Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
19. dec 2009

poobede sme sli na nákupy s mm a drobčekom,po 20 tej sme došli domov,maly zaspal o 20.30 a o 21.hodke mi volala segra ci s nou nejdem do tesca na nakupy 😝 😀 ,to je otvorené nonstop..tak ma s mamou uprosili a šla som 😀 a aj minula prešule zase 😀 e 🤐
ale vsetko ma bolí ☹ ,poobede pred odchodom som dostala mrchu 🙄

malemu sme nevedeli nikde kupiť čizmicky 😒 ,nemali čísla,alebo nemali vobec 😒 ,takze musíme hladať dalej...má take dvoje kotnikové,ale potrebujeme také vyššie..

maria11
19. dec 2009

Ahojte, tak ma napadlo, ked citam tie vase recepty, ze som celkom rada, ze mama a svokra napecu 😵
Ale aby som vyzerala ako spravna superzena, prispejem aj ja na vianocny stol. Toto je fakt veeelmi jednoduche a dobre. A hlavne sa to nepripecie 😎
Babany v piskote: Medzi dva piskoty sa da koliesko bananu, napichne na sparadlo a namoci do roztopenej cokolady. Vychladnute a stuhnute sa podava bez zbytocnych prisad 😀
Zvysok roztopenej cokolady pouzijem na medove platy - upecene cesto som samozrejme kupila (este musim zohnat recept na plnku 😒 ) a to je cele moje vianocne pecenie 😅
Drzim palce pri tom vasom 😉

mukky
autor
20. dec 2009

maria11 ahoj,tak si nás predsa navštívila 😉
maria tie banány velmi dobre poznám,je to výborne,len je to babračka a za pár sekund je po tom 😀 😀 ,aspon u nás to tak bývalo..
ja na isto zatial robím len trasenu tortu,mm robí slanych slimákov so šunkou a syrom,a ja ešte tento slaný recept

1/2 kg polohr.muky
25 dkg struhany eidam ,alebo bryndze
2 žltky
hera
1 kysla smotana
1 prašok do pečiva
soľ
a kedže ako správna gazdiná nemám vykrajovacie formičky,musím šlohnut nejake hracky drobcovi 😀 😀 😀 a s tým povykrajujem 😀

mukky
autor
20. dec 2009

vcera som uz o 1 hodke v noci spala 😀 ráno som vstala s migrenou 🙄 ..ale uz je dobre,poobede ideme opat na nakupy pozriet pre drobca tie čizmy a ja do vietnamskych a čínskych obchodov nechodím,takze to bude problematické opať..asi vsetky cižmy sa vypredali. ..

moj malý ♥chlap♥ spí,velký je v posilovni..pijem kávej,dovarila som malemu cuketovu polievocku,nám idem robiť bolognese omáčku s mletým masom a hráškom,špagety,syr,mnam...uz mám vsetko nachystane,len sa mi nechce zdvihnuť 😀 ,ale je to rychle za 20 minut..

mukky
autor
20. dec 2009

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20997
este toto urobim ..
chlapi mi spia,obed uvarený,ja vobec nemam chut,idem pit druhu kavu a ideme potom k prababke,odchadza do tatier o 17 tej,dufam ze ju stihneme,velmi chce vidiet kpceka..

mukky
autor
20. dec 2009

pancake jasne že daj recept 😀 😎

lumistri
20. dec 2009

ahojte babule..
pozeram ze mukky uz tolko neponocuje, si sa nejako polepsila 🤐 ci?
ja som dnes konecne doriadila.. bola to fuska, vsak to poznate, decko zavesene na jednej nohe, druha noha na rebriku atd.. 🙂 konecne mozu prist vianoce..
v utorok odchadzame na liptov.. takze vam chcem popriat krasne vianoce, a keby sme sa nevideli tak vesely silvester a stastny novy rok.. 😵

maria11
20. dec 2009

mukky, tie slane slimaky so sunkou a syrom vyzeraju nejak takto?

http://zuzkinerecepty.wordpress.com/2008/02/24/...

