Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mama.wolfka
6. mar 2010

som sa zasa pekne rozpísala 😀

popíšte niečo, nech aj ja mám čo čítať 😉

idem rabotať 😝 ale budem kuk 😉

mukky
autor
7. mar 2010

ahojte krásky,ako sa máte? 😅

mukky
autor
7. mar 2010

niečo pre papkačov:

Zapečené makaróny s mletým mäsom
Potrebujeme:
250 g makarónov, 400 g mletého hovädzieho mäsa, 1 PL olivového oleja, ½ balíka paradajkovej omáčky na cestoviny, ¼ l mlieka, 2 PL hotovej zápražky, 1 žĺtok, 50 g strúhaného syra, mleté čierne korenie, soľ

Ako na to:
Makaróny uvarte v slanej vode a nechajte odkvapkať. Mäso opečte na oleji, pridajte podľa návodu rozmiešanú instantnú omáčku, zamiešajte a na miernom ohni varte 3 min. Mlieko prevarte, rozpustite v ňom zápražku a vmiešajte žĺtok, osoľte a okoreňte. Do zapekacej formy dajte polovicu makarónov, potom vrstvu mäsa a trocha syra. Na záver rozložte makaróny, zalejte omáčkou, posypte syrom a zapekajte 30 min. pri 200 °C.

Zapekané lekvárové rezance
otrebujeme:
rezance, maslo, strúhanka na vysypanie misy, 1 slivkový lekvár, mak

Ako na to:
Rezance uvarte podľa návodu. Uvarené rezance polejte maslom. Misu vymastite maslom a vysypte strúhankou. Ukladajte vrstvu rezancov, slivkového lekváru a opäť vrstvu rezancov. Navrch uložte plátky masla, posypte strúhankou a dajte zapiecť.

TIP: Ako ďalšiu variáciu môžete použiť slivkový lekvár + mak

Zapekané cestoviny plnené mäsom
Recepty » Zapekané cestoviny17.2.2006Potrebujeme:
20 veľkých cestovinových mušlí, olej, soľ, ¼ kg hydinových pŕs, 2 paradajky, 100 g šampiňónov, 1 PL masla, mleté biele korenie, 50 g syra gouda , , Omáčka:, 40 g masla, 40 g hladkej múky, 2, 5 dl mlieka, 2, 5 dl slepačieho vývaru, soľ, petržlenová vňať, kôpor, 70 g tvrdého syra

Ako na to:
Mušle podľa návodu uvarte, sceďte, pokvapkajte olejom a odložte na teplé miesto. Mäso umyte, osušte a nakrájajte na malé kúsky. Paradajky ošúpte, zbavte jadierok, nadrobno nakrájajte, šampiňóny očistite a nakrájajte na plátky. Mäso opečte na rozohriatom masle, pridajte paradajky, šampiňóny, zmes posoľte, okoreňte a niekoľko minút duste. Potom vmiešajte polovicu bešamelovej omáčky a zmesou naplňte mušle.
Zvyšnú omáčku rozotrite do zapekacej misy, vložte naplnené mušle, posypte postrúhaným syrom a vo vyhriatej rúre zapečte.

Omáčka: Na rozohriatom masle urobte bledú zápražku, zalejte mliekom a vývarom a pri miernej teplote varte za občasného premiešania 15 min. Potom do omáčky pridajte posekanú vňať, kôpor, postrúhaný syr, dobre premiešajte, dochuťte soľou, korením a ešte niekoľko minút povarte.

Pečené kuracie stehná na zelenine
Potrebujeme:
4 kuracie stehná, 1, 5 kg zemiakov, mrkva, olej, cesnak, soľ, čierne korenie, vegeta, tymián, 2-3 menšie cibule, 6 strúčikov cesnaku, 1 PL horčice, citrónová šťava, jablká, strúhaný syr, grilovacie korenie

Ako na to:
Zemiaky očistite, narežte na krúžky, pridajte nakrájanú mrkvu, olej, premiešajte (miešajte po pridaní každej suroviny), pretlačený cesnak, osoľte, okoreňte, pridajte horčicu, citrónovú šťavu, cibuľu a nechajte asi 1 hod. postáť.
Medzitým osoľte kuracie stehná, pridajte vegetu, posypte grilovacím korením. Po hodine dajte zemiakovú zmes na plech, posypte tymiánom, na ňu poukladajte stehná a dajte piecť V polovici pečenia obložte dookola jablkami, dajte znovu piecť a tesne pred dopečením posypte len stehná strúhaným syrom.

