Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
15. jan 2010

ok caw,idem aj ja zachvilu..
som sa rozhodla,ze si dam nieco vytetovat na krk zozadu 😀 idem pohladat nieco..fuj,uz teraz sa bojim tej bolesti 🤐

mukky
autor
15. jan 2010

aj mojho som nahovorila na kekrku 😀
ja by som sa bala

pancake
15. jan 2010

caute krasky. som precitala jednu stranu, tak vam gratulujem k diete, ja som sa neodhodala. ja to proste nedokazem. 😔 😔 😔
peciem vianocku, no chcem ju vyskusat aby som sa ju do dalsich vianoc naucila robit na 100%.je to jednoduche. len je este v rure, tak neviem ako vyzera. 😀

apna to mas pravdu, my tiez nic moc neusetrime. ja by som domov nechcela ist vobec, ale p. ma stale nahovara. a uz aj nahovoril. on uz chcel ist prec pred 2.rokmi 😖 😖
keby som nemusela chodit tomu gyndosovi, tak by sme aj my tu este ostali.

ap. ved ty ked pracujes, tak ti stat doplaca. 😉 poslem ti ip. mam to obehane. 😀 😀

mukky cauko kocka. musim si ist kuk tvojho maleho savinka. 😉

mukky
autor
15. jan 2010

ahojte strigy 😀 😝

čo robkáte?Mne bobík hají,aj mm ja som akurát dopiekla banánové pampušiky,mm si pochvaľoval,ja som si dala jeden čistý po prvej várke aby som vedela ako chutia,su výboné 😵 ,mm mal s džemom a šlahačkou,ticho mu závidím 😔

ja váha zatial -1,5 kg,to je ešte nič,len to čo som pribrala cez sviatky 🙄 😠

mukky
autor
15. jan 2010

pan ahoj 😉
daj vedieť ako dopadla vianočka a fukni sem recept 😀

pancake
15. jan 2010

vianocka sa mi zliala a vyzera ako bochnik chleba. 😀 😀 😀 😀 neviem preco. isla som presne podla planu. 😔 😔

mukky
autor
15. jan 2010

to neva,nabuduce sa iste podarí a chutovo?a laskavo sa kukni na FB ak si tam teraz 😀

pancake
15. jan 2010

ano som tam. ale nevidim ta. iba si napisala ze si dorobila tie sisky.13 min. oozadu. ale eva na chate nie je. 😀 😀 😀
neviem preco sa mi tak zliala. musim to zistit. potom ti dam vediet. 😉

apna
15. jan 2010

cawes
aj mne mala zaspala,konecne jem-zeleninove rizoto 😝

apna
15. jan 2010

mukky dobre su tie pampusiky,hej?rozmyslm ci mam urobit tie alebo jeden kolac-nebeske rezy sa vola

pancake
15. jan 2010

ja sa pojdem pustit do doho ,,bochnika,, co som upiekla. ona vonia, aj chutovo bude dobra, len mi to dost nakyslo. aj som to potrela vajickom.. . no do frasa neviem preco sa mi nevydarila. este budem trenovat. je jednoducha tak mozem kedykolvek spravit. 😉

mukky
autor
15. jan 2010

Lahôdkové zapekané rezne
Potrebujeme: 600 g bravčového mäsa zo stehna, soľ, mleté čierne korenie, 60 g oleja, 80 g cibule, 150 g šampi�?ónov, 150 g debrecínskej pečienky, 150 g plátkového syra, 2 dl smotany, 1 lyžička hladkej múky

Ako na to:
Mäso umyjeme, nakrájame na rezne, naklepeme, osolíme a okoreníme. Potom ich opečieme po oboch stranách na rozpálenom oleji a uložíme na teplé miesto. Vo výpeku opražime nadrobno nakrájanú cibuľu, ku ktorej pridáme očistené a pokrájané šampi�?óny, osolíme, okoreníme a udusíme. Opečené rezne vložíme do oh�?ovzdornej misky, na ne navrstvíme šampi�?óny, prikryjeme plátkami debrecínskej pečienky a nakoniec plátkami syra. Všetko zalejeme smotanou, v ktorej sme rozšľahali múku a zapečieme vo vyhriatej rúre.

Vhodná príloha:
Podávame s varenými zemiakmi a rajčiakovým šalátom.

