Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mama.wolfka
14. dec 2009

si vystúpila s anonymity? 😀

nočník máva na hranie a dnes si tam sadal oblečený, nejak ho to bavilo 😀
dobrý nápad, zoberiem do kúpeľne nočník a po sprche ho tam posadím a uvidíme

OKi
presne si to vystihla, pýtal si 😀
inak už posledné dni má len v noci, nad ránom a ráno ho nejak učičíkam, cez deň aj večer zaspí už v pohode bez, ale v noci ešte treba, už aj prsia si zvykli a už tam je asi len málinko, dnes trošku dlhšie cical, až som myslela, že ma nepustí, ale odcucol, otočil sa, nastavil sa do svojej polohy medzi vankúše a hajal pekne ďalej, chvíľu som ho sledovala, taký je chutný keď spinká

tie budíčky nezávidím, my ťaháme v poslednej dobe aspoň do 9-9.30

mama.wolfka
14. dec 2009

táto kombinácia na šuhajdy sa mi páči, tak si to tu odložím 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4972

mama.wolfka
14. dec 2009

no mukky 😕 takto bez rozlúčky 😕 😀

ja idem haji k ritkošovi 😀
tak pa a dobrúúú

mukky
autor
14. dec 2009

ahoj wolfka 😀
som sla spat po 4.hodke a uz som myslela ze spíš 😀 a drobec vstal 7.09 😀 ale som super vyspata,nechapem... 😀
mm vysava,teraz vstal a uz som ho zapriahla 😀 ,ja si pijem kavicku a drobcovi som trosku pustila rozpravocku..
idem o chvilu povesat pradlo,popratala som si v spalni skrinky,drobec sa zatial hral pri mne v postielkemza chvilu pojde spinkat,nezvyk ale chceme ist do mesta kym je vidno,sa tešiiim 😀 ,daco fajne tam spapame,potom pojdeme este do tesca na hracky alebo oblecko,do kauflandu a lidlu 😀 😀 ,este chcem nieco dokupit neterke,mam uz vsetko ale stale mam pocit ze mam pre nu toho malo 😀

mukky
autor
14. dec 2009

ty vole nejak strasne vela mam v tom prispevku rehliacich sa smajlíkov 😀 😀 😀 ,dobru naladu mam od rana,asi preto 😀

lumistri
14. dec 2009

ahoj..
vy teda riadne ponocujete 😀

sunny_face
14. dec 2009

Cavky babenky,
Ako sa darí. Hurááá Lumi je tu, teba tu tiež už dlho nebolo.
Teraz ešte musim pozerat superstar, tak popri nej citam co sa tu deje. Ale nočnu sovu Mukky a takisto Apnu už asi ťažko stihnem.
Apnuš pýtala si sa, čo a ako malá ked zamakavam, tak asi takto: Robim od 7.30 do 11.30 a potom bežím k sesternici, ta ma 5 ročnu dceru a potrebuje tiež nejake tie bubačiky, tak sme sa nejako dohodli a doobeda je Lucik pri nej a ja si ju okolo 12 beriem a behotom domov, aby som malu mohla dat okolo 13hod spat.Dievčata moje ja mam tak uponahlany režim, že pomoc.Je to trošku o držku ale psychicky je to lepšie, už si možem pokvakat pri kavicke a mam to aj zaplatene 😀

sunny_face
14. dec 2009

A prave čítam že pan mala problemy, hadam je to už v pohode. Inač mam kamaratku, čo bola v 3 mesiaci a mala kramy (a potom prekvapko, lebo to nebolo naplanovane), takže treba mysliet pozitivne.

