Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
9. aug 2009

ja najskor placem ze nemame nic v zasobe keby niekto prisiel /myslim sladke/ a potom mi to tam zavadzia, tak to zjem. tiez sa obetujem. 😀 😀 😀 aj ked mne viac idu chipsy ako sladke. ale vlastne mne je to jedno, len nech cosi je. 😔 😔

pancake
9. aug 2009

aj ja lubim tatarku. aj zufankou by som ju jedla. 😝 😝 😝

pancake
9. aug 2009

mukky co mas na tych lentilkach? ved z toho bolia dasna a ide to do zubov. tie som ja mala naposledy ako 10rocna myslim. 😖

sunny_face
9. aug 2009

Kravske mlieko dávam od 1 roka. Najskor len pozrela na flašku, čo to má ale potom ju celú stiahla. A nebol problém-žiadne bolesti bruška ani nič obdobne, len je menej sýte ako UM. A podľa kamošiek viem, že ked prechádzali na kravske, tak zo začiatku sekali Um s kravským.
Pašteky nedávam k tomu mam určitý odpor, jedine čo som raz skúsila, tak som kúpila detskú penu, ale ked som ju ochutnala, tak som zistila, že je to obyčajna šunková pena-šunka rozmixovaná s maslom a syrom-takže občas ju urobim na ranajky ked je aj tato doma a tlacime cela rodina.
Kečup-nie, len raz videla ako to jem na cestovinach,tak do neho strčila prst a ochutnala-chutilo,ale ja s kečupom radšej varím a nemávam ho ako prílohu.
horčica-nie
párky-objavila som 98% šunkového mäsa, ale sú dosť drahé takže len raz za čas.A tých sa nevie mala dožrať.

mukky
autor
9. aug 2009

lumi a kde si bola tak dlho?

lumistri
9. aug 2009

k otazke sladkosti by som sa najradsej nemala vyjadrovat.. minuly mesiac som kupila karton horaliek a uz je ho tam menej ako polovica 😕 😀

mukky
autor
9. aug 2009

pan ciiiim?tu tatarku by si jedla..
pan a co mas na tych chipsoch?ide to do zobov,lepi sa to na dasna,je to mastne a slane..











.

😀

lumistri
9. aug 2009

boli sme tyzden v blave u svokry a potom tyzden na liptove u mojich rodicov..

pancake
9. aug 2009

inak aj ja lubim horalky a mila rezy. ale mam chut len obcas.

to su co za parky 98percet masa. take som este nevidela. kto ich vyraba a kde. a ako sa volaju???

lumistri
9. aug 2009

mukky sak si pisala ze si z kosic a neznas co zufanka? 😕 😵

pancake
9. aug 2009

zufanka je to cim naberas z hrnca polievku. 😀 😀 😀

a ja lubim slane, tak preto tie chipsy. a kupujem si octove. tie su najslansie a su kysle ako slak. mnam

mukky
autor
9. aug 2009

ja pastety a parky davat nebudem,ale svagrina co mi pisala v chorvatsku co odporuca pediater jest ma zamrazilo 😲 😲 ,parky a pastety ,sladkosti v pohode ,pre tak male deti..a ona aj dava..ale mam dilemu,viem ze jej deti jedia sladkosti,mam kupit im??ked ja som proti?hmm

lumistri
9. aug 2009

asik idem do postele bo nielen vas som zanedbavala 😀 😀
u nas nemohla byt romantika, tak treba dobehnut zameskane 😉

sunny_face
9. aug 2009

Ahoj Lumi, takže oddychnutá- však 1 týždeň behali okolo malého svokrovci a 2 týždeň vaši 😉

pancake
9. aug 2009

ked to nebude vadit svagrinej tak kup.
ja by som tiez este nedala. aj ked som uz kupila kinder cokoladky. pre kamoskine deti a rozmyslam ze uz by aj maly mohol. lenze potom som sa zabrzdila ze vlastne nemohol lebo je tam cokolada. a tu nechcem davat. je silny alergen.

pancake
9. aug 2009

lumi tak si to uzi 😀 😀 😀 😀

lumistri
9. aug 2009

no to vies sunny, to by bolo len moje zbozne zelanie 😀
a este maly ma anginu, ale taku co netreba liecit antibiotikami (mi doktorka povedala) tak je chudacik taky otapeny a sa ukludni len pri mne..

