Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

3558
29. mar 2009

u nas je dnes nadherne este teraz krasne svieti slniecko a nieje ani jeden oblacik. tato v robote, tak sa musim venovat malemu. teraz spinka ale uz ho pojdem zobudit,lebo vecer mi nebude chciet spat. 😝
s tym upratovanim ti nezavidim.mna to caka buduci vikend. 😝 😝 😝

lyongirl
30. mar 2009

ahojte baby, poradte mi prosím nejaké menu na oslavu/ak viete/ - nevarené a zdravé, čiže bez majolky, tatarky atď. Nejaké chlebíčky, misy....popr. šaláty.
Ďakujééém.

3558
31. mar 2009

myslis studene oblozene misy,chlebicky???

lyongirl
1. apr 2009

no, niečo také 😉

toto som našla, ale namiesto majolky dám kys. smotanu

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5434

mukky
autor
1. apr 2009

lyo a preco nemoze byt ani trosku majonezy ak mozem vediet??

lyongirl
1. apr 2009

pretože máme v rodine ľudí, ktorí také veci nejedia a je to pre nich nezdravé....jedia odtučnené veci, nevysmážajú a tak. Pre mňa je potom problém niečo nachystať, ale sem, tam máme aj pre nich nezdravé jedlo, lebo ja neviem, čo by som také mala vymyslieť, majolka ide skoro do všetkého studeného, na chlebíčky musí ísť saláma, alebo klobáska na jednohubky, no a oni ani také nejedia.

3558
1. apr 2009

kup im ryzove chlebiky a daj im mineralku 😀 😀 😀

mukky
autor
2. apr 2009

lyo alebo im daj kazdemu po pol kila mrkvy a nech si chrumu 😀 😀 😀 ,zuzana 😀

mukky
autor
2. apr 2009

lyo tak skus nieco z tohto http://bezmasa.kvalitne.cz/kucharka.html

mukky
autor
2. apr 2009

tak ja som dnes zvadzala strasny boj 😀 Mala som vyprazanu brokolicu a karfiol,varene zemiacky no a nemohla som si dat tatarskuuuuu,skoro som to neprezila 😀 😀 😀 ,ale aspon som zapijala poriadnou davkou vody z vodovodu 😀 😀

lyongirl
2. apr 2009

no baby, som sa hneď zrána dobre nasmiala 😀

mukky - prečo nemôžeš tatarku? Ja teraz tiež nemôžem kopec vecí, lebo kojím, ale sem, tam si niečo doprajem/čokoládku..../ a tiež neviem, čo by som už navarila.

mukky
autor
2. apr 2009

lyon ja tiez kojim,mozem tatarku inac,ale som zacala drzat delennu stravu a to nemozem kombinovat so zemiakmi ☹ ☹ jeeej,ty mas take male deti 🙂 to ja by som nestihala ani tu mrkvu ocistit 😀 a pripravit 😀 a co,pomohla som ti s tymi receptami ci ani nie....misy zvacsa len ovocne som nasla..a kukaj cas kedy som ti hladala... 😀 😎 🤐

lyongirl
2. apr 2009

no, ten čas je pekný, to nemôžeš spávať? Ja si ľahnem cez obed aj s drobcami, ale nie každý deň, no a teraz máme TV v oprave, tak chodím skôr spať večer 😉
Pozerala som tú stránku, ale len na rýchlo, už mám vymyslené čo spravím, ale samozrejme každá rada dobrá do budúcna 😉

mukky
autor
2. apr 2009

lyo no mne sa nechce,ja som zvyknuta.....ale potom cez den ak sa da tak si lahnem,a to mi staci...

lyongirl
3. apr 2009

tak to ťa obdivujem. ja zalahnem o 21, niekedy neskôr a ráno o 8 nemôžem vstať 😀 . A sem, tam sa potrebujem dospať, tak si lahnem s deckami cez obed. Len ono je to tak, že niekedy vydržím do 23 a potom to nočné kojenie a jednoducho sa to nakopí a ja musím zalahnúť cez obed...

mukky
autor
10. apr 2009
mukky
autor
10. apr 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=3448 moje z najoblubenejsich jedal 🙂

mukky
autor
10. apr 2009

Co budete mat v pondelok na stole ,klasiku ci aj nieco nove???A co budete robit po tieto dni na obed?Ja sa neviem rozhodnut....

jasumat
11. apr 2009

Muky, pridávam sa, Cordon blue je aj moje naj- naj jedlo - hneď po stejkoch 😀 😀 😀
Kamoška mi poradila recept na vyprážané kuracie prsia. Ja osm ich veľmi nerobila, lebo sa nám zdali také suché, a deti to moc nechceli. Ale teraz... Kuracie prsička nakrájam na tenké rezne, osolím, a uložím do pácu zo šľahačkovej smotany a dvoch vajec na noc do chladničky. Pred obedom ich iba obalím v strúhanke a normálne vypražím. MŃAMKY. 😉Sú jemné a šťavnaté.

