Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
31. aug 2009

pamatate sa na tutu pesnicku?Mna sa veeelmi paci,hlavne spevak 😀 😀 achchch 😀

https://www.youtube.com/watch?v=VoZlmEcACCc
nadhera
31. aug 2009

vcera som sa nedostala k pc,lebo moj drahy si vybavoval svoje veci, tak som aspon pozrela film na stv /hroza,stv vobec nepozeram,ale to ma celkom zaujalo/uz sa tesim,ako to dopadne a bum, ze pokracovanie nabuduce. mali stastie, hned pokracovali.
pan, dnés som opat robila spenatpolievku-dokonca sa dala aj detom, ale asi sa im nepacila farba. trochu zjedli, no mamka si opat posmakla.
cuketak este stale nemozem robit, lebo cuketu nemaju ani v kauflande. mukky,kludne aj studenu jedzte.

dobre dve hodky som zehlila,navarene mam,takze zajtra veget. bude opat pekne,takze niekam von. nasi robia vystup na vihorlat - stovka ludi sa chysta, ale kvoli malinkemu zatial nejdem. snad uz nabuduci rok opat. tati berie vacsieho-uvidim,kto bude viac zmordovani 😀
no a v stredu uz ideme do skolky. pride aj baby z kosic , maly sa tesi. /aj na babku,aj na skolku/. len dokedy.

babenky,nemate niektora skusenost so strojom,ktory cisiti zemiaky? neviem pomenovat, videla som ho asi 3mesiace dozadu na mimibazare, cca 1000sk. snad na 1kg, neviem. sa msejete, ale ja kolkokrat,ked mam cistit zemiaky, tak si poviem, ci neurobim radsej ryzu alebo cestovinu. 😀

nadhera
31. aug 2009

pisem,pisem do mk , idem poslat a zrazu mi vypadla predlzovacka zo zasuvky 😀 som trpla, ci to stihlo prejst, ale stihlo. 😉

mukky
autor
31. aug 2009

nadhera neboj,cukatak posiel aj studeny 😀 aj nasim som odniesla ochutnat 😵 a mame dala tvoj recept.nasla som poom aj na nete ho,len s mukou

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=6887

nadhera
31. aug 2009

niekto ma predbehol na mmb, ja ho mam z telky. dokonca z mmb nemam zatial ziadny recept.

mukky
autor
31. aug 2009

nad 😀

no co to je za cudo co cisti zemiaky?Ja mam doma take cudo a vola sa manzel 😀 a aj to cudo u nas zehli,ja zehlicku nepoznam 😀 🤐

nadhera
31. aug 2009

a dokonca ho mam uz dlho, lebo som este ani prve babo necakala,/cize zo4roky/ uz vtedy mi velmi chutil,kazdy rok som ho robila a tento som ho este nejedla. mukky, urob znova a daj dakemu vrabciakovi ci holubovi do batozteka a posli, nech aspon ochutnam. 😉

mukky
autor
31. aug 2009

http://vystavil.blog.sme.sk/c/109141/Civilizacn...

aha 😀 😀 ta toto je ten zazrak na bandurky? 😀 to poznam ale na jablka

nadhera
31. aug 2009

mozno je to tym, ze my nie sme manzelia... 😝

mukky
autor
31. aug 2009

nadhera juj to je mile s tym vtacikom 😵

nadhera
31. aug 2009

ee,to nie je ten zazrak na zemiaky. ten vyzeral ako mixer tzn.podstavec a priesvitna cast - tam das grulky a asi to cisti. neviem. asi si dam tu namahu a mrknem mmb.

mukky
autor
31. aug 2009

😝 😀

nadhera
31. aug 2009

keby mi ten zazrak zo "sme" mal tak po jednej bandurocky cisit, tak musim zacat v noci, aby sme na obed mali navarene. 😀 😀 😀

mukky
autor
31. aug 2009

ved sa mi o zdalo debilneee 😀 😀

nadhera
31. aug 2009

lenze luskam mmb, zatial nic nenechadam, ale nasla som vodzku na deti. 😠

mukky
autor
31. aug 2009

to som videla na dievcatku v chorvatsku 😨
a coze nespis?o kolkej chodievas a kedy rano ti vstavaju mrnusikovia?

nadhera
31. aug 2009

segra maju v paneluku dvojcata /sice uz maju 7r/ ale ked boli male, tak mama s nimi takto chodila vonku - na vodzke. tiez chodim s chrustami vonku,ale si ich neviem predstavit, ze ich mam uviazanych. ved sa za nimi aj nalietam. keby aspon rovnakym smerom bezkali zasrani. 😀 😀 😀

spat chodim po polnoci, lebo vacsinou robim vsetko, ked zaspia. dokonca bezne zacinam zehlit aj o 22ej. pozeram tv a zehlim. vybavim si mailikov, popisem s nasimi, kamoskami, s konikom...

rano vstaneme kol 7ej a a opat to iste a tak dokola. 😀

mukky
autor
31. aug 2009

nadh a aj najmensi ti chodi do skolky?

nadhera
31. aug 2009

ani jeden nechodi do skolky 🙂

nadhera
31. aug 2009

v stredu ide starsi prvykrat. tak si to este musime s drahym podelit, kto ho bude nosit a kto vyberat. a mozno chrustik to poriesi, ze nebude cchiet chodit do skolky vobec a je po probleme.

mukky
autor
31. aug 2009

ci to este len idete prvy krat?asi nechapem...aj risko,ci len simonko?

mukky
autor
31. aug 2009

uz chapem 😀 a nebojis sa ho tam dat?ja hadam mojho ani do skoly nedam 😀

mukky
autor
31. aug 2009

ale tie deti rychlo rastu,nie? ☹ nedavno som ho mala v brusku a uz ma rocik..

mukky
autor
31. aug 2009

za chvilu sa budu zenit 😀

nadhera
31. aug 2009

simko ide do skolky prvykrat a risi ostava so mnou doma, ale simi sa stale pyta, ci aj risko pojde do skolky. su fakt suprovi, sa lubkaju a zaroven biju.
a ci sa bojim...neviem, uz som nieco precitala v teme o skolkaroch, nieco som sa opytala, tak uvidim, snad to zvladneme. on sa vlastne aj tesi. ja sa ho necchem zbavit, ale on potrebuje aj ine deticky aj sa nieco naucit...jasne,ze sa hrajeme ci doma,vonku,spievame,ucime sa menovat veci...ale to je malo a on je sikulka.

nadhera
31. aug 2009

no zenit, ale zasnubit by sa uz mohol. v niektorych krajinach je to bezne. 😀

mukky
autor
31. aug 2009

mozno sa mutam naozaj bude pacit ,ved uvidite ako to bude.Risko ti uz chodi na nocnik?Ake slovicko uz hovori,co mu davas papat?

nadhera
31. aug 2009

som mmb presla a moj cisitc zemiakov nikde, dala som do google a nasla som!!!! nemozem dat, lebo by to vymazali, ponuka to totiz firma. da ti to do ip.

mukky
autor
31. aug 2009

som to nasla 😀 iste to nevymazali by...som to teraz ukazala manzelovi a on vravi ze daco take maju jeho rodicia z ruska 😀 😀 ,vraj aj 15 rokov to uz maju 😝 ja som to nikdy u nich nevidela,mozno sa mu to len mari 😝

nadhera
31. aug 2009

tak uz len najst niekoho, kto povie, ze je to dobra vec. za 2minuty mas kilo zemiakov ocistene. to sa mi paci 😀