A ako prípravy na vianoce, vidím, že frčíte na koláčikoch 😀 😀 , to ja som si povedala, že tento rok nedam do ust ani jeden, ale už dnes mi mávala sesternica pod nosom lineckými a medovníkmi. 0dolala som, ale ako ju poznam, zajtra bude pokracovat, lebo mala v plane robit medvedie labky a tie mi chutia. 😖

sunny_face
14. dec 2009

Už si začinam škrabkat po hlavičke od nudy tak aspon, napíšem čo som dnes mala na obed-včerajší obed: slepačiu polievku a bravčové sote s rýžou-klasika. Ale na zajtra mam pripravený špenát s vajkom a so zemiakmi-pre mna papanica.

mukky
autor
14. dec 2009

ahojte baby,dobre vidím? 😀 idem vas dočítať 😀

mukky
autor
14. dec 2009

lumi čo tak málo slov? ☹
sunny ale cez víkendy a vecer nepracuješ,či? 😀 zeby si sa mohla staviť...

mukky
autor
14. dec 2009

ja som vstala pred chvilou 😝 ,som zalahla s drobcom o 20-tej,bola mi zima a nevedela som sa rozmraziť...mm si klope na celo ze co nespím do rana 😀 ,co je na tabletkach?? 😀

mukky
autor
14. dec 2009

dnes bol super den 😵 mm na ranajky,teda skoro obed urobil knedlík vo vajícku a omeletu so syrom,som si len sadla a papklala som 😀 ,potom sme boli na trhoch,kupila som si sperkovnicu,krasnucku pomalovanu s anjelmi,vyzera ako stará....aj zlavu 1.50 e som získala 😀 ,takze ma vysla len na 10 e 😀 ,mm tam jedol laci pecene v žemli,ja nič,uz nebol čas potom..ale pojdeme aj zajtra a nieco spapkam aj ja dobrucke

bola zima uz riadna....no a potom som objavila jeden obchodík a nakupila si za lacny peniaz plno šminiek,mam ich dost ale 😀 a j ceruzku na oci,magnetku na chladnicku..lopatlu na koláč,nejaaké nálepky pre synovcov do chorvátska,mm pero 😀 ...len malemu dnes nič ☹ ,ale zajtra mu nieco kupim..mal aspon 2 grahamove rozky potom v kauflande 😀
v lete by sme chceli ist opat k moru do chorvatska,tak u svagriny sa stavime isto,uz pomalicky nakupujem pre 3 deti darceky,nech nemám potom toho vela ze co kupiť..
dnes mi pisala ze nas pozyva v aprili na krstiny do chorvátska,ale musime si platit sami cestu a hotel..takze asi nepojdeme kedze v lete ideme do chorvatska a pojdeme ich pozriet cestou spať...hoci rada by som ich uz videla..svagrinu a deturence..
sice svokor sa vyjadril ze hotel zaplati,ale nechcem od nich nič,po mikulasovi ma uz riadne vytocili a svokor ked mal vypite povedal ze nasmu malemu urobi krstiny a svokra ho riadne prebodla pohladom a ze to uz sa take oslavy nerobia a bla,bla ..takze sa vyjadrila jasne ..ze vsak nech lem my ideme do kostola a krstni rodicia,naco nejake oslavy robiť...az mi z nej bolo zle...

mukky
autor
14. dec 2009

ja som to radsej zahovorila ze nemusia nam robit krstiny,teda svokor a asi bola stastna,prestastná..nech jej padne na uzitok a na chlast

mukky
autor
14. dec 2009

jáááaj a este som bola v delikatese si nakupit take vselijake luxusne sladkosti 😀 🤐 ,marcipan,original rum kokos cokoladove gulicky,tycinky nugatovo orechove,bonbony cokoladove a take mnamky 😀 ,super na dietu 😝
dnes som mala iba ten knedlik a omeletu vo vajicku a jeden jogurt na veceru 😕 a uz citim hlad... 😝 ,som nejak nestihala jest,ale sladkost si dnes dám,cert to zober 😀
fuuu ake romyny som popísala 😀

mukky
autor
14. dec 2009

romány 😀
apna sexuješ?wolfka iste spinká alebo kojí..o ostatnych babách ane nepísem,drichmošky 🙄 😀

