Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

sunny_face
18. aug 2009

Ahojky babenky poradte dnes som robila lievance a trosku som to prehnala urobila som ich privela-môžu isť do mrazaku? Dufam, že hej....
Ja ani neviem kedy mam dalsie ockovanie?! Po roku už nie su tie povinne prehliadky, tak netušim, ale oni asi pošlu pozvanku. my sme si to vzdy odplakali mala ked zbada doktora, tak hned sa mi hodi okolo krku a ani panovi pustit sa. naposledy pri ockovani sme ju 2 držali.

sunny_face
18. aug 2009

Jaj Sticker tak to je fakt neprijemne, ale urcite najdete nejakeho elektrikara sikuliaka a on to napravi bez zbytocných problemov.
Fiha Lumi tak na toto by som sa nedala, a čo ťa to tak chytilo? Už si aj predtym vyšivala? Ja dávam prednosť kavičkovaniu s kamoškami, to je moja mania, len som si ju musela teraz odpustiť a už len čakam či sa to vráti ešte do starých kolají, ale mám pocit, že už ťažko. Budem si musieť aj najst nejaku inu zalubu.

lumistri
18. aug 2009

myslim ze tie lievance mozu ist do mraznicky.. nemalo by sa im nic stat 🙂
ja tiez neviem kedy mam dalsie ockovanie, teraz mame ist na poradnu az ked bude mat maly 15 mesiacov, ale mame zlatu sestricku, tak sa na nu spolieham ze mi da zase kalendarik ak bude treba prist ockovat 😅
inac nas maly to znasal velmi statocne.. mne bolo az na odpadnutie a on nic, len trochu zvrastil celo a potom sa zase skeril na sestricku.. no a na doktora, tak na toho zazera furt, ci sa ide ockovat, alebo ideme len na poradnu, vobec sa mu nepaci, ale ani sa mu necudujem, bo ani mne sa nepaci 😀 😀
a po ockovani sme nemali tiez ziadne problemy.. po prvom ockovani ma vyzbrojili cipkami, takou mastou keby mu to opuchlo, hovorili ze moze byt nervozny alebo plackat a on aaaabsolutne nic.. len raz strasne plakal, ked mu brali krv z hlavicky, ale ze vraj to musi, aby mu to lepsie tieklo.. chudacik mi ho bolo luto, aj mi trvalo 5 minut kym som ho ukludnila..

lumistri
18. aug 2009

predtym som nevysivala.. som sa len rozhodla ze si idem pozriet nejake obrazky do kuchyne a vysit, a internet je plny informacii, a zrazu som mala milion predloh.. no tak som najskor zacala vysivat taku macku, to dam svokre pod stromcek, ona je strasna macko-maniacka, tak dufam ze to stihnem.. no a potom si uz konecne aj sebe daco, dufam ze ma to neprestane bavit.. ked to dokoncim odfotim a dam do albumu, ok? 😵
joooj ja som tiez strasny kavickar, len sme sa prestahovali a tu nemam skoro ziadnych znamych, takze co usetrim na kave dam na bavlnky 😀 😀

sunny_face
18. aug 2009

Jaj až mi behaju zimomriavky-krv z hlavičky, tam by si asi poslala tatu. Však mne bolo do revu len ked jej prepichovali dierky do ušiek.Mala len mesiac, ale doktor povedal, že čím skor tým to bude pre nu lepšie a mal pravdu teraz by jej ťažko chytil hlavu a prepichol uši-asiby ho dokusala a doškriabala (to mi robi ked ideme z ihriska a jej sa nechce).
Stick nemáš s tým skúsenosti ako ju takehoto zlozvyku zbavit?Alebo aj vy babenky poradte, ak ste niečo počuli čitali.

sunny_face
18. aug 2009

😀 😀 😀 bavlnky, ihly a leukoplasty (či sa ti ešte nestalo, že si si vyšila aj prst?) . Určite hod do albumu, obdivujem ludi, čo sa vedia tomuto venovať, lebo to je o trpezlivosti a tu ja nemam.

sunny_face
18. aug 2009

Inač aj aj som mačko-maniak ked som bola mala tak som mala v mrku všetky mačky na našej ulici. Dve som aj chovala a jedna z nich sa volala Lucia 😀 😀

lumistri
18. aug 2009

no mna raz uhryzol do prsnika ako som ho kojila, som zjojkla a povedala mu nono, a si to zapamatal 😀
teraz ma pusinkuje tak ze otvori usta a pritlaci sa mi na bradu a jemne kusne, nikdy nie silno, celu ma oslinta, ale je to take zlate.. silno ma este neuhryzol, takze v tomto ti nepomozem..
ale trucovity je, ani nie ked ideme z vonka, ale ked mu nieco zoberiem co velmi chce, napriklad ovladac, mobil a taketo veci s ktorymi nechcem aby sa hral.. no a vtedy sa strasne urazi, zacne mrncat, oduje sa, ohrnie spodnu peru a zazera 😀 😀 , no a vtedy ho posadim na zem a poviem mu "hod sa o zem, ked sa tak fucis.." a jeho to drzi este tak 20 sekund, otoci sa a ide zhanat nieco ine..

