Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
22. mar 2009

aha 🙂 😀 ved na foto vyzeras dobre 🙂 a kde zijes??

3558
22. mar 2009

mukky prave dnes som rozmyslala ze zmenim foto. 😀 byvam v Uk a nikoho tu nemam. ked je MM v praci tak som sama iba s malym. mam tu 3 kamosky, ale dve su bezdetne a jedna ma 9 rocnu dceru. chcelo by to mamicku co ma male dieta. no ale ved mna to o chvilu prejde ked sa vratim do roboty. mam matersku iba rok. 😝 😝 😝 😝

mukky
autor
22. mar 2009

ja by som asi nevedela zit inde...tazko povedat,asi by zalezalo na okolnostiach...iba rok mas matersku???? ☹ Aj moja svagrina zijuca v chorvatsku..ja budem doma 3 roky urcite,a ani si neviem predstavit od rocneho odist..sa mi to zda skoro,no ak su tam take zakony,neda sa nic robit..a pracu mas dobru,bavi ta??

leninka75
23. mar 2009

mukky, vďaka, vyskúšam!!!! 🙂 🙂

3558
23. mar 2009

a to mi predlzili. inak je v uk iba 9 mesiacov. ale moj zamestnavatel sa bachol po vacku a pridal mi 3 mesiace.
praca ma aj bavi aj nie. doteraz ma bavila ale teraz ked mam maleho, tak ma iste nebude. ked si predstavim ze nebudem s nim. no preto by som chcela rychlo druhe bejby aby som bola doma. no len som este nenabrala odvahu. 😝

kisska
23. mar 2009

mukky - okrem tych kuracich prs, to mam presne take iste, este aj kukuricu s hraskom 😀 😀 😀 ty mas niekde u nas kameru ci co? 😀 😀 😀 A musim nabuduce urobit aj s kuracinkou,lebo nam na dnes neostalo... len placky... no mam v chladnicke nastastie kyslu smotanu, tak zvladnem placky aj len s nou 😝

zuzi - boooze, ist po roku do prace? Co sa starostlivosti o maleho tyka, mozno by som uz aj mohla, uz by to s babkou zvladol... ale neviem ci aj ja... teraz s nim zacina byt zabava, ked sa snazi chodit, rozpravat...vymysli take veci, ze kolkokrat zostavam stat a nechapem... Ale priznavam, ze polovicny uvazok by som brala... hlavne kvoli prasulam 😒

3558
23. mar 2009

ja by som brala polovicny uvazok aby som mala zmenu. nie len stale sa hrat a upratovat a varit. nie ze by mi to vadilo, ale namam tu kam ist. len sa prechadzam s kocikom bezcielne a to ma nebavi. kamosky v robote,muz v robote... a tych znamych tu nie je boh vie kolko. par ludi iba. 😢

mukky
autor
23. mar 2009

leninka75 nemas za co 🙂 nejaky recept ta oslovil??Zuzana mi to mame s lepkom take komlikovane......svokra vravi ze manzel mal celiakiu,ja tvrdim ze nemal.....a verim ze nemal a ani maly nic nebude mat...nadejala som sa na vysledky a nejake podrobnosti o tom,lenze manzel nema v karte nic 😠 len ze dodrzoval dietu..a svokra nema nic doma,.....tak radsej neriskujem...a od roka dam lepok..kisska 😀 😀 dnes som to este dorazila sama,aj cesto som este na placky mala 🙂 a zbytok maska som este vcera v noci nalozila do pacu,na zajtra....eeee,tolko masa 😝 uvidim ci budem mat na to zajtra chut...ale kameru mozem dat nainstalovat 😀 😀

3558
23. mar 2009

no ja to beriem tak, ze mam alergiu a ekzem. tak chcem s lepkom pockat. aj ked som uz davala pohanku. a chcela som aj s jogurtami pockat, ale uz som dala dva krat. vcera a predvcerom. chcela som vediet ci sa vyhadze alebo nie. spapklal vsetko a este sa aj usmieval. no neviem ci mam pokracovat, alebo to nema vyznam. a ani netusim koho by som sa na to opytala. ☹ ☹ ☹

kisska
23. mar 2009

zuzi, ked sa nevyhadzal a chuti mu to, tak by som na tvojom mieste pokracovala (este aspon jeden den 😉 ). Jogurt je skvela alternativa mliecnych vyrobkov spolu s ostatnymi kyslomliecnymi vyrobkami a syrmi(aj ked u tych musis strazit obsah soli) 😉

