Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
5. sep 2009

pan supeeeer,sa tesim 🙂 ,ale nedaj mu skor peniaze kym to nebudes mat a vasi alebo uz neviem kto ti tu pracku neskontroluju...

apna
6. sep 2009

cafte,niekto tu? 🙂
my sme akurat prisli z oslavy,fajne boli,len to tak s detmi,to uz takclovek kludne neposedi,ale sme sa vytesovali,ako sa tesili zo seba,sa radovali,tahali dudliky jeden druhemu,joj zlati boli,zajtra pridam nejake foto 😉
ako pozeram,kop[u prispevkov som si rano nevsimla 😕?a uz vlastne ani neviem naco som chcela reagovat 😝
joj,idem zdychat,taka som unavena,vyberiem maso na zajtra,neviem ,co uvarim.asi svieckovu,ale ked tak sa mi knedle nechce robit 😠fajne,ze si doma mozete kupit 😉
a este mam v chladnicke brav.panenku,ta nejak tak ,len na stave a hranolky.uvidime 😉
a vy co na zajtra?a kde vsetky dnes?

pancake
6. sep 2009

vypisujete po nociach a ja teraz nemam s kym.... 😠 😠 😀 😀

mam bordel ako v tanku, a kaslem nan. P. je v praci, a ja som na sackovej gulasovej polievke. 😔 😔

ale idem robit kapustnicu s br. masom a klobaskou. ved do tretej mam este cas kym p.pride z prace. 😝

maly sa mi asi prehadzuje na jeden spanok cez den. no neviem co s nim. ulozim ho doobeda a reve. vyberiem ho z postielky a reve tiez. no a teraz som ho vyskusala dat zase, a pekne zaspal. este si aj sam pustil zvonkohru. 😀

mukky tebe ako maly spava???

APNA pocuvaj ako ja robim knedlu tu v Uk.: kupim predpecene bbagety tesco take v priesvitnom igelite su a vakuovo balene, a je na nich napisane modrym Tesco bake home baguettes.
su tam 4 take 25cm babety. tak tie len na sikmo nakrajam a dam na parak.
prve 4 roky som sa srala s knedlami ale uz nebudem. tento tahak mi dal kamos co je slovak a robi sefkuchara. takze odvtedy sa neunuvam. su aj dolezitejsie veci ako stat pol dna pri knedlach, nie?? 😕 😕 😕 😕

pancake
6. sep 2009

sunny citam vas spatne: perkelt je so smotanou a paprikas s paprikou. ale ja davam aj to aj to. a volam to raz tak, a raz tak. tak si vyber. 😀 😀 😀 😀 😎

mukky
autor
6. sep 2009

ahojte,my sme dnes mali spaci den.
mm bol vcera tak trosku na srot 😀 ,prisli sme domov tak po 22 hodke,este si dal trosku z rakije ani ne poldeci a odpadol 😝 😀
maly isiel spat nieco po 22 hodke,v noci sa casto budil a poplakaval aj som mu mliecko urobila ale viem kde je problem..sa s nim svokor jasil do noci a som mu vravela ze pred spankom nech ho necha 😝 ,no ale somsi myslela ze pospi aspon do 8 ,9 hodky naivne a bola som hore asi do 4 😝 lebo som pozerala spatne bez servitky na markize a toi je nieco podobne ako promi dinner na nemcoch,o vareni len u nas je to take skor ze som sa rehlila z toho 😀 ,dnes este 2 casti dokukam,no a hadazala som linky na MJ temy.Lenze drobcek vstal 6.40 😝 ,tak som mu dala mliecko a dalej ulozila do postielky,ani neprotestoval,len asi hodku bol hore este,lezal.....bol unaveny a ja som mu spievala a potom sme asi spolu zaspali ale tusim ja o nieco skor 😀 ,vstal o 12.30,predala som ho mm,nakazala co ma mu dat papat a podobne a pospala som si este do 14 tej 😀 ,mm spal do 9 vraj a potom este lezal skoro doobedu 😀
teraz som dorobila leco so salamkou a vajickom,na to tvrdy syr,chlebik,Idem sa najest konecne..potom maly pojde hajat,ja dam kavej,mm ide po auto kde sme nechali pred blokom svokrovcom,sli sme taxikom,svokor zaplatil a potom pojdeme asi na prechadzku a nakupneho centra logovat...tak paaaa

lumistri
6. sep 2009

cafte baby.. tak aky bol vikend?

