Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
7. sep 2009

pan skus popozerat tu ak budes mat cas...su tam n iekde aj pracky..my tiez musime casom pracku kupit novu,nasa ma nejak okolo neviem no..8 rokov?Do chladnicky co sme kupili pred mesiacom sme trosku zainvestovali a kupili tu naj co vsetci odporucaju,takze znacku LIEBHERR mercedes medzi chladnickami i ked pred tym som tu znacku nepoznala..vhirpool napr je velmi slaba znacka a kvalita a pritom ma taaake pekne reklamy...boli sme vo vela obchodoch na prieskum a pisem len to co mi povedali predavaci a internet 😝 😀

mukky
autor
7. sep 2009

zabudla som dat link a nasla som aj pracky ale nejak to nejde 😝

http://www.stv.sk/videoarchiv/relacia/test-maga...

mukky
autor
7. sep 2009

juj daco som stisla nejde mi zvuk ani dole na liste ho nevidim 😠 ☹

mukky
autor
7. sep 2009

apna kde si? ☹

apna
7. sep 2009

som sa zacitala v temeo setreni a normalne nechapem 😕
aj ja skusim setrit tak naostro 😀

mukky
autor
7. sep 2009

ja pozeram co varili a som hladna...mnam pecienka v slanine,brokolicova polievka,kacka s kapustou,chlpate knedliky a lokse,kolac makovo orechovy 😀

ja chcem setrit na dovolenku,alebo na ine veci.. 😀,zacinam tym verenim a sama budem zvedava kolko usetrim lebo zatial sme si stale vyplatu uzivali celu 😀 ,takze ak nieco ostane ,to bude usetrene...rok je to od krizy horsie,lebo nedostava mm v robote variabilku a to cinilo aj takych 8 tisic sk k vyplate takze ten rozdiel je tam..

mukky
autor
7. sep 2009

apna a ked sa mozem opytat aj pan som sa chcela ze vlastne idu ludia do zahranicia robit casto aby nieco nasetrili domov.Vam sa to podarilo?

mukky
autor
7. sep 2009

hej citala som tu temu ale ja az takto setrna nebudem lebo vela veci sa nevzdam ale nie z malichernosti ale pre to ze ma robia stastnou ci ich potrebujem a mam rada..

teraz mam plno kozmetiky ja aj mm aj maly,pocitam tak na rok urcite,akurat co mi treba dokupit je puder,ten mi vydrzi tak asi 3 mesiace,rimmel pouzivam.
make up mam 2,mala som 4 ale jeden som darovala ajeden uplne novy mi nechtiac mm rozbil,max factor,ale ja pouzivam rimmel opat a som spokojna ale rada mam novinky,spiralňy mam 2,opat rimmel ale rozne..spreje mam adidas zlty a oranzovy asi 2 poloplne a 1 cely,vonavky 2,jednu celu preta porte a adidas oranzovu..hladam si nejaku novu vonu ale neviem si najst..leskov mam vela,ruzov vela,no a ceruziek a tienov a inych veci ako licka a podobne tiez,kedze ja si oci rada tienujem a podobne..uff,takze to mi robi radost a toho mam nadostac,len ten puder dokupit ...

sampony a balzamy mam nivea,su naj aj v testoch a mam ich asi 3plus 3 a masky mam tusim 3 ci 3 garnier a ine odlicovacie veci tiez,takze toto kupovat nebudem,sprchacov mam dost,casto avon co som podostavala ,ale ja mam rada s olejom,takze mam nivea s olejom a teraz dove s olejom,ale nemam rada tu sladku vonu velmi

ALE SETRIT BUDEM NA SPRChacoch,budem kupovat v dm BALEA,su vyborne,odskusane a krasne vonaju su kremove a stoji 29 sk tusim 400 ml a aj tema je tu o tej znacke

apna
7. sep 2009

joj,mukky nerob zas chute,lebo pojdem po sladkedaco.akurat som dojedla salatik.
mukky,my sme predtym usetrili,ale to sme makali fakt aj nadcasy a p super zarobil a byvali sme s kamaratmi,tam sme dali na najom 100 teraz dame 450.tak za 5 rokov sme usetrili,ale kupili sme nove auto,co ma serie,lebo hodnota ide dole a co z neho?tam ma odvezie,kde aj ineojazdene by ma odviezlo.uz nikdy viac,iba keby som sa topila v peniazoch 😀 😀 😀 no a zobrali sme si tu pozicku a kuppili sme si byt,este ked boli ceny normalne.
teraz nam odpadla moja vyplata,ani matersku uz nemam,ale pojdem zas na polov.uv.do roboty,tak zarobim polovicu z toho ako predtym,co je asi 450e.no a este mame prispevok na malu.tak uz ovela menej,ale da sa.
a keby sme sa tak nerozhadzovali,tak by sa dalo ovela urcite viac,ale my nejak vobec nepozerame,ked nieco chce alebo treba hoc nie az tak surne,alebo by mohlo byt aj lacnejsie,tak kupime aj tak 😠 a to uz nebude 😀

