Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
9. sep 2009

idem do duchen. za chvliku pride p. z prace tak idem do kupelky.pa zajtra dobehnem.

apna
9. sep 2009

ahojte,
mukky tak nech malemu rychlo klesne ta teplota,seginatka male,co si musia vytrpiet kvoli zubkom ☹

dnes som nakoniec robila zemiaky varene a kare som dala do janskeho s cibulou a paprik.pomazankou a tak,sa dusilo a potom pridala som mrazenu zeleninu.
a vy?a mukky manzel nazbieral daco?
zajtra urobim asi ryzu a plnene prsia na prirodno,uvidim,a ked nie tak opekane zemiaky a vyprazane plnene rezne.

dnes bolo pekne,tak sme boli vonku,potom tu bola segra a tak.mala za cely den od desiatej rana spala pol hodku.tak isla spat o siedmej,ale potom sa tolko budila,az sa celkom okolo desiatej prebrala a kym zas nevypila mlieko,nezaspala.
a v noci zas bola o stvrtej hore,hodku sa pobavkala,vypila mlieko a zaspala do desiatej.az normalne sa smiala nahlas trochu.inak, ona sa stale nesmeje tak, ako ine deticky nahlas,iba sem tam trochu.ani po styroch mi nelozi este,iba sa tak sikovne plazi 😀 ale v chodaku beha jak vichor 😀

mukky
autor
9. sep 2009

maly uz zaspinkal,sme ho sprchovali opat a davali zabal trosku,mal 38 a cely taky horuci sa mi zda.. ☹
tak mi ho je luto bobacika maleho ☹ no ci to zubky su ...
mm ide rano prec asi na 3 hodky,nerada som sama doma ked je s nim daco lebo stresujem potom tak clivo mi je..

apna juj milujem plnene masko vyprazane aj na prirodno.Ty varis na kazdy den?ja na dva a ak je toho vela tak aj na viac,len ja tak 2 dni nieco jem max potom mi uz nechuti.Navsteva je este u vas?

mala by som ist spat lebo neviem aky bude zajtra den ale som taka nervozna co ten moj syncek..si idem nastavit budik a za 2 hodky ho pojdem opat skontrolovat.MM pred chvilou rozbil teplomer v spalni 😝 sa vysavalo..a savierko sa tesil 😉

pojdem si asi lahnut tak za hodku,este idem daco pokukat
mm nasiel len malinko hub snad 10 ks ,neboli..

mukky
autor
9. sep 2009

a s cim plnis?ja zvacsa s o syrom a sunkou,aa uz aj s bryndzou som skusala.A v jednej restike milujem s nivou a spenatom,mnam taka super plnka to je famozna
kde mas malu ked varis?v postielke alebo pri sebe v kuchyyni?

dara2583
10. sep 2009

Ahojte, môžte mi prosím niekto poradiť? Neviem totiž ako sa pracuje so zemiakovým škrobom, ja som ho doteraz nepoužívala, ani moja mamina, tak prosím o radu Vás. Neviem totiž keď s ním chcem zahustiť koľko lyžičiek škrobu mám rozpustiť v akom množstve vody.
Ďakujem za akékoľvek rady.

nadhera
10. sep 2009

mukky, ako maly? neuveris, ale obaja moji drobckeovia mali okolo rocika tiez dost vysoku teplotu - simko /starsi/ bol moj prvorodeny ale plakala som a volala kamoske /sestricka-byva nedaleko/. chudera, v noci k nam prisla, davali sme zabaly, ale uz pri druhom som to poriesila aj citronom - platky na zapastie z vnutornej strany. naozaj pomohlo. samozrejme sirupcek k tomu tiez. toto uz ale necchem zazit ☹ ten vyraz v tvari deticiek...hroza. pri mojom prvom som revala celu noc. pri druhom uz to bolo lepsie. a dnes su to chlapci na zjedenie, mrk album. 😀

nadhera
10. sep 2009

dara, ries ako ja 😉 len raz som zahustila skrobom a potom dlllllllho nic, az sa mi tam dostali chrobaciky a som to vyhodila. ved skus zahustit niecim inym . napr. nastruhany zemiak. do akeho jedla vlastne pouzivas skrob?

dara2583
10. sep 2009

nadhera,
kúpila som ten škrob lebo bol písaný v recepte do mäsa čo som dávala medzi zemiakové placky. A teraz idem robiť polievku kde sa má zahusťovať škrobom a rozmýšľam, že ako to spraviť. Na krabici je totiž dosť čudný návod, aspoň ja som ho nepochopila.

mukky
autor
10. sep 2009

dara vyskusaj dat 2 lyzice z.skrobu na 2 dcl vody.Ak to budes mat huste alebo riedke,vzdy sa da este pridat voda ,alebo voda so skrobom.Mozem ti aj poradit,nastruhaj zemiak surovy na struhadle a ked sa vari polievka tak pridaj .Nebude ho citit ani vidno,ja takto zahustujem madarsky gulas,ziaden skrob ci muka,to potom nie je ono

mukky
autor
10. sep 2009

nadhera dakujem za opytanie,maly je od rana bez teploty,ale teraz dost zakaslal,aj v noci zakaslal..dala som mu radsej hedelix uz vecer aj dnes a fenistil.Nechcem aby bol chory,sa srasne bojim aby nedostal laryngitidu.Ak by bol nachladeny ci kaslal,moja mudr by dala to iste,fenistil a kvapky na kasel.Tak neviem ci sopliky nahodou nejake mu nestekaju alebo ci nekasle obcas zo slin co tak slini...uvidim co dnes,ako bude.Ked vstane sme chceli ist trosku von,uvidime no.
ja inac sa liekom chcem dost vyhybat pokial sa len bude dat,ja som ich jedla na tony ako dieta,fuj 😝 ,same antibiotika.Ale hedelix je taky setrny na bylinnej baze

