Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
17. sep 2009

ahojte,
ja so urobila ryzu a kur.stroganoc,nakoniec,lebo som narychlo potrebovala 😉 baby vy ako robite stroganov,ja davam horcica,kecup,sol,korenie,sojova ,worch.uz nic asi a sem tam trochu kys.uhorky a furt to nie ako ma byt.neviem ho urobitporiadne,ale da sa zjest 😝 😀

duska aku dietu drzis?ja som si doma kupila knihu 90dn.dietu,este som ju ani nestudovala a vazne uvazujem,ze uz pondelka zacnem naostro,lebo zas priberam aj to malo ,co som zhodila.ale ked tak sa mi nechce,nemam volu pevnu,pred letom to bolo ine...a kolko poytrebujes zhodit?ja desat..

mukky a ty ako si na tom s dietkou?zislo daco?

nadhera mnam sosovicova 😝ja ani mliecnu nikdy nerobim....

mala teraz zaspala,fajne,lebo uz som si vsetko popratala,navarila,tak mam veget 😉som aj porobila poriadky s vecami,vsetko co sanenosi,som dala do mechov a vyhodit alebo na charitu niekde.nebudem tu skladovat,hoci mi luto bolo niektorych veci,lebo fak dobre,ale viem,ze uz nikdy do nich nevojdem.aj topanky este povyhadzujem,lebo sa mi normalne zvacsila noha a vsetko ma tlaci...a tu kopec baleriniek mam,vsetko vyhadzem.boze a stekle take,nechapem ako som v tom mohla chodit 😀a este aj nejake spicate vpredu tu mam 😝 😀 😀to by somuz nedala na nohu

apna
17. sep 2009

caf sunny aj ty napis ako ty robis tofu,najprv ho marinujes v niecom?a ako to dochucujes?

no idem si ja dat kaficko,konecne

sunny_face
17. sep 2009

Babizne jedny už by ste chceli svadbu,to by som bola zvedava ako by ste sa dohodli s byvanim? Ci by byvali v Anglicku alebo na SLovensku?Jedna z vas by bola smutná? 😀 😀 😀
Apna mne mala tiež každe rano vhupne do postele.Kedže ma dospelacku, tak jej nerobi problem zliesť a vliezt ku mne, da si čajik a necha ma ešte 15 minut podriemať.

sunny_face
17. sep 2009

Ja som robila tiež poriadky v skrini,tak som si polutostila nad mojimi oblubenymi vecami, už ich asi ťažko oblečiem, ale ešte aspon jeden rok si ich necham v šatniku a budem dufať. Kopu veci som porozdavala, čo ale znamena, že budu nakupy-už sa tešim. 😵
Naštastie noha mi zostala taka ista-ale to tata nemusi vediet,kupim si aj topane 😅 .

Apna-ja sa s tofu nejako moc nehram. Nakrajam povegetim a dam ho do panvice osmahnut spolu s cuketou. Proste rychlovka, ked už nemam žiadny napad.
90.-tka je dobra dieta, ja som ju držala a behom mesiaca som dala dole 8 alebo 9 kil.Prvý týžden je kriticky, ale ked už nabehnes, tak ti to nerobi problem (každy 4.den možeš sladkosť), horšie je, že ked prestanes tak sa ukáže kamarát JOJO.Aspon mna navstivil.

apna
17. sep 2009

sunny no to je najhorsie na tych dietach,ze to nabehne spat.tak jak mame chudnut a cely a zivot potom diety drzat,sa obmedzovat,sak to na nervy je.

sunny aj ja som tak robila iba tofu,ale fajne je do cesnaku a oliv.ol.dat postat ako mukky robi.

i ja uz pomaly dokupujem 😝 vcera som si kupila cizmy take iba rovne,fajne ku leginam,sa vytesujem,ale asi som mala vziat vacsie cislo,ale strasne som ich chcela a uz vacsie nemali...

baby a vy co kupujete svojim polovickam k narodeninam?

sunny_face
17. sep 2009

To mi povedz-cely zivot dieta 😝 . Ale ono odbornici tvrdia, ze to nieje o dietach, ale o zmene mylsenia-ako by to bolo take lahke vzdat sa zakazaných dobrot. Klobuk dole pred tými čo to dokázali.

