Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

lumistri
15. okt 2009

ahojte
fuuha, to je zase receptov.. idem to pokukat..
ako sa inac mate?
sun ja som v jesennej lenivosti a depresii uz asi mesiac
a este k tomu toto hrozne pocasie, sa neda ist ani von.. a neviem ci je z toho nervoznejsi maly alebo ja 😕

majacska
15. okt 2009

ahojte dievcata, mam desatmesacneho vnucika, a deti ku mne prichadzaju kazdu nedelu na obed. Stale mam problemy s pecenim, co upiect, aby to bolo dobre,rychle a chutne...poradte mi..dik 🙂

pancake
16. okt 2009

ahojte damy. tak sa vraciam do starych kolaji, aj ked nezamestnana ale stastna 😵 😵 😵 😵

asi vas nestihnem docitat ale vyskusam aspon par stranok poslednych a uvidme ci sa ,,chytim,,
myslim ze to ale nebude problem, lebo vacsina tem je o jedle a s tym problem nemam.

ja som este nestihla ist do obchodu, tak len co kuchyna dala mame zapekane cestoviny so sunkou a syrom, no a mala som v chladnicke rajciny tyzden stare, tak som ich tam nakrajala na kolieska, nech nie su cestoviny take suche a nech idu dole krkom. no a zaliala smotanou. tot vsjo.
a z domu som si doniesla trupy, tak som robila veeeela vyvaru a papkame uz treti den.
tu v uk sliepku ani trupy nezozeniem. robim vyvar iba so stehinen ale to je 😝 😝 😝 😝 😝 lebo aj to maso inak vonia. a to nevravim o ,,oku,, na polievke a o zltej krasnej farbe v slepacom vyvare.
tak som si to aspon teraz dopriala. 😉

pancake
16. okt 2009

daamy dnes nik???
sunny,,lumi,,mukky kde ste zeny??? ☹ 😕

lumistri
17. okt 2009

nejako to tu v poslednom case flakame.. 🙄

a este sa nam aj mukky stratila.. stale jej nejde pc?
pan ja moc slepaciu nemusim, bo svokra ju varieva kazdu nedelu, a ked tam prideme tak som si na 99% ista ze bude znovu.. takze raz za mesiac mi aj staci 😉

sunny_face
17. okt 2009

Ahojte
slepacia polievocka je mnam a hlavne po bujarej noci 😀
my sme dnes mali na obed pecienku.Segra mi poradila, ze nech ju skusim urobit opacnym postupom a chutovo bola cedlkom dobra. Skuste ak mate chut experimentovat: pecienku som zaliala vodou (nie moc,len tak najviac 1cm nad) a dame k tomu klasicke maslo.Vodu nechame vyvarit a trosku orestujeme a je to.Rychlo a jednoducho.

apna
17. okt 2009

caute babule,vidim,ze nielen ja to tu flakam 😝
mala zaspala,tak som sadla,strasne ide za pc,neda sa pri nej pisat normalne a posledne dni nejak chodim s nou spat 😀 nejaka som unavena.
dnes som makala,boli sme na nakup,nic som nevarila ,kupili sme si grilovane kura... 😀 a zajtra neviem co
ja slepaciu lubim,mnam,ale ja som taka polievkova,tak ja mozem hociaku.

pan tak ako bolo doma?napis story s opatrovatelkou 😕 😉 aj my ked ideme na sk,tak ideme domov a ked ideme do uk,tak tiez ideme domov 😀

baby mi tu mame take jesenne,lenive pocasie skoro stale,to je des,fakt najhorsie je to,ze sa neda ani vyjst vonku.

kibuk aj neskor pokukam tv.stranku
penny myslim,ze tu je tema tiramisu ine nepecene mucniky abo take nieco skus aj tam kuk

tak zatial,zajtra nakuknem

pancake
18. okt 2009

ja som dnes /teda prepacte,P. dnes robil nepecenu tortu/ tak som zjedla stvrtku janskej misy lebo to nemal kam dat. mnam mnam mnam.
ja som celkovo polievkova, ale vyvar mavam len na slovensku, tak mi je teraz taky vzacny... preto by som ho teraz pila aj zo salky. 😀 😀

apna aj tu je sychravo, ale maly je revos a musim s nim chodit von aj za takehoto pocasia. boli sme dnes 2 hodky, lebo som si vybrala daleku cestu k jednemu pakistancovi do masiarstva a bola som kuknut ci ma sliepky. a si predstav ze ma. opytala som sa ho kolko stoi, podakovala a isla prec. cumel na mna s otvorenou pusou...
si myslel ze hned kupim. ale sa mi nechcelo so sebou tahat zdochlinu. 😀 😀 😀 😀

potom vam niekedy napisem o tej mojej ,,au pair,,
pa

a co je s mukky. ma pokazeny pocitac???

