Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

sunny_face
1. okt 2009

Cavky tak my sme dnes boli na rajčinkovej polievke a dala som tam trosku viac cestovin aby bola hustejsia a trosku viac mi nabubnali miesto polievky kaša.Nevadi-my to zjeme.
U nas je stale krasne, len vcera trosku mrholilo,tak sa aj ochladilo,ale stale je to velmi fajn.Ale uz zacinaju tie tmave dni-o pol8 je už tma bože už teraz mam stresy z časoveho posunu.Kedy sa to posúva?
Apna ked sme vonku s malou, tak sa velmi rada pozera ako sa deti hraju, ale nevie sa ešte odhodlat ku nim pridat.Kamaratka ma 4ročnu a ta pride aj za 13ročnými, že sa chce s nimi hrat 😀

pancake
1. okt 2009

caute babule. 😵 😵 😵

mukky neprisla mi posta od teba. neviem co sa stalo. 😒 😒 😖 😖 😖

ja uz sa na net dostavim len takto na skok. ale 13.10. sa vratim zo slovenska a budem tu kazdy den. takze potom vam to vsetko porozpravam ako to bolo, a ako to nemalo byt.papa 😀 😢

mukky
autor
2. okt 2009

ahojte babulky....vari nespite?? 😕 😀 😀

dnes uz hadam aj nieco popisem poobede..mm seklo v krizach pri pileni dreva a v noci vstal ze este horsie mu je a musi ist rano k lekarke a zobrat aspon 1 den paragraf ..mne sa nechce spat pozeram zameny manzeliek ktore som este nevidela..som nenormalna no co uz 😀 mm sa uz nevyjadruje 😀

tak sa majte pekne 🙂

sunny_face
2. okt 2009

Ahojky, dievcata kde ste, co vam zrusili internet? 😎 Lumi, Apna kde ste?
Ahoj pan a vitaj na Slovensku.Dufam, že budeš mat peknu dovolenku doma.
Mukky ty si nezmar.Kde ty tu energiu beries?Už aj drevo piliš.Ty si maska.

jankando
2. okt 2009

Hladam si tu tak nejake rychle recepty....a koho nenajdem...😉
Apna..Mukky.... 😉 😉 😉
pekny den prajem...Myslela som, ze dnes cosi navarim, ale kedze mi tu niekto odmieta jedlo ( a Petik to nie je), tak idem sa riadit mottom , ze ked dostanem chut na varenie, sadnem si do kuta a pockam kym ma ta chut prejde...hah

mukky
autor
2. okt 2009

sunny 😀
dnes opat nejak nestiham...idem sa konecne najest,mala som dnes akurat jeden jogurt a hrozno pocas dna...robim si zemiaky v supke s masielkom potom si dam solou a mliekom,mnam 😀 ,uz davno som nemala..

okolo 21.30 iste pridem uz dnes 😀 ...idem ulozit maleho,pa neskor

jankado ahoj

mukky
autor
2. okt 2009

sunny ne ja drevo pilila 😀
mm ma seknute v krizach,na 2 dni ma paragraf hadam mu to prejde..berie nejake 2 druhy liekov a spi sa z nich,uz 3 krat cez den spal co to je nezvyk u neho 😝

co varite zajtra?ja si neviem vybrat...bud zapekane zemiaky s mletym masom,alebo fasirky so zemiakmi,alebo cestoviny zapekane,alebo rezne kuracie?Ale chybaju mi zemiaky a kedze setrim a ziaden obchod sa nekona a varim z toho co mam tak neviem neviem 😀

jankando
2. okt 2009

Mukky....
dobre riesenie, to ja tiez teraz, setrime ..tak som povedala, ze do vyplaty uz ziadne nakupy jedla, bude sa varit z toho co mame doma..
John akurat dovaril 'obed'...
kuracie prirodne, a zemiaky v rure pecene...
dnes cely den obsluhuje on..
a ja dnes off...to tu uz fakt nebolo dlho... 😉

