Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
25. jún 2009

lumia ako tvarohove,ze na to tvaroh?alebo do cesta?

apna
25. jún 2009

a cesto ako?

lumistri
25. jún 2009

jablkovo-tvarohove dolky - tak nie lievance 😀

250g tvaroh, 200ml mlieko, 3 vajcia, 200g hl. muka, 3 jablka, stipka soli, vanilkovy cukor, olej
vsetko zmiesas na stredne hustu zmes pridas ocistene postruhane jablka a vyprazas. ja robim s lekvarom a posypem praskovym cukrom, ale fantazii sa medze nekladu..

je to fajne a dokonca mi to ani manzel neofrflal.. sa mi to robi lahsie ako palacinky 😵

apna
25. jún 2009

vyzera to byt fajne mnam,len skoda,ze vyprazane
idem zapisat,sa doma pochvalim svokre 😀 len najprv este tu vyskusam.a moj m nemusi tvaroh,ale mozno nezisti,ze tam je 😀
ok,my ideme vonku,mala mi teraz spraskala jednu misku a este usta furt otvara.mam pocit,ze kolko jej dam ,tolko zje.len vodu nechce ani za nic,pluje ju na mna.mozno aj zato sa nemoze tak vykakat,lebo malicko pije.slivky velmi nepomohli,kaka,ale tak tazko a tvrde seginka moja
a opakuje po mne ,ked robim spievam tapu,tapu tapusky a tlieskam,ta aj ona.a ked ma naladu,ta aj tatata robi 😀

mukky
autor
25. jún 2009

ahojte dievcence,som rada ze sa tema konecne rozbieha 🙂,my mame dnes stvrte vyrocie svadby,manzel mi kupil krasnu kyticu a ja som nechapala ze preco 😝 😀 ,no datum mi unikol,ale vedela som ze mame,len som zabudla ze dnes 🤐 U nas tu take krasne kytice robia,nadherne..ale ja nemam rada ked mi kupuje kvety,je mi luto penazi za kvety,to uz radsej kvietok v kvetinaci

vy teda ste mi chutky narobili,a ja dnes ze zacinam tak dietnejsie a castejsie jest...rano v posteli na silu pol bananu mi manzel doniesol,o par hodin cely banan,pred chvilou 2 chlebiky polky vo vajicku s dietnou salamou kuracou,a este na vewceru o 17.30 si dam chlieb s pastetou pecenovou a paradajkou.Pijem len cistu vodu..Nie velmi zdrave,ale nic ine ma nenapada..nevarila som a ani zajtra asi nebudem,manzel nechce lebo pribral 4 kg od kedy sa maly narodil..fuu tie 4 mu zavidim,ja 14 ☹ ☹ ☹ ,on stale bycikloval a chodil do posilovne,,ale zajtra asi pojde na bycikel vecer ked maly zaspi

v sobotu ideme na chatu a svokrovci idu robit kotlikovy gulas 😠 ,vecer sa vraciame,nechcem tam spat,a v nedelu ideme opat,a ja asi vecer napacujem kuracie prsia a opecieme si na grile 😠 ,tolko jedla fajneho 😒 😀 😀

mukky
autor
25. jún 2009

ked som drzala delenu schudla som krasne za 8 mesiacov 25 kg,na 41 kg,to som bola kocka,skor som vyzerala ako devca,no ale aj mladsia som bola asi o 8 rokov..

maly vcera zaspal okolo 21,vstal rano o 8,takze super..doobedu spal 3,5 hodky a este ho dam spinkat asi o 15 minut a ja budem kukat telenovelu,ocko odisiel do nocnej,mysi maju raj 😀

mukky
autor
25. jún 2009

a zabudla som napisat ze cumlik a karabinku nasiel manzel v aute,tesim sa a hlavne maly 😀

mukky
autor
25. jún 2009

pancake gratulujem malemu k prvym krockom 🙂 🙂 🙂

mukky
autor
25. jún 2009

apna a ani ty na fotke vobec nevyzeras ze by si mala kila na vyse 😕 ,a daj si ju do albumu nech vas vidim blzsie,moj prcek je v albume

lumistri to som uz niekde ten recept videla,a nedavas tam ani trosku prasku do peciva?Ale urcite urobim ,mozno na druhy tyzden,len ja mam zamrazeny dost taky suchy tvaroh domaci,take hrudy pevne..

apna som rada ze tofu chutilo,a ty si ho ako pred tym robievala?

mukky
autor
25. jún 2009

to raznici by som si dala,aj zivanku

lumistri
25. jún 2009

mukky to je recept z kucharky.. tak je mozne ze si ho videla 😵 prasok nedavam..
som si kukla fotky tvojho maleho, aky zlaty kukuc ma.. a pozeram ze tiez ma v oblube vysavac, teda aspon na jednej fotke je pri nom 🙂 u nas je vysavac najlepsi kamos maleho.. ma ide porazit bo pri nom presedi aj dve hodiny a sa smeje, skace pri nom, natahuje ho atd..

