Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mama.wolfka
20. mar 2010

nejak som náhodne natrafila na túto tému, možno sa pobavíte ...
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/zahadny-muz/

mňa to už po chvíli prešlo, ale skúste 😀

mama.wolfka
20. mar 2010

vstávameee spachtoši 😀
počík fičí od noci, tak som ešte nakukla a potom už šup šup žienka domáca 😉
je sobota, treba makať 😀
ja mám v kuchyni výbuch nevídaný, takže najskôr uvoľniť priestor treba a potom šup variť
a poobede sa ide vooon, už teraz je pekne 😀

krpúšovi urobím tekvicové pyré z tej oranžovej tekvice, do toho ryžu z našej a uvarím mu morčacie mäsko, ukradnem kúsok z toho pre nás 😉

mukky
autor
20. mar 2010

wolfina no dovol 😀
drobcek vstalk o asi 7.20 tak super,konecne po 2 týzdnoch skoreho vstavania 😀
ja som do tretej kuk ženu za pultem,asi 2 časti a sla hajať..
neviem preco nejde v archive markizy ta cast kde varil skrucany 🙄 ,musím tam napísať 😀 😝

ideme papať a hajať

mukky
autor
21. mar 2010

ahojte,ako sa máte?
baby vsetky,kde ste??apna ako bolo v robote,laurinka ako?
ja idem dalej variť,len som nakukla..

mukky
autor
21. mar 2010

BÚRLIVÉ VÝŠINY

Cesto: 2,5 dl vody, 15 dkg cery, 15 dkg polohrubej múky,6 vajec
Plnka 1: 10 PL kryštálového cukru,3 dl teplého mlieka, 3 dl mlieka,2 zlaté klasy,1 palmarín
Plnka 2: 3 práškové šľahačky,vanilka
Ceru s vodou uvaríme.Pridáme múku a spolu vymiešame. Dáme vychladnúť. Do vychladnutého pridáme vajíčka - každé zvlášť. Cesto rozdelíme na dve časti a upečieme na dobre pomastenom plechu. Cesto sa nám zvlní. Cukor upálime na karamel. Pridáme teplé mlieko a miešame,kým sa karamel rozpustí. 3 dl mlieka zmiešame so zlatými klasmi a spolu s karamelovým mliekom uvaríme na kašu, ktorú necháme vychladnúť. Nakoniec pridáme palmarín. Túto hmotu natrieme na jeden plát upečeného cesta. Práškové šľahačky vymiešame s vanilkovým cukrom. Šľahačku natrieme na krém a prikryjeme druhým plátom. Vrch pokvapkáme čokoládou.

zákusok s broskynami
jednoduchý:
3 vajíčka
1 vanilkový cukor
2,5 dcl cukru
1dcl oleja
2,5 dcl vlažného mlieka
5 dcl polohrubej múky
1 prášok do pečiva
Vyšľahám vajíčka , postupne pridávam vanilkový cukor, cukor, olej, mlieko striedam s polohrubou múkou, do ktorej som vsypala PDP
Vylejem na plech a na vrch naukladám broskyne nakrájané na mesiačiky. Upečený koláč posypem práškovým cukrom.
dobrú chuť

mama.wolfka
21. mar 2010

helou 😉 😀

mukky
autor
21. mar 2010

jaj,čau 😀 😝
tek non jetaky nepriehladny nejaky ze som si ta ani nevsimla 😝
pozerám markízu..

