Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
1. dec 2009

apna prisaham ze nevyzeras..neverim ze mas tolko kg asi si sa pomylila

ze zadky 😀 kelo ich mas 😀
co ci tam netreba?aha....no daj tam pdp 😀 normal pol alebo cely neviem kolko davas
na cesnakove rezne ti netreba tolko mlieka to len trochu nech su tam ponorene ked ten recept myslis

ja som chcela tie oblecka uz minule ked bol mrna 😀 alke sa mi to zda dost drahe aspon u nas,jedne dupky take santa klausove 380 sk 😝 vela ci nie?teda aspon minuly rok teraz som nekukala

apna
1. dec 2009

nepomylila,prisaham ja,ze tolko mam.musim dat fotku,kde vidno.. 😀
no tak dost 380,ale ja neviem ako tam ceny bezia,tu maju krasne alacne ako vsetko oblecko na deti...
sa i zdalo vela liter mlieka na 6reznov,ne?tak preto sa pytam.
a co robis?co pozeras?ja som zobrala pcdo postele,tak to dnes dopadne 😀 😀

mukky
autor
1. dec 2009

a tie rezne staci ked len na noc ich das do mlieka

mukky
autor
1. dec 2009

a kedy ti mala vstava o ktorej,ja mam budicek asi o 7.15 😝
vies co pisem si s kamoskou a nic nestiham 😀 este musim 2 bez servitky kuknut dnes teda chcem mm vstava 4.40 musim sa dovtedy zdekovat 😀
a od vcera ma chytila mania a posielam rozne si sutaze a vzorky zadarmo 😀
uz som to raz skusala aj mi dslo daco ale teraz som sa do toho pustila auz asi 20 som poposielala sutazi 😀

čem vyhrať 😝 😅

apna
1. dec 2009

mala kedy ako vstava,od osmej do desiatej-medzi tym......mi tu poprdkava teraz 😀 😀 😀 ale taha ten cumlik,neviem ako by bez neho zaspala...ked uz zaspi,tak jej ho vytahujem z pusy,ale ked sa hadze,ak hned jej davam 😝
jaj to je super,ja na take nemam nervy...mozno vyhras daco 🙂 tak dokukaj,uz vela casu nemas 😀
idemaj ja poodpisovat na mejly a spat...caf
mukky sak chod ty do servitky,ha? 😀 co by si navarila?mna sa furt p pyta,co by si uvarila?holubky? 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
1. dec 2009

neviem co by som navarila ale iste by som dala vela druhov alko na vyber aj vin aj nealko.urobila by som aj pre viac druhov aj masa aj predjedla ci aspon 2 dezerty kazdemu po chuti a zistila by som si ci niekto nie je vegetarian 😀
tak paaa

adulik144
1. dec 2009

Ahojte
mojmu drahemu najviac vyhovuje klasika, na dnes som ale vytiahla rybky Hokki z mrazaku a idem ich piect. Na zajtra vytiahnem kuracie prsia a bud ich podusim alebo urobim steaky,uvidim co si vyberie. Ale akurat som mu precitala recept kuracie faširky plnene syrom, tak suhlasne prikyvol.

Inač mňa niekedy tiež chyti súťažová mania, ale väčšinou aj zabudnem, že som niečo poslala a zatial som len raz vyhrala a to ma celkom potešilo: 7 rokov by mi mali posielat 12 káv Nesca Gold 100g (na každý mesiac). Tento rok som dostala prvu varku, ale aj to som im tam musela volat, že som vyhrala a nic mi neprislo, tak samozrejme že sa vyhovorili, že im to kuriery pokradli a hned mi poslali na celý rok 12 káv-potešili.Som zvedava ako to bude nabuduci rok.

vefi89
1. dec 2009

baby poradte mi, dala som varit slepaciu polievku, ale asi mam maly hrniec, polka trupu mi trci z hrnca. co s tym mam spravit?