Maďarské rezne
Potrebujeme: vykostené bravčové karé, soľ, strúhanka, hladká múka, vajíčka, olej, sladká smotana, kyslá smotana, vegeta, horčica

Ako na to:
Z bravčového karé si nakrájame rezne, ktoré naklepeme, osolíme a obalíme v trojobale - múka, vajíčko, strúhanka. Rezne vypražíme na rozpálenom oleji. Do vymastenej misy z Jénskeho skla poukladáme vypražené rezne a zalejeme ich smotanovou omáčkou. Potom to dáme zapiecť a podávame s rôzne upravenými zemiakmi. Výborné sú napríklad s pečenými zemiakmi.
Smotanovú omáčku pripravíme nasledovne : Zmiešame kyslú smotanu s troškou sladkej smotany, pridáme horčicu a podľa chuti dochutíme soľou, korením a vegetou.

Marinované rezne
Potrebujeme: 1 kg bravčového stehna (karé), 3 vajcia, 2 lyžičky mletej červenej papriky, soľ, mleté čierne korenie, mletú rascu, vegetu, 3 lyžičky horčice, 3 lyžičky kečupu, 2 lyžičky provensalského korenia, tuk na vyprážanie, 150-200 g sterilizovaných šampi�?ónov

Ako na to:
Mäso pokrájame na rezne a vyklepeme. Vajcia rozšľaháme, pridáme papriku, soľ a ostatné koreniny. Nakoniec primiešame horčicu a kečup. Marinádou postupne natierame rezne a ukladáme ich do misy na seba (minieme všetku marinádu). Dáme do chladu aspo�? na 24 hodín. Marinované rezne vyprážame vo väčšom množstve tuku. Pred podávaním na ne dáme pokrájané a opražené šampi�?óny. Vhodnou prílohou je ryža a zeleninový šalát.

Marinované rebierka
Potrebujeme: asi 1 kg bravčových alebo jah�?acích rebier, olej na pečenie, ľubovoľné množstvo ryže a zeleniny na prílohu, marináda: 2 PL worchesterskej omáčky, 1 PL sójovej omáčky, 1 ČL čili omáčky alebo kúsok posekanej čili papričky, 2 PL paradajkového pretlaku, 1 strúčik cesnaku, 2 PL oleja, 3 PL medu, 1 PL posekaného petržlenu (môže byť aj koriander)

Ako na to:
Rebierka umyjeme, osušíme, pokrájame pozdĺž kostí a namočíme do marinády vymiešanej z uvedených prísad. V chladničke necháme marinovať niekoľko hodín, potom poukladáme do vymasteného pekáča a upečieme dočervena. Podávame s ryžou a dusenou zeleninou.

Medailóniky s paprikou omáčkou
Potrebujeme: 1/2 l šľahačkovej smotany, 1 lyžica mletej červenej papriky, 500 g šampi�?ónov, 1 lyžica masla, soľ a mleté čierne korenie, 700 g bravčovej panenky, 2 lyžice paradajkového pretlaku

Ako na to:
Smotanu a papriku zmiešmame v širokom hrnci so šikmými stenami, prevaríme a vyvaríme na polovicu.
Huby, keď treba, prepláchame studenou vodou, osušíme a pokrájame na hrubšie plátky. Zmiešame s 1/2 lyžičkou soli a trochu mletého čierneho korenia.
Vložíme ich do maslom vymastenej oh�?ovzdornej formy. Na huby uložíme na 3 cm plátky nakrájane medajlóniky.
smotanu vymiešame s pretlakom, osolíme a okoreníme, nalejeme na mäso a huby. V strede rozohriatej
rúry upečieme.

Vhodná príloha:
Nasekaná petržlenová v�?ať na posypanie. 200 g dlhozrnnej ruže, uvarenej v 600 ml slanej vody. Miešaný šalát zo surovej zeleniny s mrkvou ako predjedlo.




--------------------------------------------------------------------------------

Kto neje telacie ako ja,može použiť aj INE MASKO..

Ruské zrazy z teľacieho mäsa (Ru)
Potrebujeme: 800 g teľacieho mäsa, soľ, 100 g oleja, 200 g rajčiakov, 50 g kečupu, zelená petržlenová v�?ať

Plnka: 100 g cibule, 40 g masla, 3 dl mlieka, 3 žemle, soľ, mleté čierne korenie

Ako na to:
Očistené, umyté a osušené teľacie mäso nakrájame na rezne, natenko vyklepeme, osolíme, naplníme plnkou, preložíme a spojíme sklepnutím. Naplnené rezne opečieme na rozpálenom oleji do zlatista. Po opečení ich vyberieme a v oleji krátko podusíme osolené a okorenené rajčiaky. Do výpeku pridáme kečup, krátko podusíme, zalejeme potrebným množstvom vývaru a prevaríme. Pri podávaní rezne obložíme rajčiakmi a posypeme zelenou petržlenovou v�?aťou. Šťavu podávame v omáčniku.