lumistri
18. aug 2009

sunny 😀 😀

sunny_face
18. aug 2009

Asi starnem -boli ma chrbat, bolia ma zuby a chodim spavať o 22.00hod. To je hroza 😅

sunny_face
18. aug 2009

"Hod sa o zem" skusim to ale mam strach, ze ona sa mi o tu zem hodi 😀

lumistri
18. aug 2009

nie, to je normalne.. keby som nemala muza a bola sama s malym, tiez by som tak chodila..
ja este dopozeram odlozeny pripad a tiez pojdem..
tak zatial dobru noc 😔

sunny_face
18. aug 2009

Dobru Lumi a nekaz si oči nechaj to na rano

pancake
19. aug 2009

caute co nove? ja som dnes bola kupit rano malemu autosedacku. vybrala som britax evolva 123. uz v nej aj sedel po ceste z obchodu a uplne stastny ze vidi do predu na tata ako soferuje. myslela som si ze v nej bude s trateny lebo je do 36kg. a veru poviem vam, ze sa mi zda ze mu je akurat. tak sa vytesujem.pa zajtra. dnes uz nestiham.

sticker
19. aug 2009

Sunny mm to dnes spravil. On robil všetko v tomto byte 🙂 . Ešte počkáme, kým zaschne sádra, ktorou to prikryl a zajtra dá tú lištu. Inak mal šťastie, pretože tam boli 4 elek. káble a on prevŕtal iba jedne 🙂 - to sme sa ukľudňovali, že aspoň nejaké šťastie 🙂
A očkovanie bolo v dvoch rokoch, ale ho zrušili. Takže máte na chvíľu pokoj. Mne baby chodia rady k MUDr. Janka síce potom začne vo vnútri robiť "herečku", ale to mám pocit, že robí len aby sa nepovedalo 😀 . Ona vie, že to nebolí ani nič, ale proste šaškuje. A to pôjdeme na 5ročné očkovanie 😝 . A Jul je tiež v pohode.... Takže Ti veru neporadím. Podľa mňa, keď raz má dieťa strach, už je ťažko niečo s tým urobiť. Ona keď je v tranze, ani nepočúva, čo jej kto vraví ☹ Musíš byť neskutočne vyčerpaná z návštev u MUDr. 😒

sunny_face
19. aug 2009

Ahojte
Dakujem stick za radu nastevy doktora su vzdy plne hrozy mna aj malej. Ja sa stresujem, co zas vyvedie a ona z doktora. Ale da sa to prezit. Mužička maš šikuliaka a to je čo uznať lebo ten moj povie, že su na to firmy čo sa s tým bude babrať a myslim, že takých chlapov je čoraz viacej. Asi by sa im nelubilo keby prisli domov "Žena čo je navarené!" a žienka na to "však su reštaurácie, hádam nečakáš že budem variť!" to len tak medzi rečou nechala som ulet myšlienkam. 😅
Pan malého si asi mavala doteraz vo vajíčku, aj tak ti tam dost dlho vydržal. Moja už v 10 mesiacoch okopavala predne sedadlo a vahovo ju uz vajicko neudržalo-buchticku 😅 .Potom sme ju dali dozadu na autosedačku a ja som si konecne vychutnala jazdu vedla sofera, kedže dovtedy to privilegium patrilo jej.

sticker
20. aug 2009

Sunny pekne si si nechala myšlienky lietať 😀 😀 😉 U nás to bolo dosť aj financiami, keďže hypo šla na byt a na prerábku z toho nevyšlo. 😒
Čo budete dnes robiť? Má byť krásne teplo a ešte aj zajtra... Juj škoda, že sa už nedostaneme k vode 😒 Ani sme nestihli ísť do TN na kupko... všetci to tam chvália. Teda až na tú "kopu" ľudí. No tá je asi všade teraz 🙂
Inak sunn ja mám pocit, že po tridsiatke som už súca do "zberu" 🙄 Ráno nedokážem vstať z postele, doslova sa zbieram a keď si idem umyť vlasy a chcem sa nakloniť nad vaňu, normálne mám problém sa udržať v tej polohe 😅 . A zuby ma vždy týždeň pred "návštevou" bolia... To sa snažím už ignorovať. Bola som na prehliadke dva týždne dozadu a ževraj všetko v poriadku.

