Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

lumistri
7. júl 2009

sunny cukinu.. ja neviem.. mukky by ti mozno vedela poradit 😀 hadam sa ukaze 😉

moj muz mal zapnutu tu rozlucku, pozerali sme to mozno desat minut a potom som ho zrusila..

jeeezis ja som taka nervozna, mi volali dnes z nejakej firmy ze mam prist zajtra na pohovor.. a ete aj tie maleho teploty ☹ 😒 hmm co ma to zajtra len caka 😕

apna
7. júl 2009

lumi a co chces ist uz prace?zajtra uz bude maly ok,uvidis?ti verim,ze si nervozna,mna ked daco take caka ,formalne,ta zaludok ma boli o zivot

apna
7. júl 2009

aj ty si mala prtedchadzajucu stranu taku natiahntu?

lumistri
7. júl 2009

ale mam zivotopis na profesii, a uz mi volali zo traja, a ja im vzdy poviem ze chcem nieco na doma (mam to tam aj napisane, len oni to zrejme necitaju dokladne).. no tak som na to upoznila aj tohto a povedal ze ok.. tak som zvedava o co vlastne ide, lebo mi dokopy nic k tomu nepovedal, dufam ze to nebude nejaka habadura..
inac ked ti mam pravdu povedat, ja by som aj isla do roboty, ale tu nie su jasle pre take male baba.. ale nabuduci rok, ked bude mat maly dva roky by som chcela ist do roboty.. ak nepride druhe 😀 😀

apna
7. júl 2009

aha ,tak daj vediet co bude.
tu mozem ostat doma iba rok,to znamena ze uz v septembri mam ist do roboty a ja tak nechcem,ani sa neda,lebo kto bude s malou.jedine na part time a asi cez vikendy budem makat,kedze p robi tyzden rano a tyzden poobede.
a planujete druhe baby?

lumistri
7. júl 2009

povodne som chcela byt uz tehotna 😀 😀 ale som si to rozmyslela, maly je dost velky a tazky tak si neviem predstavit ako by som ho napriklad kupala.. tak som to o rok odlozila.. chcela by som aby sa to narodilo februar-marec 2011, uvidim ci sa nam to podari.. pri malom sme sa posunuli o mesiac 😵

mukky
autor
7. júl 2009

ahojte 🙂 🙂
apna aj ja pozeram s michaelom,ale vela som toho nevidela..len koniec,dosli sme domov okolo 21 hodky..robila si ten cernohorsky?

no cuketu lubim tiez v cesticku,na kruzka nakrajat,posolit,nechat 'vypotit',obalit do muky a do cesticka....
cesticko z mlieka,vajicka,soli,muky..moze sa pridat aj cesnacik,ci tvrdy syr do neho
alebo nakrajat na kruzka do misky,ochutit trebars koreninami jemne,a na olivovom oleji ci normalnom len opiect,k tomu pecenu bagetku,mnam,to mi chuti,ani maso netreba 😀

ja som ani nevedela ze nam vysli zubky na 6 mesiacov,a ja ze co ma tak bolela bradavka,som myslela ze od podpiry 😀 😀 ,az manza na mna zakrical na novy rok..mamka a ty nevidis ze mame zubky? 😀 😀 🤐

mame ich 8 zatial,aspon si myslim 😕 ,nechce velmi otvarat pusu nech sa pozriem 😝 ,takze klop klop my nemame okrem slinenia ziadne prejavy

lumistri
7. júl 2009

som vedela ze mukky bude vediet co s tou cuketou 😀
nam vysli spodne dva zubky naraz v 6. mesiaci, to som tiez o tom nevedel.. ziadne priznaky 🙂
a az teraz nam idu horne, uz mu jeden trci.. myslim ze mu v zapati pojde aj ten druhy.. no sak uvidime 😕

apna
7. júl 2009

caf mukky,sak pozries na nete,aj na jojke ide teraz zostrih
nerobila som rezne,ale asi zajta,lebo ste mi narobili chute a aj vyskusat chcem,lebo doma so este nerobila.nakoniec om len zbuchala granadir.
nakupene?
lumi tak to mate roplanovane 😀 ja si zatial ani v blizkej buducnosti neviem predstavit este jedno baby.apravdu povediac neviem,ci este chcem dalsie.chcem si lauru vychutnat,ale zas ani nechcem aby bola sama.uvidime.no teraz dobrovolne rodit nechcem urcite 😝

lumistri
7. júl 2009

no ja taka strasna planovacka.. do tridsiatky zivot naplanovany a potom to necham uz len plavat 😀

sa musim pochvalit.. ma dnes muzicek prekvapil.. mi normalne kvietky kupil, bo mame dnes druhe vyrocie svadby 😵

mukky
autor
7. júl 2009

lumi naaahodou iba som vedela co s cuketou 😀

apna nakupene aj nie 😝 ,dnes vysiel letak ze ta chladnicka co chceme je o 600 sk od pozajtra lacnejsia a dostanes k tomu aj 12 flias 1,5 litrovych mochito mineralky mattoni,takze pozajtra ju ideme kupit 😀 😀

no a z potravin este musim kupit kuracie nozky,mrkvu a farfale cestoviny..