mukky
autor
21. mar 2010

ten novy kon tam malo byt ja neviem co mi stale miznu pismenka na konovi 😕 😕 😕

mama.wolfka
21. mar 2010

si pila či čo ? 😀
ja som sa len ozvala, že som tu, idem robkať, tak len občas kuknem trošku 😉
inak do toho Poľska ideme asi už teraz vo štvrtok ... som zvedavá, ešte sme neboli, tak uvidíme čo to bude zač

mukky
autor
21. mar 2010

wolfka a tej krave 🙄 si uz dorobila robotu?ako to vsetko skoncilo aj s tym nabytkom? 😕

mama.wolfka
21. mar 2010

hej, hej, konečne to máme všetci šťastlivo za sebou, nakoniec to bral tata v utorok ráno preč ... a v stredu dal od nej odviezť stoly, tata je organizátor na jednotku, takže som to zasa raz nechala celé na neho, ale poviem ti boli to galeje ... s debilom nedôjdeš k rozumnej reči (myslím ju) ... veď niekedy popíšem, teraz nemám náladu na také
teraz máme doma rozobraté 3 stoly, uložené za pohovkou, sú veľké, tak sa nikde nezmestia, už som podávala inzeráty po nete, skúšame ich popredať

mukky
autor
21. mar 2010

ved jasne,v ip popíšeme 😀
ako sa citis,ako fazuliacik a samko?

mukky
autor
21. mar 2010

idem kuk zenu za pultem,páááááááá

mama.wolfka
22. mar 2010

krpúš poplakal, tak som musela k nemu, nejaký bol plačlivý, neviem či nie prdíky, ale nakoniec mu pomohlo len zakliesnenie do maminy, tak som samozrejme fajno zaspala aj ja 😀

v pohode, ale začínam cítiť, že to pekne pokračuje, teda, že postupne budem vládať menej a menej, ale ešte sa dá
Simko pekne kopká, podľa dokiho je v poriadku, tak som sa ukľudnila a pohoda
Samko mal dnes poobede nejaké záchvaty zúrivosti, keď som mu povedala, že niečo nemôže alebo mu niečo nešlo, tak normálne niekoľko sekúnd vreskot z plných pľúc a potom sa rozplakal a dobehol ku mne sa poľutovať, chúďatko, asi sa učí vyrovnávať so stresom či čo, potom som ho vždy musela objať, počičíkať a zasa dobre
inak v poslednej dobe, keď má nerva, tak už si neťukne hlávku o zem, čo som rada, ale zakusne do niečoho, hocičoho, dverí, stola a tak, naposledy včera ho mal tata na rukách a chcel takto kusnúť do stola pri pc, ale tata mu tam nejak pohotovo strčil ruku, asi aby sa nebuchol a hryzol jeho, tak mu ešte znadal a plač ešte horší
je to zvláštne sledovať tieto rôzne fázy vývinu, ako sa niekedy mení zo dňa na deň

už určite sladko spinkáš, tak zasa dnes večer, alebo zajtra 😉 😀 pa

sunny_face
22. mar 2010

Ahoj žienky
manželika som už poslala do roboty a kukam čo noveho.
Jééj my ked sme cakali Luciku, tak sme jej tiež hovorili fazulka, ste mi to pripomenuli, pekne časy.
Mukky si sa pýtala čo a ako robota. Nuž od októbra som robila v jednej firme na 4 hodiny denne. Zakladala, ukladala a skartovala som papiere. Teraz sefstvo usudilo, že lepšie bude ked budem chodit 2x do týzdna na celých 8 hodín.Pokým to bolo na tie 4 hodiny,tak som Luciu davala sesternici,lebo ta ma 5 rone dieta a je s nim doma,takze nejaký ten peniaz naviac sa jej celkom bodol.O 12hod som si L. vybrala a supkom domov spat. Teraz my už ale Lucia odmieta spavat a už si aj zvykla na Nelku (t.j. sesternicina mala),tak nemám problem ju nechat u nej aj na 8 hodín, vecer mi zaspi o 7hod. behom 10 minút a potom uz mam pokoj.
Ináč mama.wolfka tiež sme mavali taketo stavy jedovania. Najskor to boli plače a hadzanie sa na kolena.Teraz už su to jedovanice,ale kedze som jej malokedy ustupila,tak to trva len chvilku.Vzdy len pozrie ako reagujem na jej plače a ked vidi, že ju ignorujem,tak utrie oči (suche bez slz) a povie neplačem.Potom sa snažim zmenit jej pozornost na niečo iné a už je po jedovaní.Najnovšie sa jedujeme hlavne kvoli obliekaniu-no proste zenska. Pocuje pesnicku a v momente chce suknu,aby mohla tancovat a ked to neurobim hned a zaraz,tak su tie suche place.
Ja dnes nevarim vcera sme mali kuriatko, ktore bolo najskor v jogurte a potom namarinovane na 20minut v kari korení s olejom a pekne upečené v trúbe. Dobré to bolo mm si hladkal brucho.Takže dnes dojedame a nechala som si aj kur.prsia v tej marinade takže len osmahnem, keby nam vcerasi obed nestacil. A mam v plane poumývat a poschovavat zimnu obuv a vytiahnut botazky.Takže sa budeme hrajkat s lavorom a vodou-už vidím aka bude Lucia mokrá.Ale co už.
Zatial cavky

