Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
23. jún 2009

noajja som tak davala doobedu ovocie ,len po obede uz nic len mliecko.tak vidis oni mi tu vravia tak.adali mi taky rozpis,tak mlieko len rano a pred spanim,lebo ze uz je jedlo dolezite,nie mlieko.a dokonca ryby tam su pisane a uz nepamatam ani..

kukuricna kasa sa robi z muky,ze?sa mi mari,ze som niekde viedela.a myslis,ze mlieka mi mala viac pribera ako z jedla takeho?a zltku nedavas?

zajtra co budes varit?mna teraz mP tak nasral,ze nic .vstal,ze che daco zjest a este tam ostalo od obeda,tak on chce ine 😠 tak co to vyhodim a zajtra isto nezje,a to vzdy tak.a pritom malo varim,lebo viem,ze nepoje a ja si robim ine.a posiel spat s nervami,bo vraj nic nemame 😠

mukky
autor
23. jún 2009

tak nech si navari sam,no nie? 😝 😀

kukuricna krupica,vola sa to aj kukuricna muka nie je z muky..je to bez lepku,dostat to v kutikoch zdravej vyzivy v obchodoch vi v DM..ale to tam asi nemate,ci ano?My muku ,lepok mozme az od roka
zltok az od 18 mesiacov pokial su v rodine alergie,takze nedavam ,az potom,ale tebe sa pozriem od kedy

deti na um su zvacsa take nafuknutejsie..neboj,a hlavne sa nerad ich radami 😝 ,mala ked ti zacne stvornozkovat isto zhodi..

mukky
autor
23. jún 2009

zltok mozte 1 krat v tyzdni nahradit maskom,pokial nie ste alergicky na nieco

apna
23. jún 2009

no musim pokukat v obchodoch,dm nemame,ale mame tu taky ochodik so zdravou vyzivou,vselijake cajiky,bylinky a tak.dokonca tam maju aj bio tofu.mnam.
isto uz dam masko jej a potom uvidime.ale ked ja nechcem tak nejak vela jedal jej davat,furt mam taky pocit,ze babatko=mliecko.a ved to aj vplyva na imunitu ,nie?ked dakde vravia tak,dakde tak.a ja si urobim aj tak podla svojho 😎
najlepsia moja svokra:fajnu krupicku jej urob,kus masielka tam daj,nech bude taka fajnejsia 😀
co pozeras?

apna
23. jún 2009

som si kupila taky zosit fajny hruby s tvrdym, obalom,idem si zapisovat recepty 😀

mukky
autor
23. jún 2009

apna to ne tvoja svokra je aj moja svokra?? 😀 😝
hej aj som jej povedala ze davala mojmu muzovi od 5 mesiacov krupicu a potom mal alergiu na lepok do 7 rokov,a to je zdravotnicka 😝

ake recepty si ides zapisovat?

fakt ti staci len ten obedik a ta desiata ,cerstve ovocie najlepsie..a potom uz len mliecko,mliecko je strava a nie napoj,asi to tam lekari nevedia 😝

mukky
autor
23. jún 2009

mas rada tofu?ja ho robievala som par krat ..a celkom chutne som to urobila...tofu ochutila ak aj boli biele ci udene..som nakrajala na stvorce,ponorila na par hodin kde bola voda,olej,cesnak,trosku korenia,vegera a soj.omacka..potom som opiekla na oleji,vybrala kocky,na vypeku osmahnut cibulu,pridat sampinony,brokolicu,snad trosku cervenej papriky,vlozit opat tofu,premiesat,mozme trosku podliat a k tomu varene bandurky,a hotovo

mukky
autor
23. jún 2009

taaak,uz som malemu nadavkovala papanie do misiek,urobila som toho viac,tak som jednu nechala v chladnicke a 2 som dala do mraznicky,tak mam na 3 dni navarene..aj ked velmi niesom nadsena s tym zamrazovanim..
uz sa aj vari vodicka na rano na mliecko..idem ja kuknut panelak,kludne napis veeeela,obcas nakuknem 😀

mukky
autor
23. jún 2009

a kedy si zacala prikrmovat?Davam aj olej do este teppleho jedla som zabudla dodat

pancake
24. jún 2009

pomaranc-citrusy budem davat az po roku, a aj to veeelmi obmedzene. slivky,hruskky,jablcka zaberaju na zapekanie na 100% naco trapit dieta citrusmi v 7mich mesiacoch nie????