A tuším ty si sa pýtala na recept na Stroganov-

hovädzie zadné stehno, príp. falošnú sviečkovú nakrájam na tenučké rezance, trochu osolím a dám do pácu z horčice a Worchesterskej omáčky - najlepšie na 12-24 hodín. Potom na čistom MASLE! mäso opražím. V druhom hrnci si na masle opražím cibuľku, pridám konzervované šampióny, chvíľu podusím a pridám k mäsu. Podlejem nálevom z konzervy a dusím do mäkka. Keď je mäso mäkké, a šťava takmer odparená, pridám kyslú smotanu a potom šľahačkovú smotanu. Krátko povarím, keď to je riedke, trochu zahusím múkou- ale to by sa vraj nemalo 😒
Najradšej máme k tomu malsové halušky, ale zjeme aj zemiačky pečené v rúre.

mukky
autor
11. apr 2009

jasumat mnam ale si mi narobila chutky,ale dakujem 😀 a do stroganov kecup nedavas?Alebo kysle uhorky?Jeeej ty mas ale vela deticiek 🙂 ako to vsetko zvladas a stihas,manzel pomaha?To je ale krasne 🙂 A ja som uz robila 2 krat masko v trojobale,nie vyprazene,ale v rure...aj stehna.aj kur.rezne,hoci som sa bala ze to bude suche,ale absolutne nie,makkucke,stavnate....manzel uz len take chce..i menej roboty,kalorii....i ked trosku mi ta mastnota pri zahriznuti chyba 😀 😀 😀 ,ak nepoznas,odporucam.

mukky
autor
11. apr 2009

pri zahryznuti,jezkove oci,ja neviem cim to je,ale ked pisem na klavesnici tak robievam chyby,pri rucnom pisani ani nie,hadam...ja nechapem cim to je 😠 😝 asi rychlostou...nemate to tiez tak?

mukky
autor
11. apr 2009

Inac ja davam do salatu jablcko na malicke kocky,skoro ho necitit,ale salat sa tak skoro vdaka nemu nepokazi,i ked manzel moj salat miluje,tak sa ani cas pokazit nema,aspon zostava viacej maska pre mna 😀

jasumat
12. apr 2009

Mukky, manžel pomáha, ako sa dá 😀 😀 😀 však sú aj jeho 😀 😀 Je pravda, že Tomáško nás trochu zaskočil, ale teraz je to super. To mäsko vyskúšam asi zajtra, mám tu karé, myslíš, že by sa to dalo aj z toho?
Ten Stroganov sme takto robili u nás doma, a tak som sa to naučila. Ten recept ocino doniesol tuším z Francúzska. Potom som sa dozvedela, že sa tam dávajú aj kyslé uhorky, raz som to skúšala, ale moc nám to nešlo 😒 to vieš, asi ako sme si zvykli

mukky
autor
13. apr 2009

ahoj,som si nevsimla vcera ze si odpisala,ako je to mozne? 😕 ,tak uz si to masko asi robila,ja papier na pecenie potriem trosku olejom,ulozim masko a peciem na asi 18o stupnov,castejsie pretacam,a ked sa mi trosicku ze je suchsia struhanka na nom,tak s pierkom naolejovanym len trosku potriem,Sranda je,ze teraz robim masko ale ho vyprazam,nemala som uz papier na pecenie,to sa mi uz davno nestalo 😀 😀 😝 ,a na alobale som este neskusala...,neva,nabuduce.Super recept si dala 🙂

jasumat
13. apr 2009

mukky, mäsko bolo supeeeer 😉 a presne ako si písala som ho asi 2x potrela brčkom s olejom. k tomu varené zemiaky s čerstvou petržlenovou vňaťkou a maslo. 😉 😉 😉 Celá rodinka sa zalizovala, a mala som argument, že je to cholesterolfrei 😀 😀 😀
Ďakujem.

mukky
autor
13. apr 2009

jasumat to som rada ze chutilo,a bolo makke a stavnate?Lebo bravcove som este takto nerobila...,a ja na rezne kupujem len pliecko.kare je suchsie...vlastne ja na vsetko len pliecko pouzivam,tak som sa naucila 😀 😀 ,je makksie a stavnatejsie ako kare ci stehno,robim z neho rezne,gulas,a co pride 😀 ,zemiaky s vnatkou a maslom milujem,alebo aj s koprom 😉

ancurka1
14. apr 2009

ahojte piekol uz niekto marlenku?

mukky
autor
14. apr 2009

ja som ju este ani nejedla ale vraj je to dobre..