pancake
20. aug 2009

sticker ja mam za tyzden 32 ale citim sa v pohode. tak ako ked som mala 18. akurat som pribrala od vtedy 12kg. a to je jedine co ma trapi. nesportujem, iba codim s malym na prechadzky ale to nie je nejak namahave. v praci len sedim a ked sa mam postavit, tak poprosim kolegu aby mi to podal, co som uz taka leniva. 😔
keby som mala viac pohybu by som sa aj lepsie citila. ale takto s tou pneumatikou okolo brucha sa citim nemotorne. 😠

sunny_face
20. aug 2009

Ahojte dnes bolo vonku super vobec mi nepride, že už je august. Minule roky byval väčšinou škaredy, ale teraz celkovo tieto prazdniny vyšli celkom fajn. Tn kupko je stale napratane, kamoška vravela, že ju tam nebavi chodiť, lebo len na listky sa hrozne dlho načaká. Ja som neni kupkovi tip-davam prednosť morskym vlnkam. Ked už mam ist na kupko tak radi chodime do Rajca na Veroniku a aj to len raz na zaciatku leta-opáliť sa a potom už stačí.
Akurat rozmyslam na buduci tyždeň je v Dubnici folklorny festival asi zabehneme pozrieť, určite tam bude taka fajnova jarmočna atmosfera.Prišli rodinne a rodičovské treba to minúť na hluposti 😀 . Pan tebe bude aj luto, že si neni doma, či ani nie?

lumistri
20. aug 2009

cafte baby.. no ja uz mam dopichane ruky, ale vysivam o sto šesto 😀 😀 ma to bavi normalne 😝
my tu mame kupko pod nosom a ja som sa tam este nekupala, zatial bolo velmi zima 😀

lumistri
20. aug 2009

san ze minat na hluposti, tak to je teda pravda, bo nic riadne si clovek za tie prachy nekupi 😀 😀

lumistri
20. aug 2009

tak ja idem, zajtra zase kuknem, zatial dobru noc 🙂

sunny_face
20. aug 2009

cavky lumi, čo dobreho si dnes ukuchtila?
Ja som mala dnes zly den-niečo bolo vo vzduchu a nedarilo sa, tak som si nezdary kompenzovala jedenim- teraz som prežrata bublina. Ale čo už aj take musia byt dni.

pancake
21. aug 2009

mna vcera nasral jeden kolega, tak som od nervov zjedla cokoladu, co ja cokoladu nemusim. ale povedali mi ze ukludnuje a prisaham bohu je to tak. po 20 minutach som bola ok. no a slahnuty kolega sa mi prisiel ospravedlnit. a ja den v prdeli. 😝 😝 😝

inak my mame segedin uz treti den a neriesim to. ak bude p. hladny nech ide na kebab. 🙄

lumistri
21. aug 2009

cago baby,
dnes sme maly hrachovu polievku, a ocistila som zemiaky dala na pekac a sup do rury.. mozem kaslat.. som riadila popri tom, a maly mi zabral zase vela casu..
kebyze pridete k nam a pozriete sa do linky najdete tam hracky vsetkeho druhu, maly mi zacal vyberat hrnce, tak som mu tam dala hracky tak vytahuje tie.. kym sa dostane k hrncom zvacsa ho to omrzi 😀 😀
joooj mm robi aj zajtra, tak zase ide spat so sliepkami, mna nejako pobolieva hrdlo a asik si tiez pojdem lahnut zachvilu..
tak zase zajtra paaaaaaaa 😔

sunny_face
21. aug 2009

Ahojky
ukradnem vaše napady a zajtra upečiem zemiaky-s tym neni vela roboty, ja zemiaky ani nešúpem, len ich umyjem a nakrájam rovno na plech
v nedelu urobim segedin - to mam zavarený, tak len šupsnem do hrnca a zalejem mliekom
a tym padom si budem viac užívať mojich milačikov
😎

sunny_face
21. aug 2009

Lumi si vynaliezava, ja som malu nechala nech vytahuje a kuka do hrncov-vsak je baba možno ju potom bude viacej baviť varenie 😀
Ja ked som nasrata tak čokolada nezabera a ani mi nepride na chut. To si v duchu zanadavam (esteže to konkretni ludia nepočuju), tak na 1hodinku my všetci musia dať pokoj. Asi približne po hodinke si poviem hmm čo už a zase fungujem nenasrato. Čokoladu do seba tlačím, vždy ked som vyčerpana.To zabera rychlejšie ako kava alebo čaj-aspoň na mňa.

pancake
22. aug 2009

no ja mam konecne volno. ale P. robi cely vikend, a ten inzerat uz tam je, lebo ked som to vcera pozerala, tak na nete ho este nevymenili. to som pozerala stary z minuleho tyzdna. 😠
inak ani nic nove, idem spravit kvasok na langose, tak ich zase spravim kopy, nech mam pokoj.to bude zae dietka. 😝

alienka1
22. aug 2009

ahojte. ak tu je niekto mohol by mi poradit chutny kolac zo sliviek. chcela som robit klasiku - kysnuty s mrvenickou ale rada by som skusila aj nieco ine 🙂

sunny_face
22. aug 2009

Pan aky inzerat? Na tu apatrovateľku? Alebo rodinný dom? 😨
Langoše som ešte nerobila, nikto doma mi to zatial nenavrhol. Ale ak maš čas napíš recept, skúsim to navrhnúť.

alienka1 našla som pár tipov na slivkový koláč:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17136
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17060
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=17049
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16615
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=16503
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=15944