Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
18. mar 2009

zuzana tie super sisky,ktore manzel robil uz 2 krat,ale to isto koli tomu rumu ktory ostane 😀 😀 25 dkg tvaroh hrudkovity,25 dkg hladka muka,2PL praskovy cukor,1CJ lyzicka soda bikarbona rovna,stipka soli,2 vajcia,2PL rumu.Vyprazame v oleji,tak aby plavali,na miernom ohni.Ja ale pridavam viac cukru,aj o taku 1PL.

mukky
autor
19. mar 2009

Kisska tak tu je ten makovy kolac;3 vajcia,1H cukru,1H nemleteho maku,1H mlieka,1H oleja,2H polohrubej muky,cely kypriaci prasok.Postup snad az zajtra.Ale isto si pochopila,po upeceni sa potrie dzemom kyslejsim,moze sa dat aj cokolada,no ja nedavam.Dobru chut 🙂 Idem si este kuknut cesku postu pre teba.Pa

jankando
19. mar 2009

Mukky
dobra tema

taky isty makovy hrncekovy som zvykla i ja doma robit, len ja velmi neoblubujem dzem, tak isiel stale s niecim inym..niekedy i tak postny... 😉
Dobre, ze si mi pripomenula, o chvilu mi pride segra na navstevu, tak upeciem, i ked mne tu tak skaredo pecie rura... 😠 My sme doma mali plynovu a v nej som lepsie upiekla nez tuna v elektrickej... 😠 😠 😠

Inak, ta slana torta je uzastna......teda obe..
normalne, ze skusim, taku chut mam, ale take motto sem tam pouzivam, ze 'Ked dostanem velku chut varit, sadnem si do kuta......a pockam, kym ma prejde..' 😀 😀 😀 lebo mne malo co vyjde.. 😠
No mojou specialitou je struhany tvarohovy kolac..ja si ho tak volam...a na ten sa chystam, kedze bude navsteva 😉

mukky
autor
19. mar 2009

Jani dakujem 🙂 tak uz len cakam na ten recept na tvarohovy kolac 🙂

kisska
19. mar 2009

jankando - ja mam podobne moto na upratovanie...t eda mala som zamladi, dnes mi uz sedenie v kute nepomoze 😒
daj ten tvarohovy kolacik, prosim, prosim 😅

mukky
autor
19. mar 2009

kisska no a co,na ten makovy kolac nehovoris nist??? 😀 😀 Som v noci hladala recept 😲 😎 tak nic.. 😀 😝

mia.k
19. mar 2009

Aj ja strašne ľúbim tvarohový strúhaný koláč.Mňamko. 😉

kisska
19. mar 2009

mukky - to musim najprv vyskusat, potom ta tu pooblizujem 😝 😉

mukky
autor
19. mar 2009

Dievcata uz vyssie som sa pytala..vam sa nezmenili chute po porode????ja som nikdy nemusela kolace a torty a teraz nemam problem,je to zvlastne...a chute som v tehotenstve nemala...a nezacala ste niektora po porode dost priberat aj z vody?? ☹ ale nie stravou...?

mukky
autor
19. mar 2009

kisska 😀 a u nas ma tvarohovy kolac rad manzel,ja radsej halusky s tvarohom na slano 😵

kisska
19. mar 2009

mukky ja mam teraz ten pocit... uz kojim len 2x denne a uz mesiac si seriozne davam pozor na stravu a vaha ide stale hore 😒 . Chute som v tehu mala - vacsinou na kysle, slane a pikantne (tak drahy zsitil, ze som tehu - ked som si pytala od neho na ranajky pastekovy chleba s baranimi rohmi... dotvedy som ani neranajkovala 😉 ), sladke som nemusela a dodnes okrem cokolady ani nemusim...

mukky
autor
19. mar 2009

kisska a super je ze ten mak je tam nemlety

kisska
19. mar 2009

ved to ma na nom najviac laka, uz 10 rokov sa snazim rodinu prinutit, aby mi kupili na vianoce mlyncek a stale nic 😒 uz mam sice mixer, ktory zvladne aj mak, ale lepsi je nemlety 😉

jankando
19. mar 2009

Babky
ja peciem ten kolac od oka..takze gramaza nedavam

Ale je potrebna : muka hladka, (niekto dava i vyberovu, ja hladku), cely margarin, vajicka 1-2, cukor praskovy, kypriaci prasok do peciva, a ja robim kakaovy, takze kakao do toho, ale supnem sem tam i nesqvik , ale to je pak nie taky velmi tmavy..no a tvaroh...