Kuracie halušky s nivou
Potrebujeme:
4 kuracie prsia, mleté čierne korenie, soľ, škrobovú múčku, 3 PL oleja, worčestrovú omáčku, 1 kocku slepačieho bujónu, 100 - 150 g syra s modrou plesňou

Ako na to:
Mäso pokrájajte na malé kúsky – halušky. Osoľte ich, okoreňte, posypte škrobovou múčkou a dobre premiešajte. Na panvicu zohrejte olej, mäso na ňom prudko opražte, pokvapkajte worčestrovou omáčkou a slepačím bujónom rozdrveným v malom množstve vody. Uduste do mäkka. Keď je mäso hotové, posypte ho strúhaným syrom. Podávajte s hranolkami.

Nepečená tvarohová torta s ovocím
Potrebujeme:
4 dcl mlieka, 1 PL potravinárskej želatíny, 1 kocka tvarohu, 1/8 masla (asi 125 g), 2 vajcia, 4 PL práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 1 balík detských piškót, 1 kompót (marhule, miešané ovocie - podľa chuti) prípadne vhodné čerstvé ovocie (jahody, kiwi, banány)

Ako na to:
V 2 dcl teplého mlieka rozmiešajte želatínu a dajte na 2 hod. odstáť.
Potom dajte do mixéra ďalšie 2 dcl teplého mlieka, kocku tvarohu, 2 dcl mlieka so želatínou, maslo, vajcia, práškový cukor, vanilkový cukor a 5 min. mixujte. Pripravte tortovú formu a vyložte ju piškótami, ktoré namočte do sirupu z kompótu, uložte ovocie a zalejte menšou polovicou rozmixovanej masy. Ak chcete použiť čerstvé ovocie, piškóty namočte do vody s cukrom.
Na to dajte ďalšiu vrstvu piškót, ovocie a polejte ostatnou masou. Dajte do chladničky na 12 hod. Pred podávaním môžete ozdobiť šľahačkou.

mukky
autor
8. mar 2010

pekné od Vás,vy flákačky 😝 🙄 😀

mama.wolfka
8. mar 2010

😝 😀 😀 😀

mama.wolfka
8. mar 2010

kukiii kuk 😀 😀 😀

mama.wolfka
8. mar 2010

nechcem sa starať ani nikde miešať ani nič, ale neznášam ľudí ako riasenka 😝 😝 😝 najmúdrejších na svete 😝 😝 😝 som to musela niekde napísať, lebo ma to irituje 😉

mukky
autor
8. mar 2010

ahojte,
sme neboli doma ako vždy 😀 😅
špirálu nejak nepoznám z iných tém,v dvoch som ju zahliadla,ktoru myslíš? 😀 a čo ty tu v taký čas? 😎

mama.wolfka
8. mar 2010

ani ja extra, ale čo som trošku zachytila tak mi pripomína takú premúdrelú a straaašne arogantnú česku, už si nepamätám nick, potom ju zrušili 😝 😝 😝
teraz som ju zahliadla v téme, kde mamička išla skoro do práce ... je to tuším v bábätkách
inak nič proti českám 😉 😀

som nezachrápala pri krpúšovi, tak idem fičať 😀
dnes zaspával tuším pol hoďku, aj kľudne ležal, ale spať nič, našťastie sa nakoniec podarilo

mama.wolfka
8. mar 2010

mm si na zajtra zaželal rizoto, ja nemám chuť, tak mu urobím zeleninové s hríbami, lebo ja hríby ee

ale musím si niečo vymyslieť pre seba, ufff to je ťažšie ako navariť

tak si prosím typy 😉

niekde som zahliadla plnenú papriku, dala by som si, ale ešte som také nevarila, tak neviem či budem skúšať

mukky
autor
8. mar 2010

wolfka nemam cas,idem este kamoske odpisat ale som tu 😀
a co mas rada,sledke jedla?mas rada krupicu,ak ano,dam ti jeden receptik ktory mm zboznuje a casto ho robim..

