Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

saskarisko
17. máj 2010

Ahojte,
ja ku vam nestiham chodit. Babulka dnes oslavuje, a uz zacala aj chodit, takze sa nahaname 😉 minuly tyzden bol katastrofen, presli sme si rotavirusom (1 dieta), a narazenou nohou (2 dieta), takze o zabavu som mala postarane

Sunny - u nas zajtra toto
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=4849&user...
a uz som od tej kocky skusila toto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=12571
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=10530&use...
a su to fajne receptiky. dostala som na ne link, od jednej kamosky

mukky
autor
17. máj 2010

ahojte,
apna ako sa máte?už je Vám lepšie?
sunn ja som este stále maniak,ale este musím dopozerať v archive časti čo nestíham,cez den tv nepozerám,uz asi len 9 mi ich treba dopozerať 😀

saskarisko vsetko naj k pokrokom 😵 😵 a je mi luto ze ste boli tiez chorí 😢
receptíky pozriem,sunny my sme mali zo vcera,nevarila som

sunny_face
18. máj 2010

Ahojte saskariso tak to si mala doma dosť huste. Co je to ten rotavirus? Zacinam mať chaos v tých virusoch a chorobách.A dakujem za inšpiraciu, asi by som mala viacej chodit na tie receptiky v mimibazare, páčia sa mi hlavne tie aj s obrázkovým postupom.
Dnes je zase take divne počasie, že neviem či mám isť von alebo nas potrápiť doma. Asi to vyriešim čižmičkami a pršiplášťom a pobehame aspon okolo paneláku.
Zatial ahojte a ešte sa v priebehu dňa nakuknem.

mukky
autor
18. máj 2010

ahojte,
sunny veru,počasie je des,mm chce ísť kuk na chatu ako stupla voda,blázonko 😕 😕
človek by len spal a spal,alebo nič nerobil 😔
my snád poobede okolo bloku tiež len prebehneme a potom sa trošku potárať po obchodoch 😔

mukky
autor
18. máj 2010

Zeleninové lievance s omáčkou z lesných húb

Suroviny
20 g
droždie10 g
cukor kryštál300 ml
mlieko200 g
múka hladká2 kis
vajcia10 g
soľ200 g
zelenina mrazenáOmáčka:20 g
maslo10 g
soľ50 g
cibuľa50 g
múka hladká205 ml
mlieko80 ml
smotana10 ml
ocot50 ml
olej10 g
vegeta800 g
rýdziky, osikovce40 g
cesnak
korenie čierne mleté


Postup
Z mlieka, múky a vajec si pripravíme hustejšie liate cesto do ktorého pridáme droždie, cukor, zeleninu ktorú sme si povarili a nechali vychladnúť. Cesto ochutíme soľou, necháme nakysnúť. Z nakysnutého cesta pečieme na panvičke lievance z oboch strán do zlatista.

Omáčka z lesných húb a smotany – z oleja a múky si pripravíme svetlú zápražku, ktorú zalejeme mliekom, ochutíme soľou a octom a za stáleho miešania privedieme do bodu varu a varíme približne 30 minút.

Na cibuľke opražíme pokrájané lesné huby ktoré si ochutíme soľou, vegetou, korením a cesnakom a krátko podusíme. Takto udusené huby vložíme do pripravenej omáčky, spolu povaríme a nakoniec zjemníme maslom a smotanou.

karfiolova fašírka po taliansko-grécky

Taka obycajna zeleninova fasirka ( karfiolova) na sicilsky sposob s greckym letnym salatom a greckym jogurtovym dressingom.