Tak, muku, vajicka, cukor, kypriaci prasok a kakao , vsetko vymiesime.(ja rukou) a nechame postat , je dobre icez noc, ak chcete, alebo aspon 1-2 h....lahsie sa potom s nim pracuje, no a rozdelit na dve polky, a rozvalkat ( alebo ak chcete trety, tak je to vacsia makacka, ale stoji za to kolacik. 😝 , tak sa potrie na trele, mozne bud dolnu cast vcelku a hornu natriet, alebo obe triet)(skusila som i tu i tu variantu), pekac si staci len vyspat mukou , dat jednu cast (nemusi byt ani trete..mozu byt obe casti vcelku), tvaroh si rozrobit s vanilkovym cukrom, (my to radi sladke) navrstvit pekne tvaroh..cim viac, tym lepsie,no a druhu cast polozit(potriet) na to..
ja trochu konce stalcim, nech je to pekkne a vydlickou trochu napichnem kolacik...a sup do rury.. 😝

Viete aka je to mnaaamka...mnaaaaaaaaaaaaaaam 😝
robim to i s jablkami
No a mamka nam robila ako detickam uplne to iste, ale bez kakaa, s jablkami a dolnu cast v celku a hornu rulicky cez seba, cize mriezkovany.. 😝
Nejak varit neviem, takze i taky receot.. 😀

mukky
autor
19. mar 2009

jani 😀 😀 diiik,ale asi bez tej gramaze to nebudem vediet,kedze aj plech mozme mat rozdielny 😀 tak vidis ako Ti to ide,a vraj nepecies....a co si varila naposledy,citala som kurca na kapuste tusim niekde,a nieco nove si skusila??Ja chcem nieco z kuracich prs chutne a nove,bud vyprazane alebo na prirodno....neviem sa rozhodnut,a aj kuraciu pecienku som kupila,tak asi urobim aj plnku,tu zboznujem...

jankando
19. mar 2009

Ja som uz dlho nevarila, posledne hej, ten recept co tuna v lacnych receptoch je...
Ale dnes som velmi a fakt rozmyslala o tej slanej torte..
Ked segra dojde a ona mala teraz 30 a jej priatel tiez...tak ze jej by som sladku kupila a jemu tu slavu zbuchala... 😠 uvidime...
Jj...bez gramaze je to asi neurobitelne pre druhych .ale ja uz podla oka cca viem kolko ....tiez som , si predstav, len tak od oka dostala recept, ze pol sacku muky, no ale potom uz vidis kolko ti treba.. 😀 ale verim,ze niekto da gramazovy recept..😉
No haluz, ale ja fakt tak peciem a bracho si nevie vynachvalit...a John zas ten s jablkami.. 🙂
Inak, byvaly priatel mojej sestry robil stale ten struhany tvarohovy a do toho supol este borievky.... 🙂 , a moja mamca by najradsej supla do tvarohu hrozienka a ja ich neoblubujem. 😝

mukky
autor
19. mar 2009

jankando no ved hadam niekto doda aj gramaz 😎 a kto vari John?Ved nie kazdy rad vari a vie varit...mna to vobec doma nebralo,mama varila a ani gurman som nebola....vies ja k to diskoteky a frajer 😀 ,naco jest 😀 😝 No ked sme zacali spolu byvat,ej veru tak to som uz musela nieco vediet,...tak som stale mame volala,a recepty mi pisala...prve jedlo boli kolienka s vajickom a slaninkou,na to si spominam 😀 a tak dalej,takze som samouk,na mamku som nekukala doma co sa jak vari...a manzel bol vtedy ten tip,ze nemusel mat varene aj tyzden,len nech ma syr,salamky,pastety a suche,a dnes ma rad varene aj denne,no je vdacny jedak,ak mu nieco chuti je schopny to jest aj 5 dni,co ja eeeee 😀 ja som trosku vyberava,a uz gurman a jedlo vychutnavam,jem asi najpomalsie v rodine,sice po narodeni maleho sa to uz zmenilo 😀

mukky
autor
19. mar 2009

No a ja radsej budem varit cely den,ako pratat 😠 mne je potom nenormalne horuco ked pratam,daco priserne,ale to ta st.zlaza 😠 😠 hnusoba jedna.Aj dnes v centre nakupnom,kazdy nahulany a ja v tricku v pohode,mne je teplo ked kuknem na niekoho ze ma sal 😀 😝 ,a silonky som trpela len ked som bola tehotna,a sveter je moja smrt 😀 🙄 ...kisska no ja som po sekcii...ale uz som bola na krv,len to cakanie na nervy ze co sa deje....

malibuu7
19. mar 2009

jeeej čaute baby, tak vy tu sa prestahovali??? och, valim do postele... rano zacinam vikendovy maraton v skole 🙄

mukky
autor
19. mar 2009

ahoj 🙂 😀 ivi

malibuu7
19. mar 2009

😝 😀

jankando
19. mar 2009

No John vari, hej
a velmi rad
a sem tam sme na suchom, ako cornflaksy, chlieb, alebo salatiky.. 😉

