Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
13. mar 2009

Ma_se ,zuzana29 ,zajtra Vas tu cakam,ale budem tu az vecer 😀

alena22
14. mar 2009

tu su skvele recepty a nápady vždy sa tu inspirujem 😵

www.mamincinyrecepty.cz

www.recepty.sk

www.receptar.sk

mukky
autor
15. mar 2009

alena22 dik,sice kym vsetko precitam.maly bude maturovat ale nevadi,idem nieco pokukat,neviem co varit 😎 😀

kisska
16. mar 2009

ahojte, urcite sa pridam aj sem. Moj posledny zlepsovak do domacnosti bolo objavenie mrazenych tesco strudli 😀 , robia ich nemci a su vyborne - jablkove, tvarohove a makove. Hotove za 35minut a zjedene za 10 😝 Akurat treba vzdy vydrzat, kym vychladnu, lebo sa nedaju krajat 😉

mukky
autor
16. mar 2009

kisska ja radsej strudle robievam ale ak su take dobre isto jednu kupim a vyskusam 😀 maju teda obal tesco,ano?

kisska
16. mar 2009

hej, taky zeleny s napisom STRUDEL a vacsinou nemecke popisky a v rohu logo tesco, stoja asi 1,7€ a su vazne dobre 😉 aj ked jasne, ze domace budu lepsie ale tieto maju lepsi pomer kvality a namahy 😉

alena22
16. mar 2009

ja milujem strudlicky z lidlu jablkova,makova,tvarohova a ako pise kisska su super, len ma to jeden hacik u nas nestihnu ani vychladnut 😀

inak ak neviete niekedy co robit poradim vam dobry receptik som robila v nedelu mlete masko,ryza,vajcia,majoran,sol,korenie zmiesate na vymastenu zapekaciu misku naukladate gulky z toho vedla seba troska medzerky nech su a zalejete to zmiesanou smotanou s paradjkovym pretlakom ja som dala aj bazalku do toho plus sol a zapekate cca 30 minut 😉 k tomu varene zemiaciky muz sa tak s malym zalizovali maly aj duplu pytal no strasne mu to chutilo masko vypapal s omackou a zemiaky hadzal psovi 😀 klasika 😅

alena22
16. mar 2009
kisska
16. mar 2009

alenka naaadherne, nechcel svokor radsej tie prsnate blondky? 😉 😀 skvely napad aj s tou chlebovou tortou.
Myslis, ze tie strudle maju jedneho vyrobcu?

sirinka
17. mar 2009

tie tesco strudle odporucam aj ja.... 😀

alena22
17. mar 2009

neviem ju najst na ich stranke ale tiez je to tusim nemecka znacka akurat ze teda nie tesco ale strasne je dobra chutovo 😝
no torticky teda napady som nala na mimibazare ako inspiraciu a doma som uz tvorila podla svojej fantazie ta prve pre svokra bola chutna ale nebola tak pekna ako ta druha pre nevlastneho otca k 40, a teraz si nasi objednali u mna pre ich znamu slanu tortu v tvare muzskeho pohlavia 😀
tusim v aprili ju budem robit potom dam foto 😵 sama som zvedava co vymyslim 😀

certica
17. mar 2009

tie strudle myslite mrazene?

sirinka
17. mar 2009

certica ano...

certica
17. mar 2009

ok, dik. vramci lenivosti vyskusam 😎

mukky
autor
17. mar 2009

tak ja najblizsie urobim takto strudlu,ma to nikdy nenapadlo takto prekladat,ved uvidime 😀 http://stellahanzelova.blog.sme.sk/c/112070/Det...

3558
17. mar 2009

baby ja viem zase piect iba hrncekove kolace a mafiny ale tato strudla z lidlu sa predava aj v UK a stoji libru. tvarohova je najlepsia a mam vzdy aspon tri v mrazaku pre pripad vojny. 😀 😀

mukky ahoj 😵

3558
17. mar 2009

a ja som teraz vyzobrala recept na strudlu ale nekysnutu od svokry. mam to v telefone,ked nezabudnem tak dohodim. je to hned na 4,tak ked ju budem robit tak isto napisem. 😉

mukky
autor
17. mar 2009

zuzana29 no cauu 😀 😀 😀 .neskor ti napisem ten recept na sisky ako ich robievam ja.Uz si tu mala byt davno 😀

mukky
autor
17. mar 2009

A hrncekovy kolac robim makovy s nemletym makom,ale konecne som si kupila digitalnu kuchynsku vahu.zuzana 29 tak pridaj nejake hrncekove kolace,budem rada 🙂 Ja som v zivote nejedla kolace ani torty,ani v tehotenstve,az po porode sa mi zmenili chute a zacali mi chutit....Vam sa po porode nezmenili chute?????Ale v cukrarni aj tak jednoznacne vedie zmrzlina,tu milujem 😀

alena22
17. mar 2009

ja poznam hrncekovy kolac takyto inak casto ho robievam:
3vajcia
1/2 salky oleja
1 salka kryst.cukru
1 salka mlieka
2 salky polohrubej muky
1prasok do peciva zmiesat naliat na vymasteny plech a na to kompot nejaky a upiect a papkat.
uz som ho robila aj tak ze som nedala ovocie na to som si spravila pudingovy krem a dala cokoladu a bolo to ako taky falsony kremes 😀

alena22
17. mar 2009

este mam cesticko na domacu strudlu ale tu uz nejak nerobim ked kupujem tie mrazene ale kto by chcel:
30 dkg hladkej muky
1 cele vajce
1/2 hery
1 PL octu
stipka soli
1 dcl mlieka
zmiesame vsetko a na dve hodky v chladnicek nechame odstat rozdelime na 4 casti a valkame plnime pecieme 🙂

alena22
17. mar 2009

este niekedy robievam hrncekovy pernik 🙂
2 salky hrubej muky
1 salka mlieka
1/2 salky oleja
1 salka praskoveho cukru
1 prasok do perniku
2 lyzice kakaa
1 balik hrozienok
1 vajce
1 prasok do peciva

zmiesame upecieme po vychladnuti natrieme slivkovym alebo inam lekvarom a poleje cokoladou

3558
18. mar 2009

ja hrncekove robim na 10 sposobov. ale najlepsi je Salamun. ale mam ho v UK. dnes letim tak ku koncu tyzdna vam ho sem hodim.
mukky som u svokrusky dva tyzdne na dovolenke, preto nepisem na konika. ale dnes sa uz vraciame domov, tak sa to opät zmeni 😀 😀 😀

kisska
18. mar 2009

zuzi stastnu cestu, uz sa na teba tesim 😉

3558
18. mar 2009
alena22
18. mar 2009

jej zuzi ten vyzera super uz si ho aj znacim 😝

kisska
18. mar 2009

mukky daj prosim ten makovy kolacik. Ja mam jeden,ale ten nie je bohvieco, aj ked zrna mi medzi zubami nevadia 😉

alena22
18. mar 2009

kisska ja mam takyto makovec hrncekovy:
2 a pol hrnceka polohrubej muky
1 hrncek cukru
1 hrncek mleteho maku
2 vajicka
1 hrncek mlieka
1/4 hrnceka oleja
1 prasok do peciva
1 mala lyzicka citronovej kory

vsetko spolu zmiesame a nalejeme na vymasteny plech ak je cesto prilis huste je mozne ho nariedit trosicka mliekom. Pecieme 30-45 minut.
😝

kisska
18. mar 2009

dakujeeeeeem 😉