mukky
autor
7. sep 2009

moja znacka kozmetiky je nivea,od samponov a balzamov,penove tuzidlo a lak na vlasy,krem na citlivu pokozku mam rada od nich,ine mi velmi nerobia dobre,ja mam citlivu plet na niektore kremy mi nerobia dobre.mam od svokri aj avon na citlivu a je tiez fajn a velke balenie a jeden ete neotvoreny ani neviem presne aky...krem na ocne vrasky mam BALEA z dm opat.
v rakusku som videla nivea aj spiraly a make up tak tomu tam asi neodolam kedze u nas sa nepredavaju 🤐 😀

do Wc mam asi 3 spreje a 3 tuhe vonky v zasobe takze aj tam je to vybavene a budem mat usetrene,len dokupovat "hajzlak" mi treba 😀

prasky mam na pranie a pre maleho asi 4 avivaze a pre nas jednu velku.Takze aj tam mam vsetko:Boze asi som jak skrecok naozaj,ale ked ideme do madarska a uz dame za benzin nakupujem, vela ,no nie?

mukky
autor
7. sep 2009

apna tak pekne ste usetrili ked ste si kupili byt aj auto,supeeeer 🙂 🙂 ,ale vraj sa tam uz neoplati byt a tazsie je usetrit,je to pravda?A kolko mate izbovy byt a kolko stal vtedy?
vlastne som zabudla odkial si..my sme tak super cenovo kupili byt ze sme boli stastni..no super jak super ako jasne ze nenormalne drahy ale pani sa velmi do toho nevyznala a mali sme hotovost co ona potrebovala..

keby sme neplatili tie pozicky ktore mame by bolo super zit si a aj odlozit..nase teraz vsetky seky a aj telefony su tam ,dokopy mesacne tusim je to 20.000 sk 😝 .

apna
8. sep 2009

hej,ja by som nemohla tiez tak ako niektore baby pisu.
ja na kozmetiku nejak vela neminam,mam makeup maybeline dream satin liquid,super je a to mi vydrzi,spirala maybeline,ceruzka na obocie obyc. a na oci miss sporty,tekutu linku a licka z oriflamu.ja som maniacka na laky,aale kupujem take vselijake lacne,nemusim mat znackove.
a sprchace,ja tiez niveu a aj kremy niveu,nocny ,ocny,dennyq10.a na cistenie garnier pure,na to nesanujem a zas az tak casto sa to nekupuje.ale tu je ovela lacnejsie,domaje drogerka strasne draha,tu som si pokupila niveu sprchace na 90centov teraz v akcii a furt je daco,ze kup jedno a jedno zdarma.
ale ja som nato doteraz nejak nekukala,ale uz budem sakra 😠
a plienky tu su ovela lacnejsie,aj o polovicu,minule sme nakupili v super akcii papresky 111 za 12e.alebo utierky mokre7balikov za 5e.a aj veci na malu,ako ty si pisala,ze tielko body za 1e,ja tu som kupila na leto tusim sedem za 3e.alebo 3body s dlhym rukavom za 2e.pisem v eurach,lebo kurz je skoro jedna ku jednej,tak to je jedno.
a mliecko,nutrilon tu stoji ta velka doza osem a doma 15.alebo vyzivky som teraz kupovala hippky 190.g.osem za 4.50e.tak to je tu rozdiel ,nie.a pritom ja co som robila vo fabrike na pase prdtym,som mala min.a som mala kolo 800 mesacne

mukky
autor
8. sep 2009

apna a co robi priatel ak mozem vediet a co si robila tam ty,aku pracu?ja by som sa potesila keby som vyhrala aspon 300 tisic a vyplatila vsetky pozicky ale neviem ci by to bolo dost na ne,,to mm vie lepsie

