Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
19. jan 2010

majaxy ano,jo to to isté 😉 ,len original sa volá bočikové rezne,maju sa robit večer a cez noc postáť v chladničke a má sa pridať este trosku mlieka,ale ja nedavam,davam trosku vody.bočik je naj do toho dať,raz som skusila pliecko a nebolo to ono
urobia sa potom také ovalne podlhovasté faširky a obalia do trojobalu...je to stráášne dobré aj zdravééé 😀 😀 😀

mukky
autor
19. jan 2010

adulík ahoj,ako sa máš?

no bez dudiny to ide dobre,malý cez den nikdy nepotreboval,len na zaspavanie cez den a večer..dnes zaspal cez den krasne,za 10 min ,vecer podobne..len po mliecku mrncal dost,tak opat trik..trosku vodicky do flase..asi si odpil a podudkal chvilu a zaspinkal 😀
len spí kratsie cez den,dovtedy ked mrncal tak som dala dudu a dnes sa prebral a kde je??to sa pytal 😀

mukky
autor
19. jan 2010

adulík aj ja mám rada špenát a zemiacky k tomu,volské oko..aj mm,veru,dávno som nerobila..na cibullke,cesnak,mliecko trosku alebo smotanu..mňam 😀

apna
19. jan 2010

cawes,
je tu niekto?
ja som sa nazrala,som neodolala sakra,nakoniec som robila tie zemiakove harmoniky a som sii dala 😀 😝

nikollette
19. jan 2010

Mne zemiakové harmoniky nevyšli 😝

apna
19. jan 2010

caw,
a co ti nevyslo?ved to je jednoduche..nabuduce ti vyjdu 😉
ty tiez vyvaras?mna ten moj tak sere,ze uz nebudem...furt dajaka poznamka musi byt..dnes mu chybalo tam maso..ochhh 😠

co porabas inak?maly spinka?

nikollette
19. jan 2010

Hej malý hajá, aj tata hajá.
ja nevyváram, ja som antitalnet v kuchyni. U nás varí viac menej ten môj. Ved Mukky vie 🙂 😅
Ja len výnimočne 🙂

apna
19. jan 2010

aj ja chcem takeho co bude kuchtit 🙄 alebo aspon takeho co oceni 😠

jaj niki ked si spomeniem na moje zaciatky 😀 iba rezne a zemiakova kasa,to som vedela ..a dlho,dlho nic.. 😀
potom nejak postupne som obkukala a naucila sa

a ty sa neuc 😀 len nech ti pekne vari 😉

tebe vari,mukky upratuje,zehli..vy sa mate 😀

adulik144
20. jan 2010

Ahojte
Akurat som dopila kavu a pozeram ako sa Lucika tlači acidkom-ona ho miluje a dokaze vypit za den aj jedno stredne balenie (to je asi 500ml).
Vidim ze Apna zmenila foto-uz nie je odzadu!!!! 😀
Mukky tak to mas dobre, my sme tvrdo bojovali s dudlom.Nasa Terezka bola hrozne na nom zavisla, vyslo na to az na druhy pokus a to sme museli využiť vianoce.Ked sme jej ho prvy krat zobrali,tak sa zacala okusovat okolo ust,mala to hrozne cervene a vyzerala ako šaško.Inač tento zlozvyk jej zostal dodnes okusuje sa nad aj pod perami a potom ju to štipe,každy vecer pred spanim natierame kalciovkou,nech sa to lieči.

No dievcata pochvalim sa -1,5kg a prezradim sa včera som sa napchala cukrikmi, Mila rezom, babka mi dala 2 kusky pizze,co robila a to vsetko behom hodiny-dietna kriza. ☹ šišky v nedelu nerobim, neodolala by som.

