Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
2. nov 2009

neodbieham.on spi celu noc. od 8.00 do 8.00 rana. 😉 😵

pancake
3. nov 2009

maly spi lepsie. nevstava v noci a neplace ze chce ist spat k nam.az rano. pekne si sadne v postielke a vykrikuje: MAMA!!!! TATA!!!! az do kedy neprideme. ked spal s nami tak aj v noci plakal ze chce ist medzi nas. 😖

apna
3. nov 2009

no vidis,zas daco som sa dozvedela. 😀 aj kamoska si dava predpisovat,ale som myslela,ze iba take daju,ked je nejaky problem

fajne to mas s malym,ked tak haja.mukky ale ved aj tebe spi maly dobre,ze?

mukky
autor
3. nov 2009

sanita wc s kupelkou
pan ved si daj ten isty nick co mas tu pancake ved ja som tam tiez mukky 😎

pradlo jedna varka povesana,este druha ma caka a mam veget,idem si urobit kavicku a pozriet bez servitky a postu pre teba

pancake
3. nov 2009

apna do 16 rokov dietata vsetky lieky su zdarma.ja chodim uplne na vsetko. aj tak nemam co robit a nebudem to kupovat za 5-7 libier ked to mozem mat za free. 😀 😀 😀

apna
3. nov 2009

pan to poznam,aj nasa sa v noci zobudi,len co oci otvori uz stoji a musim ju dat k nam,lebo inak rev.
no kolko ja ju musim drzat za rucku a dudu davat,ta by som sa obehala.ale ked spim vedla nej napr.cez den,tak pospi dlhsie a ajv nocilepsie spi ,ked me uz tam ako ked my sme v obyv.a ona sama v izbe.
to mame opacne

pancake
3. nov 2009

mukky pozri si bez servitky 12.10. je tam moja segrenka. sme ako sestry. ona je jedina koho z rodiny navstevujem.teda okrem babky este. martina sa vola a je vychovatelka. 🙂

baby idem spat,lebo zajtra musim varit rano. papapapapapa

mukky
autor
3. nov 2009

mne si dobre cez den 3 hodky a poobede 1 a dnes sme zalahli o 17 tej kwed mm siel do nocnej a vstali o 20.30 som ho zobudila nasilu chudacika a sme sa hrali lebo neviem v noci by asi potom vstal 😕 a preto siel neskor spat
v noci obcas poplacka ci zamrnci idu nam 4 zubky ale to je par sekund len takze spinka dobre

pancake
3. nov 2009

apna aj moj spal prene tak isto . dlhsie ked som lezala vedla neho. a teraz nezaspi ked je v nasej posteli. iba vo svojej a musi byt sam a mat ticho a klud.vypije pred spanim mliecko, da mi flasu, pobozkam ho, pohladkam a odchadzam z izby. idem tam az ked si zuby umyjem aby som sa kukla ci je prikryty.vobec sa uz nebudi.

mukky
autor
3. nov 2009
pancake
3. nov 2009

moj maly nezaspi len tak v kociku alebo autosedacke.alebo v obyvacke.proste nikde. ked chce spat zacne mrncat.opytam sa ci chce buvat a on sa rozbehne k dveram a caka kedy ich otvorim a ideme buvat.
aj ked byval unaveny, tak som ho nedala spat ale som sa s nim hrala a jasila aby isiel spat az vtedy kedy ma. a teraz spavame ako hodinky. presne o 11. doobeda ide spat na 2 hodky a vecer o pol osmej ide do postielky, vypije mlieko porozpravame sa trosicku a hned zaspi. do par minut.ani nemukne.

pancake
3. nov 2009

nemala povedat ze preklina ju a deti uz vobec nie. 😝 😝 😝
kto vie co sa tam stalo v rodine kedysi.