apna
8. sep 2009

ja som z vranova a byt je v strazskom,je iba dvojizbovy preto v nom nechcem byvat,lebo naco ho budeme prerabat,ked budeme potrebovat vacsi.chceme predat.
vidis vy ste dali prachy do bytu a my do plechu.joj,take mam nervy,ked si na to spomeniem,ani nemile mi je to auto.tak sa p posalel vtedy,ze musel mat a ja som hlupa pristala.
ja nemam rada znacku dove neviem preco,raz som mala sprachac a som taka bola vysusena z neho.teraz mam prvy krat niveu q10 ten krem na tekomlieko pouzivam stale,ale ten akoze krem a je super taky tuhy mi pride.
a vonavku ti odporucam dolce gabana light blue,to je moja vona,inu na seba nedam,ale skor taka letna svieza.skus niekde ovonat,mozno poznas.a zas tu je omnoho lacnejsia.doma predrazena

mukky
autor
8. sep 2009

ja kupujem plienky za 315 az 375 sk tesco tusim 62 ks,minule v madarsku som kupila 12 balikov a mali supis akciu stali tusim 170 sk.
vlhcene obrusky kupujem za 21 sk sa tesim lebo stali pred tym 30 sk a uz dlho maju tu cenu taku...v kauflande

oblecenim som na maleho tisice usetrila vdaka svagrinej...len botasky sme mu kupili v madarku minule nike zateplene super cena 500 sk a aj este troje tusim botasky nike 21 a 22 cislo takze uz bude moct ich nosit teraz

malenu kupujem zvacsa ak tak znackove veci ako adidas a podobne,ale vela ma zo sekacu ,su to veci malo nosene a ako nove...

tak isto aj my s mm,nosime sportove veci a vylucne znackove sportove,ja akurat obcas si kupim nejake tricko neznackove,ale nie od cinana ci vietnamca..no a kabelky tiez zvacsa tie drahsie alebo znackove ale ja si veci vazim a nie som ani namyslena ale radsej dam za kvalitu ako kvantitu,ved to poznate iste

mukky
autor
8. sep 2009

ja zas nemam parfemy,som sa zle vyjadrila ale toaletne vody..tie stoja do 200 sk ale rada by som si parfem nejaky nasla,mala som asi 3 krat ale neviem ako sa volal,uz pred asi 8 rokmi naposledy,potom ho prestali vyrabat ☹ ,mm mi kupoval na sviatok a krrraaasna vona,ovocna,boze to bolo fajneeee

nemam rda sladke vone vobec,casto ked som robila v obchode a prisli zakaznicky mi bolo az mdlo ked som obsluhovala ...a ja som sa stale tak snazila kym si nieco nekupili aby boli spokojne a juj som v kabinke odpadavala pomaly 😀 a fakt mi potom zistili ze som na vanilku alergicka 😀

mukky
autor
8. sep 2009

no my sme kupili byt pred toma rokmi a auto pred dvoma tusim necelymi,mm isiel do nemecka a holandska hladat a nasiel 😀 ,rok vyroby 2001 a je super a za super cenu bolo..ale uz by aj rad novsi model chcel,ale ostavame jedine pri nom,ooobrovsky kufor ma co je super

apna
8. sep 2009

p robi tiez v takej fabrike,ale je taka,ze tam robia iba anglani,maju tam kazdy tyzden bonusy a a ma hodinu skoro raz viac ako ja a este cez vikend alebo tyzden ked ma nadcas tak na hodinu raz raz tolko,ze napr.teraz ma 10 a cez vikend ma 20.na hod.tam sa vyrabaju nejake koberce,ale nenarobia sa ,iba obsluhuje masinu.
ja som robila vo fabrike so zradlom,najprv za paom a teraz chodim na kazdu linku,beriem kolace co sa robia,vazim,meram a peciem ich,ci su ok a zapisujem.aspon sa nahchodima rychlo mi zbehne cas 😉no neviem jak to bude teraz 😝

mukky
autor
8. sep 2009

apna takze kedy zacinas so setrenim?ja som uz asi 3 dni nebola v potravinach 😀 😀
dnes som nevarila,mm doniesol od babky segedin,bude mat aj na zajtra...maly ma na zajtra este,kuracie masko,cuketu,mrkvu a petrzlen a zemiaky a vsetko ako pyre som mu urobila dokopy a este do toho ryzove vlocky..
este leco ostalo...ja som mala dnes len jogurty 2 a na obed 😀 chlieb s prazskou sunkou a na veceru 4 nektarinky a uz som riadne hladna..juj a kornetko som mala este vecer ale vidim to biedne so mnou mam chut na kysle a mam doma mentos troje nejake ovocne.. 😝 idem po jedno,kaslem na to 😀