apna
7. júl 2009

tak blahozelame a nech ich bude este vela 😉

apna
7. júl 2009

jaj tak super,budete mat vody 😀
a co nakoniec budes varit?
joj,ja nemozem,ten koniec taky dojimavy ,pekny,a mala jak sa rozplakala.... ☹

mukky
autor
7. júl 2009

apna aj ja pozeram ☹
hej,budeme mat vody 😀 ,jedna flasa inac stoji 30 sk,takze dobre,nie?len ja pijem vodu cistu 😝
tak uz definitivne,v nedelu na obed budem robit pecene nozky kuracie ochutene koreninami,tak to lubime,k tomu zemiaky varene s maslom a asi koprom ci vnatou,mrkvovo kapustovy salat so zalievkou a ojl olejom,a vyprazane kuracie rezne'NAOPAK"

mukky
autor
7. júl 2009

jaaj a cestovinovy salat so sunkou,kukuricou,nieco tam este dodam,s majonezou,tatarskou a troskou kyslej smotany na zjemnenie

apna
7. júl 2009

tak dobre nakoniec si sa rozhodla.nebudes mat az tak vela roboty.
a kolace,ci torta bude urcite,ze?

apna
7. júl 2009

aj ja robim taky cestovinovy,ale smotanu nedavam,len zeleniny a veeeela cibule.skusim co urobi ta smotana

mukky
autor
7. júl 2009

tortu dala robit svokra,a mama mi robi tiez,teda malemu ..takze ja som uz neobjednala,ani by sa mi nezmestila asi..neviem ci maju tie chladnicky na sklade,alebo budeme musiet cakat,takze mam len jednu..

hej,ty si taka cibulova 😀 ,aj ja davam cibuli na kocky,som zabudla napisat 😀

lumistri
7. júl 2009

no maly uz bol hore.. ma 38,1, nejdem mu uz davat cipok, iba ak by sa to zhorsilo..

ja som tiez kedysi robila cestovinovy salat bez smotany, ale ked som to raz vyskusala s uz sa nedalo vratit 😀
inac mukky mne ta matonka celkom chutila, taka od smadu, bo nebola daka sladka.. ale tiez pijeme cistu vodu abo mineralku 😵

apna
7. júl 2009

lumi tak sa mi mari,ze niekto mi vravel,ze ked teplota a das cipok a nezabere,tak sa uz nema zas dat to iste,ale napr.sirup alebo nieco v inej forme
mukky ja nie na kocky,ale tak pozdlz na dlhe 😀 😀
tak musim skusit s tou smotanou

mukky
autor
7. júl 2009

lumi joj chudacik maly.. 😢 😢 ,musi vela pit..ja som davala sirup az nad 38 stupnov,do vtedy netreba davat nic,telo bojuje proti chorobe..,vytvara si munitu,,niekde pisu ze az nad 38,5,ale to sa mi uz zda vela..dobre ti sestra vravela..

moj mal 1 den teplotu 38,1,hned aj hnacku a potom asi 5 dni kaslal ☹ ☹ ☹ ☹

tak ochutnam ked nam tu matonku daju 🙂

lumistri
7. júl 2009

mukky a tvoj drobec sa ako vola?

mukky
autor
7. júl 2009

Savier sa vola moja laska 🙂 🙂 ,zajtra ma rok 🙂

lumistri
7. júl 2009

a aj ty si niekde v zahranici?

mukky
autor
7. júl 2009

hej,v kosicoch 😀 😀 😀

apna
7. júl 2009

pekne meno,este som nepocula so s.kde ste k nemu prisli?

lumistri
7. júl 2009

😀 😀

mukky
autor
7. júl 2009

dik,ja som ho raz pocula,mala som ho v mobile asi 3 roky,no a dala som ho malemu..velmi sa mi pacilo 🙂 ,takze aj druhemu babu dam nezvycajne meno...pacia sa mi zahranicne mena..
chcela som strasne meno SIMON,citaj v angline SAIMON,ale tu by tio kazdy cital simon ☹ ,to zo serialu v siedmom nebi 😀 ,a paci sa mi SEMIR,mozem ja za to ze je v kobre seriali?? 😀 😀 odtial ho mam 😀

mukky
autor
7. júl 2009

a dzifce budze PALOMA

mukky
autor
7. júl 2009

Srandujem 😀 😀