apna
18. okt 2009

cafte,
ludia ja som sa tak pochorela,z nicoho nic na mna prisla nadcha desna a hrdlo ma tak strasne boli,hlava mi asi praskne...tak sa mi nechcelo v robote byt,ale zbehlo a uz mam volno.dokonca mam dovolenku dalsie vikendy,lebo ju musim vybrat,inak mi prepadne...
nechcem ani ku malej velmi,aby sa nenakazila odomna a tak by som ju postiskala,taka je zarevane nejaka,len na ruky sa taha a tak...ked nema ,co chce,keby ste videli,co dokazuje...
pan mne malauz tak nechce sediet v kociku a chodit nevie,tak to je niekedy des,ked sme vonku,viac sa ofnuci...
tak to vyzera,ze mukky ma pokazeny pc ako pisala.
ok,tak mozno neskor

pancake
18. okt 2009

apna ale ty si nemas vycerpat dovolenku!!!!!
ked si bola na maternity tak ti ju mali celu preplatit!!!!!
mne ju preplatili skoro celu iba 4 dni som si vycerpala pred porodom a od porodu som mala hned matersku, a dali mi 2000 libier.

jankando
19. okt 2009

Cau Baby..

Zdeni, ta co chorota na teba dosla?
ja tiez len tabletkujem, lebo vstavam nejaka taka dobita a uzimena..a kychame s Petkom strasne... 😠
fuj na toto tu pocasie..hnusne je..len doma sediet..
normalne Vianoce v povetri uz citim..😉 😠
no...kolko hodin a ja este nespim... 😠

btw...Zdeni..tak to akuratne mas dovcu na kino, hej?😉a potom niekde.. 😀 😉 😎

sunny_face
19. okt 2009

Ahojte kočky
tak u nas sa sopli vo velkom,ešte že vymysleli papierové vreckovky,vsak by som sa zblaznila, keby som musela vyvarat a žehliť.
Normalne mam problem sa vecer dostat na net.Tak pomaly to ide, ze to vzdy po polhodine vzdam a citam vas a reagujem až naobed.Ci to je tym pocasim,neviem.
Joj dievcata zachvilku bude kocar pre vas pritazou a nie pomocnikom. Ja uz ho berem, len ked potrebujem nieco vybavit a mala si ho konecne uziva, nechce z nehon vobec zliest.Ale žiadne take musi behat.

sunny_face
20. okt 2009

Cavte dievcata
som nenormalne nasrata a potrebujem sa len vykecat,asi su tu na to temy, ale vas uz poznam a lahsie sa mi stazuje:
Predstavete si ze mam nenormalne trafenu susedu, ktora mi tu pred chvilou klopala,ze si nepraje, aby moja mala dupala, ako slon. Skoro ma šlak trafil - ako mam 18 mesacnemu dieťaťu vysvetliť, že ma chodiť mäkkučko a netancovat (to je skackanie) na hudbu a napodobne. Najradsej by som jej vynadala, ale ked to je moj problem, ked som nahnevana, nedokazem komunikovat,lebo všetku krv mam nahrnutu v hlave a hapkam. Teraz mam milion viet, ktore by sa hodili,ale už je po funuse. Hrozna ženska už ma nu upozornovali, že je velmi zla a ak jej raz oponuješ,tak si poohovarana a najhoršia na svete.Už som sa dopočula, že moja mala nakazila jej ročneho syna a to sme sa len stretli pred vytahom.Ja som na takyto typ ludi neni zvyknuta, vyhybam sa im a radsej v dobrom,ale ona si ma nasla sama.O dovod viac zamestnat sa, aby sme si mohli zobrat uver a kupit dom-tam budeme mat aspon sukromie. Fuj už mi je trosku lepsie-vykecala som sa.

pancake
20. okt 2009

sunny. ja ked som bola slobodna tak som byvala v podnajme a nadomnou bola moja spoluziacka co mala dvoch synov vo veku 2 a 3 roky.
raz sme sa stretli na balkonoch a hovorim jej : ale mas zivych tych chalanov. stale dupocu. od rana do vecera.
a ona na mna zhukla, ved pockaj ked ty budes mat deti.
a boli sme dovypravane. ja nie v zlom ale ked to tak pojala ona, tak uz som to viac neriesila.

