Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
2. nov 2009

klop klop moj maly este chory nebol. nedavam nic ani vitaminy. vsetko ma v mliecku, ovoci a zelenine.

a tie jogurtty su full fat. 🙂 a kupujem aj natierkove maslo full fat soft chesse. je mnam. aj ja ho milujem a aj maly. vyskusaj. a je to tesco bvyrobok. maju taky aj v asda. pokukaj kde je viac tuku. philladelphia obsahuje menej, tak kupujem taketo.

pancake
2. nov 2009

apna ja mam vyhodu ze moj zje vsetko to co ja. okrem vnutornosti a peceneho kurata.... a zabijacky

ja varim iba z kuracich prs a br. masa. hovadzie raz za dva roky a este mlete bravcove robievam to lubime. 🙂

apna
2. nov 2009

pan v prikrmoch citam,ze davas nejake quino 😕 co to?kupujes tu?a pseno mas z domu?pan mne sa nezda,ze su plnotucne,musim pak kuknut,ale je pravda,ze najlepsie su.inak videla si v takom ako keby vedierku a tiez dole je ovocne a hore biely jogurt,vyzeraju ako doma,ale neviem kolko maju.

natierkove kupujem aj ja ,ale nejak malej nedavam,teraz som kupovala philadelfiu,polovicna zlava,tak som brala,inak kupujem morison full fat tiez dobre.

inak taku davaju reklamu,ze do kur.prsia taveny syr(konkretne na tu philadelfiu),zabalit do do parmskej sunky,ci prosuta ,ci ako sa to pise a dat so rury 😝 ale ta sunka boze jaka draha,6platkov 2 libry

pancake
2. nov 2009

parmsku nekupujem. je to surove maso. 😒

ja som si tieto hovadiny nakupila doma a poviem ti mam toho plne skrine a konci tomu zaruka. maly to ale lubi tak mu to robim lebo je to rychle na varenie. kupila som to u nas v bio obchode. aj kadejake otruby ale to som vysmarila do kosa. 😠
tie jogurty co kupujeme su full fat 😉
tie jogurty nepoznam v tom vedierku. napis nazov ked budes vediet. 🙂
a moj maly nechce take jogurty kde su kusky ovocia. natahuje ho z toho.preto mi aj tieto YEO Valley vyhovuju.

mukky
autor
2. nov 2009

nesiel mi net 😝

pancake
2. nov 2009

aj ja mam signal na hovno. musela som 2 krat restartovat laptop 😠

mukky
autor
2. nov 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=793

uz davno som nerobila,urobim a buide mat mm na tyzden 😀

apna
2. nov 2009

mukky aj mne vypadava casto 😠
pan a maly ti zje cisty ten jogurt?ja davam banan,aby sa trosku osladil a ovs.vlocky.cisty neviem,ci by zjedla.
no ja som si to pravedoma nenakupila,ale pomaly zistujem,ze tu maju uplne vsetko,len na to treba prist...
sak ja som styri roky nosila listkove cesto do zasoby z domu.haha.az kym mi ho kamoska tu neukazala 😝
otruby jake hnusne slovo,,nie? 😀 😀 😀

mukky co porabas?

apna
2. nov 2009

to som este nikdy nerobila ani nejedla,neviem si predstavit ako to moze chutit ani

mukky
autor
2. nov 2009

ja som este malemu nedavala sunku ani syry a ani sa este nechystam,koli soli v nich a stabilizatorom roznym
ochutene jogurty tiez nejedava ani nemienim kupovat,jaa mu kupujem biely 9 ci 10 % tuku a dam tam jablko nastruhane,ci hrusku,banan.&ak chcem aby mal sytejsie aj ryzove vlocky pridam
kupila som mu celozrne cestoviny a kukuricne,ryzu parboiled.Skoda ze ja sa tak zdravo nestravujem 😝

doprala mi pracka,maly mrnci letim na chvilu

apna
2. nov 2009

makky tak davas tmave cestoviny hej?ja som tiz rozmyslala?a ty pan ake davas?a pecivo tez davas celozrne?

pancake
2. nov 2009

kolozvarska kapusta je super. chodila som na nu do restiky. 🙂 ale nerobila som ju nikdy.

apna tie jogurty su ochutene. kazdy je inym ovocim. su tam v tom baleni a teraz je akcia lyzicka zdarma. ja ich kupujem kazdy tyzden a mam uz tych lyziciek na boha ale fakt su dobre. odporucam. 🙂

mukky
autor
2. nov 2009

apna ko,lozvarsku si este nerobila?

moj trpajzlik maly zje uplne vsetko co mu dam,dnes mal prvy krat paradajku,som tak postupne pridavala potraviny,este sa nestalo zeby nieco nedojedol ci nechcel,ci mu to ostane aspon do puberty neviem 😀
obcas mu akurat urobim bylinkovy caj a akurat ten nechce a pritom ma sladsiu chut lebo obsahuje sladke drievko ,len cistu vodu lubi,caj eeee,neprosi ale neva,aj tak by caje mali deti pit len pri horuckach,naj je cista voda ci ovocne a zeleninove stavy

pancake
2. nov 2009

otruby... no preto som ich smarila do kosa. nepacil sa mi nazov a nevedela som co s nimi. ako ich pripravit. 😔 😀

cestoviny davam obycajne uz od roka. do roka som davala bezvajecne.
toustovy chlieb kupujem tmavy a maly ho lubi, alebo obycajny biely polsky chlieb. 🙂

a kupila som aj nedu ryzu ale neda sa uvarit do makka tak isla tiez do kosa a davam obycku. 🙂

pancake
2. nov 2009

moj tekutiny odmieta uplne iba mlieko chce. rano spravim deci caju a vecer ho vylievam. a kupujem ten ovocny grnulovany.