dara2583
10. sep 2009

mukky,
ďakujem za radu, spravila som ako si mi napísala s tým škrobom a pekne mi polievka zhustla.
Ďakujem

apna
10. sep 2009

cafte,
mukky ta super ,ze maly uz je ok,no vidis,a preco sa bojis laryngitidy?uz ju niekedy mal?
plnila som klasika syrom a sunkou a pasik papriky,aby tam bolo daco farebne. 😀 chcela som broskynu aj ale p vsetky kompoty pojedol so zmrzkou.robila som opekame zemiaky,take male zemiaky uplne a vyprazane tie rezne a salat zeleninovy.a robila som tvarohove dolky (recept od LUMI 😉 a chvalim,mnam,aj kazdy chvalil. 😉
mukky vasinou ,ked mala rano vstane,sa napapa,trochu sa pohrame,potom ona sa sama hra alebo beha a podla toho,co varim,tak bud si uz robim alebo ked ide spat.ale ona vacsinou spi pol hodky,takze vlastne ked je hore,v chodaku si beha a tak.ale niekedy ako dnes som piekla tie lievance a mala na rukach 😀 😀 bo uz bola zla,chcela spinkat,ale som chcela dokoncit.

dneska tu zas bolo krasne,sme boli vonku,ale mala mi nechce uz sediet v kociku,tak sme boli pred bytovkou v chodaku,tak sa obehala tolko.

a vy co porabate zienky?

dara skrob ani ja nepouzivam,take masa tiez ako mkky so struhanym zemiakom.

sunny_face
10. sep 2009

Cavky Mukky tak co malemu je už lepšie?
Nadhera a co maly v školke?Boli plače?

lumistri
10. sep 2009

cafte
ja som robila mrkvovu polievku a tvarohove lievance.. nieco podobne ako dolky, len tam neslo jabko..
inac doteraz neviem aky je rozdiel medzi lievancami a dolkam.. 😕
mukky drzim palce aby sa vam to nevratilo dnes vecer..
sun ty ako mas? ako mala? neda ti zabrat? mna maly furt vyzmyka ako citron, beham za nim s vyplazenim jazykom a vecer som uuuuplne grogy.. a este navyse ma zacal boliet chrbat, uz to trva tri dni.. 🙄

pancake
10. sep 2009

caute zienky domace.
co nove?
mala by som varit ale sa mi nechce.... ideme pisat, alebo sa mam do toho pustit???haaa 😕 😕

nadhera
10. sep 2009

lievance su slovenske a dolky ceske 😀

nadhera
10. sep 2009

ja ordinujem a medzitym pc 😉

lumistri
10. sep 2009

idem kukat ncis a potom spat 😀
tak sa zatiam majte..
bru noc 😔

pancake
10. sep 2009

tak teda idem cosi varit ked tu nikto..... ale nechce sa mi 😝 😔

nadhera
10. sep 2009

sunny - maly to zvlada v skolke suprovo. je najmladsi - ma 2,5 a je v skupine 3a4rocnych deticiek. dokonca hned v prvy den dostal pochvalu a dnes ho opat pochvalili 😀 ako prvy bol prezleceny a prezuty na vonku. sikuliak. doplnil si aj par slusnych slovicok do svojho slovnika. 😀

pancake
10. sep 2009

ake napriklad?? 😕

mukky
autor
10. sep 2009

ahojte,pridem taj za 20 minut budete tu este?

pancake
10. sep 2009

kam by sme chodili... 😉

sunny_face
10. sep 2009

Nadhera tak to je super,plače teda neboli
Lumi s malou mam väčšne nahanačky. Stale musim za nou chodit a kontrolovat, čo prave robi.Ked je ticho tak to znamena bude robota naviac. Dnes mi pomahala zametat-ja zem, ona stenu a tou istou metlou.Tata bude šalieť. ☹

nadhera
10. sep 2009

aj moji ked su ticho - tak to je podozrive 😉 stale nieco vtedy vyvedu, naposledy starsi sedi na wecku,mladsi prisiel,zobral wckefu do detskej /ona je v peknom obale/ , pridem,mrknem a on ju olizuje. bleeee. 😀

sunny_face
10. sep 2009

😀 😀 Tak to je fakt dobre

nadhera
10. sep 2009

dva tyzdne dozadu zobrali zubnu pastu /nedopatrenimnebola na svojommieste/ a natreli si kopmlet ruky az nad lakte. a este stihli v kuchyni porobit po stene a chladnicke odtlacky dlani.

sunny_face
10. sep 2009

My sme mali tiež par tichych chviliek, ale ako naschval si neviem spomenut 😒

mukky
autor
10. sep 2009

idem vas docitat

nadhera
10. sep 2009

no este jeden - z poschodovej postele dal simko dole masticku na ritku /naspomeniem nazov,ale je dobra/ upozornujem,ze schody nemame,ale z boku vyliezol,jednou rukou sa drzal a druhou tak machal po posteli,ze na co dosiahol,to spadlo. a tou mastickou natrel malemu komplet hlavku na fest hrubo. ked som maleho zbadala,v prevej sekunde som myslela,ze ma prilbu na hlave. v druhej sekunde som mu uz dala na ritu a maleho vo vani sprchovala. chuda,este aj oko mal jedno zlepene.