Ja ani pratat nerada, hlavne nie, ked ma niekto nuti, ked nikto tak mam manie..ja rada zehlim napr..tiez nie casto..ale raz jak sa uz nakopi tak ide vsetko pod moju zehlicku naraz.. 😀
U nas zvacsa som si vsimla tak je, ze ideme na nakup a jak uz vybalujeme doma, tak uz pratacia mania.. 😉 kazdy nieco urobime a je to...no a ja denne riady umyvam...a flasky vyvaram...to je taka klasika denna moja najnovsia... 🙂
I varim sem tam , len aby to niekto jedol, bo ja mam doma 'nevdacneho jedaka' moji ch jedla,.alebo vlastne sl. jedal.. 😠
Ale teraaz budem vyvarat a napeciem, kedze bude navsteva a chcem im narodeninovu party urobit hned ako pridu, tak uz mam blbostky nakupene, sampanske tiez, buducemu svagrovi uz darcek kupeny, Psikovi nasmu tiez, uz iba nieco segre..No a tortu sladku a tu slanu..ja by som sa fakt do nej pustila.... 😠 popremyslam velmi.. 😎 😀

mukky
autor
19. mar 2009

Tak aj sebe nieco kup a urob si radost 😀 No ja nezehlim,zehli jedine manzel,lebo zehli rad 😀 😝 😀 😝 ved davnejsie mi volal ze potrebuje rifle prezliect doma lebo niekde sa ponahlal opat ci jak to bolo,a sakra ja nevedela najst zehlicku,tak som mu volala spat ze kde ju mame 😀 😀 😀 🤐 ta super....nejak som tusila ale dal ju na nove miesto 😀 a to sme si kupili novu,co fakt sama asi zehli,super klze,no ...ze zacnem...ale eee,ja nerada vykonavam monotonnu cinnost dlho,to ma nebavi...ale mam rada poriadok,v chladnicke,v skrinkach,drogeria,na vani ak je inak nieco otocene,sampon napr,tak to penim 😀 len ja som taky pedant a neviem sa vyrovnat s tym,ze ja som v obyvacke nikdy nic nemala polozene,a teraz same hracky,ohradlka,lehatko,hrazdicka.....z toho saliem,no co narobim....uz mam dietatko 😀 a potrebujem uz ulozne priestory neskutocne,ideme robit dajake prerabky tak uvidime..ale sa mi do toho nechce,lebo nebudem moct byvat doma ☹

mukky
autor
20. mar 2009

jani tak ak ma rad john kyslu kapustu 😀 tak mu skus ukuchtit toto,ak to nerobievas....ja robievam,ale kukurica by sa mi tam vobec nehodila,robievam len s maskom mletym,alebo na kocky...no Vy asi len kuracie,ci? 😀 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=793

mukky
autor
20. mar 2009
mukky
autor
20. mar 2009
mukky
autor
20. mar 2009

Idem kuknut teda zamenu a pockam si na esmeraldu,dnes ani vcera som nevidela 😲 😝 a potom by sa aj patrilo ist hajat,aj ked sa mi nechce..

3558
20. mar 2009

no caue tak sa hlasim 😀 😀 😀
hodim ten recept na ten najlepsi hrncekovy kolac ktory som doteraz robila:

2,5 dcl H20
2 H cukru
2lyzice kakaa
hera
rum
1vanil.cukor
4vajcia
2 hrn.pol.muky
1prasok do peciva
kokos alebo orechy

do dvojlitr.hrnca dame vodu,cukor,kakao,heru a ohrievame pokilal sa suroviny nespoja.nesmie to vriet.
odlejeme si 1/2 salky a pridame rum, alebo esenciu. do ostatneho dame vanilk.cukor, vajcia,muku,pras.do peciva.dame na vymast. plech a upecieme.hned po upeceni polejeme zmesou co sme si odliali a po vsiaknuti posypeme kokosom alebo orechami. ja som potrela kolac dzemom a poliala cokoladou.

mukky
autor
20. mar 2009

ahoj zuzana 😀 ma_se neviem kde je,v plackach neni 😢 😀 tak super recept,musim este raz podrobnejsie precitat...

mukky
autor
20. mar 2009

baby a teraz ja si idem po radu 😀 manzel ma rad hrudku,syrek ...ja nemusim,ale ma rad na sladko,a chcem mu urobit ja po prvy krat,ak ma to bude bavit 😀 viem ze tam tusim ide vela vajec a mlieka,asi aj vnat.....no nechcem nikomu volat tak poradte ako a ci robievateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee,diiiiik