Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
8. okt 2009

idem kukat bez servitky no a ahoj vlastne 😀

mukky
autor
8. okt 2009

tie linky co som dala recepty?ani vcerajsie? 😕

apna
8. okt 2009

mukkyt cau 😉
no my mame daco s netom,uz viem,tak mi vecer nikdy nenacita,ale cez den ano,tak zajtra mrknem.lebo p vela stahuje a potom nam tak obmedzia...
som sa zacitala v teme manzel a odmietanie sexu 😝 pak napis ako navaril,som neviedela zas dnes.iba to,ze kritizovali spravanie tek sone ci ako sa vola...
ta obdivujem,ze tak dokazes pozerat,to kukas v archive?ja by som chcela kuk keby bolo keby,som nevidela a vraj bolo dobre

mukky
autor
8. okt 2009

apna cau 😀 ide reklama 😀
preco ma obdivujes ze dokazem tak pozerat?ved aj ty pozeravas spatne ci nie? 😕 ano,na antiku v archive..
ako ze manzel odmieta sex? 😕 tusim som to uz citala...riesenie..milenec

mukky
autor
8. okt 2009

😀 😀 😀 nieco pre nas..ale neni to o sexe 😀 ide ti to nacitat?

apna
8. okt 2009

iba miju otvori,ale nespusti.to segra furt pozera a vraj to je super.
nie ja nepozeram nikdy spatne v archive,nechce sa mi,aj ked by som rada videla
v tej teme,hej jedna to riesila milencom,ale niektore fakt nestastne,ze su ako naopak,ony chlapmi a chlapi zenami 😲 ,ze ich manzelia odmietaju a ony chcu....

mukky
autor
8. okt 2009

no uz to skoncilo...hnusna bola ta sasa a zajtra sa tesim co bude 😝 jak nepricetna bola a mam pocit ze ozrata 😕
tak ale milenec to je v dnesnej dobe draha zalezitost...myslim pre milenca 😀 tak uz len potom v......r 😀 🤐 ale zeny tuzia skor po nehe ako po sexe...

mukky
autor
8. okt 2009

som bola teraz v chladnicke juj jak tam rozvoniava ten vypr.karfiol....ale odolam a necham si na obed 😀
zajtra sa tesim,ked m vstane pojdeme do mesta na prechadzku...ty co robis zajtra?

mukky
autor
8. okt 2009

co si zamrzla a nejdes nacitat?? 😕 😀 😀

apna
9. okt 2009

cafte 😎
mukky som vcera zazdychla,normalne uz nevydrzim nejak dlhsie ako do dvanastej 😲

zima mi je dajak od rana neviem sa zohriat sakra ak hrubocizne ponozky som dala na nohy.a mala po zemi,dufam,ze jej nie je.spala by som ,normalne som dobita,krize ma strasne bolia,to asi co mala spi s nami a nemam miesto.asi poslem stareho vedla spat 😀 alebo ja pojdem?zajtra do prace,boze jak ten tyzden zleti,nenormalne rychlo a kadzy den to iste.ten tyzden mam aspon veget od varenia 😀 😀 😀 asi si lahnem s malou,tak o hodinku pojde spat. 😀

a vy co porabate?

apna
9. okt 2009

kde ste vsetky?ci to len ja doma sedim 😕
nakoniec som s malou sla lahnut,ale nezaspala,lebo prisiel p,ta sa posalili trochu,tak som jej urobila jest aj sebe 😀
som dala do misky take kusky lososa,zel.struky fazulove,cuketu,cibulu,dala olej a gril.korenie a pomiesala a opiekla na panvici.fajne bolo,len keby som sa z toho aj najedla 😀 😀 😀 a p si nakoniec siel lahnut s mnalou a uz dajak dlho spi,na jej vkus.uzz viac nebude spat a pojde mozno vecer skor.
vonku sivo nejak,zima asi,uz vianoce za chvilu...ani sa mi nechce paty vytiahnut z domu,ale keby som vedela,ze mala posedi v kociku ,tak by som sa s nou chodila prechadzat.
sak ked je pekne,tak ideme,ale je to o nervy.a ked nie je,tak sa snazim nieco,bud ideme ku petkovi alebo ku segre abo aspon do obchodu 😝
ake mate doma pocasie?

apna
9. okt 2009

idem si urobit kavej 😉 taku riadnu turecku,som nemala uz sto rokov

jankando
9. okt 2009

Cau Baby...

Sunny,
nam ide zubok, mozno je to i tym ..neviem..dnes pasal jogurt jak divy vraj.
teraz spinka, tak uvidim , ci bude vymyslat ked vstane zase s jedlom.. 😠

Mukky...
najlepsa zabava..sak to bol moj hit par rokov dozadu..😉 😉

Zdeni,
i my mame zimu, boze, stale len topim po kus...