mama.wolfka
8. mar 2010

viem čo myslíš, tuším cestoviny s opraženou krupicou, že? 😀
také nemám chuť
mám doma aj rezance, že si niekedy urobím s orechmi alebo s tvarohom (akurát idem jeden vyhodiť, lebo už je po záruke a nezjedla som ho) ale ani na také nemám chuť
na sladké extra nie som, to musím mať extra chuť

pozerám na mmb plnené papriky a mám ešte väčšiu chuť, asi sa naseriem a skúsim si trochu urobiť

mukky
autor
8. mar 2010

wolfka,hej tie 😀
počuj,ty si nejaká vyberava,nie si nahodou tehotná? 😕

urob si cestoviny s mletým masom a máš fajne a rýchle jedlo 😀
ja tvaroh mrazím aj bryndzu a potom nic NEVYHADZUJEM

mukky
autor
8. mar 2010

pridem za hodku,snád..

mama.wolfka
8. mar 2010

no hrozná som, stále by som niečo dobré jedla, ale ani sama neviem čo 😕 😀
a najlepšie keby sa mi to aj samé navarilo, bez toho aby som sa vôbec musela trápiť rozmýšľaním čo vôbec chcem
😀 😀 😀 dobrá som že?

tie moje zapekané kur. prsia som si dnes dala, včera som na ne nemala chuť a večer ich našťastie mm dojedol, lebo už ich zasa nechcem 😀
nemal si čo dať, varené dnes nechcel, tak večer nevedel čo by jedol, klobásy na noc nechcel, tak mu boli dobré aj zapekané kuraciny 😀
ostalo mi pyré, asi si ho zohrejem a dám si s cviklou 😉

dik za typ, ale cestoviny tiež teraz nechcem 😀

bude skúška plnenej papriky zajtra 😀

OKi, veď aj ja musím ísť makať, keby si nakukla, tak urob kuk 😉 😀

apna
8. mar 2010

cawte babizne :-
mala ma nadchu ,tak my nic moc,nemoze dychat,tak pusu ma stale otvorenu a sliny jej doslova tecu 😝 a podbradnik ani za svateho mat nebude...
a co vy ,ako sa mate?ako vikend?ja pracovny 😀 😝

wolfka citam,ze nevies na co mas chut 😀 aj pri samkovi si mala take "stavy"?ja som chute ani nemala,iba raz si pamatam v robote somdostala chut na parad.polievku s haluskami,ale o mi az normalne vonala pod nosom a sliny sa mi robili 😀 😀 a vzdy som kusala kocky ladu 😝

mukky a tie cestoviny s krupicou ako robis?

mama.wolfka
8. mar 2010

nič moc tá nádcha, chúďa malé ☹
Samka to vždy jeduje a nevie zaspať, aj sa budí keď má plný nos, vtedy prefukujem Vincentkou (ako Sterimar a pod.)

za "Samkovej éry" som chodievala aj na obedy, takže každý deň iné bez roboty 😀
alebo som si aj domov objednávala
tuším ani nie, teraz je to celé tuším úplne iné, ale kým nie je horšie, tak to nejak prežijem 😀

mukky
autor
9. mar 2010

ahojte,wolfka vcera som sa zamotkala tak uz som nedošla.. 😀 🤐

apna ako je laurinke?aj neterka je chorá ☹

mukky
autor
9. mar 2010

Cesnakovo-paradajkové cestoviny

2-3 porcie
Čas prípravy
1 / 3 hod.
Cesnakovo-paradajkové cestoviny s olivami a cottage syrom.