Lebo tieto su fakt dobre, jedla som ich priamo u autorov stranky 😀

adulik144
21. dec 2009

Ahojte dievčata,
včera sme si užili prvy poriadny sneh. Funela som ako lokomotiva, ked som ťahala obidve baby na kopec.Ale aspon som mala lepší pocit, ked som zjedla medovniky a medvedie labky 😀 Škoda že sa má otepliť, lebo sme mali v plane postaviť snehuliaka a vyvetrať aj tatina. Budeme ťíško dúfať, že do nového roku ešte nasneží.
A v sobotu sme piekli so segrou medovniky a mysleli sme ako baby budu vykrajovať.Myslite?Bavili ich asi prve dva medovníky a potom len chodili kradnut cesto.

pancake
21. dec 2009

caute baby. ja uz mam napecene, a uz som zacala upratovat. darceky a nakupy vsetko hotovo, len vygruntujem chalupu a budem mat veget. este musim ostrihat chlapov nech maju pekne vianocne fotky. 😵

mukky
autor
21. dec 2009

ahojte 😎

čo ste dnes robili? moj malý ♥chlap♥ mi spinká,veľký ♥chlap♥ žehlí kopy prádla a ja pijem kávičku a pozerám moj oblubený film pelišky 😉

mukky
autor
21. dec 2009

pridávam pár receptíkov na krehké vianočné pečivo:

čokoládové hviezdičky: 110g masla,80g prášk.cukor,60gmleté orechy,160g polohr.muka,1žltok.
na poliatie: tmavu cokolad.polevu
zmäknute maslo spracujeme s prašk.cukrom,žltkom,orechami a mukou.Vypracovane cesto rozvalkame na lahko pomucenej doske, pomocou formicky hviezdicky vykrajujeme, ulozime na plech vylozeny papierom na pecenie a pecieme v rure.vychladnute hviezdicky macame v rozpustenej cokolade.

maslové sušienky: 225g hlad.muka,100g prašk.cukor,1vajce,125g zmäknute maslo,50g cokolada na varenie
cukor zmiesame s maslom dopenista,pridame vajce a muku.vypracujeme cesto a zabalene vo folii nechame v chladnicke 1 hodinu.cesto potom rozvalkame a vykrajujeme rôzne tvary a dame piect cca 15minut.roztopime cokoladu a len polejeme mriezkovito na vychladnute kolaciky.

vianočne hviezdy: 210g hlad.muka,140g masla,70g prask.cukor, 1 vajce,nastruhanu citron.kôru,citron.šťavu, lekvar
z muky,masla,cukru, citr.kôry, citr.šťavy a vajca vypracujeme hladke cesto, nechame odlezat v chladnicke 2-3hodiny.na pomucenej doske cesto rozvalkame a vykrajujeme velke a male hviezdicky.pecieme na papieri na pecenie,po vychladnuti spajame lekvarom /dole velka hviezdicka hore mala/ a mozme doozdobovat kandizovanym ovocim.

kolieska s marcipánom: 200g mäkké maslo,200g hnedy cukor,1vajce, 300g hlad.muky,4 PL kakaa, 200g marcip.hmoty,1 bielok,150g bielej cokolad.polevy
so šľahačom vymiešame maslo,vajce,cukor. pridame muku,kakao a miesame vareškou.vypracujeme cesto,poriadne premiesime.vyvalkame na plat cca 5mm a vykrojime rovnomerne kolieska.z marcip.hmoty vypracujeme male gulôčky, dame do stredu vykrojeneho kolieska,potrieme rozslahanym bielkom,spojime s druhym kolieskom,dobre pritlacime a dame piect na papier./10-15min/vychladnute zdobime polevou.

mukky
autor
21. dec 2009

Rožky rozplývajúce sa na jazyku
250 g hladkej múky, 200 g masla, 100 g mletých orechov, 70 g práškového cukru.
Z uvedených surovín zamiesime cesto, sformujeme z neho malé rožky, ktoré upečieme v mierne rozohriatej rúre. Upečené ešte teplé obaľujeme v práškovom cukre, zmiešanom s vanilkovým cukrom.

Božské rožky
300 g masla, 150 g práškového cukru, 350 g hladkej múky, žĺtok, 80 g kakaa.
Všetky suroviny dáme na dosku a vypracujeme z nich cesto. Urobíme z neho šúľky, ktoré pokrájame a vyformujeme rožky. Upečieme ich, potom máčame v čokoládovej poleve a necháme stuhnúť.

mukky
autor
21. dec 2009

Toto máme radi,ale je to riadne sladké...najlepšie boli od manželovej babky..