Dnes som isla zo skolky na poštu a nevystihla som cas,akurat vyplacali socialne davky-no pomoc taky smrad tam bol od bezdomovcov ale co už narobim, ked mm uveril tomu, že akurat ja som ta co vyhrala 100.000Eur od Readers Diggest, ale samozrejme s podmienkou,ak si nieco kupime.Marne som mu vysvetlovala,že su to klamari,ale mal to napisane, že ja vyhravam,tak už sa vydi ako ráta bubaky. 😀 a objednal nejaku knihu.
Idem ju obkuknut, co je to zač.
Ahojte

mukky
autor
20. jan 2010

ahojte obludy 😀
adi acidko je zdravé,super že jej chutí 😵
my od kedy nemame dudku tak cez noc spí lepšie 😨 😕 ,hadam to nezakríknem...pred tym aj pomrncal,alebo zaplakal niekedy a teraz zatial nič..
teraz zaspinkal,ale dala som trošku mliečka...uvidím kolko pospí

ja pijem kávičku a dnes -1,7 kg 😉 /a to som vcera tiez dala vecer zabrat sladkostiam 🙄 sa hnevam na seba....ale ide mrcha..no ale uz to budem robiť inak,lebo ja vecer len ovcie sa snazim jest,alebo jogurt,tak radsej si dam malý chlebik so zeleninkou a nebudem hladna a potom sladké sa ziada.. 🙄

rano zacínam asi so 4 dcl vody s citronom,aby sa naštartoval metabolizmus/moj je neskutocne spomalený ☹ / a potom stacionar ale len asi 5 minut...sa mii nechce hned rano dlho "bajkovať" 😝

hm,neboj,terezka si raz odvykne..

moja svokra stale daco od nich objednávala 😀

pancake
20. jan 2010

co su zemiakove harmoniky????? 😕 😕 😕

mukky
autor
20. jan 2010

pan som davala recept tu niekde..pockaj..

ako je malému?

mukky
autor
20. jan 2010

pridávam receptíky na bravčové masko 😉

Bravčové mäso s karí omáčkou
Potrebujeme: bravčové mäso nakrájané na rezance, karí korenie, olivový olej, soľ, čierne mleté korenie, smotana na varenie, kyslé uhorky, maizena

Ako na to:
Bravčové mäso nakrájame na rezance, dáme do misky, nalejeme podľa množstva mäsa olivový olej, okoreníme karí korením a čiernym mletým korením, posolíme. Túto zmes premiešame a necháme hodinu odstáť. Po hodine mäso vyberieme a opekáme z obidvoch strán kým nám mäso nezmekne. Ak je mäso už mäkké zahustíme ho smotanou a maizenou a nastrúhame do tejto masy ešte 5-6 kyslých uhoriek. Zmes premiešame počkáme kým zovrie a odstavíme. Podávame s cestovinou

Bravčové rezne od babičky
Potrebujeme: 6-8 bravčových rez�?ov, 1 kg zemiakov, 3 vajcia, 4 strúčiky cesnaku, 100 g hladkej múky, 500 g mrkvy, 250 g petržlenu, 250 g zeleru, 2 cibule, 6-8 plátkov oravskej slaniny, korenie divočina, majorán, 1 bobkový list, celé čierne a nové korenie, mleté čierne korenie, soľ, olej na potretie pekáča

Ako na to:
Umyté osušené rezne naklepeme, osolíme, okoreníme mletým čiernym korením a korením na divočinu. Mrkvu, petržlen a zeler očistíme a postrúhame na hrubšom strúhadle, cibuľu pokrájame nadrobno. Očistené zemiaky najemno postrúhame, pridáme vajcia, prelisovaný cesnak, hladkú múku, majorán, soľ a pripravíme cesto ako na zemiakové placky. Dno vyššieho pekáča potrieme olejom, pridáme pokrájanú cibuľu, postrúhanú zeleninu, celé čierne korenie a nové korenie a bobkový list. Na zeleninovú vrstvu poukladáme rezne, ktoré obložíme plátkami slaniny. Všetko zalejeme zemiakovým cestom. V dobre vyhriatej rúre pečieme približne 1 hodinu.
Podávame s varenými zemiakmi, uhorkovým šalátom alebo so sterilizovanou zeleninou.