3558
23. mar 2009

myslis? tak ja teda zacnem. a budem to striedat s presnidavkami. lebo cerstve ovocko mi nechce. 😝

jankando
23. mar 2009

Mukky
ano, nalesniky su zemiakove placky..u nas su nalesniky, svagrinu mam zo ziliny a oni to volaju podlesniky.. 😀

Zuzana29 a kde si presne v Uk?

mukky
autor
24. mar 2009

jankado tak som tusila spravne,inac nikdy som to nepocula az tu na konovi 😀

emily333
24. mar 2009

ahoj babenky niekto vola zemiakove placky šlapantoše 😀

3558
24. mar 2009

janka som z Covenry.

mukky ja tiez chcem s tym lepkom pockat, ale dnes som mala grahamovu zemlicku a maly tolko knucal, az som mu dala omrvinku a pytal a pytal... tak mi z nej kusok spapkal ale sedel ako pena 15 minut. to sa este nikdy nestalo. 😀 😀 😀 neviem ci uz pomalicky nezacnem. a ty ako?

leninka75
24. mar 2009

mukky, určite "číňaky" a aj krikľavé kura sa mi pozdáva... 🙂 😝

mukky
autor
24. mar 2009

emily3 tak to som este nepocula 😀

mukky
autor
24. mar 2009

zuzana29 grahamove pecivo musim este postudovat ci je vhodne pre male deticky 🙂 ,inac pre cukrovkarov je velmi dobre,pretoze nezdviha rychlo hladinu cukru tak ako pecivo biele 😠 ☹ 😝 😀 a biele pecivo nema vobec ziadnu vlakninu,ani vitaminy,nic prospesne....ja ho uz roky s manzelom nejedavam,len graham,sojove,tmave,celozrne...atd,aj koli vahe.. 😀 takze cukrovkary len graham....ale pre dospelakov je super aj koli vlaknine...tak hadam aj pre deticky bude...potom zistim....ja lepok az po roku,kedze nevieme ako to je s celiakiou ci nie je u manzela 😢 ,a aj vyrobky z kravskeho mlieka az po roku,i ked niektori lekari kludne povolia....ja by som tych par mesiacov neriskovala..

mukky
autor
24. mar 2009

leninka je to skvele,fakt,a lahke 😉 potom daj vediet ak urobis..

3558
26. mar 2009

tak to ja som milovnik bieleho peciva. cesnakove rozky za tie by som zivot dala 😀 😀

mukky
autor
26. mar 2009

zuzana a to su ktore? 😕 😀 Ja som vzdy milovala cerstve biele rozky s kakaukom alebo bielou kavou,a to tak aspon pol litra 😀 😀 uz davno som nemala,ale rozky len tmave ale poviem Ti ze neni to ono ☹ 😒 😀 🤐

3558
27. mar 2009

oni su take vacsie, a chrumkave. a potrete su takou marinadou: nastruhany censnak,sol a olej.
su bozske. ja si vzdy dam par do mrazaka a vytiahnem ked mam chut. najlepsie su s obycajnym kravickovym maslom iba.
a vecer uz nie su dobre ani na druhy den.lebo ta sol sa roztopi a rozok zmakne. 😝

mukky
autor
27. mar 2009

zuzana tak tie tu asi nepredavaju nie?Ci? 😀 Ja lubim maslo aj cesnak aj syr 🙂 Ja stale zamrazujem vsetko pecivo,a potom je ako cerstve.aj teraz papam,no ranajkujem 🙄 celozrne 2 rozky s troskou masla a paprikou...a cistou vodou z vodovodu,bleee 😀 ale uz som si zvykla....som si povedala ze skusim oddnes delenu stravu,len nejak nemam pevnu volu co u mna nie je zvykom v tomto....ale velmi priberam rapidne no aj so st.zlazou mam problemy 😠 a beriem lieky hormonalne,verim ze tam bude pes zakopany,uz coskoro idem po vysledky tak som zvedava preco take nahle priberanie,ach jaj 😠 😒 ☹ no a babka mi napiekla plno loksi 😠 😀 😅 ,tak dnes budem mat,ja tomu hovorim chlebovy den,a dnes ziadnu sladkost... ☹ jest nemusim aj cely den ale bez sladkosti nejakej neprezijem..... 😀 sa to zmenilo po porode,sa mi viac ziada,asi je to kojenim...