apna
3. nov 2009

pan tak to mas super fakt so spanim...
a este niekedy napis,co to bolo s tou opatrovatelkou
mukky zajtra kuknem,ked bude cas.mala stale poplackava,idem asi uz ku nej lahnut,aj ked dnes sa mi este nechce 😀 no dobre,ze sme pokecali 😀
mukky a ty neponocuj do rana 😉

mukky
autor
3. nov 2009

ja som videla celu tu postu a matka je nenormalna cdcera odisla koli nej z domu

ok tak idem aj ja zajtra mame navstevu tak tu asi vecer nebudem

pancake
3. nov 2009

tak caute.

v skratke a idem aj ja...
opatrovatelka mala akrylove nechty podla najnovsej mody 😝 😝 😝 😝
neprebalovala maleho, jedla mu jeho jedlo,
nepodakovala za jedlo ktore som jej dala pod nos, nepovedala dobre rano, dobru noc, nezdravila
nikdy neumyla riad, ani lyzicku. proste o druhej som prisla z prace a cakala ma dalsia sichta.hned prebalit maleho a nakrmit ho, navarit pre nu a pre nas, upiect kolac,lebo mala rada sladke, musela som jej zhanat krupicnu kasicku /tu v UK/ lebo ona ju ma rada na veceru /mala 100kg/
proste nepohla ani prstom. sedela v obyvacke na sedacke od neviem kedy az do kedy jej nepadala hlava. ked bola hladna, presadla si do kuchyne a cakala kedy jej naservirujem. robila som jej kavu, caj, vsetko co chcela. nosila som jej vodu......ona len sedela. ani raz mi nepodakovala. snazila som sa tak, aby sme jedavali vsetci spolu kazdy vecer. lebo maly obedoval o jednej ked s zobudil tak to sme nestihali.
pri veceri sme si povedali dobru chut, ona nikdy
po veceri mi palo podakoval ona nikdy
nechavala mi riady z celeho dna, lebo mala spravene nechty a voda v uk je horuca.

nikdy som jej nic nepovedala a pekne som sa k nej spravala.vsetko som jej zaplatila, este aj letenky obe, takze ona je v pluse.
a ja viem ze uz ziadnu vyucenu zdravotnu sestricku co ma 20 rokov nechcem ani vidiet. 😝

mukky
autor
3. nov 2009

este som vam chcela napisat ze minule som sla s malym do kupelne som v celom byte vypla svetlo a ostal maly v kupelni a zabaval sa s prackou a ja som sa rychlo skryla do kuchyne a videla som na neho a on zlatusik maly sa vsade obzeral a krical kde je a potom mama mama mama a hladal ma ,som myslela ze umriem od lasky k nemu ze vie ze ja som mama a potebujeme,joj normal slzy mam v ociach,taky je to krasny pocit
nic viac mi netreba,ani miloiny ani nic len toho krpceka 😔 😔 🙂

pancake
3. nov 2009

a ked sme mali navstevu tak ani nepozdravila a vobec sa neunuvala odist do svojej izby. sedela 4 hodiny bez pohnutia v sedacke a navsteva nemala kde sediet tak stali v kkuchyni aby sa s nami porozpravali. ona pocuvala a cakala ze jej asi dam tiez z oblozenych chlebickov. a ked odysli, tak isla spat aj ona.
na navsteve sme mali 4 chalanov a oni stali, a dama sama na sedacke vedla v obyvacke.
ked sme mali dalsiu navstevu tak to iste. 55 rocneho chlapa. ani mu neuvolnila sedacku./my nemame kresla.nic ine na sedenie/sedime na zemi kde ma maly kocky a take taburetky.

pancake
3. nov 2009

mukky to poznam 😵 😵 😵 😵 😵 😵 preto mame deti. je nadherne vidiet ako su na nas citovo naviazany. ked mam dobru naladu, tak aj on. ked som smutna tak aj on. je to moja laska. 😵 😵 😵 😵 najvacsia na svete.