Kto vela spí, málo žije. 😀

mukky
autor
14. dec 2009

ok deturence,idem kuk spravy,sex v meste...okolo 1 hodky nakuknem 😎

apna
14. dec 2009

cafte,
no fajne ste ponocovali vcera...
lumi,ked si uz tu bola,si mohla aj viac napisat 😀 😀 😀
sunny,to ti verim,ze ti zbehne den...a mala ako to zvladla zo zaciatku?poznala sesternicu?a co robis,ked mala spi?vegetis,ci frcis dalej?neverim,ze odolas kolacikom vianocnym 😀 😀 dietujes?to je otazok 😀 😀 ``

pan dufam,ze si ok,daj vediet co ak ako...

mukky cawes

mukky
autor
15. dec 2009

cau,co si robila?

apna
15. dec 2009

mukky tak si sa vyblaznila dneska na shopingoch,hej? 😉
mukky kasli na nich,ked zaplatia hotel,tak chod 😀 aj cestui nech vam zaplatia 😉 😀 nie,srandujes,viem,ze radsej nic ako potom pocuvat to...a ako nakoniec bolo s krstinami?bola oslava?

mukky to co je sex? 😀 tak sa mi zda,ze ty asi budes aktivna,ha?nejaka romantika u vas vladne 😉 😵

ja som si konecne urobila stromcek,ozdobila to tu,sa vytesujem 😀 uz vidim tie nervy,ked mala bude do neho babrat... 😀
aj my sme boi na shopingy,som chcela ese nejake ozdoby,ale nemali v jednom to co som chcela...kupili sme tam malej taku stolicku umelu malicku,knizku a este synovcovi taku sadu-fixy,vodove farby,farbicky.a este vykresy,malovanky obycajne,aj take s nalepkami...este mu dokupime nejaku hru na psp a je vybaveny 😀
este sme sli do tesca,tam tiez nic nemali,malej sme kupili umelu zeleninu 😀 😀

apna
15. dec 2009

pratala a zdobila..nejak som dostala chut pratat,ale ta nechcela som buchat,tak len tak zbezne...a pradlosom vesala 😝 neznasam to robit..
ja som nevarila,mali sme kapustu este a amlej polievku,no ale nejak jej nesla velmi...
zajtra neviem co uz jej urobim..mukky ty co budes malemu?

mukky
autor
15. dec 2009

ap hej trosku som sa vyblaznila 😀 a zajtra pokracujem,čo budem doma peniaze sušiť 😀
no,taka mensia romantika u nas doma 😀 sex je ked.... 😀 😀
my nebudeme mat stromcek,len taky pár centimetovy 😀 ,ved by to neprezil 😀 ,mam co robit s cinskou ruzou doma 😀 ,asi ju ozdobim a bude to 😎
tak aj ty si dobre nakupila 😎 ,co mas pre draheho a malu na vianoce?sami bnudete doma?

Vianočne menu pre detičky

6-7 mesačné dieťa
Takéto malé bábo si ešte neuvedomuje, že je neobyčajný deň, ale ak chcete aj preň pripraviť slávnostné jedlo, tu je zopár receptov:

Zemiakovo-zeleninové pyré
2 menšie zemiaky, 1 mrkva, 1 ružička brokolice (môžete dať aj cukinu, špenát, hrášok), dojčenská voda, 2PL dojčenského mlieka, petržlenová vňať

Zemiaky očistíme, umyjeme, pokrájame, dáme variť do vriacej vody. Zeleninu rovnako očistíme, umyjeme a dáme variť nad parou. Zemiaky scedíme a spolu s uvarenou zeleninou a s mliekom vyšľaháme na jemné pyré, ktoré potom môžeme naplniť do formičky na pečenie napr. v tvare rybky. Necháme vychladnúť a vyklopíme na detský tanierik. Ozdobíme petržlenovou vňaťou.

Jablková kaša so sušenými slivkami
1 väčšie jablko, 3 sušené slivky, zopár bobúľ hrozna

Jablko očistíme, umyjeme a najemno postrúhame. Pridáme vopred umyté a namočené zmäknuté a poriadne roztlačené sušené slivky. Vymiešame na kašu, ktorú môžeme ozdobiť kúskami jabĺk vykrojemnými v tvare hviezdičky alebo na polovicu prerezanými bobuľkami hrozna.