ja uz syrcek davam nastruhany ale ten detsky organic bez soli.je tak krasne baleny v takych obdlznickoch centimeter krat 5 cm. takze polovicu z neho mu nastruham na chlebik a hotovo.

a moj maly pije mlieko 5 krat denne. to som nevedela ze je to vela??? 😕 a o tyden uz prejdeme na mlieko 1+
a to bude pit dokedy bude chciet.normalne nechcem davat.ved aj reklamuju ze pohar detskeho mlieka 1+
sa rovna 30 litrom kravskeho mlieka. takze to neriesim.
boze baby tu je nadherne po sto rokoch a ja musim ist na poobednu. a anglani maju v robote pustenu klimu n 10 stupnov aj so silnym ventilatoroom. nachcipana som ako pes,zima mi je a oni sa mi smeju. ja tam sedim v zimnej bunde a oni v tricku s kratkym rukavom. nechcu to vypnut. 😖 😖 😢 😢 😢 🙄 🙄 🙄

a ja dojedam zemiakovu babu, a zeleninovu polievku s krupicovymi hlauskami a zajtra asi ten segedin aj ked nemam nan chut. uvidime este....
tak zajta papa a nepiste vela aby som nemala vela citania 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

to bol vtip.

mukky
autor
24. jún 2009

pan a zemiakova baba je placka v rure,nie?
sranda,a ja ja som vravela vcera manzelovi ze urobim zeleninovu polievku s krupicovymi haluskami,ale nechce jest polievky,a koli sebe varit nebudem,ja tiez zjem tak jeden tanier ,max 2 dni..nejak som si odvykla ich varit,tak rok som uz teda polievku nevarila,aj ked u mami som jedavala doma..takze ja tak mozno raz za mesiac zjem u babky

ale mam rada hrachovu,a tu zje aj manzel,chuti mu..ale koli kojeniu som nevarievala,ale maly nikdy nemal problemy s bruskom,tak uz jem davno vsetko

ale nanzel spominal ze ma chut na kapustnicu,tak mozno uvari,na vianoce on varil ju prvy krat,my sme boli prve vianoce doma,a nieco ma nastval tak som mu povedala nech si ju navari sam 😀,volal mojej mame,ta mu povedala co a ako a bola fakt super,akurat prisiel ma poprosit nech mmu urobim zaprazku 😀 😀
inak ja som nikdy kapustnicu nevarila...stale sme na striedacke u rodicov,jeden den u jednych a druhy den u druhych..a este nam nabalia tak sme nikdy nevarili,akurat kolace a slane som vzdy robila.

mukky
autor
24. jún 2009

ja dnes nevarim,mame este kurca s ryzou od mojej babky,manzel si to bral do prace a ja nemam nejak chut na to..tak som zatial zjedla 2 jogurty a pol jablka.Poobede si dam chlieb s prazskou sunkou a paradajku alebo salatovu uhorku.

mukky
autor
24. jún 2009

kde ste?? 😕 pan asi v praci..

idem dnes skusit urobit takto strudlu..s tvarohom,a hrozienkami,tak uvidim..

mukky
autor
24. jún 2009

aj toto sa mi paci,a je to jednoduche...

http://www.mimisvet.sk/recept.php?id=15409

ale mne tak cesto nevykyslo ani z daleka 😒 😀

apna
24. jún 2009

cafte
tak nedavno som dosla domov,sme boli so segrou aj malou na shopingy 😀 ,malej som nic nekupila sakra,ale nemali jej velkosti 😠
ja som si kupila taku fajnu koselu volnu,dlhsiu,takze bude ku leginam a ku nej taky zlaty opasok a zlatu bizu,naramky,nausnice,prsten,slapky mam,tak sa vytesujem 😀
este spodne pradlo,super bo tu maju velke cisla na moje koziska 😝 ,doma to je des,nekupim podpiru.a este take triko jemne oranzove na jedno rameno a este jeden opasok cierny.
este mi treba take lanove nohavky,cierne aj biele,zlte aj kremove uz mam.ale nemaju na mna velkost sakra.