3558
27. mar 2009

mukky tie rozky su na slovensku. kde by som ich tu zohnala. :- 😀 😀 😀
su bozske. opytaj sa v nejakej predajni. 😉

mukky
autor
28. mar 2009

zuzana ked schudnem aspon 15 kg tak potom ich vyskusam 😀 zlyhala som,dala som si sladkeeee 😠 😠 😠 ,ale neva no,delenu stravu som dodrzala,zajtra si nakupim ovocie rozne,a hadam to vydrzim bez sladkeho.... 😠 ale delit budem dalej...aj ty tusim chudnes....ci nie...

3558
28. mar 2009

ano chudnem. zase mam o kilo menej. ale sa bojim,ze to potom naberiem. tak by som chcela chudnut co najpomalsie a nedari sa. za 6 dni som schudla 3 kila. 😝

mukky
autor
28. mar 2009

zuzana ahoj,tak gratulujem...a ty kojis ci nie?A ako presne si schudla,a aka dieta,napis co si jedla....ked clovek chce chudnut musi byt najprv v psychickej pohode,ked teraz pri takych povinnostiach je to dost tazsie,vidim to na sebe...ja som v poslednej dobe nejaka podrazdena ☹ ☹ aj dnes mame velke upratovanie poobede,ale taaaaaaaaaaaaak sa mi nechce,a najradsej by som sa na to vykaslala...ale manzel povedal ze pratame,a maly ide k babke 😀 ale je aj hnusne pocasie tak ja to vidim takto...ja budem pekne spinkat a manzel ne3ch prata cely den 😀 😀 som mu povedala ze mi je jedno ze bude trieskat 😀 😀 😀 to neni ani ze lenivost,ale od porodu taka nejaka nechut ,nechapem to.....no aale pratat sa musi.....a ked maly zacne chodit tak vysavat asi denne,ach jaj 😀 😝 🙄 no co uz....preto ta dieta mi robi nervy,dnes som mala este len jogurt tvarohovy a teraz si idem dat opat.....a navarene mam aj kurca aj ryzu aj rezne....vsetko od mojej babky 🙂 a lokse uz nie su....a na nakup este ideme,dokupit pecivo a ovocie...inac len do madarska uz len chodievame na nakupy,,ty si s malym cez den zvacsa sama,nie???Ako to zvladas,si v pohode ci tiez to neni ono?? 😀

mukky
autor
28. mar 2009

este som zabudla dodat ze ja som bola vzdy strasne alergicka ,ked som videla len doma nieco polozene na stole,to nesmelo byt,nikde nic...a teraz radsej sa venujem malemu a je mi to taaaaaaaaaak jedno 😀 😀 ale niekedy nie,pratam v noci 😀 ale varit mozem v pohode aj cely den 😀

3558
28. mar 2009

ja doma upratane mam, ale prach utieram iba raz za dva tyzdne. a aj kupelku.nebudem marnit cas upratovanim, ked nemusim. maly sa hra v obyvacke a tam su cely den rozhadzane hracky, tak az vecer ked zaspi upracem a hotovo. a varim iba ked vecer zaspi. cely den sa venujem iba jemu a nicomu inemu. ale ked cez den spinka tak som na nete. 😔 aj ja si chcem oddychnut a hotovo. nech si kazdy vravi co chce.
nie som sama. muz ma tyzden rannu a tyzden poobednu. robi iba 8 hodin, tak je to super. ta ranna ako teraz je v poho. ale poobedna, to uz sa nudim. chodim po kamoskach alebo sa len tak prechadzam s malym po vonku.

mukky
autor
28. mar 2009

zuzana ahoj 🙂 spriaynena dusa 😀 😀 len som odbehla,pratam 😀 ale som spala,maly je u babky,spinka....uz mi je za nim smutno,je tu strasne ticho 😀 manzel uz ma pozehlene,povysavane a aj dlazky pozmyvane....aj riad poumyvany 😲 😕 😀 ja si odkladam casopisy a blboti v stole,predavam tie veci tak som ich fotila a mam vsetko povytahovane...musim odlozit,este ma caka kupelka,wc,penove puzzle poumyvat,postelne prezliect,prach poutierat....no ked sa budem motkat,manzel to urobi skor 😀 😀 teraz odisiel na hodku tak som tu zdrhla 😀 😀 😀 jaaaj,kvietky poliat...a maleho veci co su mu male si necham na zajtra,este sprchu a ideme na nakup,tak letim,paaaaaaaaaaaa 🙂 dnes je zamracene a aj u mna asi ☹ ja s kamoskami nechodim,len si piseme a volame,mne je dobre doma,som sa vyblaznila pred tym 😀 ale ked sa otepli,vyrazam do ulic isto 😀 😀