mukky
autor
22. mar 2010

ahojte,
wolfka som sa smiala lebo malý dnes bol ako z divých vajec 😀 😔 a som od rána podrazdena tak som nemala ani na to naladu,10 krát najmenej som mu povedala nesmieš a on 100 krát spravil po svojom 😀
ale asi neni rad ked je mama zamracena a neusmieva sa tak som sa usmievalka cez zuby 😀 😝 ale inak by som ich cerila 😀 😀
ja zvysim hlas ale vnutorne ma to mrzi lebo to tak beriem ze je este dieta a nevie preco nemoze otvarat chladničku,mrazničku,chodiť do prášku ci brat aviváže,takmer celý vojsť do práčky a podobne 😀 😀
kým som si umyla ráno nad vanou vlasy a motkal sa pri mne same zakazy a prikazy chudácik pocuval ale ako inak mu vysvetliť že eeee 😀 je živý a hyperaktívny ale nmech je taký aký je.. 😀 i ked mohol by spomaliť a zvolniť tempo 😀
ja neviem ci to len moj či čo,ine deti tak nevidím ale aj teraz sme voli von asi pol hodku a keby aspon chodil kludne,ale kdeze,len beha alebo klusa a ja za nim ☹ ,no cistá komedia ak niekto pozerá na nás stale z okna 😀 😝

sunny takze si spokojna s pracou..a to aj poberás matersku celu aj plat?v tomto sa nevyznám,aj ja by som nieco zobrala tak len pre zmenu,napr.jeden den v týzdni na 8 hodín by som si vedela predstaviť byt v práci
a kolko si tam schudla,si pisala ze si zhodila 😀 😵 😵
lucka ti uz pekne rozpráva?moj malý nechce.....dookola len ta kde je? a mama,aha... 😀 a ta ta akoze tik,tak a ta ta aj na vtáčika 😀 muú na kravicku...nechce opakovať absolutne,ani oco nikdy nezopakoval ani naznakom ☹ 😀

mukky
autor
22. mar 2010

jáj a este casto opakuje "dem" to je ze daj 😀 alebo chcem,ale skor daj 😀

sunny_face
22. mar 2010

Ked uz piseme o tom ako nas deti vedia znicit,tak mna vytaca,ked si píšem na pc a pride Lucia a bez upozornenia mi ho vypne.Tak to urobila pred hodinou, ked som sem nieco pisala a od jedov som musela pockat,az vychladnem a potom som zapla pc.
Mukky nechce sa jej rozpravat, ja jej rozumiem-semtam aj nie,tak potom len ukazujem prstom kde asi pozera a ona mi kyve hlavou ci je to čo ma na mysli alebo nie.Najlepsie jej ide "tatatač=ovladač od telky" to vie povedat krasne 😀
Co sa týka roboty ja to mam tiež len skrz zmeny. Zarobkovo by som na tom neprezila,kedze je to len brigáda,ale take bubačiky pomimo,vzdy potešia 😉 . Horšie to bude teraz od mája, lebo vlastne vtedy dostanem posledné zvýšené rodičko a zase budem tam kde som bola do januara. Ale teba asi zaujima či sa taketo brigady nejako nedotknu rodička a tak. Len tolko ti poviem, že do konca minuleho roka som bola normalne na dohodu a potom zacali chaosy ohladne toho, že ty co budu na dohodu sa musia odhlasit z dochodkového poistenia zo socialky,tak sme to radsej riešili s majitelmi iným sposobom. Potom sice dala socialka prehlasenie, že to plati len pre matky, ktoré sa popri práci nemožu starat o dieta (tak nejak),ale uz sme to neprerabali.