mukky
autor
1. dec 2009

to je ako for? 😀
dať vacsí hrniec,alebo trup prelomiť,odobrat vodu 😀

mukky
autor
1. dec 2009

adulik ahoj,
pridam jeden nas oblubeny recept,neviem ci poznas,je to mnamka i ked na prvy pohlad to tak mozno nevyzera 😀

na asi 750 g kuracieho maska..masko nakrajame na rezance,jemne osolime,okorenime,pridame 3PL lyzice plnotucnej horcice,3PL sladkeho kecupu,1PL oleja,stvrt PL vegety,2 surove vajcia,pretlaceny cesnak,ja davam aj 5 strucikov,kto ako ma rad Toto vsetko premiesame,a dame na noc do chladnicky,najlepsie je si to pripravit vecer.Takto nam prejdu vsetky chute do maska.
Potom opecieme na troske oleja na miernom ohni,a premiesavame.Ak niekto chce,moze si dat do masy aj nastruhanu cibulu.Podavame s hranolkami a tatarkou.Ja pouzivam kuracie prsia,z bravcoveho to nie je ono

adulik144
1. dec 2009

Ahoj Mukky ja to robim obdobne, len tam nedavam cesnak (R. ho nema rad) a vajíčka, ale možem to skusim aj takto.Ked sme same bez tatu tiež väčšinou robim kuracie masko ale jemu viacej chuti bravcovina, preto takto isto robim aj pliecko nakrajane na kocky a potom ho ešte podusim. Inac radi mame aj grilovane kuracie rezne, ktoré den vopred dam do jogurtu. U nas hranolky moc nejdu, lebo aj ked sme ich kupili, tak ja som ich piekla v trube a nevysmazala.Takže u nas ide zemiakova kaša alebo pečené zemiaky len na nich striedam prísady bud dam americkú alebo na pečené zemiaky a sem tam aj nejake ine koreniny.

mukky
autor
1. dec 2009

aduli zase my cesnak lubime 😉
my občas mame bravčove rezne,a bravcove zvacsa l na madarský gulaš,segedínsky,faširky,to davam pol bocika a pol pliecka a stále mam pomlete bravcove do cestovín,pliecko alebo bočik,alebo na zemiaky a podobne..
ja mám strašne rada bočikove syrove rezne ...a fasirky tiez s kašou a uhorkovým šalatom 😀 ,vidno ze som hladna lebo som zacala opat tak trosku dietne 😝
zemiakovu kašu ja milujem a taku redsiu a mm mi ju este šlahá mixerom 😎

moj je vdacny stravnik,ked mu nieco chutý je to takmer aj tyzden 😝 a ma rad aj sojove maso...ja len tak ochutnam a nech si to papá 😀 ,myslim si ze stale ho viem dobre ochutit,kazdemu zatial chutiilo,nechvalim sa? 😀 bud v rizote,alebo ako stroganov...len ja to navarím ale nemusím 😀

my uz roky kupujeme mc cain hranolky do truby koli linii,nejak to nepomaha 😀 ,ale ja mam najradsej zo zemiakov tak asi 3 krat do roka mam na taketo chut len tak s tatarskou

drobcovi varím zvlast,chutí mu zatial uplne vsetko co papá,hadam mu to vydrží

mukky
autor
1. dec 2009

moj mm jedine čo nechce a ešte som za tie roky co sme spolu ani nerobila je granadír,.ze mu nepasuje ta kombinacia zemiaku a cestoviny
ja zase nejem take že huspenina,tlacenka,utopence..

mukky
autor
1. dec 2009

apna spíííš? 😝 😀
čo si dnes robila,boli ste von?

apna
1. dec 2009

cafte 🙂
konecne som sadla,kukam telenovelu 😀
sme vstali po jedenastej,nejak laura blbo spi,predtym sa budila okolo dvanastej a bola hore aj ri hodiny,len sa hadzala a tak,kym zaspala.dnes sa zobudila o piatej a do siedmej bola hore,som jej urobila mlieko,zas zaspala a sme spali do jedenastej 😝
robila som gule z mleteho v parad.omacke a kapustnicu prvy krat v zivote 😀 vraj je fajna...
mala normalne len je mi zavesena na nohe,uz na nervy mi to ide,nevie byt trochu sama....

ja som kedysi robila len kuracie,lebo p nechcel ine maso a teraz zas nechce kuracie velmi,ale zje....zemiaky aj u nas idu najviac...na vsetky sposoby...my cesnak a cibulu velmi lubime 😀

mukky
autor
1. dec 2009

hello 😉
aj ja mam chvilu cas,ale idem este poumyvať riad,s kamoskou sme si volali asi hodku tak dobre mi to padlo ale i tak sme pri detoch skoncili 😀 a vlastne skoro cely rozhovor bol o tom,o chlapoch nic takmer 😀
ja som dnes nevarila,to rizoto co som mala plny hrniec lebo ja tak varim 😀 neviem odhadnut mnnozstvo,ako pre jedalen zavodnu,si este dnes mm zobral do roboty,ble uz asi piaty krat to jedol,ze mu to chutí 😀 ,ja len 2 krat som mala a staci 😀
takze varene dnes mal tak az zajtra nieco,bud halusky alebo nieco s mletym maskom..uvidime este