Grilážové oblátky
1 balenie oblátok , 250 g kryštálového cukru, 1 smetol , 1 lyžicu kakaa, 1 vanilkový cukor, 250 g posekaných orechov, 1 salko.
Cukor upražíme na sucho na karamel, pridáme smetol, vanilkový cukor, kakao, posekané orechy a nakoniec salko. Miešame na slabom ohni pokiaľ zmes nezhustne. Ešte horúcu zmes natierame na oblátky a dve a dve spolu zlepíme. Zaťažíme, necháme vychladnúť a pokrájame na trojuholníky alebo kocky.

apna
21. dec 2009

caves zeny 🙂
lumi caw, zijes? 🙂
pan,tak uz mas pokoj,ja nejak nic nerobim,nechce sa mi,odkladam na posledny den asi 😀 ani upratovania nejake velke nebudem robit,tak normalne ako vzdy...
adu,normalne zavidim sankovacku,aj ja by som chcela... 😒
ja akurat idem robit vanilkove rozky,som sa rozhodla,cesto tuhne,lenze nejake je divne,inak som si predstavovala 😀
mukky tu grilaz poznam dobre 😀 ale taka karamelova fuj 😀 😝 ja neznasam karamel 😀 my sme inak robili tak ze na na pare 1palmarin,6zltkov asi 200cukru a mletych orechov a aj posekanych orechov...na zhustnutie a iba jedna oblatka,pol plnky,druha oblatka a do druhej polky pridat kakao,zas oblatka,nechat stuhnut,porezat,polovu namocit do coko a stuhnut...mnaaaaaaaaaaaam,si mi to pripomenula,ja to zboznujem velmi

mukky mate pohodovu rodinnu atmosferu hej?posli muza i ku mne... 😉

mukky
autor
21. dec 2009

ap ahoj 😎
a koli čomu ti mám poslať mojho chlapa? 😀 😀 do roboty či na iné?? 😀

mukky
autor
21. dec 2009

tak potom napíš ako sa ti podarili...
my ideme nakoniec 24 k našim a 25 budeme doma,takže vela piect nebudem,len to čo som písala..mm nechce vela že kto to poje..

apna
21. dec 2009

mukky ved na zehlenie nie 😀 😀 😀 na ine si zatial vystacim so svojim 😀 😀 😀
a co ste sa rozhodli ist k vasim?aj segra tam bude?

apna
21. dec 2009

moj p robi aj 24 do dvanastej,som nasrana ,nikdy nerobili...co uz..
no nejak sa mi nechce postavit k tym rozkom...
mam dost,nejaka unavana mna prisla 😝
mukky co pozeras?

mukky
autor
21. dec 2009

no otec sa nejak dobre necitil,tak sme tam sa rozhodli že tam na stedrý vecer nebudeme..no ale uz je ok,tak vrtavel že nech prídeme..
bude tam aj segra s malou a s mm,teta a prisla este sesterka z blavy..moja babka odisla do tatier na tyzden,sa tesim ze je tam spokojna...lamu sa jej kosti velmi,zle chodi ale sla tam z takeho spoločenstva aj s jednou tetou jej najlepsou znamou je na izbe..su tam najstarsie...

nekukam nič,som hladala cizmicky na nete co sme malemu kupili vcera ale nenasla som a bez servitky som nevidela 5 casti,ani posty pre teba..som chodila 3 dni skoro spavat 😝

mukky
autor
21. dec 2009

hmmm a s kym budes 24 teho s vasimi ci ako?

apna
21. dec 2009

hej,my budeme s nasimi...
tak si fajne dospala zameskane?dnes budes dlhsie hore?dnes ani nesla servitka...tak vas bude vela,tak je super,mam rada viac ludi,sranda je,dobra attmosfera...a to kazdemu ste kupovali nieco?ci len vasim?
ja ju uz darceky mam konecne poriesene,vzdy vsetko na poslednu chvilu..ale ked od septembra riesime len kazdy mesiac narodeninove darceky,tak nebudem aj vianocne zhanat 😀 uz len p synovec ma narodky 29.a koniec konecne 😀 aj svokra v januARi,ale ked tu nie je,tak smola 😝 😀 ale zasluzila by si nieco...

mukky
autor
21. dec 2009

babke som uz dala tu masaznu vanu co som ti spomínala,nasim sme kupili čo som ti pisala a neterke...no a drobcovi jasne 😀 a mm som taku drobnost,toaletnu vodu ked ma segra v noci vytiahla na nakupy 😀 ale ma plno vsetkeho tak mi povie ze naco som ked sme sa dohodli 😀
dohodli sme sa ze dospelaci si nekupujeme nic ani my s mm,ale babka aj naši si zaslužia..mama bude revať isto 😝
neterke som kupila najviac,malemu nie tak vela,lebo ma plôno hraciek a este plno dostane..25 mu dame doma..