mukky
autor
22. mar 2010

ahojte,ja len na skok,idem hajíííí,drobcek uz zaspal,podvečer alebo večer nakuknem,podla situacie 😀
pááá

mukky
autor
22. mar 2010

čafte 😀
bola som s drobcekom aj poobede von,este sme sli aj na nákup ,prisli sme domov večer tak az teraz mám čas...ale ide serial a potom nejaký fil si asi pozriem...

apna a vy ako?a ostatne baby?
sunn ved este sa rozrozpravaju a budeme radi ked budu chvilu tisko 😀
apna a laura co uz rozpráva?
wolfka čo ste dnes robili?

apna
22. mar 2010

cawte zienky,
ako sa mate?mna uz ide porazit,laura zas sopli,to je katastrofa s mojim deckom 🙄 uz jej bolo lepsie,uz nesoplila,ale bolo pocut rano,ze este nie je fit,aj kychala casto a zas jej tecie z nosa o zivot 🙄 take huste zelene huste sople...
ja uz nechapem,ci ja nieco zle robim,ci ju zle obliekam alebo co 😒

laura nerozprava este,len mama,aj to iba sem tam,ze tym oslovi mna..a ked sa spytam,kde je mama,tak mi da babiku,co rozprava mama 😝 potom este ,ze ako robi havko,tak povie hav hav,ked sa jej chce,predtym robila aj muuu,uz nie...a teraz niekedy sa jej viac podari,niekedy menj,ze dee je?to ked si skryva dudu pod tricko...
a inak funguje po svojom 😀

my sme dnes boli doma,take vselijake pocasie,sa oteplilo,ale prsi ,aj slnko je...poobede som bola cvicit a vegetime...
p som robila zem.kasu,fasirku plnenu s vajkom,kys.uhorkou a parkom,taku v celku pecenu a paradajkovu omacku.malej zelenininovu s masovymi knendic. a ja vposlednej dobe ficim na mozarelle a paradajkach

mukky ako funguje delena strava?ako viem,ze maso so zeleninou,bez prilohy a tak..a inak?co jes rano,vecer a tak?

sunny tatatac je super 😀 😀 😀

wolfka,takze bude druhy synator?do tretice bude holka 😉

mukky
autor
22. mar 2010

apna ahoj 😵
nerob chute,som hladná ako vlčák 😀
aj ja som si vcera predvcerom kupila mozarellu 😀 len bazalku nemám 😀
sa smejem na tej babike 😀
iste nic zle nerobíš,malá je proste chorľlavé dieťa ☹ aj ja som taká bola a angíny skoro kazdy mesiac az do otehotnenia 😕 odtvtedy angína ani raz 😵 😅

ap daj si fo googla o delenej strave,je to na dlho a som leniva tak vela treraz rozpisovať 😀 😝

mukky
autor
22. mar 2010

kelo si zhodzila?? 😀 😀
😀 ja idem na svadbu o 3 týzdne tak tam sa konečne najem 😅 ked malého ale priviažem do stoličky 😝

apna
22. mar 2010

nevazila som sa od minula,az 1.4.chcem,ale nejak nic necitim 😝 ale teraz som asi dva tri dni jedla rochu aj hovadiny,ale serem nato...
dufam,ze z toho vyrastie laurica moja
no ok,pohladam si,nechcelo sa mi 😀 😀 😀
jooj,aj ja by som uz tak isla na svadbu alebo nejaku oslavu,sa zabavit a taak..a komu idete?a ako sa ma svokor?