ja som mala lne taku celozrnu bagetu rano plnenu od vcera z restiky co som si polku nechala a jogurty,ale uz sa hlasi trosku hlad tak asi nejaky maly chlebik si dam

idem off

mukky
autor
1. dec 2009

benvenuto!
vidím ze opat nič z Vas 😀 😝 ,idem sa vzdelávať a suťažiť 😀
ked tu niekto bude silno zakričte olaaaaá a ja pricválam 😎

mukky
autor
1. dec 2009

už to zoberiem osobne 😀

apna
2. dec 2009

cafte,
nikde nikto 😕
mukky ako? 🙂

mukky
autor
2. dec 2009

dobre 😀 som ta vymakla ma mj 😀

apna
2. dec 2009

😀 😀 😀 hej,som daco kukala na nete,ak som to tam dala 😀
co robis?

mukky
autor
2. dec 2009

posielam si sutaze a ziadam o vzorky zadarmo 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
2. dec 2009

tak nič,idem cau

mukky
autor
2. dec 2009

apna čo si sla večer na ťuťu muťu? 😀 ..že si sa zabudla 😀
my ideme papať,malý dlho spal ,dnes má zemiakovu kasu s maslom,žltkom,mrkvou a ruzičkovym kelom

mm ide robiť rezance s tvarohom a slaninkou

pancake
2. dec 2009

caute. tak ja akosi nestiham. varim varim a varim. stale som hladna. este ze maly poslucha.
boli sme dnes aj v meste.bola som ukazat jeziskovi co chcem. cizmy a sveter. bundu som si kupila vcera.tresspass taka termo proti chladu, vetru a vode. je super. bola zlacnena zo 100libier na 30. tak sa vytesujem .uz je v skrini.

apna ty kam chodievas malej kupovat oblecko? a ty mas ktore obchody najradsej? uz si malej davala aj tie syry a jogurty? nasla si ich v obchode?

mukky ja zase ziadam o vzorky nivea tu v uk. je to sranda. ale nekupila by som si nic. vobec som s nimi nebola spokojna. 😀 😀 😀

a kupila som malemu na mikulasa striekaciu pistol do vody a drevenne puzzle. aj tak ich bude iba obhryzat, ale je na nich vlacik,tak dufam ze ho to bude aspon chvilku bavit. 😀

no a ja som robila dnes tie palacinky na slano a porkovu polievku. maly mi zjedol celu velku misku. mohlo tam byt tak 2,5dcl. a zajedal to chlebom. 😀 😀

mukky
autor
2. dec 2009

pan stále si hladna? 😀 ,zaujímavé 😀
ved napíš čo dobré to stále kuchtíš 😎.m.ja uz ani neviem čo vsetko som poposielala,aké vzorky aby mi poslali,dokonca uz aj 4 biblické knihy by mi mali dojsť,busu aspon pre babku 😀

mukky
autor
2. dec 2009

ja zajtra budem variť nejaku špecialitku,len ešte neviem presne čo,urcite niečo s maskom kuracím,mám chuť na zemiakové placky tak možno tie urobím plnené maskom a zeleninou,navrch posypem syrom,no pozriem dnes do mojich receptíkov...

mukky
autor
2. dec 2009

ap nakuknem po 1 hodke bo neznam co robis furt po večaroch 🤐 😀

apna
3. dec 2009

cafte, 🙂
zas uz je tolko hodin 😀 😀 dnes idem skor spat,uz o chvilu...
mukky som sa zacitala zas...furt citam o tom ockovani a uz mi z toho sibe,rozmyslam,ze odlozim na neskor mmr... 😕
tutu mutu?nehrozi,mame oddelene postele,lebo mala spi na posteli a sa vsetci nevyspime,tak p je vedla..a mne sa nechce 😀 😀 😀
mukky fajne budes vari zajtra,ja asi francuzke alebo take nieco bezmasite alebo sosovic.privarok,uvidim este.
a malej neviem co.dnes som jej urila rizoto zeleninove...mukky ty stale varis malemu tak,ze v jednom hrnci vsetko dokopy ?pak vodu scedis a uz?