8-12 mesačné dieťa
Deťom môžeme podávať:

Zeleninovú polievku so zeleninou a hydinovým mäsom

Strukovinové polievky na kyslý spôsob s dojčenským mliekom
Zemiakové pyré so zeleninou
Dusené hydinové mäso s ryžou a zeleninou
prílohou k zelenine a mäsu môžu byť ryža, zemiaky, pre deti od 8. mesiaca cestoviny, u detí od 10. mesiaca aj knedle.
ovocné kaše kombinované so sušeným ovocím
deti od 10. mesiaca môžu trošku ochutnať aj z vianočného pečiva, ktoré je zložené z múky, cukru, žĺtku, masla, džemu, ovovica, piškót, kyslej smotany. Koreniny, ktoré môžu byť použité sú vanilka, škorica, trošku perníkového korenia. V žiadnom prípade medové, makové, orechové koláče, zákusky so šľahačkou.
Šošovicová polievka
1 hrnček šošovice, 2 hrnčeky nadrobno pokrájaných zemiakov, 1dl dojčenského mlieka, 1PL hladkej múky, 1PL olivového oleja, petržlenová vňať

Šošovicu necháme asi 1/2 hodinu napučať. Zlejeme z vody, pridáme zemiaky a novú vodu a varíme asi 20 minút. Potom odstavíme a vmiešame do nej zátrepku z múky a mlieka a necháme ešte asi 2 minúty prevrieť. Polievku dochutíme olivovým olejom a ozdobíme petržlenovou vňaťou. Ako vložku môžeme pridať nasucho opražené drobné kúsky tmavého chleba.

Maslové rezne
Mäso zomelieme, pridáme 1 žĺtok, asi 1 kávovú lyžičku namočenej strúhanky, premiešame, sformujeme rezeň v tvare rybky, vložíme do kastrólika, podlejeme vodou, pridáme lyžičku masla a udusíme. Podávame so zemiakovou kašou. Takto bude mať naše dieťatko svoju rybku.

Jablkový kompót so škoricou
Ošúpeme jablko, pokrájame ho na drobné kocky, podlejeme vodou, pridáme 1 kúsok celej škorice a udusíme, kým nebude jabĺčko mäkké. Necháme vychladnúť a podávame.

Pre dieťatko po 1. roku
Takéto deti by už v podstate mohli jesť skoro všetko, čo je na štedrovečernom stole. Napriek tomu obmedzte slané jedlá, ťažké mastné, majonézové. Čím dlhšie mu budete podávať zdravšie jedlá, tým lepšie návyky u neho vypestujete. Deti od 1. roka môžu už aj kapustnicu, ale bez klobásky, čo najmenej údeniny, dieťatko môže zjesť aj mäso, ale nie údené, ak pridávate do kapustnice huby, tie môžete vyvariť, ale deťom ich nedávajte.

Hŕstková polievka s pohánkou
2 lyžice hrášku, 2 lyžice kukurice, 20 g mrkvy, 20 g póru, 20g morčacieho mäsa, 15 g pohánky, 1 lyžica paradajkovej šťavy, 4 dl vody, 10 g rastlinného tuku, 10 g múky, zelená vňať, oregano
Zeleninu očistíme, umyjeme a dáme variť do polomäkka spolu s nakrájaným mäsom. Potom pridáme prebratú, umytú pohánku a dovaríme do mäkka. Pridáme zátrepku z múky s trochou vody, paradajkovú šťavu, oregano a varíme asi 5 minút. Nakoniec polievku dochutíme tukom a umytou posekanou zelenou vňaťou.

Rybie filé so zemiakovým šalátom
10dg rybieho filé, 1 väčší zemiak, 1 mrkva, 10g hrášku, 1 lyžička olivového oleja, biely jogurt, mletá rasca
Rybie filé umyjeme a uvaríme vo vode s malým množstvom rasce. Uvarené filé dôkladne prezrieme, či v ňom nie sú drobné kostičky.
Zemiaky, mrkvu a hrášok uvaríme nad parou do polomäkka a nakrájame na drobné kúsky. Pridáme lyžičku olivového oleja a podlejeme bielym jogurtom.