Dnes superstar.. 🙂 a ja asi budem musiet pockaj az do zajtra kym to hodia do archivu.. 😝

jankando
9. okt 2009

Idem teda varit, nasla som rychly recept, viem, ze J neohrnie nosom.. 🙂
cakam ale na masko, nemam rozmrazene..

http://ekucharka.net/kureci-kousky-se-zampiony-...

mukky
autor
9. okt 2009

ahojte idem pratat maleho sme odniesli ku babke tak aspon narychlo nieco poukladat...hlavne detsku a ten bordelovnik 😝 vecer vas docitam a nakuknem

sunny_face
9. okt 2009

Cauky
tak uz mame vonku zub,uz aspon poznam dovod preco bola mala taka divna v poslednej dobe.Tie zuby su svine -bolia,ked rastu aj ked maju vypadnut.Len oštara je s nimi 😉
Apna tu bolo doteraz uplne super ešte predvcerom som mala tricko s kratkym rukavom-boli tu 20tky,ale uz sa zacina ochladzovat dnes uz bol vietor a len asi okolo 15 C. Ale aj tak stale super na to, ze je oktober.
My sme dnes boli na kuracom masku-rano som ho šupsla do omačky-olej, kečup, horčica a koreniny a na obed osmahla a trohu podusila. Celkom fajn

mukky
autor
9. okt 2009

ahojte blbne mi notebook 🙄 😠 furt mrzne 🙄 ak tu nahodou nebudem tak aby ste vedeli preco--asi treba kupit novu batarku alebo co.. 😕

lumistri
11. okt 2009

ahoooojte
tak som to dokoncila 🙂 🙂 😝 😀 😀
kuknite potom do albumu 😉

sunny_face
11. okt 2009

Jeeej Lumi to je pekne. tak to budes svokrin milačik 😀 😀 😀

mama.wolfka
12. okt 2009

mukky, dúfam, že oprava pc nepotrvá dlho 😉 musíš mať absťák, poznám to 😀

... inak práve som si urobila pečené zemiaky (v šupke) a už mi na ne tečú slinky, idem si ich dať pekne osolené s masielkom a zakysaným mliečkom 🙂 🙂 🙂

... tak si prajem dobrú chuť 😀 😀 😀

kibuk
13. okt 2009

ahojte sledujem vas už dlhšie 🙂 niektore receptiky som aj vyskušala a stali za to 🙂 aa nabrala som odvahu a pridavam jeden z našich oblubenych receptikov Zapekany karfol

Potrebujeme: karfiol,zemiaky,dve vajcia,salam,olej,soľ,smotanu na varenie.

Postup: karfiol obvarime v slanej vode,scedime a dame na bok.Medzitym si uvarime vajička na tvrdlo,pokrajeme na kocky aj salam nakrajame na kocky.

Vezmeme si zapekaciu misu omastime olejom,dame zemiaky pokrajane na kolieska a posolime,poukladame karfiol a medzi to rozsypeme vajce a salam,posolime a dame dalšiu vrstvu zemiakov,Nakoniec zalejeme smotanou na varenie.

Dame do vyhriatej rury na 180 stupnov a pečieme kym nebudu zemiaky mäkke.

penny13
13. okt 2009

Ahojte! Dnes si moja dcéra kúpila tiramissu. hrozne jej to chutilo, ale mne je ľúto vyhadzovať 33centov za taký drobný koláčik... nemáte nejaké receptíky alebo linky?
Ďakujem.

kibuk
13. okt 2009

napiš tiramisu a su tam fajne a jednoduche
Tiramisu z bb keksov

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

4-5balickov kakaovych bebe keksov, 2kysle smotany+2slahackove smotany, 2lyzice cukru(podla chuti)+vanilkovy cukor, granko na posypanie

POSTUP PŘÍPRAVY

kekse si ulozime na plech, vyslahame si smotany, k vyslahanej smotane pridame kyslu smotanu, do toho pridame cukor spolu s vanilkovym cukrom, natierame na kekse. Nakoniec posypeme grankom. Je to velmi lahke a supeeeer chuti.

kibuk
13. okt 2009

a ešte POTREBNÉ PRÍSADY

5 bal. kakaových BeBe keksov, 4 pochúťkové kyslé smotany(á 250ml), 2 smotany na šľahanie(á 250ml), 4 bal. vanil.cukru, 6PL práškového cukru, Granko na posypanie

POSTUP PRÍPRAVY

Smotanu vyšľaháme s práškovým cukrom, postupne pridávame kyslú smotanu a vanilinový cukor.Všetko zľahka premiešame.Dno hranatej hlbšej misy vyložíme keksami a potrieme ich smotanovým krémom.Opäť nasleduje ďalšia vrstva keksov a krému.Postup opakujeme a zakončíme krémovou vrstvou.Povrch posypeme Grankom.Dáme do chladničky a podávame až na druhý deň(HAHAHA!!!!)........už je polka plech fuč:o)))))

a dalšiiiiii
TIRAMISU jednohubky

POTREBNÉ PRÍSADY

480 g okrúhlych piškót * 250 ml presso kávy * 4 ČL tuzemáku *zopár kvapiek mandľovej arómy * 500 g syru Lučina * 4 PL preosiateho práškového cukru * 250 ml vyšľahanej šľahačky * 10 PL vaječného likéru * kakao na posypanie * špáradlá * (papierové košíčky)