sunny_face
6. sep 2009

Caute žienky
mam pocit, že cez vikend to flakame, všetci sa venujeme rodinkam a konik je bokom. Ale spravne rodina na prvom mieste.
Pan si sikulka, dobre si to zariadila s tou linkou.A uprimne aj by si ho povlacila kade tade, keby nebol ochotny spustit z ceny?Ja som ohladne takychto veci mäkkyš a najviac by som na neho nadavala a robila zlu reklamu.Ale inšpekcia...?
Mukky tak oslava dopadla dobre? Potešila sa svokruša darčeku? 😀 Asi bola prekvapena, co dostala, že?
Pozeram superstar a cakam nieco zabavne z roty. Hadam nesklamu.

pancake
6. sep 2009

tak som si dala bagetku s makrelou a idem do duchien. rano vstavam do prace. 😢 😢 😢

mukky
autor
6. sep 2009

cawte 😎

lumistri
6. sep 2009

ja som dnes nejaka ustata.. idem aj ja do hajan.. tak zajtra 😉 paaa 😔

mukky
autor
6. sep 2009

tak super ze ste vsetky zdrhlli ☹
ja som svoj vikend opisala 😀
sunny ako vravis,darcek ju prekvapil 😀 ,oslava dopadla dobre a to co som mala dostat som dostala,takze som spokojna a som sa rozhodla uz asi pred tyzdnom setrit,tak uvidim ako mi to pojde,ale asi az po dovolenke zacnem od nuly si ukladat korunky 😀 ,zacinam tym,ze varim len z tych zasob co mam doma..mam natrieskane mrazaky a stale sa nieco kupuje takze teraz uz nie..tak napriklad budem zajtra robit tekvicovy privarok co mam tekvicu pomrazenu pre mm,pre mmmi zajtra moja babka posiela segedinsky gulas 😀 ,pre mm potom budem robit rizoto s kukuricou,hraskom a srdieckami,a syrom.Dalej bude kurca pecene ale tam je problem,asi mi bude treba dokupit zemiaky 😀 Tatarsku mam ,asi 2 flasticky...to je asi vsetko co mam v plane,dalej uz musim opat nakuknut do mrazaku aby som videla co tam je 😀
ja som taka vyberava,takze ja budem asi z toho vsetkeho jest len kurciatko a uspokojim sa s chlebikom,jogurtami ,zemiakmi s maslom a m liekom a podobne 😀
som zvedava kolko sa mi podari usetrit,lebo ja som ta co mina 🤐 ,chodim na nakupy casto hladna a kupujem potom vela a ja som tip skrecka,chcem mat toho doma vela a do zasob ako keby mala prist tretia svetova..
a aj tu temu som dnes objavila na com vsetkom sa da usetrit ale este musim pocitat..
ked sme este nemali maleho,som setrila nenormalne na elektrike a kureni,i ked my sme nejak setrit nemuseli ale to mam asi v krvi po dedkovi 😵 😵
moja sesternica ked prisla z ba,tak mi vravi ze dam ti na stol 100 sk ale zakur 😀 😀 ja vypnute radiatory takmer vsade a svokor tomu vravi ze sme studeny odchov 😀