Plnka: Nadrobno posekanú cibuľu speníme na masle, pridáme v mlieku namočené a vytlačené žemle, osolíme, okoreníme, dôkladne vymiešame a necháme vychladnúť.

Teľací reze�? "Praha" (CZ)
Potrebujeme: 4 teľacie rezne (po 150 g), 200 g špargle, 100 g šunky, 100 g ementálu, 60 g masla, biele víno, ko�?ak, soľ

Ako na to:
Rezne opečieme na masle a vložíme do oh�?ovzdornej misy z jenského skla, vymastenej maslom, posolíme a podlejeme vínom. Na každý reze�? položíme plátok šunky, hlavičku špargle, plátok ementálu, kúsok masla a zapečieme v rúre alebo na grile.
Možno flambovať ko�?akom

Teľacie medailóniky s ovocím
Potrebujeme: 8 kusov teľacích medailónikov po 60 g, 2 lyžice oleja, 1/2 lyžičky mletého bieleho korenia, 2 malé banány, 4 polky kompótových broský�?, 1/2 lyžičky karí korenia, 2 lyžice masla, soľ

Ako na to:
Mäso potrieme olejom a korením, prikryjeme a pri izbovej teplote necháme nakrátko odležať.
Broskyne nakrájame na osminky a v malom množstve kompótovej šťavy zohrejeme. Ošúpané banány nakrájame na priečne plátky a poprášime kari korením.
Panvicu dobre rozpálime. Medailóniky prudko opečieme z oboch strán (vždy minútu). Stiahneme teplotu a na masle dopečieme, párkrát obrátime. Solíme hotové.
Medailóniky preložíme na predhriate taniere. Vo výpeku krátko prehrejeme banány a spolu s brosky�?ami ich upravíme na plátky mäsa. Hneď podávame.

Vhodná príloha: Zemiakové pyré alebo ryža okorenená štipkou šafránu a ozdobená kokteilovými čereš�?ami.

Teľacie rebierko v omelete
Potrebujeme: 600 g teľaích rebierok, soľ, mleté čierne korenie, vývar s kostí, 60 g oleja, 20 g hladkej múky, 30 g masla
Omelety: 8 vajec, 40 g oleja, 100 g šampi�?ónov, petržlenová v�?ať

Ako na to:
Teľacie rebierka umyjeme, osušíme, zľahka naklepeme, oslíme, okoreníme a opečime na oleji z oboch strán. Prebytočný olej po opekaní zlejeme, šťavu zaprášime múkou, zalejeme vývarom a varíme, kým sa šťava začne oddeľovať od tuku. Do precedenej šťavy pridáme surové maslo. Na každú porciu pripravýme omeletu z dvoch vajec. Na hotovú omeletu dáme opečená rebierko, ktoré posypeme dusenými šampi�?ónmi a omeletu preložíme. Povrch posypeme petržlenovou v�?aťou.

Podávame s varenými zemiakmi a so zeleninovým šalátom.

Teľacie na smotane so šampi�?ónmi
Potrebujeme: 600 g teľacieho mäsa z stehna, 30 g oleja, soľ, mleté čierne korenie, 60 g cibule, 250 g šampi�?ónov, 2 dl bieleho vína, 2 dl smotany, 30 g hladkej múky, 40 g masla

Ako na to:
Umyté mäso pokrájame na rezance a prudko opečieme na rozpálenom oleji, ihneď osolíme, okoreníme a preložíme do inej vyhriatej nádoby. Vo výpeku opečieme pokrájanú cibuľu, ku ktorej pridáme očistené a pokrájané šampi�?óny, osolíme, okoreníme a podusíme. Keď sa šťava odparí, prilejeme víno a chvíľu povaríme. Nakoniec primiešame smotanu, v ktorej rozšľaháme múku a miešame, až vznikne primerane hustá omáčka, do ktorej vložíme opečené mäso. Omáčku podľa potreby zriedime vínom

mukky
autor
15. jan 2010

ahoj apna 😀 😀

vyslo mi asi 15 kusov,dala som 3 banány a stavu asi len zo stvrt citrona,ale netreba ani..a treba nechat postat cesto asi tych 30 minut,dala som do oleja aj mrkvu aby sa mi neprepaloval

pancake
15. jan 2010

dava sa mrkva do panvice s olejom aby sa nepripaloval? to je novinka pre mna. u nas sa dava zemiak 😀

mukky
autor
15. jan 2010

hej,na kruzka paru kuskov mrkvy das do oleja..ak dlho vyprazas tak ju aj menis za novu 😀