Suroviny
1 ks
karfiol varený1 ks
cibuľa2 struciky
cesnak100 g
parmezán strúhaný1/2 lyzicky
muškátový orech2 ks
vajce
strúhankaza hrst
petržlenová vňaťza hrst
kopor na drobno sekany
sol,mleté čierne korenie
muka na obaleniedressing :150 ml
grecky jogurt2 struciky
cesnak2 lyzice
citrónová šťava
sol grecky salat:1 ks
grecka oharka2 ks
jarna cibulka na drobno nakrajana1 ks
cibula cervena1 ks
paprika zelenáza hrst
petrzlenova vnat2 ks
paradajky alebo cherry
sol,mleté čierne korenie2 lyzice
citrónová šťava2 lyzice
olej olivový extra panensky150 ml
olej na vysmážanie

4
porcie

Postup
Karfiol dame uvarit do osolenej vody ( da sa urychlit ze sa rozoberie na mensie hlavicky). Na drobno nakrajame cibulu spenime na rozohriatom oleji a pridame na drobno nakrajany cesnak a pokracujeme zo par minut v duseni. Do misky dame uvareny karfiol ktrory na hrubo roztlacime ako na pyre pridame cibulku a cesnak na drobno nakrajanu petrzlenovu vnat a koprovu vnat, nastruhame si z muskatoveho oriesku, pridame nastruhany parmezan a vajicka osolime a okorenime podla chuti.Poriadne premiesame podla toho ako je zmes riedka , zahustime struhankou .

Ja som dala zmes schladit - stuhnut do ladnicky cca 30 minut . Na pekac som si dal rozohriat olej ( ten rovnomerny tvar som dosiahol podla rady jedneho sefkuchara , "vykrajoval som zmes naberackou na zmrzlinu a potom obalil v muke). Fasirku vysmazime do zlatista, dobre je dat absorbujuci papier "vysusit"

salat, grecku oharku nakrajme na drobno, pridame zrelu na drobno nakrajanu paradajku alebo cherry paradajky, jarnu cibulku , cervenu cibulu mensiu na jullien,papriku zelenu na kocky, petrzlenovu vnat na drobno nakrajanu a zalejeme zmesovou extra panensky olej citron a sol korenie.

jogurtovy dressing, do misky dame grecky jogurt ( je uplne inej chuti ako europsky , viac kremovy) pridame roztlaceny cesnak a citronovu stavu a sol podla chuti

leelo
18. máj 2010

caute, baby.
tieto lasagne su fakt uzasne, mozno recept poznate, je zo stareho-dobreho-osvedceneho MMB:

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=5214

dobru chut 🙂

sunny_face
18. máj 2010

Lasagne robievam tiež ale ja si ich predvarím,parkrát som robila bez toho a boli tvrdé. A robievam ich so špenátom napodobne ako v tovojom recepte ale ja nan dam ešte uvarené vajíčka alebo pre mm viem urobiť s mletým mäsom (mm neznáša špenát-spomienka na školskú družinu). Robíme ich raz za čas ale vtedy vylížem aj tanier.
Dnes som sa rozhodla robiť zase tie tortelliny-zostali mi otvorené ešte z minulého týždna a treba pojesť stare zasoby (asi pojdem pokukat čo mám aj v mrazáku aby som mohla poobnovovať zásoby)

valentina2
18. máj 2010

Ahoj Mukky, nemusite sa s malym tarat po obchodoch, mozete mi ho doniest

mukky
autor
20. máj 2010

saskarisko ahoj,super receptíky,tie lístkové špirály urcite vyskušam čoskoro,tusším sa to v obchode volá twister 😉
aj to masko skusim,banánové lievance robievam 😉

sunny_face
21. máj 2010

Ahojte kočky, čo nového? Ja som si dnes urobila zase den volna-malu si zobrali rodicia asi okolo 10 a okolo 5 vecer mi ju vrátili. Proste som sa cely den venovala sebe-nafarbila som si vlasy, kedže ich mam tmave,tak každy šedivy vlas na nich vidno a konečne som navštivila aj kozmetičku-bolo načase a nevarila som-a načo však si vonku po dlhej dobe môžem dat aj americký hot-dog 😀 Vy ste na tom ako?