Ingrediencie
•bezvaječné cestoviny
•čierne alebo zelené olivy
•2 paradajky
•2 strúčiky cesnaku
•cottage syr, alebo feta syr
•soľ
•čierne korenie
•olivový olej
Inštrukcie
Uvarime bezvaječné cestoviny. Pokrájame si čierne olivy na kolieska, dve paradajky (na male kocočky). Cestoviny zmiešame z dvoma rozlisovanými strúčikmi cesnaku, pokrájanou paradajkou, olivami. Nakoniec všetko osolime, pridáme čierne korenie, olivový olej a jedno balenie ľubovoľného cottage syru. Priprava zaberie asi 20 minut
Toto jedlo chutí vyborne teplé, ale aj studené ako cestovinový šalát

mukky
autor
9. mar 2010

blabola a ostatné baby kde ste sa stratili?

mukky
autor
9. mar 2010

Karfiol s boloňskou omáčkou

Porcie
4
Čas prípravy
3 / 4 hod.

Ingrediencie
•1 stredne veľký karfiól
•soľ
•1 cibuľa
•olej
•200 g bravčového masa
•100 g mrkvy
•mleté čierne korenie
•4 paradajky
•oregano
Inštrukcie
Umytý karfiol rozoberieme na ružičky a v mierne osolenej vode uvaríme do makka. Scedíme a necháme na site odkvapkať. V hlbšej rajnici opražíme na troche oleja očistenú nadrobno pokrájanú cibuľu, pridáme mleté maso a za stáleho miešania krátko opražíme. Pridáme očistenú pokrájanú mrkvu, osolíme, okoreníme, podlejeme trochou vody a krátko podusíme. Pridáme umyté paradajky nakrájané a dusíme do makka. Omáčku ochutíme oreganom, premiešame a podávame s uvareným karfiolom.

nikollette
9. mar 2010

Cav Mukky, som v netabulkách 🙂

mukky
autor
10. mar 2010

ahojte,pridajte nejaké receptíky 😎

lumistri
10. mar 2010

po 100 rokoch 😀

ahojte kočeny, ako sa mate?
mukky stale ich krmis receptami? to clovek nema taky dlhy zivot aby to stihol vsetko vyskusat 😉
co mate noveho?

mukky
autor
10. mar 2010

lumi 😀 kde sa tulaš,nechodíš už vobec na kona? 😀
asi mi neuveríš ale vcera som akurát myslela na teba a face 😀

mama.wolfka
10. mar 2010

sa musím pochváliť 😀 fuj, fuj, samochvála
varila som si včera prvýkrát plnenú papriku a mňamy 😀
dokonca dnes koštovala naša nová Samkova kamoška na hranie a iné zábavky 😀 a povedala, že plnka úplne super akurát omáčku si dosolila
mne chutilo 😀 dokonca mi chuť papriky s plnkou úplne pripomenula chuť, ktorú som už jedla, takže ok
omáčku som mala najskôr dosť sladkú, tak som trošku prisolila a ok

pridávam recept, ktorý ma inšpiroval 😀

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16108

mukky
autor
10. mar 2010

wolfka,tu sa treba chváliť,to je ok a teším sa s tebou 😀 ,ja zbožnujem,ale plnenu kapustu alebo kelove listy od mojej babky,a kyslu smotanu na to,k tomu chlebík,mnamky,idem kuk receptík 😅

mama.wolfka
10. mar 2010

tak dikes 😉
také som tuším ani nejedla, možno dááávno, už ani neviem
kuknem na recepis, či by mi také chutilo

dala by som si boršč a na to tú kyslú smotanu 😀

mama.wolfka
10. mar 2010

to je asi podobné, ale akurát je zmes v kapuste alebo keli namiesto papriky, nie ?
to sú tie vaše holubky východniarske čooo ?
tak asi budem mať radšej tú papriku, tá mi asi chutí viac ako kap. list

mama.wolfka
10. mar 2010

boršč som jedla len pár krát v jednej reštike, ale od nich mi fakt chutil, mňamy mňam
ale to už bolo dááávno ☹
dnes som videla, že Paviel varil 😝 😀 ale ten ee sa mi to nepáčilo, zelený ee
a inak tipujem, že tie pirohy vôbec nerobil sám, teda nedokukala som, ale keď to ukazovali na začiatku, tak hovoril, že ich robil on