a uz nepisem. neviem kedy prestat. to bolo prvy a posledny raz co mam net hore v posteli. 😝

apna
3. nov 2009

cafte zeny
pan ta to co bolo za opatrovatelku?mna by asi porazili,asi to brala tak,ze sa ma len starat o maleho,nic viac,ale ze sa to nevie ani pozdravit a nepusti stareho chlapa sadnut 😕 mna by porazilo.nikdy si jej nic nepovedala?a to ste ju ako podla coho vybrali,nejaka znama alebo tak?a kolko ste jej platili?aspon sa hral;a s malym?

mukky zlaty maly,si viem to predstavit.my sme dnes mali rusnu noc,stale poplackavala a sa aj zobudila,ale pritom mohla dychat,tak neviem co to bolo.furt s dudlikom narabala a tak a uz som mala nervy,som sa muselasa ovladat normalne a tak som si ju dala sadnut oproti mne si na nohy,ona sa prebrala a sa usmievala na mna od ucha k uchu a zmurkala mna.moja zlata.hned ma nervy presli,isla som jej urobit mliecko 🙂 potom nejak zaspala.

co varite dnes?ja robim toto http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7332 fakt su makkucke a maju aj dobru chut,sice som este nejedla,ale fajne vyzera to aj vonia.a k tomu kasu a zelen.salat.
mala ma zemiaky,brav.,a cuketu.
och ludia dnes jaksom vyprazala tie rezne,sa nejak zosmykla panvica s tym horucim olejom a mala sedela v kuchyni asi 10cm od toho ☹ .no nastastie ani kvapka oleja na nu,len na mna a na zem.hvalabohu,bo by som sa zblaznila.no a potom som jak uz tam boli rezne,som chcela pridat olej a som pridala ocot 😀 😀 😀

co porabate?

pancake
3. nov 2009

tiez kukam na mimibazare recepty. neviem co by som upiekla aby som nemusela ist do kuchne. 😀 😀 😀
tak len snivam. 😀 😀

duska1122
3. nov 2009

ahojte uz som tu dlhsie nebola, ale dostala som chut na pecene maso s knedlov a dusenou kapustou, tak som si na vas spomenula a prisla som sa inspirovat 😀

apna
3. nov 2009

pan ja som vybrala listkove cesto,raz som jedla u kamosky prvy krat v zxivote taky kolac,ze naspodol plechu listkove cesto,nato poukladas piskoty pekne vedla seba na celyplech,uvaris puding vanilk.alebo zlaty klas z pol litra mlieka,js robim tky hustejsi,tak davam viac toho pudingu,jeden a apol aj a na to das nastruhane jablka ochutene skoric.cukrom a zas na vrch plat listkoveho.neznie to fajne,ale je fajt vyborny,kazdemu chuti,nie je taky sladky velmi,fakt je dobry.ja ked robim na maly plech tak jedno cesto,rozdelim na dve,a z ol litrea mlieka puding a ak na velky,tak jedno cesto hore a jedno dole a puding z tristvrt lita.

duska tak to ja velmi nerobim,lebo moj to nemusi velmi,a uz nedietujes? 😀

baby tie rezne su fakt super,odporucam 😝

mukky
autor
3. nov 2009

cawte baby,maly zaspinkal tak trosku nakuknem a idem si dat kavicku,o 18 tej ma dojst navsteva,neskor vecer okolo 22 hod sa stavim snad

apna
3. nov 2009

http://recepty-menea.blogspot.com/2009/10/jablk...
tu je ten kolac,fakt je dobry ja som este z coko pudingu nerobila.

boli sme na baby klinic,mala ma 11.48kg,pytala som sa o tu nadchu,ci jej nieco davat,tak povedali,ze nie,ze podla nej je ok,ze sama sa s tym vysporiada a laura do toho tak fajne zakaslala ale povedala,ze nic netreba.tak ja neviem,co vy baby ktore ste doma?davaju vam nieco,ked ma strasnu nadchu,kasle z tolkych hlienov ale hlavne ze to ma skoro pravidelne.ved ani tyzden nepresiel a zas.ani ju to poriadne nepreslo a zas to ma.
a na tvr jej povedala,ze mam davat jeden krem aj 6-7krat denne a vraj az po 2-3 tyzdnoch bude vidno vysledok.hovadina.ze vraj to nebude alergia,lebo iba na tvaricke to ma a ze skor sucha plet,no ale podla mna to vobec nevyzera sucho,a vlastne ani pokozku mala nema suchu.