Narodky,meniny, vianoce riešim nejaka ta mikinka a semtam blbost pre srandu.Ale vždy je to o ťažkom rozmyšlaní.Prekvapko je prekvapko. Teraz šetrim na vianočne prekvapko, lebo mam tipa ale je dost drahy-navigačný systém-asi sa zadlžim najmenej na rok. 😒

duska1122
17. sep 2009

ahojte ja som sa este nerozhodla co mojmu na vianoce aj somn sa ho pytala co by chcel ale ze nic. hm ale viem ze chcel taky zachrenarsky nozik prvej pomoci tak asi ten a este cosi. ja by som chcela tak 10 kil na zaciatok schudnut. ale nemam nejake drasticke diety len sa snazim jest pravidelne viac krat za den. tofu som nikdy nerobila , ale skusim niekedy lebo drahy ho lubi.

duska1122
17. sep 2009

a este ten recept takze Kurca v parmskej sunke so zelenym hraskom
potrebujeme: 150 g kuracich prs, sol, korenie 1 strucik cesnaku, susene oregano, 2 platky parmskej sunky, 30 g hrasku, 30 g fazulovych struckov, 1 jarna cibulka, 40 ml cerveneho vina, kuraci vyvar , 1 lyzicka cukru, salvia,
POSTUP: umyte prsicka osolime , okorenime , potrieme drvenym cesnakom, a posypeme oreganom. potom maso zabalime do sunky a zviazeme nitou. na pandvici povarime vino a vyvar, pridame hrasok,zelenu fazulku, cibulku, a dusime do makka. po chvili pridame cukor, a dobre pomiesame. kuracie prsia mozme bud udusit alebo upiect. potom nite odstranime a maso pokrajame n platky. na tanieri ho polejeme omackou zo zeleninyvrch ozdobime salviou.
No tak asi toto je moja obziva 🤐

mukky
autor
17. sep 2009

caute,ja ze tu nikto nebude tak som ani nenakukla 🙄 😀

mukky
autor
17. sep 2009

moj mm mal narodky v juli a kupila som mu mikinu adidas a tricko tusim nike a adidas,uz ani neviem ale sme spolu boli vybrat v madarsku,inac on tiez nikdy nic nejak nechce..my sme sa minuly rok so svokrovcami trosku nezhodli a ja som rozhodla aj s nasimi a segrou ,ze uz mame maleho a malu nebudeme kupovat nikomu nic..len malemu a neterke aj s nasimi sme sa tak zhodli..uz sme velki a sa tesim z maleho,on je darcek 😀 a takto by sme museli kupit obom rodinam a to by som musela zhanat pre 12 ludi..a ja nemam cas uz ako volakedy.malemu sme nakupili a neterke a my ze si nic nekupime..ale tajne som mm objednala sadu z avonu a on mi tajne kupil bundu a tricko 🙄 😀 tak co uz.. 😀 sme sa rehlili...
na vianoce sme si povedali ze nic si nekupujeme len drobcom a my si kupime nieco po vianociach vo vypredajoch ak budeme chciet..
a mali sme krasne vianoce a prvy krat sme boli sami na Vianoce traja.inac kazdy rok chodime jeden den k jednym a druhy den k druhym rodicom.tak prvy krat som na na vianoce varila a aj mm robil prvy krat kapustnicu

mama ma narodky v septembri a uz v predstihu som jej kupila jedno elegantne tricko a jedno sportove a uz som jej ho dala.v madarsku je jeden super svajciarsky butik a tam su krasne veci az do cisla 58 tusim od nohavic po sukne ,spolocenske veci,rifle..no parada,mam ho velmi rada

mukky
autor
17. sep 2009

hej a svokra si kupila darcek sama ved to viete 😝 😀

vie aj so svokrom ze maly je chory uz pomaly 2 tyzdne ale zeby zavolali jak sa ma,ci nejaka snaha mu nejake ovocie aspon doniest z lasky..co ste...a vedia aj ja ze som mimo a zeby svokra zavolala ci mi aspon von maleho nezoberie nech netrci so mnou doma...ani nahodou...a jak sa mam?skoda reci,dnes to mm poviem co si myslim o tom

zajtra nikde necestujeme ☹

nadhera
17. sep 2009

duska,ked kurca v parmeskej sunke je dieta, tak dietujem kazdy den a velmi rada 😀 😀 😀 buchticky by som ozelela,ja sladoty nemusim /od narodenia/. co potom jes,ked nemas dietu?
som tu na dva skoky,ci nahodou nieco ohladom rodicovskeho nenajdem, takze recept na zapekany karfiol hodim vecer /neskory vecer/. 😉

mukky
autor
17. sep 2009

kde ste?pridete dnes?

