2009

baby som asi 20 receptov poslala a hlavne sunny s cuketami a nic mi neodoslalo ☹ ☹ ☹ na to uz dnes kaslem posielat opat

sunny_face
28. sep 2009

Len v rychlosti
Pan tak to mi je luto, že ti to s tou opatrovatelkou nevyslo. Mate teraz nejake krizove obdobie, ale bude lepsie a lepsie.Neboj.
Mukky si zlata len skoda že už mama nema cuketky, ale nevadi ja si ich aj tak kupujem po cely rok.

apna
28. sep 2009

ahojte
mukky popratane,vybalene? 😀
sunny jak si vcera dopadla s muzom? 😀 😀
pan mas ip 🙂 a co tu opatrevatelku si mala z sk?niekto znamy alebo familia?ci ako?

mala konecne zaspala,v poslednej dobe kriz ju uspat,nechapem,predtym vypila mlieko ,dala som jej dudu a hajala.a teraz nijak jej nie je dobre,ale oci uz ma zatvorene a furt by niekam liezla,zlosti sa,sada si...moje nervy

co ste varili fajneho?

mukky
autor
28. sep 2009

o chvilku pridem

mukky
autor
28. sep 2009

sunny snad zejtra ich hodim a tak som sa s tym natrapila ☹

apnicka ahoj,ja som nevarila nic...a vybalovat sa bude az zajtra ked aj mm bude doma a bude s malym..potrebujem si komplet potravinovu skrinu vypratat som si tam kupila take 2 cuda 😀 co ti usetria miesto

a kozmetiku vybalit a poukladat a tiez prehodit vsetky veci lebo taho mam vela pod linkou co sa nezmesti do kupelne co sme podostavali

no a taniere nove a pohare a maleho nadobicka co podostaval tiez vsetko poprekladat..potrebujem robit v kuse a neodbiehat..mama mi ho nemoze zobrat lebo cely tyzden robi do vecera ☹

proste mam toho vela co chcem poupratovat a poskladat

apna
28. sep 2009

jaj chapem,neda sa tak ...
a co ste vsetko podostavali anakupili?popis ked sa ti chce
a co co za cuda na setrenie miesta?neviem si predstavit 😕

mukky
autor
28. sep 2009

prepac som sa zdrzala...zajtra ti teda napisem idem uz off
no to su len take kovove na nozkacch policky a to si das veci pod alebo polozis na tu policku a to ti usetri miesto..blbo som to napisala..vyzera to ako maly stolcek

mukky
autor
28. sep 2009

tak zajtra ti napisem teda co sme kupili sa zapotim xixi a malickej babike posielam pusku,paaaaaa

apna
28. sep 2009

chapenzi 😀 cize polozis veci pod aj na to,hej?ako keby policky.
ok,idem aj ja,idem si lahnut.zas mi je na h...som bola zla na malu 😠 ☹ ,neviem co so mnou,vobec nemam nejak trpezlivost na nu posled.dni.
pridali sme nove foto 😉
tak som zvedava,co ste tolko nakupili 😉

sunny_face
29. sep 2009

Cavky kocky
Mukky si poklad na receptiky sa tešim, ale ak nebudes stihat, tak sa nestresuj, vsak ja sa nehystam skoncit s konikom. 😅
Apna v nedelu som dopadla asi tak, že tato sa mi otočil zadkom a bru noc a rano mi vynadal, co som ho nezobudila. 😎
Horsie je ze ako som spominala poposielala som si životopisy kade tade a ratala som s tym, že ked sa Pancake podarilo zohnat opatrovatelku do UK, tak ja nemam problem,keby sa na mna usmialo stastie. A teraz vidim, že to zase taka sranda nebude zohnať dobru opatrovatelku.Pan musis mi potom poradit na čo mam davat bacha a na co sa pýtat.

mukky
autor
29. sep 2009

ahojte,sunny neskor podavam...asi vecer

maly mi tu lieta,nemozem pisat nechce byt v postielke....a ani sa nemozem najest lebo potom place a mrnci nech mu dam a nemozem mu zakazdym davat korku chleba,to na neho zabera 😀
idem si urobit tousty z grahamoveho tostoveho chlebika,teraz pijem kavu..ale sladku som si urobila 🙄 😝

malemu varim ryzu s kuracim maskom a cervenou sosovicou...
idem lebo sme mu kupili stan a teraz ho tlaci cez celu izbu,mm spi po nocnej,my pojdeme o hodinku 😀

nakuknem snad neskor

mukky
autor
29. sep 2009

sunny a ty sa chystas do prace?
no ked vam napise pancake aka to je opatrovatelka tak asi odpadnete 😕 😕