mukky
autor
21. dec 2009

dnes budem dlhsie hore,mm rano vstane ked aj drobec,takze ked budem potrebovať pospim si ,ale potrebujem zajtra si este porobit tak mozno vstanem okolo 9 aby som postihala a potom uz mala klud..
a mam vsetko nakupene len ma dnes napadlo ze budem mat plno salatu tak na treti den by sme si mohli urobit bravcove rezne a tusim nemam maso v mrazaku,len mlete a kuracie asi..

mukky
autor
21. dec 2009

cakám kuriera do 4 dni my ma prist novy telefon a som si vybrala super akciu tak sa aj celkom tesim i ked telefon aky mam mi je jedno 😀 ,uz mi skoncila 2 rocna zmluva v novemri tak my uz volali viac krat a aj a ze cakam na novy rok a ona s a smiala ze kazdy caka na vianoce a ja na novy rok ci nebudu akcie 😀

mukky
autor
21. dec 2009

už pečieš? 😀 😕

mukky
autor
21. dec 2009

Zemiakové placky s pikantným mäsom

Potrebujeme: 500 g bravčového mäsa, 2 väčšie cibule, soľ, korenie, sójovú omáčku, chili omáčku, červenú papriku, sladkú aj štipľavú, kečup, olej
Placky: 4 väčšie zemiaky, cesnak, razca, hladkú múku, vajce, soľ, korenie

Ako na to:
Na drobno si nakrájame cibuľku a opražíme ju na oleji do zlatista. Mäso si umyjeme a nakrájame na drobné kocky a pridáme k opraženej cibuľke. Osolíme, pridáme koreniny a sójovú omáčku a necháme dusiť domäkka. Medzi tým ako sa nám mäsko dusí si pripravíme cesto na placky: Nastrúhané zemiaky osolíme, pridáme pretlačený cesnak, razcu, múku a vajce a dobre to premiešame. Na rozohriatom oleji pečieme placky. Keď máme mäso mäkké pridáme rozmiešaný kečup s chilli omáčkou a necháme ešte chvíľku podusiť. Pripravené mäso podávame medzi dve placky.

Šašlik orlov

Potrebujeme: 600 g bravčového stehna, soľ, mleté čierne korenie, 60 g údenej slaniny, 200 g cibule, 200 g rajčiakov, bobkový list, 60 g oleja

Ako na to:
Z očisteného a umytého mäsa narežeme na menšie kúsky, zľahka naklepeme, osolíme, okoreníme a napichneme striedavo s plátkamo slanony, cibule a polkami rajčiakov, s kúskami bobkového listu na špíz alebo špajlu. Takto upravený šašlík potrieme olejom a opečieme na panvici do zlatista.
Ako prílohu podávame rôzne upravené zemiaky

Živánska v pekáči

Potrebujeme: 600 g bravčového mäsa, 2 kg zemiakov, 2 cibule, 2 paradajky, 2 papriky, 200 g šampi�?ónov.

Ako na to:
Mäso pokrájame na tenké rezne,
zemiaky pokrájame na kolieska,
tak isto cibuľu, paradajky a papriku. Huby pokrájame na tenké plátky.
Do pekáča kladieme vrstvu zemiakov, cibule, paradajky, papriky, huby a zakončíme zemiakmi. Prikryjeme druhým pekáčom a dáme do vyhriatej rúry piecť asi 90 minút.

Živánska nad pahrebou

Potrebujeme: 400 g bravčového mäsa zo stehna, 150 g údenej slaniny, 200 g cibule, 150 g zemiakov, sľ, papriku, korenie

Ako na to:
Mäso pokrájame na asi 2 cm hrubé plátky. Slaninu pokrájame na tenšie plátky a zemiaky a cibuľu na hrubšie kolieska. Potom všetko osolíme, posypeme paprikou, korením a postupne napichujeme na rošt - plátok mäsa, slaniny, cibule a zemiakov. Rošt pomaly krútime nad pahrebou asi 50 minút. Živánsku podávame s chlebom, paprikou a rajčinami pokrájanými na tenké kolieska.