lumistri
9. aug 2009

tak ja bezim, cafte zajtra 😔

mukky
autor
9. aug 2009

aj ja som mavala rada horalky ale uz to nie je co byvalo za detstva...maju inu chut 🙄 🙄 ,hnusnu trosku,ale ked mam krizu tak moze byt 😀 😀 ,m si ich kupuje 😀 .milu mam aj ja rada,ale tiez sa pokafrala 🙄 a aj mata uz nie je co byvalo...davaju tam vsade umele sladidla 😝

pan 😀 ,ja nelubim,uz nie...najradsej som ale mala tie "krancips"ci ako sa volaju,take hrube,a len slane,ochutene eeeeee

a o octovych ja necula 😕

lumi a ako bolo?

mukky
autor
9. aug 2009

lumi zase len o tutu mutu rozprava 😀 😀 😀

mukky
autor
9. aug 2009

ktora z vas si isla po nejaku dobrotku???prihlaste sa 😀 😀 😀

pancake
9. aug 2009

boze keby tak mne mal kto behat okolo maleho. ale to sa nikdy nestane. a teraz by som tiez nedala malehonikomu, lebo boh vie ci by do neho nepchali pastekovy chlieb.ako naposledy na navsteve. az som sa zhrozila ze sa hostitelia zlakli a zostali v soku. ale co je moc, to je moc.
a este mi aj maleho furt bozkavali na pery. kazdych 10 minut. som mala nervy jako hovado. sli sme odtial a maly cely vonal ako ich parfemy. hned som ho slahla do vane. 😠

mukky
autor
9. aug 2009

lumi no teda..prides tak po dlhej dobe a ides prec 😠 ☹

sunny_face
9. aug 2009

Pan - tie párky som objavila nahodou v obchode, ktorý nemám rada LIDL, ale aby som neprehanala, tak som sa išla pozrieť do chladničky a je tam len 93% bravč.mäsa. Výrobca Dulano, ale odkial je ti nepoviem.

mukky
autor
9. aug 2009

pan svagrina im dava sladkosti...maly ma 5,potom maly bude mat 2,a najmensia nema este ani 3 mesiace 😵 ,som sa vztesovala ked som jej nakupovala oblecenie,konecne na dievcatko 😀

pancake
9. aug 2009

ja som si bola pre jablko ale uz z neho nieje ani ohryzok. 😀 😀 😀

u nas baby ked mate teplotu, nesmiete ist ani k doktorovi. musite iba zavolat lekarovi a on vam posle lieky. vsade v zdravotnych strediskach je popisane ze ak mate svinsku chripku nesmiete vstupit. takze ak ma niekto v uk zvysenu teplotu ma svinsku chripku.
u nas v robote maju moji dvaja kolegovia. a uz sa vratili do prace. 😝 😝 😝

pancake
9. aug 2009

sunny diky. este to prestudujem ja mam jedny z lidlu tiez idem kuknut do mrazaka. ale ja som v UK.

tak ja mam 79% br.masa ale su frankfurtske a su udene. takze smola.udene nedam. oni to neudia,len tam davaju take dochucovadla co vonaju ako udene. a to je este horise ako udene. aj ked udene je veeelmi nezdrave.

mukky
autor
9. aug 2009

sunny ani ja lidl nemam rada,len urcite vyrobky v nom su FANTASTICKE 😀
tam toto piskanie jak na vaznov 😝 😝 ,ich tak zvolavaju,jak dementov 😝

a my sme boli minule na chate a moj otec upiekol kolac s tvarohom a kakao,.svokor jedol a maly na neho oci,a on sup a uz mu isiel dat 😕 😕 ,som jak tajfun pribehla,ALE INAC som NORMALNA hej 😀 ,a ja on toto nesmie a on ze preco?To ma stve ze sa ani neopyta ci moze mu dat 🙄

mukky
autor
9. aug 2009

pan h...,mali prasaciu chripku? 😕

ja sa strasne budem bat ked maly dostane kiahne..aby mu neostali jazvy a hlavne na tvaricke

mukky
autor
9. aug 2009

moja laska spieva,och,och 😵 😵 😢

https://www.youtube.com/watch?v=_Wy5qTeHqms


ale toto je smutne ☹ ☹ od 2.35 minuty....tam vidno aku mal chorobu 😢

https://www.youtube.com/watch?v=lQ6b7kHGsSg