Slivkový kompot s hroznom
100g sliviek, 60g hrozna, 20g cukru, citrónová šťava, mletá škorica
Cukor zalejeme vodou a dáme varit. Keď voda vrie, pridáme štipku škorice, umyté a jadier zbavené polovice sliviek a umyté hrozno obraté od stoniek. Necháme prejsť varom, odstavíme a prikryté necháme vychladnúť. Do vychladnutého kompótu pridáme citrónovú šťavu./pokial ste už zaviedli citrusy/

Snád sa niečím inširujete ,receptiky si upravte podľa seba,čo detičky už možu a čo nie

ja budem zajtra malemu asi robit sosovicovy privarok z cervenej sosovice,alebo kalerabovy,s bielym jogurtom
na desiatu mu urobim ochutene masielko s chlebikom

mukky
autor
15. dec 2009

receptíky si potom upravte podla seba,čo deti papkaju a čo ešte nie...

Jablkové prekvapenie

2 jablká, 125 ml jablkovej šťavy, alebo vody, 2 PL hrozienok, trochu škorice, trochu masla
Z jabĺk odstránime jadrovníky, šupku popicháme vidličkou a položíme do ohňovzdornej nádoby. Na dno nalejeme jablkovú šťavu alebo vodu. Do každého jablka dáme 1 PL hrozienok, posypeme škoricou. Na každé jablko dáme trochu maslových plátkov. V predhriatej rúre pečieme pri 180 °C asi 45 minút. Podľa potreby vydlabeme jablko zo šupky a roztlačíme s hrozienkami a trochou jablkovej šťavy.

Varená hruška

1 hruška, šťava z pol pomaranča
Olúpeme 1 hrušku, odstránime jadrovník, nakrájame na kúsky a uvaríme domäkka. Zmixujeme so šťavou vyžmýkanou z pol pomaranča

Banánový nápoj

1 väčší banán, 2dl dojčenského mlieka, 1 PL granka
Všetko rozmixujeme a podávame

Pohánkovo-kukuričná kaša

pohánka, kukuričná krupica, mlieko, hrozienka, škorica, jablko alebo banán
Do vriaceho mlieka dáme pohánku. Po niekoľkých minútach varu prisypeme kukuričnú krupicu a za občasného miešania varíme 6-8 minút do zahustenia. Prikryjeme a necháme v pare dôjsť. Potom primiešame hrozienka a škoricu. Pridáme postrúhané jablko alebo roztlačený banán

Polievka z jarnej zeleniny

1 cibuľa, olej, 3 mladé mrkvy, 2 kaleráby, voda alebo riedky vývar, 1 petržlen s vňaťou, kúsok karfiolu, hrsť mladého hrášku, soľ
Cibuľu posekáme nadrobno a speníme na oleji. Pridáme mrkvu a kaleráb, všetko pokrájané na malé kocky, opražíme, zalejeme vodou alebo vývarom a varíme. Potom pridáme očistený pokrájaný petržlen, karfiol a hrášok, osolíme a všetko spolu uvaríme do mäkka. Hotovú polievku ochutíme petržlenovou vňaťou.

Kelovo-karfiolová polievka

kel, karfiol, maslo, rasca, ryža
Umytý kel narežeme na rezance, karfiol rozdelíme na malé ružičky. V hrnci si necháme roztopiť maslo a zeleninu chvíľku orestujeme. Potom podlejeme vodou a varíme, kým nie je karfiol polomäkký. Potom pridáme do polievky rascu a trochu ryže na zahustenie. Povaríme, kým sa ryža neuvarí.

Vločková polievka

400 ml zeleninového vývaru, 2 polievkové lyžice (PL) ovsených vločiek, 2 zemiaky, 2 až 3 strúčiky cesnaku, 2 PL oleja, lyžička masla, soľ, rasca a pažítka
Na rozohriatom oleji osmažíme najprv vločky, potom pridáme na pol minúty cesnak. Zalejeme vývarom, vložíme zemiaky nakrájané na kocky, soľ, rascu a varíme, pokiaľ zemiaky nezmäknú. Do hotovej polievky pridáme maslo, ozdobíme pažítkou.