mukky
autor
6. sep 2009

velmi sa dalo setrit na nakupoch v madarsku,ale uz to nie je ono 😢 ,ale nutrilon aj tak kupujeme tam zatial,aspon raz mesacne tam ideme a mame aj vyletik.baby a davali ste niektora sunar?Som citala ze je dost kvalitny a vlastne ma vsetko co ma mat ale ze za ine sa plati skor za znacku 😕 ,to este musim zistit...ale som bola prekvaapena cenou ze bol dost lacny...ale na malom setrit nechcem co sa kozmetiky tyka a toho co potrebuje,plienky mame tesco fialove a su super od narodenia a teraz som mala z lidlu este mam a su skvele,sestra mi poradila ale to bola akcia na ne,ale stoja tusim viac inac ako tesco.
hracky kupujem takmer vsetko fischer price,pacia sa mi no ale moja nakupovacia mania uz asi skoncila,kedze maly vsetko vyhadzuje vzdy a neustale 😝 😀
dnes som usetrila 30 centov 😀 ,som si dala o kopcek zmrzky menej ako vzdy,takze som mala len 4 😀 😀 no ale som kupila v C A 2 body pre maleho bez rukava po 1 euro,na zimu ako tielko,no nekup ked stalo pred tym 80 sk 😀 😀 .Z nemecka dostal vetrovku od tety mojho manzela vcera,tak to uz mam vyriesene..uz mi treba dokupit len body s dlhym rukavom a asi este ciapku,inac mam vsetko,od mojej milej svagrinej z chorvatska 😵

mukky
autor
6. sep 2009

no a od mami som dnes dostala zeleninu a ovocie a este jogurty biele pre maleho,takze setri sa mi dobre 😀 plienok mam este asi 5 balikov,nutrilon este asi 3 krabice..

apna
6. sep 2009

cafte zeny
konecne som dnes sadla,cely dnes nieco.a ako citam,vy ste uz zalahli.mukky spala cez den a teraz ,co pozeras?
ja som vas pocitala,spraskala som rozok a pol s rybac.pomazankou z ranajok 😀 a je mi fajn 😀
dneska cely den zabity,sme vstali neskoro,lebo sme isli neskoro spat,som robila knedle a svieckovu a tu panenku som dala do marinady(vajko,horcica,korenia),pak som to cele supla do voku,sa opieklo,prihodila ram sampinony,cukety,cibulu,trosku podliala,trochu kecupu a podusila a uz. 😀sa mi pekne vydarili knedle,aj svieckova fajna,ta som sa vytesovala.
pak sme mali navstevu,odisla,prisli dalsia mama s brachom,tak aspon sa hrali s malou a ja som si porobila,okupala mi ju,tak som mala veget,len som ju ulozila,hanusku moju malu 🙂
zajtra neviem co budem varit,asi sa doje,co zostalo a vecer iba spagy alebo tak nieco 😝

pan musim vyskusat tie bagety naparit,uz si mi pisala,ale som nato uplne zabudla 😝strasne som zvedava,a to uplne chuti ako knedla?

apna
6. sep 2009

dnes som sa vybaralas malou aspon na chvilu von,ze to vysttihneme,ale sa rozpdalo,tak som take nervy chytala,uz odkedy sme neboli na prechadzku,na nervy som z toho,len prsi a fuka no des,na depku pocasie 😠

mukky,aj ja som p vravela minule jak sme boli na nakup,ze ci musime brat vsetko co nam pride pod ruky.a uz si budem piusat ,co potrbujem a tak budem chodit,lebo furt pokupim hovadiny a len vyhadzuje sa.ten tyzden sme boli dva krat v obchode po 50e a to este nevravim,ze furt tu do maleho obchodiku daco behame.a topreto,ze furt vymyslim daco a daco mi chyba alebo tak.aj ja skusimtak,z toho co mam doma.ale fakt,sak vsetko mam,vacsinou sa chodi na smotany,mlieko a pecivo a take sracky do maleho obch.
vcera som robila tu trasenu tortu ,viete,co tu bol recept z tych pudingov creme ole,fajna je,som ju brala tam na oslavu,kazdy chvalil a pritom korpus kupeny 😀 chuti podla mna ako ta smotanova,len tu idu slahacky a kyslastu chut tam urobi ta stava kompotu.