POSTUP PRÍPRAVY

Vynikajúci variant Tiramisu na párty.
Je to naša najobľúbenejšia kombinácia ingrediencií na domáce Tiramisu. S Lučinou nám chutí viac ako s Mascarpone a ten vaječný likér ako náhrada vajec urobí svoje...
Na Tiramisu v tortovej forme stačí polovičné množstvo piškót, ale na tieto jednohubky ich treba aspoň 2 veľké balíky (po 240 g).
Ešte dodávam, že krému je viac, nespotrebujete ho všetok. Odhadom by stačili také 2/3. Ale ak ho urobíte z celej dávky, tak ochutnávači sa potešia. 🙂
Ako na to? Stačí kliknúť na obrázkový postup.

TIRAMISU

POTREBNÉ PRÍSADY

2 ks šľahačky, 2 ks stužovač šľahačky, 2 ks žilinská nátierka bez príchute, 3-4 bal. dlhých piškót, šálka kávy s dvomi lyžicami rumu alebo kanaku, 5-6 lyžíc kakaa

POSTUP PRÍPRAVY

Vymiešame šľahačku so stužovačom a nátierkou a štyrmi lyžicami cukru. Do nádoby poukladáme piškóty, polejeme kávou, potom dáme vyšľahanú masu a posypeme kakaom, tento postup opakujeme až pokým neminieme piškóty a plnku. Na vrch posypeme opat kakaom. Dáme stuhnúť do chladničky asi na dve hodiny. Dobrú chuť.

Tvarohové TIRAMISU

POTREBNÉ PRÍSADY

4 žĺtky, 1 van.cukor, 4PL kr. cukru, rum, 250g nátierkového masla / Lučina, ale ja používam z Lidla -nieje 250g je menšie,tak použijem 1a 1/2 /, 250g tvarohu / najlepšie v kocke-hrudkový/, 10-12 dkg práš. cukru, van. cukor, 1 šľahačka, 2dcl silnej inst.kávy, piškóty a kakao

POSTUP PRÍPRAVY

Žĺtky vymiešame s van. cukrom a kryš.cukrom nad parou do husta. Po vychladnutí vmiešame maslo, tvaroh s práš. a van. cukrom a vyšľahanú šľahačku. Uvaríme kávu do ktorej pridáme 1PL rumu. Do tortovej formy poukladáme piškóty namočené v káve s rumom, dáme vrstvu krému a opakujeme 1-2krát. Posledná vrstva je krém. Zarovnáme a dáme stuhnúť do chladničky tak cca 12hod. Pred podávaním posypeme kakaom.DOBRÚ CHUŤ!

sunny_face
13. okt 2009

Ahojte
Tak jedna provokaterka Mukky je mimo a hned tu ma zastupcu-Kibuk.S takymito dobrotami tu provokujes. Priznam sa, ze uz som skusala to tiramisu z tych bebe keksikov ale tata jedol original v Taliansku, tak sa z toho vysmial.Niekedy mam pocit, ze aj keby som pred neho dala original a bolo by to na Slovensku, tak by sa aj tak tomu vysmial, lebo najlepsie to chuti v Taliansku (podla neho). Ale mne to chutilo aj s Lučinou a velmi.
A z bebe keksikov som robila aj metrovy kolač a bol naozaj velmi chutny.
Ale ten karfiol niekedy vyskusam,rada zapekam, len musim pockat na tatove chutky.Niekedy mam poit, že čim viacej sa snazim tym je to menej ocenene.Ten moj mm ma najradsej steaky a k tomu kašu,nič viac mu k stastiu neni treba.

kibuk
13. okt 2009

sunny ja musim vačšinou variť fajne ehm jednoduche a čo by chutilo detičkam a hlavne mužičkovi mam aj svoju vebovu stranku tam mam nejake receptiky,postupne pridavam ale tie čo som odskušala na rodine 🙂 ked tak kuk www.ankak.estranky.sk a teraz som dopiekla tie gulky z tuniaka neviem ktora to sem dala ale su vyborneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee mnaaaaaaam

pancake
13. okt 2009

zdravim vsetky. konecne sme doma, a uz od zajtra vas zacnem zase citat.papa 😵

sunny_face
14. okt 2009

Ahoj Pan takze si vydovolenkovana? Vitaj naspat a napis ako ste si to u nas uzili....minuly tyzden bolo este pekne to ste si aj slnka uzili.Teraz je tu tak na chripkovú epidemiu 😖 Mukky nam zahyba a ostatne kocky tiez. Asi tu prisla jesenna lenivost 😀
Kibuk v ryhlosti som si pozrela tvoju stranku a ešte ju pojdem preluskat mas tam kopu zaujmavosti. Zatial cavky