tousty nachystane uz len maleho dat spinkat a konecne sa naranajkovat 😀 😀
ide film homolka a tobolka ta prva cast to je sranda 😀 hlavne ked je stary zavrety v tej izbe 😀
mam rada velmi tieto stare filmy aj ked som ich videla nespocetne vela krat..dnes uz sa take skvele filmy netocia ☹

mukky
autor
29. sep 2009

tak maly uz spinka a ja som sa este chcela opytat,ako to vy mate s cumlikami?My nepotrebujeme cely den ale ja mu davam ked ide spinkat..niekedy vecer ked nevie zaspat tak mu ho dam a to ho ukludni...a aj cez den ked spi mu ho davam.Zaspal by isto aj bez neho len to trva dlhsie..chcem uz oducat uplne...v noci ho vypluje takmer hned ale cez den ked spinka ho ma vacsinou stale v puse

uz dva dni mi doobedu spinkal len hodinku co je pre mna malo ☹ 😀 poobede spal ale vcera 2 a pol a predvcerom hodku...

sunny_face
29. sep 2009

Ahoj Mukky chcela by som ist do prace, chyba mi kolektiv.S malou som rada, ale potrebujem ist viac medzi ludi.Manžel s tym suhlasi aj ked by bol radsej keby som bola doma aj nastalo,ale to nie je pre mna.Tak zatial hladam pracu len tak na polovičny uväzok.
S dudlikom nemam problem mala ho od zaciatku odmietala, radsej dudlala moje prsia-to bol problem odnaucit ju.Ale urobila som to tak, že tyzden ju uspavala moja mama, narobila sa ako kon,ale mala si odvykla.
My sme dnes na kuriatku a sližikovej polievke, dufam, ze B vitamin zabral a mala bude konecne jest.

Akurat pozeram film o tom ako v obvinili rodicov z pedofilie svojich deti a nebola to pravda.Len socialka tolko hucala do tych deti az im to nanutili.Po 12 rokoch to vyslo najavo, ked uz boli velky a nedali sa manipulovat.Hroza az mi je zle z toho.

apna
29. sep 2009

ahojte
mala mi tiez nedavno zaspala,tak som sadla...boli sme v obchode a tak.idem urobit malej papu,som zvedava ci poje,lebo uz vymysla...urobim jej zemiak,masko a spenat.
a jedol este odvcera sme mali,maso a zemiaky a uz siel do roboty.a vecer mu urobim nieco len rychle,mozno ten vyprazany syr bez vyprazania so sunkou a vajkom,co do salky sa dava a do rury.

mukky aj my mame dudud na spanie,cezden ju nema,niekedy jej dam,ked fnuka,ale vacsinou jue bez nej,alena spanie musime mat,bez dudy by nezaspala asi alebo by sa najprv oplakala.
mukky a ty chces byt s malym doma 3roky?
sunny tak si si vela neuzila 😝 a aka to je slizikova polievka? 😕 a mala nemoze ist do jasli alebo tak?ci to nuz nieco take nefunguje?neviem ani.

mukky
autor
29. sep 2009

ahojte,maly spinkal 3 hodky 45 minut 😀 .iIdeme na prechadzku a na nakup,malemu treba jogurty,zeleninu a zemiaky
vecer napisem okolo 21 hodky ako vzdy,paaaaa

apna
29. sep 2009

fiha mukky ta fajne ste pospali 😀 aj my dnes dobre ,2hodky,ale vstala o tretej,takze dnes uz nebude viac spat,az vecer do siedmej,pol osmej musi vydrzat,lebo inak by nechcela spinkat.
mala nasla fixu,tak sme kreslili akoze,som jej drzala rucku a tak,boze,to bolo radosti...dneska sa jej venujem viac,to zato jaka som bola zla na nu,mam vycitky 😒
baby vam sa kedy zacali smiat deti riadne nahlas?ona sa stale nesmeje,iba velky usmev od ucha k uchu a ked nieco fakt zrazu nejaky zvuk alebo tak nieco ,tak sa zasmeje nahlas.ale ani ked sa s nou salim a tak,tak len sa velmi usmieva a sem tam zasmeje

som si urobila parad.polefku s krup.haluskami a ideme jest,aj mala az teraz "obed"

sunny_face
29. sep 2009

Apna normalne som zaskocena s tej sližovej polievky? To je ako zeleninová s krupicovými haluškami len namiesto halušiek sú slíže.Alebo slepaci, kuraci vývar so slížami. A neviem ti ani odpovedat, kedy sa zacala mala smiat nahlas-nejako to prislo ani som nezaregistrovala kedy.