mukky
autor
2. nov 2009

davam celozrne alebo kukuricne,tie neobsahuju bielu muku,co je super a kukuricne neobsahuju vobec muku
jogurt a ovocie ma denne a aj zeleninu co sa tesim tomu ze bude mat aspon zdravy zaklad do zivota
pecivo davam grahamovy rozok obcas a chlieb tmavy,ale neviem taky najst co by bolo viac tej celozrnej muky vacsinou klamu to ofarbia sladom a ze vraj tmave ci celozrne pecivo 😝
celozrne pecivo nedavam koli semienkam aby nevdychol ich

pancake
2. nov 2009

ja od roka davam normalne biele pecivo a aj palacinku mi maly uz zobkal. suchu bez nicoho.
cestoviny tiez suche a spagetu vcucne na jeden raz celu. ale nezuje, hned mu ide dole krkom 😀 😀

mukky
autor
2. nov 2009

pan parboiled je super ryza,zdravsia a doi makka v poho uvaris raz dva
si ju skusila namocit dopredu?mozno by si uvarila a ked si nemala cas mala si mi napisat ja by som ti nasla nejaky recept na tie otruby 😔

mukky
autor
2. nov 2009

ja som lepok tiez vobec nedavala az od roka a pecivo sa snazim nie casto davat
teraz posledne 2 tyzdne som mu davala kukuricne chrumky bez farbiv a podobne a nasla som jeden obchodik a tam ich maju aj bio a aj ryzove co nikde som nevidela tak uz ma nakupene,su bez soli

apna
2. nov 2009

no kolozvarsku som este nejedla,zeby som vyskasala?svokra poslalavedierko kapusty kyslej 😝
moja tiez nechcela vodu,caj by vypila,ale skor jej isli bylinkove ako ovocne granulovane.ale som prestala a tera zpije cistu vodu ale z nor.pohara iba.tak som rada.
moja tiez je papac,tak som rada.
pan v morisone maju iba biele male velke maju iba apricot.nop dnes som bola fakt tam nemali ine sakra.ale dobre tak

pancake
2. nov 2009

nevadi mukky. maly uz na 50% jedava s nami. varim detske jedla a to jeme aj my. priberam stale rovnako tak to neriesim. 😖
kukuricne chrumky aj ja davam bez soli a ryzove kolaciky davam tiez malemu. lenze on uz je mudry. nechce to co mu dam, ale iba to co mam na tanieri ja. uz jedava aj bublaninu s ovocim. 🙂

mukky
autor
2. nov 2009

apna skus podla toho receptu ja tiez robievam a daj veela smotany any si ju nemala suchu lebo ta ryza dost ju vpije

apna
2. nov 2009

aka to je parboiled ryza? 😕
haha pan to y som chcela vidiet ako tu spagetu vcucne celu 😀

pancake
2. nov 2009

apna ja som biele este ani nevidela. hned som davala ovocne.su v tom baleni 4. je aj balenie kde ich je 6 ale tie su fakt malicke. to by mi maly zjedol 3-4 na jeden raz. 😠

mukky
autor
2. nov 2009

v prikrmoch som uz davno nebola 😀

http://kekule.science.upjs.sk/chemia/vllab/HTML...

http://en.wikipedia.org/wiki/Parboiled_rice dala som ti aj v angline len neviem co pisu 😀

apna
2. nov 2009

no musim poriadne pohladat,ja zas iba biele davam...
pan co porabas cely den s drobcom?neide ti to tu na nervy?ja dakedy zvyk,ale dakedy ma tak taha domov...a ked som dlhsie doma,tak mi nie je dobre uz.
ja tu hned blizko mam kamosku s malym,tak casto sme spolu,deti sa hraju,my pokecame,sice mam tu aj family,ale kazdy maka cez tyzden,tak niekedy je to na nervy.ale hlavne to pocasie teraz je otrsne

apna
2. nov 2009

no dik mukky musim aj tu pokukat.a vari sa dlhsie,ci normal?

mukky
autor
2. nov 2009

pan a kedy idete domov?tesis sa?

mukky
autor
2. nov 2009

musim ist vyvesat pradlo jak sa mi nechce,ale ved pocka 🤐

pancake
2. nov 2009

apna ja tu nemam rodinu ani nikoho.len jednu kamosku tu nedaleko a ta na moje stastie nepracuje, tak rano kavickujeme spolu. poobede chodi o 14.00 p. z prace a uz sme spolu az do siedmej kedy ideme s malym do spalne a prezliekame,kupeme a davame mliecko. od osmej do osmej maly spi bez zobudenia. iba obcas nad ranom o 6 sa zobudi na malu flasu mlieka. inak ani nemukne. po osmej si pustame dvd, dame popcorn alebo encian, chipsy a o pol desiatej do postele.
😀 😀 😀 😀

niekedy sa nudim. ale mam blizko tkmax a matalan tak sa tam chodim kukat co nove a obcas si cosi kupim, no a v sobotu chodime do tesca na nakup. v marci buduceho roku ideme na stalo domov, tak si robim radost tym, ze dokupujem veci co mi doma chybaju. dnes som kupila antikor. smetny kos do kupelky. 😀