Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

lumistri
12. aug 2009

este si potiahne, ked sa hra tak ho zabrzdim co som nejake lizatko 😀
ale citim ze uz nemam vela mlieka.. v jeseni ho uz odstavim, nech sa muz pacne aj o zem 😠

lumistri
12. aug 2009

v trencine hadam najdes jasle, ci?
ja som hladala tu v hlohovci ale ze nie su.. ma to nastvalo.. len v trnave a nitre.. normalne som nechapala 😖

mukky
autor
12. aug 2009

ahojte 😵 😎

ja ked bol krpcek maly,tak som ho k nam nedavala lebo v postielke mal monitior dychu a bala som sa ho davat spat bez neho a teraz ho k n am nedavam,lebo sa bojim ze v noci tvrdo zaspim a spadne mi z postele,alebo do medzeri medzi postelou a stenou..ale aj vcera v noci som premyslala ze ake by to bolo krasne mat ho pri sebe,chyba mi to.. 😢 ,nie je na to zvyknuty,tak sa k nam ani nepyta,ani rano ked vstane

a vy uz chcete davat deti spat same do detskej?
mne sa maly asi od 5 mesiacov v noci nebudi,bolo obdobie ze sa budil na papanie o 5 hod,potom do 8 este zaspinkal,teraz spinka celu noc tak do 7aj nieco...niekedy zaplace a asi sa mu vtedy nieco zle sniva ☹

sunny ja som si dala medzi oblubene mandarinku darinku a pes bobi 😀 ,ale aj tak zatial vedie michael jackson 😀 😀 ,a ked na neho tancujem,maly ma zo mna zachvaty smiechu,uz to zoberiem osobne 🙄 🙄 😀

lumi ta super rychlo ste prisli,co ste si neurobili dlhsi vyletik po meste?
mne len v nakupnom centre nakup a potulky trvaju aj 3 hodky 😀

pan keby som bola bezdetna,sla by som k tebe ako au pair 😵

cakam ci sa k nam neprida aj suem ci tekvica..kde ste kocky?? 😕 😎

sunny_face
12. aug 2009

V trenčíne jasle nie su aspon o nich zatial neviem. Aj v súkromných školkach beru až od 3 rokov a netuším ako to je teraz cez prázdniny. V Maxe beru tiež až od 3 rokov. Takže bude pri mne a budem ju zaučat ako sa upratuje,len škoda že potom to tak dlho trva.
Mukky mali ti spi uplne krasne aj ja chcem spavat od vecera do rana bez prestavok 😒 . Nevadi mozno neskor.

mukky
autor
12. aug 2009

vcera som vam dala detske receptiky,zapacil sa vam nejaky?

ja uz zacinam mat cestovnu horucku a rozmyslam co tam budem varit 😕 ...budem tam robit bryndzove halusky,spagety s mletym masom a omackou,leco s vajickom a syrom k tomu clhlebik,m asi bude chciet mavyprazany syr a hranolky..suche berieme a mne jogurty a vyzivu,jogurty musim mat denne aspon jeden,dva

ale asi vacsinou si tam nieco kupime papat,na to sa velmi tesim 😀 ,malemu navarim doma 3 porcie obediku a zvysok budem varit tam

lumistri
12. aug 2009

caf mukky, kebyze si urobime vyletik zase minieme majland, uplne stacilo co sme dali za tu postel 😀
ja som hrozna matka, ja som uz davnejsie dala posielku co najdalej od nasej postele nech si maly zvyka 😝

mukky
autor
12. aug 2009

maly mi spi krasne a ja som taka tapa a ponocujem stale 🙄 ,vcera som isla velmi neskoro spat ale som pozerala dokument o "majkovi" ..rano som mala srasne oci,jak krtek...ani sa mi nechcelo vstat a ani som nevstala 😝 😀

sticker
12. aug 2009

Práve ma prepadol nepríjemný pocit čo zajtra uvariť. Keďže celé prázdniny varím, lebo staršie dieťa nechodí do škôlky a zje viac ako mladšia 😝 . A ako na zavolanie som zbadala túto tému... Idem študovať 🙂

sunny_face
12. aug 2009

Ako som spominala mala isla na postielku od 9 mesiacov a vobec nelutujem, jedine ked ju naobed idem dat spat a ona spekuluje. Aspon mame s tatom konecne moznost sa pritulikat, ked bola medzi nami tak to veru nešlo 😅 .
Fiha Mukky a ty tam budes aj vyvarať? V tom teple sa ti nebude chciet, či sa prekonas? Vlastne vy mate bezlepkovu dietu, takže aj tak by si musela kuchtit.