apna
17. sep 2009

ahojte
kukam ordinaciu a zrem coko puding a je mi fajn 😀 😀 😀 tot moja dieta 😀 joj ale som pazrava,neviem co by som jedla.
mala haja,sme boli vonku ,u kamosky,prisli sme,okupala som ju,vypila mliecko a hned zaspala,lebo vynechala poobednajsi spanok.
idem vas docitat 😉

mukky
autor
17. sep 2009

ahoj,ja kuknem o chvilu spatne,som nejedla cely den skoro tak jem chlieb s prazskou sunkou a pijem citronovy caj.Maly haja,mm ho okupal,vypil trochu mliecka 😕 a hned zaspal,lebo vynechal poobednajsi spanok.
😀
ja som pred chvilou vstala a taka som smutna ze po tieto dni vecer ani nesom s malym a v noci pri nom ☹ ked mm prisiel okolo pol siedmej som zalahla 🙄 ani som ich nepocula len ked sa kupali potom koma..

apna
17. sep 2009

sunny a co ty by sichcela savierka do rodiny hej? 😀 😀 😀 musime sa podelit,ty budes mat Joja 😉

mukky tak svokrovci teda su,ked nemozu prist,tak aspon zavlam nie?... 😠 ale ved m zato nemoze,nie?ved stoji stale na tvojej strane,ze?napr.ani na darcek pre svokru neprotestoval 😉
a tak ste blavu zrusili?nie je ti lepsie?

duska fajny receptik...vyskusame,ja som este nikdy nic nerobila s vinom.
inak minule na paprike robili,ze kuracie prsia naplnili sunkou a syrom,zrolovali,zasparatkovali a do misky dali pretlak alebo kecup,co chces,jedno alebo druhe,biele vino,asi 3-4 lyzice,3-4lyzice smotany,vyvar asol korenie,salviu,pomiesali,vyliali na prsia a dali do rury

a prosim napiste mi ako vy robievate stroganov 😉

apna
17. sep 2009

mukky potom si to vynahradite.... 😉
idem si ja urobit chleba s cibulou 😀

sunny_face
17. sep 2009

Ahojky ja som dnes zbita jak pes,Mukky ma asi nakazila. 😉
My sme sa este davnejsie dohodli, že darceky si ako dospely nebudeme davat a v podstate ani detom (brachove maju 21 a 18 a segrine 18 a 16 tych by potešilli asi len peniaze).Jedine komu kupujeme su rodičia, ti si to zaslužia,vsak nam cely rok pomahaju aj s deckami, aj s varenim, aj su ochotni vždy ked potrebujeme, tak drobnost musi byt. S drahym to na vianoce väčšinou riešime tak, že si kupime niečo do bytu spoločný darček + prekvapko.
Zas vas sklamem babenky, ale už nevladzem, ledva kukam popri tom zivam. Tak popiste a ja cez den zareagujem. Dobru

apna
17. sep 2009

sunny cau a cau,jedno na privitanie a jedno na dovidenia 😀 ty mas slabu vydrz 😀 a ja vlastne ani neviem,ako to dopadlo s tymi konkurzami o pracu,co si vtedy chodila?

apna
17. sep 2009

joj,ja velmi chcem, aby bol gregor s luciou 😝 tak mi pasuju ku sebe

mukky
autor
17. sep 2009

apna ahoj 🙂 a co mi nieco uslo ze spominas maleho jak zenichapre sunnynu malu? 😕 😀
tlak mam z nich nemienim ist tam ani na vianoce som vychrlila na mm 🙄 ked takyto zaujem maju o drobca,to je svinstvo...ci ja som taka citlica na neho?ano som...bo takeho chlapceka neprist pozriet ja nechapem..asi mi rozumiete..