tolko som sa nachodila,pesi sme tam aj nazad,v ramci prechadzky a ze uz nebudem cvicit dnes,bo som sa nachodila 😀 rano som cvicila trochu aj stravu dnes dodrziavam,tak dufam,ze mi to vydrzi.akurat sa mi griluje rybka a zelenina.
joj,inak ja strasne lubim polievkyy,mne by ine netrebalo nic,na obed som si robila zeleninovu,ale to len taku posnu,len do vody som dala varit a trosicku vegety,bez zaprasky,halusiek a tak 😝

a strudel ako dopadol?
hej a kupila som kukuricnu muku v tom obchodiku,ma to iny nazov,ale vravela mi,ze to je toto,ale este nastudujem pre istotu v slovniku,aj tofu,zajtra si urobim ako mukky pisala

mukky
autor
24. jún 2009

apna ahoj,akurat sa pecie,idem ta docitat

mukky
autor
24. jún 2009

apna tak som rada ze si tak supwr nakupila 🙂 🙂 ,poznam ten pocit....ja sa hanbim nosit tricja bez rukavov,ja aj v lete nosim rifle ☹ 😒 ,maly mi este nespi

mukky
autor
24. jún 2009

a uz je hotovy,no na prvy krat celkom dobry,este som nejedla,,manzel ano,chvali

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vRefer...

apna
24. jún 2009

ani mne nespi,ocko ju kupe akurat,vypije mliecko a dufam,ze bude hajkat.dneska tak tu bolo fajne,slnko prazilo a mala ma riadne licka chytene,aj na rukach jej vidno,prstiky ma riadne opalene,ale to nie len dnes.ja nikdy neviem ako ju obliect,bo raz slnko,o 5min.sa zatiahne,fuka,potom zas prazi.na hlavku klobucik som jej len dala,ale furt ho dala dole,tak nemala nic.ja vecne mam dilemu jak ju obliekat tu do toho pocasia

mukky
autor
24. jún 2009

jeej ty mas foto..no len si ho daj okamzite do albumu nech sa na vas blizsie pozriem 😀 😀 ,ides vyskusat tak urobit tofu jak som pisala?aj mojmu to tofu tak upravene chutilo,a ty ako robievas ho?

apna
24. jún 2009

mala az teraz mi zaspala,kolko maju energie tie deti.od rana od siedmej spala 2krat,doobedu asi hodku a poobede asi pol hod.maly nezmar,keby som ja tak vladala 😝
hej vyskusam to tofu ako ty si vravela,tak namocit do nalevu...ja robim iba ako keby leco,dam paradajky,papriky,cibulu,cesnak,aj cuketu,niekedy kukuricu,dusim a potom len pridam tofu na kocky a dam do toho sladku chilli omacku.
no sto strudel?podarila sa?

mukky
autor
24. jún 2009

ved som dala foto 😕 😀

bola faaajna 😉 ,este zostalo aj na zajtra..No tak potom napis ako ti tu chutilo a co a ako si urobila..maly moj tiez nechcel zaspinkat,citaj hore co si dostala prikazom 😀

lumistri
24. jún 2009

ani netusim co na zajtra navarit.. uz studujem net pol hodku a stale nic.. poradte nieco.. 😖

mukky
autor
24. jún 2009

fuha,to je tazke,neviem ake mate doma suroviny a co mate radi...

apna
24. jún 2009

mukky 😀 som si nevsimla ten prispevok,no fajne vyzera,posli kus 😝
ja dnes ani raz nezhresila,no nemozem zakriknut 😒
idem pokracovat v pisani receptov

lumisrti a co by ste si dali?masite,bezmasite,sladke?

lumistri
24. jún 2009

nooo.. tak mam tam polku karfiolu.. slaninu, salamu, mrazenu zeleninu, tvrdy syr, mlieko, vajcia.. muku vsetkych druhov, ryzu, cestoviny.. a vlastne vsetko co je tak bezne po ruke v domacnosti 😀

apna
24. jún 2009

no a co keby si dala zapiect cestoviny so zeleninou a azaliat vajkom so syrom nastruhanym?alebo zeleninove rizoto? 😝

mukky
autor
24. jún 2009

alebo skus placky zemiakove ak mas zemiaky,alebo vajecne omelety so zeleninou a chlebikom,ale to skor na veceru,alebo spagety ak mas s maslom a syrom,je to fajn a trochu take ine

mukky
autor
24. jún 2009

apna dik ze moje necitas ale na ine odpovedas hned 😠 😀