mukky
autor
21. máj 2010

sunny ahoj,malý už spí tak uz je klud..
takže super si si oddýchla a povenovala sa sama sebe 😵,ty sa máš že ti rodicia na tak dlho zoberu malú a kde s nou boli?či len doma boli

mm išiel na akciu z roboty,ja rozmýslam nad vanou s penou,len kupelna je pri spálni a malého neviem ci by to nebudilo..tak asi az ked mm bude doma 😝

v tv nič zaujímavé,pojdem kuk asi bez servítky v archíve a 13.komnatu
dnes som nevarila,mala sme od vcera pecené stehno a k tomu som si dala len zeleninu,nemám rada ohrievané ale dala som ho do elektrickej rury a pekne sa mi na grile spravilo do chrumkava takže ok

mm mal od mamy plnenu kapustu

zajtra ešte uvidím čo budeme variť ale kupili sme si výnimočne polotovar giuseppe sladké gule pre mm a pre mna zemiakove s udenym masom vo vnutri tak asi to...ale je to dobré,sladké teda neviem ale iste bude..
a pojdeme niekde von,nebudeme trcať doma,mozno na chatu

mukky
autor
21. máj 2010

akurát pozerám že ide nejaká nova zvučka paneláku 😕 a mm už je ti doma?

nikollette
21. máj 2010

Mukky a k nám ani nenakukneš, 😕

mukky
autor
21. máj 2010

nikoll možem aspon jeden príspevok napísať? 😀

nikollette
21. máj 2010

Nech sa páči madam 😀

mukky
autor
21. máj 2010

😀 koza 😀

mukky
autor
21. máj 2010

daj nám tu foto šampinonov niki 😉 a napís recept 😎

nikollette
21. máj 2010

tu je:

mukky
autor
21. máj 2010

už dopapané?

nikollette
21. máj 2010

Očistíme si šampióny, vydlabemetie nožičky.
Nožičky si nakrájame na mini kusky, a opražíme na panvici, spolu s jarnou cibulkou a šunkou, a vajíčkom.
Hotovu zmes naplníme do vydlabaných šampionov. Na plech dáme troška oleja, a šup do rúry na cca 25minut 😉

Príloha podla chuti 🙂

Ja som dala zemiaky v rure okorenené, a zeleninový šalát 😉

nikollette
21. máj 2010

Nie, ešte sa to len robí, keďže MP vyždy do nekonečna cvičí 😒

sunny_face
21. máj 2010

Ahojte Mukky si na roztrhanie
Rodičia maju rodinný dom,takže mala je vybláznená, lebo maju aj psa a toho určite potrapila, ale on je dobračisko a necha sa ponatahovat. Ked Lucia pocuje pesničku a pes je pri nej, tak ho chyti za predne labky a bohužial pes musi bez protestov tancovat, väčšinou ho zachranujem a tancujem s nou radsej ja.A okrem toho sme tam kupili male pieskovisko,co sa da aj zakryt,aby tam nechodili mačky,tak tam zase vytrapila dedka s babovkami a aby babke nebolo luto musela s nou ist na prechadzku a preliezky. Naši si jej užili.
A hodte do placu ten šampionový recept, nech sa popýšim aka som šikovna gazdinka.

mukky
autor
21. máj 2010

nikoll dobrý recept 😉

sunny 😀 😀 😀 tak to je super ze máte rodinný dom,si si vedela zvyknuť ist do paneláku?moj otec sa nehrá s vnučatami 😝 radšej leží,ani na prechádzku ich este ani raz nezobral a to budu mat 2 roky..moj aj neterka

mukky
autor
21. máj 2010

psík je ohladuplný 😀

mukky
autor
21. máj 2010

apna je asi chorá ☹

mukky
autor
21. máj 2010

@leelo a ty si čo varila?
pozerala som tie lasagne,mám doma pláty uz dooooosť dlho 😀 ale som ich este nerobila,len ja tŕadsej s masom

mukky
autor
21. máj 2010

@apna napíš potom ako je laurinke a tebe..

mukky
autor
21. máj 2010

@sunny_face spíš? 😀

leelo
21. máj 2010

@mukky spenat nahrad maskom a je vymalovano 😀
ja dnes nic, mm varil vcera - masko s cukinou a sampinonmi 😎

sunny_face
21. máj 2010

Nespím, len behám kade-tade po nete.
Jeeee to s tými zavináčmi je dobré, koho môžem pochváliť za to? 😀