Živánska v alobale

Potrebujeme: 4 plátky bravčovej krkovičky, 8 zemiakov, 1 cibuľu, 2 strúčiky cesnaku, 1-2 klobásky, 16 plátkov oravskej slaniny, olivový olej, soľ, korenie

Ako na to:
Bravčovú krkovičku zľahka naklepeme, osolíme, okoreníme a potrieme olivovým olejom spolu s cesnakom. Zemiaky, klobásku a cibuľu nakrájame na plátky, cesnak roztlačíme. Do alobalu vrstvíme zemiaky, plátky slaniny, mäso, cibuľu, klobáska, plátky slaniny a nakoniec zemiaky. Alobal uzatvoríme a dáme do pekáča. Pečieme približne 100 minút pri teplote 240 stup�?ov. Môžeme si jednotlivé porcie zabaliť zvlášť a potom ich podávať zabalené na tanieri.

Zapekané rezne so syrom, šunkou a šampinonmi

Potrebujeme: 8-10 rez�?ov z bravčového mäsa, olej, soľ, čierne mleté korenie, mletú sladkú papriku, 1 väčšiu konzervu krájaných šampi�?ónov, 8-10 plátkov šunky a údeného syra, cibuľu, 1 kyslú smotanu

Ako na to:
Rezne naklepeme, osolíme, okoreníme, posypeme mletou paprikou a vyprážame na oleji v panvici. Vypražené rezne ukladáme vedľa seba do pekáča. Vo výpeku usmažíme nadrobno nakrájanú cibuľu a šampi�?óny a zmes rozdelíme na rezne. Potom na každý reze�? kladieme plátok šunky a navrch údený syr. Zalejeme posolenou kyslou smotanou a dáme do rúry zapiecť. Podávame so zemiakmi

Zapekané mäso so syrom

Potrebujeme: Bravčové mäso alebo kuracie prsia, 5-6 cibúľ, tvrdý syr asi 20 dkg, sladkú smotanu, olej

Ako na to:
Mäso nakrájané na plátky, nasolíme a zľahka opražíme na oleji z oboch strán. Zvlášť opražíme na kocky pokrájanú cibuľu. Do zapekacej misy prekladáme osmažené mäso a cibuľu, posypeme nastrúhaným syrom a zalejeme smotanou. Zapečieme.

Zbojnícke toasty

Potrebujeme: 3 kg rajčín, 1 kg papriky, 1 kg cibule, 1 kg bravčového mäsa (môže tam byť aj kúsok bôčika), 15 dkg kryštálového cukru, 10 dkg soli, 50 dkg plnotučnej horčice, 4 dcl oleja, 5 feferóniek

Ako na to:
Všetky suroviny spolu pomelieme na mäsovom mlynčeku a dusíme 2 hodiny. Potom pridáme horčicu a olej a dôkladne premiešame. Zmesou plníme poháre, ktoré sterilizujeme 15 minút. Najlepšie chutí s cesnakovou topinkou, ako tatársky biftek.

apna
22. dec 2009

no uz napecene,dopadlo to ok,fajne su,len trochu vacsie ako by mali byt,lebo som nevedela,ze narastu...
mukky ale dobre recety si hodila twraz,uz som sto rokov nerobila nieco ako ten saslik alebo placky s masom..
a tie zapekane rezne so syrom a sampin.urcite vyskusam...

mukky 25 hraciek pre maleho? 😕 😀 to nebude vediet co skor

keby si videla moj mobil,stara nokia,ale za nic ju nechcem vymenit,ale predtym som mala inu,ale laura mi ju hodila do wc-ka...ta je podobna,al tamtu som mala rada no...a ja nechcem iny tel.novy...p furtv huci,aby som si kupil alebo vzala na pausal,ale ja nechcem....a teraz ma skusa,bo on chce dajaky nehorazne drahy mobil a by ja som si ho vzala na pausal,ze budem mat kartu 😀 😀 😀 ne ne ne 😝 😀

apna
22. dec 2009

ja zajtra zas musim ist do mesta,ale asi pojdem rano sama,p bude s malou,poobede robi...idem po tu fotku jeho,som zvedava..este som mu chcela kupit parfem,ale som rozmyslala,ze ma vela,tak radsej nieco ine...tak som tam este mu dala urobit privesok na kluce s vygravirovanymi nasimi fotkami z oboch stran 😝
ale asi som mala vziat vonavku,lebo jeho oblubena dochadza a ostatne velmi neuzivaa,len mu tam stoja vselijake...
no ved ja som taka ista.nevadi uz...

apna
22. dec 2009

mukky p si furt pusta ten antik a sa rehlime jak debily za kazdym 😀 😀 mne sa najviac paci,ze: kto vola?tvoja matka ty.... 😀 😀 😀 😀 a este ,ze a :a co vzdychas ?ha?co vzdychas ty.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