tak povedz tej tvojej susedke ze ty za to nemozes, a jej vnucence su isto take iste. a ze proti tomu sa neda nic robit. a ked sa jej nepaci, tak nech na teba zavola policiu a oni jej sami povedia ze nocny klud je po desiatej hodine. ser na nu, a nenic si pekny den sprostou kravou. ona uz zabudla asi ake boli jej deti. 😉

sunny_face
20. okt 2009

Máš pravdu to len clovek dostane taku zlost, nad tým aký su niektorí ludia netolerantní, že až. Keby bola starsia ako hovoriš, tak dobre mavnem rukou . ale toto je baba, ktorá ma 35 rokov a teraz ma ročného syna. Tak to som zvedava ako to bude riešiť ona, ked jej maly zacne behat na deckej motorke. Ale uz som ukludnená (priznám sa 1 ciga to zachránila-v tomot vidim jedime pozitívum fajčenia).
Vidím, že si si dala fotku s malým a už nemá kudrlinky ale riadne páčo.

pancake
20. okt 2009

sunny tak jej povedz to co ta moja spoluziacka mne. a mas to. 😝

maly ma take haro, ze som ho musela uz 3 krat strihat a teraz vyzera ako majka z gurunu. 😀 😀 😀 😀

pancake
20. okt 2009

sunny a nehul!!!

pancake
20. okt 2009

a kedze sme v teme recepty tak som dnes varila spagety milano. ale bez cerveneho vina a soli, lebo to bude aj maly obedovat. ak sa dnes vobec zobudi, lebo tak dlho este nikdy nespal. uz mi chyba... babo male

sunny_face
20. okt 2009

Spagety u nas idu len čiste, ked malej niečo na ne dam,tak vyhladáva len suche. A toho vína by som sa nebála, ved alkohol varením vyprchá.
Ja som zase robila ako vzdy podusené kuracie prsia napácované v oleji, horčici a kečupe so zemiakovou kašou. Lahka rychlovka

pancake
20. okt 2009

aj on ich zjedol iba ciste. da si jeden koniec spagety do ust a vcucne ju. naramne sa na tom zabava, ale zabuda ich zut. prehltal ich cele. ☹

lumistri
20. okt 2009

sunn sak zbehni o dva poschodia nizsie a nahovor susedu nech sa ide tiez stazovat na jej decko 😀 😀 😝

apna
21. okt 2009

cafte zienky,
ja uz trochu lepsie,hrdlo neboli,ale furt ta nadcha,horsie je,ze jasne ze sa chytila aj mala odo mna.,ma porazi,neviem ci mesiac presiel,co bola naposledy nachladnuta.predminulu noc vobec nespala,len plakala,chuderka,uz som aj nervy mala,aj tak ju lutovala.a taka je uplakana,ale to uz aj pred tym ako ochorela,neviem ci zubky,ci co.a vobec nevie spat,musim ju davat ku nam na postel,tak p som uz vystahovala vedla do izby,bo ma strasne bolel chrbat,len na boku som musela spat.ale ked vyzdravie,tak musim to nejak urobit,naucit ju spat,ona aj celkovo sa vzdy budi a tak........no ale asi nebudem mat srdce nechat ju revat... 🙂
tu zas otrasne vonku,zamracene,sychravo,neviem ci aj neprsi,super pocasie na depku.
dnes nevarim nic,nechce sa mi,urobila som p take zemiaky prazene iba,on ma rad take ...a malej zelen.polievku.

pan ved prave mam 26dni dovolenky,to za cely ten rok,co som boladoma a musim ju vybrat do 13.12.tak sme sa dohodli tak,ze 3 vikendy mi bookli,a zvysok mi preplatia.aj ked pravdupovediac volno mi netreba nejak,mohla som pytat radsej iba prachy.lenze to je tak,ze ako robim part time,tak na jeden vikend mi beru 5dni dovolenky,t j 5 vikendov mozem mat...

sunn nerozculuj sa,posluchni lumi 😀 😀 😉

jana 😀 😀 ty do ktorej hore ty kokso 😀 ja uz nevladzem dajakdlho byt,po dvanastej odpadavam a uz vacsinou a aj laurou spim cez den 😀

mukky? 😕 😕 😕 ozvi sa od niekoho,ze co a ako 😉 treba nam nove recepty 😉

mukky
autor
21. okt 2009

ahojte 😀 😀

notebook je v rici calkom 😠 ,musim si kupit novy,hadam uz na druhy tyzden...odisiel uplne ☹ ...som u mamy tak vam napisem aspon par riadkov..
nemam cas vas precitat...ako sa mate vsetky?My dobre.Poslednu vec na notebooku som vam akurat stihla odoslat ten prispevok posledny a hned potom not.umrel a uz viac sa nenastartoval ☹ 😝
abstak bol asi iba jeden den 😀

jankando
21. okt 2009

Zdeeni..
ja som strasila,.