nadhera
2. okt 2009

kocky,nie je umenie varit, ked je plna chladnicka , ale ked je prazdna 😉

mukky
autor
2. okt 2009

jankado ja tiez tak setrim poslednu dobu s potavinami lebo stale len kupujem a kupujem a plne mrazaky su potom ale paradoxne setrim na ine veci co nam robi radost 😀

sunny idem ti tie recepty mrknut

mukky
autor
2. okt 2009

lakocinky 😀
http://lesk.cas.sk/clanok/82766/marhulovy-kolac...
http://lesk.cas.sk/clanok/82658/rychle-jablkove... tento robievam a ani na to nedavam cokoladu..ked som nemala orechy tak som tam podavala nakrajane gumove cukriky napr medvedikov 😀 a fajnotka

http://lesk.cas.sk/clanok/82550/jogurtova-torta...
http://lesk.cas.sk/clanok/82495/orechove-knedli... mnam jaka som lacna na sladke 😀
http://lesk.cas.sk/clanok/81795/zemiakova-babov...
http://lesk.cas.sk/clanok/81027/francuzsky-kola...

ne ze budete zase vyzierat chladnicky vecer 😀 ja ale dnes budem 😀 aj s mm nejde do roboty tak vegetime a pili mi tu usi s loksami 😀
idem mu najst video recept a nech si urobi a aj mne 😀 😀

mukky
autor
2. okt 2009

nadhera daj recept ked mam doma v chladnicke napr len citron 😀 😀

ako deti?uz ste zdravi?

nadhera
2. okt 2009

mukky, urob si huhu 😀 citronova voda s cukrom, mnamotka v lete

nadhera
2. okt 2009

a ci sme zdravi...ved my sme vlastne ani neboli chori... ta mrcha,co pokusala simka a teplotoval dva dni - chuda,dostaval zabaly. teraz deti povinne piju cibulovy caj /som to chutnala,teda des/ ale detom to chuti. 😀

mukky
autor
2. okt 2009

z huhu sa nenajem 😀 😀
ved krpceka pokusaneho som myslela ze ako mu je... tak super ze uz ok

nadhera
2. okt 2009

ale hlad je prezleceny smad 😀

mukky
autor
2. okt 2009

tak teraz neviem ci ja lacna ci smadna 😝 😀

sme si s mm dali zmrzku carte dor moju oblubenu,mnam 😀

mukky
autor
2. okt 2009

sunny dnes tebe vypli net? 😕 😀
lumi dufam ze si uz zdrava....

sunny_face
3. okt 2009

Nazdar kočky
včera som sa zasa čančala pre toho mojho manželíčka.Takže vikend patri zase rodine a sem zabehnem len tak na rychly kukuk.Mukky si poklad recepty vytlačám a zakladam do zošitka.Diky

mukky
autor
3. okt 2009

sunny som rada ze som ta potesila 😉
ja som si ani neuvedomila ze dnes je sobota...od kedy mm robi na smeny kolotoc tak ani nedela mi nepride ako nedela ☹ ,ale zajtra budeme spolu a aj spolocne poobedujeme

lumistri
3. okt 2009

servus baby
mukky pekne ze na mna myslis, ale zase nerob zo mna taku velku nymfomanku, ja som len taka mala 😀 😀
uz sa citim lepsie, dakujem 🙂

mukky
autor
3. okt 2009

lumi no a ja som velka 😀 😀 ..ticha voda brehy myje 😀 😀
to je fajn ze uz ti je lepsie...tak napis ako si sa mala a co si robila..a co maly?
ako papkate a co?napis nejaky denny rezim ak mate...a ak sa ti chce