apna
29. sep 2009

sunny zaskocena? 😀 tak neviem,slize,my taky vyraz nepouzivame vobec,tak co su to rezance alebo ine a do hociakej polefky,hej? 😀 😀 😀
mala haja,som pokukala odsudene...,celkom dobry serial.idem p urobit nieco jest,o chvilu je tu.dnes tu bola kamoska s malym,tak sa hrali,my sme pokecali,zlati boli...no neviem si predstavit,ze by som mala dve male deticky,asi by som nezvladla.. 😲

sunny_face
30. sep 2009

Apna prepač, naozaj som zostala zaskočena, lebo u nas je to slížiková (rezancová) polievka.Rozmašlala som ako sa to mäže ešte volať, ale rezance ma nenapadli.Ale našli sme sa, to je najdoležitejšie. 😉
Ja by som tiež potrebovala pre malu nejakých kamošov v jej veku, stale je len s dospelými a ked sme na preliezkach, tak len kuka na deti a nevie sa pridat.

mukky
autor
30. sep 2009

ahojte baby cely den pratam a prekladam odkladam....idem sa ani teraz neviem ci naranajkovat ci to je obed ci vecera....neskor za hodku asi nakuknem,paaaaa

sunny_face
1. okt 2009

Dievcata neupratujete tolko, dajte si troska pohov.
Citala som celkom zaujimave recepty aspon 1 prepíšem
Rožková kuracina:
200g kur.prs, 2 staršie žemle, 1 cibula, 1 vajce, mlieko,olej,strúhanka,soľ,mlete čierne korenie,vegeta
žemle pokrájame na malé kocky zalejem mliekom a nechame chvilku postat.Vyžmýkame a dáme do misky.Nadrobno pokrajame cibulu a speníme na oleji a nechame vychladnuť.Kuracie prsia nakrájame na rezance osolíme, okoreníme a ochutíme vegetou.Do vyžmýkaných žemlí pridáme opečenú cibulku, ochutené prsia, vajce a zmes premiešame.Zapekaciu misy potrieme olejom a polievkovou lyžicou dáme kôpky zmesi do misy.Vrch posypeme preosiatou struhankou a dame piect do vyhriatej rúry.

mukky
autor
1. okt 2009

ahojte,nakuknem asi az poobede,teraz mi odisla svokra,maly zaspinkal a ja mu idem dovarit obedik...mm je so svokrom a mojim otcom na chate,isli pilit drevo...idem mu brnknut ako sa maju....piste nieco nech mam co citat..sunny neskor ten recept postudujem...

co ste varili ci budete varit?
ja som vcera vecer uv arila hrachovu polievku,mnam tu lubim a dokonca aj mm ju ma rad co on polievky eee a malemu varim karfiol a mrkvu,zemiak a asi to bude mat ako pyre..masko mal 2 dni dozadu

iperie sa mi uz druha varka pradla,asi si pojdem aj ja lahnut rano som to dostala tak nic moc mi je a spala som 3 a pol hodky maly vstal skor ako som cakala 🙄 😀 ale tolko mam energie ze neviem co s nou 😀

apna
1. okt 2009

cafte zienky

sunny a ked teda idete na preliezky a idu ku malej deticky alebo sa chcu s nou hrat a mala co?nechce sa s nimi hrat?alebo by aj,len sa nevie zapojit?moja sa strasne tesi,az pisti,ked vidi deti.receprt vyzera byt fajn,taka rychlovka,niekedy skusim pre seba 😉

mukky ty od vcera frcis,hej?a ako maly,zmenil si system spanku,ci tak ako predtym spava?ako svokra? 😉 😀

my sme vstali o osmej,malu som teraz dala ku p,lebo ten este spi,urobila jej mliecko tak snad zaspinka.ja uz mam skoro navarene,robila som zemiak.pucene,paradajkovu omacku a fasirku taku v rure s vajkom,parkom a uhorkou plnenu.tak uz sa iba fasirka pecie.a este sa fazulova polievka vari,chcem vyskusat ako som raz jedla u svagriny,tmava fazula,zelenina,zemiaky a zahustena smotanou a mukou.my sme tak nerobili so smotanou a velmimi chutila 😝 😝 malej este neviem ,co urobim...
dnes je celkom pekne,tak zas pojdeme vonku,lebo inak stale prsi ,tak sa neda.vcera sme boli s kamoskou a malym,sme zasli ku mojej segre,tak deti sa pohrali...maly tak nahanal moju po styroch,keby ste videli kolko bolo radosti.
dnes pride bracho po skole,aj segra ma volno,tak pride..

LUMI kde si?a pan?

tak neskor,cafte zatial...

penny13
1. okt 2009

Chcela by som recept na Tiramisu. nemáte nejaké tipy?