dakedy som tak kazdy den, potom sa to upravilo a teraz zase..nechapem..a nechcem tak.sak rano potom spim do 12 a som viac dobita... 😠
neviem, jak sa unavit..keby aspon lespie pocko bolo, tak von na prechadzku , tak aspon trochu by som nozky unavilia...a tak doma.. 😠 😠

Hahah..akurat som si urobila kolacik s marhulami, taky obyc..ta sme papkali trosku a fuj, uz nechcem.. 😝 😉

btw...prjeme skore uzdravenie..nech uz mozu byt spolu deticky.. 😉
snad nas nechytia sople po ockovani.. 😠

bebebrumik
23. okt 2009

ahojte, vybrala som dnes z mrazničky bravcové kare a akosi mi dochadzaju napady co dnes varit - inšpirujete ma niečim fakt vynimocným, čo leti napr. u vas??? 🙂

pancake
23. okt 2009

bebe... ja som vcera robila z kare klasika rezne, oprazila som ich iba na rychlo na oleji..../klasicky troj obal/
a dala som ich do janskej misy na seba a zaliala bujonom rozvarenym v salke vody.nechaj to bublat v rure30 minut a vypni to. su to najlepsie rezne ake som kedy jedla. uz nerobim obycajne vyprazanice ale potom ich takto podlejem bujonom a su uno nuno. vyskusaj.

sunny_face
24. okt 2009

Tie rezne som jedla su fakt velmi dobre,len som ich zatial nerobila,ale vyzera to uplne jednoducho-skusim.
Pan a davas takyto rezen aj malemu? Myslim si ze by Lucka mohla,ved asi nebudu take mastne a budu stavnate.

pancake
24. okt 2009

sunny nie!!!!!

nedavaj vyprazane a pecene jedla malemu dietatu . radsej mu daj hippku!!! rybaciu alebo lamb/jahnaciu/!!!!
tak to robim ja. moj maly proste nema cokoladu a pi...iny podobne, a dostava iba to co je pre neh dobre. a papa to a nema problem.
a aj ked mi strazi obcas kamoska tak jej nachystam jedlo pre maleho a to mu musi dat. lenze ja ked potrebujem tak to je na jednu hodinu , nie viac a ma tolko jedla so sebou ze nestiha mu dat to co ja mu nachystam a nie to co by mu ona chcela strcit pod nos..... 😖

apna
24. okt 2009

cafte baby,
ako sa mate?my rovnako,mala este kasle do toho...pocasie desne,dnes n sme vysli,aj sme hned utekali nazad,aby sme nezmokli...
ja som dnes robila pecene zemiaky,a poprazila som sampinony na cibuli,trochu osolila a ked uz boli,tak som pridala syr taveny,sa to spojilo a tym som naplnila kur.prsia a obalila v trojobale.a kapus.mrkvovy salat. a hrachovu polievku a pielka som taky kolac rychly,ze nastruhas asi 5jablk aj so supkou,2hrnceky poloh.muky,2hrnceky pras.cukru,pol hrnceka oleja,soda bikarbona,skorica(tak od oka,asi jedna lyzica),3 vajicka a hrncek nasekanych vlasskych orechov,ja ho peciem tak na 170stupnov a asi 40 min.potriem dzemom a na to cokolada 🙂
a idem pohladat nieco na zajtra.

mukky este ze si nam stihala dat vediet 😉

pan a to ja si neviem predstavit tie rezne,to do nich ten bujon vsiakne?a aky davas?aky je potom ten trojobal?neni taky rozmoceny 😕 ja tiezniekedy robim,ze iba oprazim narychlo a dam do janskeho a tak este do rury,potom su take maksie.

pancake
26. okt 2009

apna ano su take maksie, ale nie su rozmocene. to sa vypari v tej rure. su mnamka.

vcera som robila spanielskych vtackov a zeleninovu polievku tak mam zase navarene na 3 dni. este mi aj na zajtra ostane. tak mam veget. a piect sa mi nechce, tak som kupila nanuky a hotovo. 😔