apna
22. mar 2010

bez bazalky o nie je ono podla mna,skusim si kupit aj cerstvu,lebo len susenu uzivam..aj cibulu si ku tomu davam 😝 😀

mukky
autor
22. mar 2010

😀 😀 😀 😀 cibulu k mozarelle???? 😕 😕 😕 😕 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀
ty si trubka 😀
hlavne ze s cibulou je to ok a bez bazalky ee 😀
si kupim,ked nezabudnem ale nie sušenu a olivový olej mám extra panenský,len si treba trosku na neho zvyknut,ale vlôastne od maleho príkrmov ho už kupujem pravidelne...zajtra si aho asi dám s cuketkami opecenými,este neviem co budem jesť,aj činsku zeleninovu zmes som si kupila,aj tofu 😝 aj arabský chlieb,zhanala som sojovú tatarsku 😝 😝 ale nemali...

ideme do BA ,sestrenica sa vydáva,aj do rakuska na nákupy a stráášne sa teším ze ideme opat do ikei 😀
zábava a oslava mi nechýba,asi som zostrala či čo.. 😕 aj tak neviem ake to bude ked bude vecer..malý tam bude v kociari spať či čo 😕

mukky
autor
22. mar 2010

baby ja sa na dnes lučim,ale este neskor nakuknem,pá
wolfka a ty kde si 😕 asi zaspala za pc chudatko moje ☹

mukky
autor
22. mar 2010

ide mi žena za pultem,komunsistický večer začíná 😀

mama.wolfka
22. mar 2010

som here 😀 len pc blbne, nejaký trójsky konisko mi tu behal či čo, tak hrúza, snáď už to pôjde, lebo ma urve

keď už spomíname krpcov, tak Samka hrozne baví "sa schovať", zakryje si oči rukami, niekedy ani nie úplne a vykrikuje de je? de je? tak ja musím stále dokola rozprávať, že kde len môže byť a tak, potom ho akože odhalím, tak sa zasmejeme a stále dokola 😀 ale popri tom ho môžem kľudne prebaliť, prezliecť a tak, hlavne, že sa schováva 😀

inak on tiež dlho nič, ale potom sa mu nejak popustil jazýček, aj knižky ho začali baviť, postupne napodobňujeme ako robia zvieratká, hoci niektoré podobné zvuky sa mu pletú, tak občas, len tak cez deň opakujeme, vidím, že keby sme nie, tak to pozabúda, prvú vedel kravičku, hoci muuu nie je muuu ale mmm cez zatvorené pery 😀 ... bavia ho slová ako káva, pivo, kola, bujón ... to máme z letákov čo študuje pri obede, Samko ukazuje a mama rozpráva 😀 ... na pur sa rehoce, lebo prská cez pery a sranda veliká 😀 ... a ešte keď sa spýtame kde je tata, mama, Samko, tak pekne ukáže prstom, sebe pomaly vyrazí dych ako sa buchne do hrude 😀 ... a už ho nejdem vychvaľovať, ale mám z toho radosť 😉 😀

apna aj ja mám rada mozarellu s paradajkami, ale v zime mi to nejak nechutí
keď už má malá zelené sople, tak to je na lekára, teda u nás to tak funguje, vždy sa spýta či sú sople nejak zafarbené a ak hej, tak minule nám dala atb v kvapkách do nosa, také lokálne, asi nech toľko nezaťažujú pečeň ...

mukky
autor
22. mar 2010

wolfina len chvál 😵 😵 😵 😵 ,je to milé aj ja potom pochválim mojho nezbedníka 😀
presne som chcela aj ja apne napisat len mi vypadlo ze zelene husté sopliky uz nie su dobré ☹
idem