mukky
autor
8. sep 2009

a zajtra bude ta pomazanka rybacia,som bola sama a neznasam otvarat tie konzervy s olejom 🤐 😀 a aj som nemala chut ta hlava moja..a opat nejak pobolieva 😠 🙄

apna
8. sep 2009

tak sa ti oplati do madarska chodit na nakupy,doma je vsetko predrazene.
ja tiez neznasam silne sladke vone a ni celkovo,v aute nemozeme mat vonu,lebo mi je zle z toho,ale mne celkovo v aute a v buse je zle.sice teraz uz je to lepsie,ale ked som bola mladsia a sme zo skoly niekamchodili na vylety furt som mala miesto vedla sofera a sacky prichystane.
v cinakoch u nas ani nic nemaju,ja neviem a hlavne tie velkosti mi pridu ako univerzalne,ze jedna velkost a j to na figuriny 😝 teraz som obehala,lebo som zhanala biely opasok,a veci nekvalitne silonove.fuj

mukky
autor
8. sep 2009

kukam teraz ze moja babka zlata mi aj zemiaky poslala 😀 a aj buchty a kolace,o nich viem...ale ja ich nebudem papat..sme spali ked moj prisiel domov a ja este potom dalej bo mi nebolo dobre tak sme sa ani nerozpravali velmi s mojim

mukky
autor
8. sep 2009

tak mam uz mentos v hube 😠

mukky
autor
8. sep 2009

no uz sa ani neoplati chodit do madarska velmi 😖 ☹ ,pred 2 mesiacmi stal benzin tam 25 sk a teraz uz okolo 32 😠 a vtedy sme natankovali doplna a usetrili 400 sk a teraz uz nie.. 😝 takze je to v prdeli 😠

apna
8. sep 2009

no mukky zeby som zacala vtedy jak s dietou 😀 😀 😀
nie zacnem uz,ale musim najprv si vypocitat vsetko,naco kolko dam a tak.zajtra si na to sadnem 😀 som zvedava ako mi to pojde.
my sme dnes mali odvcera a vecer si objednali chlapi indicke jedlo a my sme mali ten cest.tunia.salat.malej som robila sosov.zemiak.cuketovy akoby privaroka do toho zltok,joj jak jej chutilo 🙂
a zajtra uz neviem fakt co,uz by trebalo aj nieco bezmasite,sice ja velmi nejem to co varim,akurat vela ocutnavam kolo varenia.ale svagor je "do masa"tak neviem.
mukky a tvoj manzel co robi?

apna
8. sep 2009

hej viem,ze sa oplatilo,svokor tam tankoval,ked chodil na tovar do madarska.
a my sme teraz doma furt sa chodili do madarska kupat,fajne tam,ale nie tu za hranicami sarospatak ci jak sa to vola ale do niereghazy 😀 ?dalej ale fajne bolo,a dnu sme boli s malou a fajne tobogany tam,vyryvky a tak.a ja som sa von opalovala a p bol dnu s laurou,lebo strasne horucavy boli

mukky
autor
8. sep 2009

no a setrim aj na mineralkach a sladkych vodach,pijem vodu z vodovodu,ale to uz asi 2 roky jak som zacala chudnut pred tym sama cola denne a fanta a podobne 😝 a aj mm si uz zvykol ale on obcas si kupi kofolu no a pivka bud alko alebo nealko,vinko a podobne 😝 😀

apna
8. sep 2009

ja doteraz som si kupovala cistu vodu neperlivu vo flasiach a teraz par mesiacov dozadu som prestala ,pijem z vodovodu a sem tam so sirupom.ja bublinkove neznasam.a p cola a soda.musi byt.ja sladke vody nechcem,sem tam si dam,ked uz ideme na nejaky hamburger tak si dam ku nemu colu 😀 😀 😀
a ja uz horalku zozrala 😝

mukky
autor
8. sep 2009

teraz vari krevetky,kurca a puding 😀 mnam 😀

moj robi predaka v USS

apna
8. sep 2009

mukky ta co si zaspala s mentosom v ustach? 😉 ta dze si sevyparila? 😀
ok,idem ja spat,mala sa v noci sa budi a ja som taka zdochla a rano sa mi tak nechce vstavat,ze konec