apna nie je mi lepsie,nervy uz chytam vodopady mi tecu z nosiska 😝 kaslem a celkovo ble 😝 😝 ja by som zvladla len nechcem tam ich nakazit a maly uz dnes asi odomna sopliky chytil....no zajtra uvidim sme na nedelu prelozili ale nesom si ista ci pojdeme sakra cely rok zdrava jak repa a teraz toto uz ani sa mi nechce o tom pisat bo furt dookola to iste pisem a aby ste si nemysleli ze sa lutujem ci take daco 🙄 😀 ja len podavam onfo

apna skus dat trosku bujonu masoveho do stavy a zaklad je vela cibule,teda vela..nie aako na gulas ale aspon 2 vacsie cibule a ked osmahnes tak skus trosku potom uz aj masko ked orestujes poprasit jemnucko mukou..a nech masko najprv samo pusti stavu a tak doliat vodou a kecup trosku horcica ako pises...pôotom trosku podliat alebo i jemne potom sladku smotanu pridat

pancake
17. sep 2009

ahojte. baby ja vas nemam ani kedy docitat a neviem najsta ani moj posledny prispevok. 😝 😝 😝 😝

ked budem mat cas, tak sa zastavim. teraz mam toho vela... bleeee 😝 😝 😝 😝 papa

mukky
autor
17. sep 2009

mm mi robi cajik novy idem dojest este jeden chlieb..
sunny tak to ma mrzi ze som ta nakazila ☹ ze si asi chora 😢

apna
17. sep 2009

mukky tak ako sme pisali,ze mala nevesta pre savierka,tak sunny sa vysie pytala,ze ci svadby dohodujeme,tak ze sa musime podelit,ne,ze pre lucku joja sa mozu dohodnut s lumi 😀

to chapem,mne by bolo luto najprv a potom by som nervy mala .ja som myslela to,ako sipisala,ze m povies,co si myslis o tom.tak vravim,ze s tebou urcite suhlasi,ze?urcite mu to je trapne a on za to nemoze.
tak to je zakon schvalnosti s tou chorobou...

mukky
autor
17. sep 2009

tak mne uz sa doniesol chlebik a cajik ide off..kuknut aj"ordinejsn"
apnicka o 23.30 nasho casu dojdem ak tu este budes....co budes robit?co pozerat?priatel uz spi?

apna
17. sep 2009

pan cau a dovi 😀 kazdy sa ukaze a mizi...
boze pisem jak tatar...
mukky m ma volno uz?

apna
17. sep 2009

ok p konci o desiatej,poobednu ma...idem aj ja daco pojest 😀 😀

mukky
autor
17. sep 2009

este mam horuci caj a ty co tak nskoro jes? 😀 ja som nejedla skoro nic a je mi blbo od hladu tak kaslem na dietu ale ty???? 😀

moj zlaty mm je od 4.4Ohore a teraz si az isiel lahnut..o maleho sa postaral este a o mna..juj jak ho lubim toho mojho co ma tak stve niekedy 🙄 😀

zajtra ma nocnu este a potom 3 dni volno..prelozil dovolenku na nedelu ale ked pride do roboty tak to neplati--ked sa mi nepolepsi
som sa ho spytala ci ho to nestve ze ako jeho rodicia a povedal ze ne ale viem ze isto ho to skrie len to nechce priznat asi...vies tazko je asi na rodicov zle vraviet ale ja v pohode ked daco mam ta poviem mame aj o nasich..mama bola na mna mierna vo vychove ale otcovi by som asi velmi nepovedala...no a mozno hej..neviem

tak idem popozerat a potom pridem

apna
17. sep 2009

mukky ani ja som nic nejedla dnes,nemala som cas 😀 akurat som dojedla za malou.som jej dala ryzu,co som nam robila a masko s karfioloma cuketou a zas to iste,co vcera,zjedla par lyziciek v pohode a potom zaala plut to.a kedze sme isli vonku,tak som chcela,aby bola napapana,takom jej dala hipp a po tej sa len tak zaprasilo... 😠
zajtra to urobim tak,ze ked nebude chciet,tak ju necham a ked vyhladne,tak to doje 😠 som zvedava

pozerali ste bez servitky?kto varil?a co?

mukky
autor
17. sep 2009

ja este len budem pozerat..ja tak v klude vecer vsetko pozeram ked som sama..a potom deficit spanku mierny 😀
a moj malý zacal trepat do lyzicky pri jedle takze boj velky a jedlo vsade 🙄 😝 😀 ale to vsetky deti robia..mu musim daco dat..mobil co nerada 🙄 alebo ovladac a podobne..sa hra a tak papa..jak mu vypadne z ruky a zbada lyzicku amen cma 😀 chyti ju s nervami 😀 😝 treba vydrzat..teraz som klabosila s mamou a som sa tak vyrevala ale uz je dobre..