a mala mala pancuchy ,tenke ponozky a teplacky a ked som ju obliekala tak povedala,ze jej nemam davat pancuchy,ze nie je vonku taka zima 🙄 ale je vonku kosa,fuka velmi,aj prsia je chladno uz.sice pravda,ze sme sli len autom,ale sak je chora 😉 ze nemam velmi vel aobliekat veci,ze to je horsie a netopit velmi a tak 😝

ja netopim stale,podla toho ako je,ale aj ked doma sa mala po zemi taha a je chladno tak jej radsej dam pancusky a tenke teplacky a tak je na zemi.ked nebola este kosa tak som nedavala...
a vy co davate?

mukky
autor
4. nov 2009

pan ta opatrovatelka by letela domov ale kopnuta a nie lietadlom 😲 😕 akoze ste to nechali s p tak a nic jej nepovedali a este platili a sluzili jej? 🙄 🙄 by videla hned,ked toto robila a bola si doma nechcem vediet co robila ked bola sama doma s krpcekom 😔 ☹ chudacik malinky neprebaleny 😢 nemali ste to tak nechat 😔

ideme k svokrovcom poobede,idem teraz robit ten kolac jablkovy opat,mam jablka a je to jednoduche,len nemam orechy alke ani minule som nemala a neva

mm je na mraky po vcerajsku 😝 asi mu je blbo sa pytal maleho ci idu von,asi potrebuje vzduch 😀

na obed budeme mat vyprazanu brokolicu a zemniacky varene

mukky
autor
4. nov 2009

zuzi som sa normal nastvala na tu zensku 😝 ale asi si nemala na vyber

lumistri sunny kde ste?

mukky
autor
4. nov 2009

apna ja davam von uz pancusky tiez a doma mame sice horuco chodime v trickach ale ja stale vetram a otuzujem maleho ale aj tam mame vsede podlahy a dlazbu tak doma ma pancusky a aj ponozky este normal alebo pletene ked vypnem radiator ako teraz napr a mam otvorene okno
ty len pekne malej davaj pancusky a kludne aj ponozky ved je to dievcatko a my sme nachylnejsie zo spodu na prechladenia a zapaly
davam hore vonku potom viac vrstiev oblecenia tenkeho,body a 2 tenke mikyny a overal uz alebo vetrovku a na nozky deku ked nesvieti slniecko,predsa ked je v kociku sa nehybe
doma spi v pyzamku a len v ponozkach alebo v dupackach,kurim ale mam aj mikrovetranie zapnute

mukky
autor
4. nov 2009

apna doktorku mas riadne blbu 😠 ,ja davam na uvolnenie trifed sirup a fenistil kvapky a do nosteka potom este a mame zvlhcovac vzduchu tak ten pustam a davam do vyvysenej ho polohy spinkat

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detai...

http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/pil/t...

som mu nasadila aj minule to aby sme nechodili so soplikmi ku lekarke a nechytil tam nieco horsie a mudr na mna kukla jak puk a liecbu schvalila 😀 😀 😀 .ved na co mam net,studujem a studujem 😀

mukky
autor
4. nov 2009

kolacik upeceny,este je horuci,maly ma obedik hotovy,zemiakovu kasu s kuracim maskom,petrzlenom a mrkvou
uz spinka,idem sa lk nemu na hodku natiahnut a co vy porabate?
pan asi prides ked ti maly zaspinka,nie?

mukky
autor
4. nov 2009

duska1122 ahoj,ved sa kludne podel o nejake recepty 😉 alebo klebety 😀