mukky
autor
6. sep 2009

apna ahoj,idem kukat to bez servitky na markize co chodi ale ty si to asi nevies spatne kuknut,ci?a este dve casti sex v meste..aspon tam 😀
najviac sa da usetrit na strave podla mna,teda je to jedna z viacerych moznosti..a doma mam plno cestovin,pastety,ryby v konzervach,kompoty,leca,bujony,mrazenu zeleninu,.mlieka,no verim ze sa da z toho varit,potom mam tvrde syry asi 3 balenia pol kilove v mrazaku,masko dajake..no do bludu a ja furt nakupujem 😝
ja pecivo zamrazujem uz roky,,kupim v kauflande chlieb aj 2 pecne,tam sa nakraja a doma zamrazim a vytiahnem len tolko co sa zje a je uplne cerstvy ako prave kupeny a aj pecivo tak nakupujem,Doma si vacsinou pisem co treba kupit ale este stale aj plno ineho sa kupi,kedze ideme hladni casto do obchodu ani neviem preco,teda aspon ja 😀 a to je najhorsie..
tak fajnotky si robila,mnam..a tu tortu som citala,fakt je dobra? 😀

mukky
autor
6. sep 2009

ja som taka hladna,naposledy som mala olovrant leco a na veceru tu zmrzku,som uz nechcela jest.prave som si urobila velku kavicku a idem chlipkat

apna
6. sep 2009

hej da sa na strave urcite,aj ja si myslim.napr.dnes som tu svieckovu chcela a pritom som mohla napr.urobit madarsky a nemusel mi ist p na smotany do ochodu,bo som uz nemala a koo toho este kupil dajake lakocinky 😀 ,co tiez netrebalo,lebo mame ine.ale ja nemam v mrazaku zas take zasoby,lebo mam mau chladnicku a len ten mrazak hore,vies jaka ne?to je na nervy,bo sa tam vela nezmesti.a tiez mam blud cestovin,leca,co svokranamnarobila,kompoty,strukovina tak. 😀
a to jak s tym chlebom,ako si ho podelis napr.po styri kusky,zamrazis a potom vytiahnes a len tak nechas rozmrazit?neviem si to dost dobre predstavit.neni potom taky "zbity"?vies jake myslim.

torta fajna bola fakt,sranda,ani ja som ne verila to sa trasenim riadne zahustilo,dzubla som to na cesto,rozotrela rovnomerne a postruhala cokoladu a dala schadit a uz 😀 dobra rychlovka,len neviem,ci to tu dostat,som si z domu priniesla tie pudingy

mukky
autor
6. sep 2009

mne sa s detstvom spaja rybacia pomazanka,ju milujem ale musi byt na chlebiku,a k tomu teply kysly fajnucky caj 😀 ,inac na caji som doma vyrastala a mm hpo nejak nemusi tak roky nerobievam,ale ku pomazanke milujem,alebo ku chlebe s prazskou sunkou 😀 som divna? 😀
napr ked jem parky ,zkem len s chlebom najradsej a na to maslo,chlieb dam aj s tym maslom do chladnicky nech je studeny k parkam horucim a horcicu k tomu,no ale sa mi nehodi ziaaadna zelenina k tomu potom uz.ked mam natretu pastetu ci syr,musi byt aj na koncoch natreta,ci sunka na chlebe ci rozku musi byt aj na konci,inac silim ked to tak nemam a nahodou mi to robi mm 😀 ,dava si bacha,no chudacik moj ma to so mnou tazke 😀

apna
6. sep 2009

😀 😀 😀 mukky si divna 😀 😀

apna
6. sep 2009

chlieb do chladnicky aby bol studeny k parkam? 😀 😀 😀a ty robis pomazanku z ryb voleji ci v pretlaku?ja som robila iba v pretlaku a teraz zas iba v oleji.
caje ja mam rada zeleny a pepermintovy,ale raz za cas,si dam fajny piggy s cukroma citronom

mukky
autor
6. sep 2009

mas len vyparnik v chladnicke,no to je blbe..ale aj ja mam menej miesta v tejto novej chladnicke lebo som mala pred tym zvlast chladnicku a zvlast mrazak..no a mam tam este nanuky to musi byt ci zmrzka 😀 🤐