Bravčové na hríboch a hrášku
Potrebujeme: bravčové stehno, cibuľu, olej, konzervu hrášku, šampi�?óny ( môžu byť aj v konzerve v slanom náleve), soľ, čierne mleté korenie, vegeta

Ako na to:
Nakrájanú cibuľu speníme na oleji, pridáme na plátky nakrájané stehno, osmažíme z oboch strán a pomaly dusíme na miernom ohni. Prilejeme vodu tak, aby bolo mäso zakryté, pridáme vegetu, soľ a korenie. Asi po polhodine dusenia pridáme nakrájané šampi�?óny a varíme ešte pol hodiny. Asi 10 minút pred dovarením pridáme hrášok. Podávame s ryžou a hranolkami

Bravčové podrážky
Potrebujeme: 5 plátov bravčového mäsa, 3-4 väčšie cibule, 10 plátov slaniny, plnotučná horčica, mleté čierne korenie, soľ, červená sladká paprika, olej, 5 vajec, 5 plátkov syra

Ako na to:
Mäso osolíme, okoreníme a z každej strany potrieme trochou červenej sladkej papriky a riadne naklepeme. Cibuľu si narežeme na kolieska a slaninu na tenké plátky. Na panvici si rozpálime trochu oleja. Mäso opražíme z každej strany, keď je opražené, jednu stranu potrieme horčicou a na vrch poukladáme pláty slaniny a kolieska cibule. Takto zakryjeme všetko mäso a podlejeme trochou vody a necháme dusiť až kým sa voda neodparí a mäso nezmäkne. Keď máme mäso už hotové, položíme na každý plát mäsa plátok syra a volské oko. Ako prílohu podávame pečené zemiaky a hlávkový šalát, poprípade uhorkový šalát

mukky
autor
20. jan 2010

Cestoviny No.1

Potrebujeme:

300 g cestoviny podľa výberu, 200 g kyslej smotany, 50 g bryndze, 50 g strúhaného syra podľa výberu (doporučujem ementál), čerstvá zelenina (uhorka, paprika, špargľa, brokolica)

Ako na to:

Cestovinu uvaríme, scedíme a dáme do misky. Pridáme syr a bryndzu. Osolíme a dobre premiešame. Pridáme zeleninu pokrájanú na kocky a kyslú smotanu a znovu dobre premiešame

Cesnakové špagety

Potrebujeme:

500 g cestovín, 1 hlavičku cesnaku, soľ, mleté čierne korenie, 1 dl olivového oleja, 100 g olív, 1 červenú papriku, strúhaný syr (najlepšie parmezán).

Ako na to:

Očistený a pretlačený cesnak dáme do olivového oleja, smažíme asi jednu minútu. Pridáme na malé kocky nakrájanú červenú papriku, na kolieska nakrájané olivy, soľ a korenie. Všetko spolu premiešame a smažíme ďalších 5 minút. Hotovú masu vylejeme na uvarené špagety. Pred pridávaním posypeme syrom.
Vhodná príloha: hlávkový alebo miešaný šalát.

Cestoviny ala Marika

Potrebujeme:

anglická slanina, šampiňóny, smotana, cestoviny

Ako na to:

Osmažíme si na oleji (nemusí byť) anglickú slaninu pokrájanú na malé kocky, pridáme šampiňóny z konzervy. Po osmažení pridáme smotanu a miešame do zhustnutia. Pridáme uvarené cestoviny-najlepšie široké rezance, zamiešame a ihneď podávame. Dobrú chuť

Cestoviny pancetta & olivas

Potrebujeme:

1 sladkú smotanu, 2 bambino - tavený syr, oravskú slaninu, olivy, vegetu, čierne mleté korenie, majzena (zlatý klas), cestoviny - najlepšie makaróny