mukky
autor
12. aug 2009

sticker z ktorej temy ta poznam? 😕

sunny_face
12. aug 2009

Ahoj Sticker pokukaj a ak mas nejaky dobry napad tak pridaj

sticker
12. aug 2009

Z MJ 😀

sticker
12. aug 2009

Sunny obávam sa, že ja budem skôr hľadať ako pridávať 😝 . Nemám moc rada kuchtenie, hlavne keď je to skoro každý deň. Počas roka je to super, lebo mne netreba moc jesť a malá tiež moc nezje...Prázdniny sú naozaj zaberák 😅

mukky
autor
12. aug 2009

lumi teeeda ☹ 😀 ,ja mam maleho hned pri posteli,ale mali sme ho aj dalej,je uz treti krat premiestnovany 😀 ,ale z dovodov prestavby 😀
ja si maleho necham pri sebe este dlho 😀

lumi a ako ta postel vyzera,mas nejaky link?takze je poschodova pre druhe babo,mileee 😀

sticker
12. aug 2009

Mukky tvoj nick ma pritiahol. Najprv názvo témy a potom tvoj nick, dve sekundy a v hlave mi preplo, že ťa poznám 🙂 😉

mukky
autor
12. aug 2009

sticker jasne 😀 😀 😀 😀

sticker
12. aug 2009

Sunny škoda, že nie sme z jedného mesta. Som uvažovala opatrovať nejaké dieťa, keď je staršia v škôlke. 😅

lumistri
12. aug 2009

mukky, daco som kukala, urcite sa inspirujem.. aj ked mu stale menej varim osobitne, uz mu davam dost jedal co jeme aj my..

ahoj sticker, vitaj..

ze vraj padaju hviezdy, pozerate? o jedenastej to ma byt najintenzivnejsie 🙂

sticker
12. aug 2009

No idem ja spať a pri rannej káve budem hľadať inšpirácie 🙂 Ako u Teba mukky - deti dávno spia a ja som dlho hore a potom som ráno nervózna, prečo tak skoro vstávajú. No keď Jul spí od ôsmej, tak o šiestej je pre ňu už "deň" 😀 a nie ráno 😝

mukky
autor
12. aug 2009

sticker tak vitaj ,vcera som podavala detske receptiky 😵
ten dokument o "majklovi som pozerala do 4.30 rana,nemohla som ho nedopozerat..

mne sa velmi pacia tie video recepty

sticker
12. aug 2009

Lumistri to sa práve rozčuľujem, lebo som vyšla na balkón a.....zamračené 🙄 . A to v pondelok meteorológ vravel, že bude čistá obloha.

sticker
12. aug 2009

Fotky ti Mirka poslala? Ak hej, všimla si si aké mal štíhle a dlhé prsty? 😅

lumistri
12. aug 2009

dlho som hladala, kym som nasla nieco co sa mi zdalo dost bezpecne a pevne..

http://www.gazel.cz/index.asp?modul=produkt&id=...

sticker
12. aug 2009

Lumi a malý nelozí hore? Či schodky ste ešte nedali? Ja sa veľmi bojím poschodovej. Pri "živosti" mladšej by som ich len dávala dolu 😝

mukky
autor
12. aug 2009

sticker nie nemam foto,neskor tam nakuknem do temy..

idem kuknut na okno 😕

lumistri
12. aug 2009

sticker.. dnes sme ju len objednali.. este neviem ci ju celu postavime.. myslela som ze nechame zatial len tu spodnu postel, kedze sme len traja 😀 😀
inac som si mrkla tvoje albumy.. ach babenky su take zlate.. aj ja chcem druhe dievcaaatko 🙂

mukky
autor
12. aug 2009

lumi pekna postel,tu istu mate?
ja som rozmyslala detsku zariadit nabytkom ked budeme cakat druhe a budeme vediet co to bude...ale postel isto budem potrebovat,jedine zeby som skor otehulkovala 😀 a bude savierovi stacit este postielka

mukky
autor
12. aug 2009

sunny kde si? a pan? ☹ konecne tu n ie som sama

sunny_face
12. aug 2009

Tak ja z okna nevidim nic, len same oblaky. A to pučím oči 😀

Ale idem do hajan na obed si vas poprecitavam. Dobru

sticker
12. aug 2009

Lumi ďakujem za malé 🙂
Ja som premýšľala nechať jednu izby ako spálňu a v druhej by sa hrávali... Ale neviem. Asi skôr nechám každej izbu, aj keď je to nespravodlivé, lebo izba staršej je väčšia ako tá, ktorú bude mať mladšia 😅 . Ale aj u nás to tak bolo, že ja staršia som mala väčšiu izbu. Keďže sme kúpili byt priamo nad bytom v ktorom som vyrastala a bývajú tam moji rodičia 🙂 Takže asi dosť kopírujem svoje spomienky 😝