apna
15. jan 2010

tak asi skusim 😝
ani ja som nepocula este o mrkve 😀 ale ani o zemiaku 😀

apna
15. jan 2010

http://zena.pluska.sk/bajecna-zena/ostatne/vase...
tu su tie rezy,som obkukala vedla v teme

mukky
autor
15. jan 2010

ved viete ze som dokonalá a viem všetko hehe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝

idem kuk recept aj ja dam na papusiky obrazkovy

pi.a suseda mi zdviha tlak 😠 ,vrieska kazdy den jak nenormalna na dieta od jeho narodenia aj na muza a teraz vrieska ze je ko..t a maly sa zobudil,ale zaspinkal znova..

apna
15. jan 2010

to by aj mna nasralo,keby to bolo kazdy den 😠

mukky ty sa nevaz kazdy den,uvidis,ze to bude lepsie...a kolko ty vazis vlastne?napis ip ked chces

mukky
autor
15. jan 2010

by sa mi s tym nechcelo babrať 😀 😀 ja velmi nesom na koláče,len niektoré a niekedy..vanilkove prechove rozkjy od mamky som zjedla vsetky co mi nabalila 😔 ,robi perfektné

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=20904

len som piekla na slabom uplne a skoro boli tmave a neviem preco..juj by som si dala ale ovladnem sa...idem sa najest,som tej hrachovej polievky navarila jak pre zavodnu jedalen a ci je este dobra ☹ a k tomu graham roztek...dnes asi nejdem spať 😀 😝

radsej si vecer ak bude kriza dam mensiu sladkostku 😀 a ôpotom na stacionar..mam dostat mrchu tgak sa mi ziada sladke 🙄

ap a co jedavas,co si vcera a dnes budes jest?

mukky
autor
15. jan 2010

radsej ti nenapisem ale je to tolko co ty ak nie viacej sa mi zdá ☹ ☹ ☹ a meriam 152 cm takze si to vies predstavit ☹ ☹ ☹

apna
15. jan 2010

mukky mozno koli tomu boli tmave,ze si nedala ten citron? 😕 zvykne sa davat na ovocie nie,aby nestmavlo..

mukky ja na take krizymam horku cokoadu 😀 tak si polku kocky davam,ked nahodou 😀 ale asi iba raz som si dala a vten den ked som pozrala vela sladkosti,asi 3kocky 😀

dnes rano som mala vajko na tvrdo a uhoky trochu a na obed som mala zelen.rizoto,malej som odobralaa a sebe som tam supla kari a sol😝 neskor si dam kavu a vecer asi ryzu zas alebo jogurt

uvarim p daco, este neviem co,teraz mal este odvcera

apna
15. jan 2010

ty si taky spunt? 😀 😲 ved aj ja mam len 164cm..neboj do leta budeme ako prutiky 😀 😀

mukky
autor
15. jan 2010

dala som citron,ale len trochu..ale oni sa ako skoro upiekli,preto boli tmave...a lienance ked som robila minule jablkove tak neboli hne d tmave..
asi zalezi aj od muky...

vazim sa denne a vyhovuje mi to,mam digitalnu vahu..ti ukaze kazdy prehresok 😀

zajtra neviem co varit,chceme ist na prechadzu a potom schopingovať 😀 😝 ,chcem si ist nakupit skraslovatka 😀 a neviem co este..mám zajtra narodeniny...

apna
15. jan 2010

aha tak idessi nakupovat darceky 😀
hej digitalne je super..
ja asi urobim to kuracie s udenym syrom,co som spominala,ze kamoska mi vrave;a..ale neviem si predstavit chut toho 😀 este som nerobila nic s udenym syrom a este smotana kysla 😝 ale vraj to je super,tak uvidime

mukky
autor
15. jan 2010

maly mi vstal sa pokakal,idem ho skusit este uspat ani som sa najest nestihla..

mukky
autor
15. jan 2010

ved som ti pisala ze som malá vrtká dobre trtká 😀 😀 ,som maličká,ale co je malé to je milé a v posteli roztomilé 😀 😀 😀 😀 😀 😝

maleho som prebalila,uz nezaspi tak som si ohriala opat polievku a papam a drobec sa hra v postielke s hrackami na tu chvilku kym sa najem

mukky
autor
15. jan 2010

apna ja ked zapekam napr.brokolicu,cestoviny,francuzke a podobne tiez vsetko s kyslou smotanou

apna
15. jan 2010

no tak sa to pecie,uvidime co to bude 😀 😀 😀

apna
15. jan 2010

do francuzkych davas smotanu? 😕 😕