lumistri
3. okt 2009

no my sme stale pri tom istom 🙂
rano o siedmej budicek, do deviatej - pol desiatej sa motame doma, varime a podobne, potom ideme von, o pol dvanastej sa vratime dom, napapame sa a ideme spat, spi tak do pol tretej - tretej, potom sa zase motame, spapame nejaky olovrant a o stvrtej zase von do pol siedmej.. o siedmej kupanie (alebo sprcha, ja ho sprchujem kupem iba cez vikendy, ked je doma ocko tak sa kupe aj cez tyzden, lebo jemu sa tak lepsie 🙂) a o osmej uz spi.. hlavne v poslednom case byva nejaky unaveny a dost rychlo mi zaspi 🙂
inac som presla z ranneho kojenia na mlieko, som mu skusala dat aj kravske.. vypije, ale predsa som mu kupila sunar, aby mi nikto nemohol povedat ze je zavcasu.. sem-tam mu dam aj kravske, ale len tak zo deci.. 😝 😀
no a co papame.. fuuuha.. vsetko mozne, zajtra mam na plane nejaku zeleninovu poliefku a kuracie nozky som si vytiahla z mraznicky tak daco z nich hadam bude, a ryzu k tomu, sme uz davno nemali 😕
uz mame tu postel, co som vam predcasom spominala, je celkom fajn, len polka izby je fuc 😀 😀

lumistri
3. okt 2009

idem buvat, lebo som utahana ako pes.. zase 😢
tak zase niekedy nakuknem 😉
inac mukky.. som pocula ze ked si das kavu s mliekom a cukrom, ze je to akoby si si dala obed, tak bacha na vec 😵 😀
dobru noc 😔

mukky
autor
4. okt 2009

ahojte..nikde nikto 😕 ☹
chlapci mi spia,bobacik spal len hodku doobedu oproti svojim trom a mm ho siel uspat tak asi zaspal....z tych liekov od bolesti je otapeny..
ja akurat dovaram neskorsi obed,ci skoru veceru? 😕 😀 ,uhorkovy salat uz mam urobeny a dopeka sa mi plnka z kuracej peceienky a uz aj zemiacky su takmer hotove..budu s maslom a koprom...neskor mozno urobim aj ten kolac co som davala link jablkovo orechovo kakaovy..len nemam orechy ani gumene cukriky miesto toho...no nieco vymyslim..mozno mak? 😕 alebo nist
moja mama a teta so sestrou a rodinkou sli vcera do ba 😀 a boli v ikei tak som si este nechala dokupit nejake veci 😝 😀
apna vecer uz fakt napisem co sme pokupili ale stale nejak na to zabudnem 🙄

mukky
autor
4. okt 2009

lumi a von chodis s malym sama alebo mas nejake kamaratky?my sme boli s malym na detskom ihrisku asi len dva krat...je este maly na piesok a tie kamienky tam co vsade su tak na nich capne a potom ich zbiera a je hned spinavy...este si na ihrisko musime pockat...vacsinou je v kociku lebo este uplne nema stabilnu chodzu i ked dom a beha ako vichor ale aj tak este stale capne..moj maly juj jak ho ja milujem...dnes mm lezak a ja som si dala hlavu na jeho nohy a savier k nam prisiel a hned si polozil hlavku na ockove nohy..bolo to krasne dojimave..ze sme rodinka taka stastna..no rodinka uzasnych isto 😀 😀

sunny_face
4. okt 2009

Ahojte
Mukky moja mala tie kamienky pravidelne strka do ust ale uz automaticky vie, ze ked prideme zvonku domov musi ist do kupelne umyvat ruky.Spinava je zakazdym najviac topanky,tie zakazdym umyvam a oblekam jej teplaky,aby som nenervacila aka je spinava.

mukky
autor
4. okt 2009

sunny my si este pockame aby som nenarvacila a nemala vrasky 😀 😀 😀 ale nie...ked podrastie budeme chodit aj tam
teraz som si az sadla,peciem kolacik...

mukky
autor
4. okt 2009

co ste dnes robili na obed?