Fazuľová polievka so zeleninou

250g suchej fazule, 1 väčšia cibuľa, olej, mletá červená paprika, 200g zeleniny (mrkva, petržlen, zeler, hrášok), 3 stredné zemiaky, soľ, petržlenová vňať
Umytú fazuľu namočíme deň vopred do studenej vody. Cibuľu pokrájame nadrobno a speníme na oleji. Odstavíme a primiešame mletú papriku. Vrátime späť na sporák a primiešame očistenú a umytú zeleninu, ktorú sme pokrájali na malé kocky. Chvíľu oprážame na cibuľovom základe. K takto pripravenej zelenine pridáme fazuľu, zalejeme vodou a varíme. Asi 15 minút pred dovarením primiešame do polievky postrúhané zemiaky. Nakoniec osolíme a necháme prejsť varom. Polievku dochutíme posekanou vňaťou

Zemiaková omáčka

Zemiaky očistíme, umyjeme, pokrájame na kocky a dáme variť do mäkka. Potom pridáme zátrepku z mlieka a maizeny, bobkový list a za stáleho miešania varíme asi 5 minút. Po uvarení bobkový list vyberieme, aby omáčka nezhorkla, pridáme tuk a pomiešame.

Mrkvový prívarok

Olej, 40g hladkej múky, 4dl mlieka, soľ, 4 stredne veľké karotky, 1/2 lyžičky práškového cukru, pár kvapiek citrónovej šťavy, posekaná čerstvá pažítka
Z oleja a hladkej múky pripravíme bledú zápražku. Zalejeme studeným mliekom, osolíme a za častého miešania varíme 20 minút. Do takto pripraveného bešamelu pridáme očistenú, nahrubo postrúhanú mrkvu a uvaríme domäkka. Hotový pokrm dochutíme práškovým cukrom, citrónovou šťavou a nadrobno posekanou čerstvou pažítkou.

Zapekaná zelenina

Do mierne vymasteného pekáčika vložíme zemiaky pokrájané na kolieska, ktoré sme predtým uvarili vo vode s trochou rasce. Na vrstvu zemiakov pokladieme malé ružičky karfiolu alebo brokolice (možno aj obidvoje) - v zime mrazené, v lete čerstvé, ktoré tiež najskôr povaríme vo vode. Navrch rozložíme zvyšné zemiaky a zalejeme rozšľahaným žĺtkom. Posypeme petržlenovou vňaťou a postrúhaným tvrdým syrom. Ako obmenu odporúčam použiť namiesto karfiolu a brokolice zelený hrášok.

Mrkvový prívarok s karfiolom

1 cibuľa, olej, 4 väčšie mladé mrkvy, 1 karfiol, soľ, muškátový oriešok, 4 lyžice mlieka, posekaná petržlenová vňať
Očistenú cibuľu posekáme nadrobno a speníme na oleji. Mladé mrkvy umyjeme a pokrájame na tenké kolieska. Pridáme k cibuľovému základu spolu s karfiolom, ktorý sme rozobrali na malé ružičky. Osolíme a dochutíme postrúhaným muškátovým orieškom. Mierne podlejeme a udusíme do mäkka. Nakoniec pridáme 4 lyžice mlieka a necháme prejsť varom. Podávame posypané posekanou vňaťou.