Ako na to:

Uvarené cestoviny zlejeme. Pokvapkáme pár kvapkami olivového oleja. Vopred si nakrájame slaninu na malé kocky, olivy na kolieska. Dáme variť sladkú smotanu - pozvoľna. Ešte za studena do nej dáme bambino a pomaly zahrievame, za stáleho miešania, kým sa rozpustí. Potom pridáme slaninku a necháme povariť na slabom plameni asi 2-3 minútky, aby pustila arómu do omáčky, potom pridáme olivy, stále miešame, pridáme štipku korenia (opatrne-menej je viac) a prisolíme vegetou. Odoberieme trochu šľahačky z omáčky do nádoby a pridáme za malú lyžicu majzeny na zahustenie. Vymiešame a vlejeme späť do omáčky, necháme prejsť varom. Ak neodhanete hustotu, stačí trocha mlieka na rozriedenie. Už len poliať naservírované cestoviny. Omáčka po vychladení zhustne. Kľudne ju dajte do chladničky ak ju celú nezjete. Po zahriatí za opäť roztaví

pancake
20. jan 2010

mukky ahoj. no tie zemiaky vyzeraju super. vyskusam ich co najskor. 😎
maly doobeda bol v pohode ale uvidim co poobede. vcera ho to chytilo az poobede. 😔

nikollette
20. jan 2010

Mukky, ja som dnes varila. Jedlo hotové za 30min. Ani tolko snáď.
Z vlastnej fantázie. Kuracie prsia nasolené, nakrájané na kocky, som hodila do panvice kde sa už pražila cibulka.
Ked sa už trosku pražili kuracie prsia, dala som na ne roztlačený cesnak, a trocha horčie.
Pridala som trocha majoránu, červenej sladkej papriky. Vsetko občas pomiešala. Trosku podliala vodou nech to má šťavu.
1minutku pred koncom som na to nasypala vela nastrúhaného syru.
A podávala som to s čerstvým, úplne chrumkavým chlebíkom. MP ešte aj tanier vytrel s chlebom, tak mu chutilo.
A musím priznať dobré to bolo, jednoduché a rýchle jedlo 😉

pancake
20. jan 2010

mukky kde si? co si chora??? 😕 😕

mukky
autor
21. jan 2010

pan chorá nie som 😀

niki receptík mnam,mnam 😀

apna štrajkuke 😀 ...ne take foto si dala 😀 ,dvaja zalubenci 😀 😵

mukky
autor
21. jan 2010

ahojte bosorečky 😀
iste spíte,alebo mate vyložene nohy a pozerate tv 😀 😀

mukky
autor
21. jan 2010

mne pomaly končí šichta,pojdem hají za hodku 😀

mukky
autor
21. jan 2010

malý uz spinká,ja som sla spať o 5 a vstavala o 7.10 🤐 som strašnááá,viem 😀
pojdem k nemu,dnes mame perný den..pojdeme von,ku prababke,do restiky a do obchodov.. 😀

mukky
autor
21. jan 2010

apna je netaka namyslená 😝 na veľla je..veru 🙄 😀

mama.wolfka
21. jan 2010

kuuuk 😀

mukky ak už haji, tak dobrúúú 😉

mama.wolfka
21. jan 2010

haaa, dokonca som to tu aj rovno našla, že odkiaľ si 😀
len to mesto neviem či správne 😉

mukky
autor
21. jan 2010

wolfina asi telepatia 😀 som vcera vecer rozmyslala ze ti dnes napisem 😀
len som ta nechcela rusit pri praci..

apna
21. jan 2010

cawes
je tu niekto? 😕

apna
21. jan 2010

mukky aki zalubenci?o com tocis? 😕
co ste porabali?

mukky
autor
21. jan 2010

tak si kukni svoj album prvý 😀
čau 😀

mukky
autor
21. jan 2010

ved ste tam zlati s p.a s malou,pekna fotka 😵