no asi aj baby tak zamrazuju chlieb ci rozky,nie baby?normal cely chlieb na stroji pokrajany tam supnem v sacku a ono sa ti lahko odpoji ked si napr 5 kusov chces vziat..aj rozky ci zemle tak..by ma porazilo denne ci kazdy druhy den koli tomu chodit do obchodu,ved by som stale minala len aj na ine a hlavne komu sa chce stale chodit na pecivo,som nechapala nikdy jak rano skoro mozu ludia na pecivo chodit 😀 ,teraz sice uz to nie je take ked mas vsade obchody a do noci...
apna ved skus a uvidis,uplne ako cerstvy je potom rozok ci chlebik,rozok sa mi asi za 20 minut rozmrazi a chlieb asi za 1O,15 minut,ale nedaj ho cely v kuse mrazit,len nakrajany..a ne do mikrovlnky ze ho das 😀 ,to je ble ble potom 😀

mukky
autor
6. sep 2009

ze som divna?nie,som gurman a jedlo si vychutnavam a jem straaaaasne pomaly,kazdemu na nervy 😀

mukky
autor
6. sep 2009

natriem chlieb,dam maslo a sup do chladnicky kym zovru parky,neviem kde sa mi toto stalo ale tak jedavam 😀 no a to maslo preto,tak sme dostavali v pionierskych taboroch na stol take male masielka a dzemiky,med a raz som si k parkam na ten chlieb natrela to maslo atak mi zachutilo 😀

pomazanku iba v oleji ci vo vlastnej stave,dam do toho klasika masla trosku,horcice,citronky ci citronovej stavy,korenie,vnat ci kopru trosku,pomixujem..a je to..boooooooooze jak by som si dala,mnaaaaaam idem kuknut tie ryby jake mam doma

apna
6. sep 2009

no to som zvedava,az vyskusam,ked sa mi trochu miesta uvolni.ked vravis,ze sa pekne oddeli.a ja celkovo,nejak nemrazim nic ,iba maso,mrazena zelenina,listkove cesto.tot vsio v mojej mraznicke,leboneni miesto.a ked je miesto,tak zmrzka.
joj a dala by somsi teraz fajny nanuk,dajaky tvarohovy a alebo korneto coko.mnam.asi mame coko zmrzku,idem pohladat 😉

mukky ja tak som si teraz zvykla na kavu,vypijem aj tri styri na den s mliekom,velke salky, a to tak pre chut,som si zvykla pit,na mna vobec neucinkuje yak,ze proti unave

mukky
autor
6. sep 2009

no kukla som tak super,opat jedlo co vyuzijem 😀 mam 4 ryby v oleji a vlastnej stave,jedneho tuniaka este v chorvatsku som si kupila v asi stave alebo oleji,a jedneho tuniaka so zeleninou,paradajkami,cibula a este daco..mnam bude zajtra asi ta pomazanka

apna
6. sep 2009

mukky ta si robime chute teraz na noc......
a moj p este je naverene a ,ale on chcel chleba so salamou teraz,nakoniec si vybral zmrzky a kompot slahacku a nakoniec uz je fazulove leco s chlebom 😀 😀 😀 fajne tu zavonalo.mnam

mukky
autor
6. sep 2009

aj ja na chut a od hladu...ty si hnusobka teda,ja mam doma este tie mandlove nanuky z lidla a coko a jahodove kornetka take krabicove ta asi obessssiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim ze jaku chut si mi spravila,co mam robit?kava este horuca,ja mam taky veeelky asi 4 dcl hrncek a aj s hnedym cukrom a mliekom si nescu robim a aj tu penu slaham,cez den nepijem,sice dne s na chut som si dala ked maly spal poobede 2 hodky a ja na konovi bola..juj malo cukru som dala,idem si dodat 😀
ja som kavu 2 roky nepila ale maly nechce moje didi ani dnes,mi zase treskol po nej a hlavu otocil ☹ 😀

mukky
autor
6. sep 2009

😀 😀 😀 a on ked si na nete vecer je pri tebe a kuka tv ci spi uz vtedy?nefrfle ze si na pc stale vecer? 😀 a do leca davas fazulu,ci? 😕

a co vasi,uz dobre?