Vajcia so zemiakovou kašou

250g zemiakov, 10g masla, 1/8l mlieka, soľ, 2 vajcia
Olúpeme zemiaky, uvaríme v osolenej vode, vodu zalejeme a zemiaky s mliekom vymiešame na jemnú kašu. Ohňovzdornú misku naplníme kašou, do ktorej urobíme dve jamky a do nich vklepeme vajíčka. Povrch polejeme rozpusteným maslom a dáme do rúry upiecť

ale rozmyslam aj nad zapekanou zeleninkou ci mu nespravim,som na to zabudla ze to som chcela robit mu cez tyzden,no uvidim ako sa rozhodnem....

apna
15. dec 2009

mukky a ty co malemu na vianoce das?ty si uz davala rybu?
vy casto mate cerv.sosovicu nie?aj mala dakedy lubila,aj rychlo to je hoove,ale teraz uz vymysla skoro so vsetkym,len zemiaky jej idu a nase by jedla...minule cestov. s brok. a masom nechcela...sosov.nechcela,dneska polievku nechcela...nechapem uz...a cim ochucujes maslo?dakde som uz citala take pomazanky,musim pohladat..

p neviem co kupim,to je tazke s nim a malej mam asi tri knizky,penove puzzle chcem a a nejake kocky alebo take nieco...a taka sada bubny a este nej.nastroje tam su...

mukky
autor
15. dec 2009

my mame od babky este od vcera,ani som este nic neochutnala....borsč,palacinky a sojove fasirky..teda od mojej babky,teda maleho prababky...mama je este stale chora aj segra...
ap my sme este nemali krstiny a svagrinine su v aprili

apna
15. dec 2009

mukky dik,isto vyberiem...asi dam zapiect tu zeleninu aj ja,zmena bude 🙂
no som myslelaze ste mali ale oslava nebola...
a co segrina mala,je ok?nenakazila sa?

mukky
autor
15. dec 2009

ap ja som chcela este pockat s rybkou ,koli mojim alergiam,i ked premyslam ze ak si kupi mm pstruha na vianoce,ci aj drobcovi trosku neurobim uz,ja verim ze nebude ziadna reakcia...ved uz mame 17 mesiacikov...
apna sosovicu alebo strukoviny ine mozes 2 aj 3 krat tyzdenne,to mas nahradu za masko,alebo zltko
teraz mu kupujem vacsinou mrazenu zeleninu,dnes 2 baliky som dokupila,tak mame 5 druhov zeleniny asi,uz to nemam kde davat..

maslo rozmiesam so zltkom uvarenym,pridam nastruhanu mrkvu,alebo redkvicku,petrzlenovu vnat alebo kopor..tak rozne...co je doma
moj je dobry jedak,vzdy dojedol vsetko,nikdy nic nenechal,dokonca mu je malo 😨 a to zje teda riadnu porciu no a zje uplne vsetko,vsetucko,este nic neodmietol..jedine 2 dni mliecko co nechcel pit vtedy,takze co navarim vzdy vsetko spapa,neviem po kom je,asi po mm 😀

apna
15. dec 2009

mukky bud rada,po tebe isto nie 😀 ty vydumujes 😀 aj moja doteraz vsetko jedla a teraz nejak vymysla....
ja som tiez kupila karfiol,brokolicu mrazenu,ale nejak mi nevyhovuje neviem,ja lubim si na take male ruzicky porobit a tie su take velke 😝
a davas aj ine strukoviny okrem cer.sosovice?
bude ok,uvidis,daj mu rybku ...

apna
15. dec 2009

ja som dnes kupila malej cerealie vselijake,take balenie a tam su male vselijake mensie krabicky,,kukuricne,ryzove a neviem ake este...skusim jej dat s mliekom a ovocie do toho...

mukky
autor
15. dec 2009

ja som dnes este kupila bio ryzovu kasu,je suprova,uz mame doma ,tiez to ma rad 😀 s ovocim,ap aj ja mam niekedy velke ruzicky a malemu varim tak cele,potom vyberiem a nakrajam a vratim spat do polievocky,si k cestovinka, a podobne...ci pre seba si myslela?uz davam aj cesnak,cibulu dam zajtra do varenia...
davam este zelenu fazulku,normal sosovicu,fazulu som este nedavala ani hrach,ale uz som si dokupila aj tieto zasoby,nas nikdy nebolelo brusko,kmin mu davam bud mlety alebo cely...

hej ja vydumujem 😀 horuce parky a studeny chlieb s maslom 😀 ,nesmu byt prazdne konce na chlebe ci rozku a podobne 😀