mne po porode ostali len 3 kg oproti tomu co som mala predtym ako som otehotnela.. ale najhorsie je ze vsetko mi ostalo na zadku a stehnach ☹ a samozrejme aj na bruchu.. a som moc leniva na to aby som cvicila.. este tak plavat..

mukky
autor
25. jún 2009

lumistri dakujem za maleho 🙂 ,ano vysavac ma rad 😀 ,ale mamka nie 😝 😀

pridaj aj ty foto 🙂

lumistri
25. jún 2009

sa tu drbem s tymi fotkami a ono mi to nakoniec vypise ze su velke.. ☹ nechce sa mi s tam teraz hrat, poviem zajtra drahemu, aby mi nieco nachystal a hodim to tam 🙂

jaaaaj som ustata ako pes.. cely den sichta, zajtra ma prist moja mamca a to je pre mna hroza.. zajtra rano len napeciem, urobim nejaky obed a venujem sa malemu..

mukky
autor
25. jún 2009

ja som sa to uz s tymi fotkami naucila 😎 a to som absolutne netechnicky tip 😀

hroza ked ma prist mama? 🤐

ja spim ,ked spi aj maly cez den,dnes 3,5 hodky,a potom do noci buntosim

lumistri
25. jún 2009

no moja mamca si potrpi na cistotu, a preto trpnem co som kde zabudla utriet.. uz vidim ze ma sprdne za to ze ma manzel v skrini nakrivo svetre.. ja nie som taka perfektna ako ona a moja segra, a navyse som straaaasne leniva, a nechce sa mi furt vsetko riadit, narovnavat atd. nemam bordel ale nie som ziadny hygienik, raz do tyzdna poriadim a pokoj.. a som robila poriadky uz dnes a nie v sobotu, ako obvykle a trochu hlbkovejsie 😀
a som si este prichystala na pecenie, take syrovo-sunkove slimaciky a tvarohove tycinky este urobim.. v sobotu totizto mame oslavu jedneho roka 😵 tak nasi pridu uz zajtra, nech si trochu vnucika uziju..

ja chodim spat tak okolo pol noci, maly rano vstava okolo siedmej tak mi to celkom staci.. ale tiez sa mi par-krat stalo ze som zalomila s nim 😀

tie fotky by som mozno zvladla, ale fakt sa mi nechce 😉

mukky
autor
25. jún 2009

tak ja by som mame povedala ze to je moja domacnost a nech sa stara do svojej domacnosti,a hotovo..juj ja si take nedam,ani keby to bola mama 😀

tie slimaciky aj ja robievam 🙂 ,zvacsa na nejaku prilezitost

vsetko naj jojovi k prvemu rocku 🙂

lumistri
25. jún 2009

😀 😀 😀 este ze nemas moju mamcu

maly by ti urcite podakoval.. teda dufam ze ho tak vychovam, pozeram ze aj vas to o chvilu caka 😵
my sme mali povodne termin na 1. 7. ale prislo to skor uz 14. 6. 😀

mukky
autor
25. jún 2009

preco,je taka prisna?Bojis sa jej take nieco povedat alebo sa neda..a tvoj manzel s nou ako vychadza?

som nepochopila ze za co by mi maly podakoval 😕 😀

ja som rodila o tyzden skor,koli sekcii,mali sme termin 14.7.,ale rodila som 8.7. 🙂

chces aj druhe?

lumistri
25. jún 2009

nie je az taka prisna, to skor ja mam taky respekt 🙂
maly by ti podakoval za blahoprianie.. si pisala ze vsetko naj 😵
ja som rodila normalne s mensimi komplikaciami, jak som tam lezala po porode pozasivana a unavena na smrt som povedala ze nikdy viac.. ale uz ma to preslo 😀 urcite chcem este druhe.. ty nie?

lumistri
25. jún 2009

aa este manzel s nou vychadza velmi dobre, si potykali asi pred rokom 🙂

mukky
autor
25. jún 2009

aha,uz som pochopila 🙂

aj moj manyel vychadza dobre s oboma,tykaju si,ja jeho rodicom vykam,tak som to chcela

aj ja chcem druhe,ked maly budde mat okolo 2 rokov tak skusime surodenca

lumistri
25. jún 2009

tiez tak nejako planujem po 2-2,5 roku.. ale este uvidime, ako sa vyvinie kriza a ci sa nepritrafi nahodou nejaka dobra robotka, ale do tridsiatky by som to chcela stihnut 😀
musim sa pre dnes s tebou rozlucit, lebo zajtra budem grogy..
tak dobru noc

mukky
autor
25. jún 2009

dobru noc,ja o uz do 30 tky nestihnem ☹ ,uz ti padla 😀

mukky
autor
26. jún 2009

ahojte,maly buntosi od 6.20,takze som super vyspata,2 hodky 😀 😎 ,teraz tancuje na nejaku hudbu z tv 🙂

od dnes zacinam trosku dietovat,chcem zhodit,uz som sa pevne rozhodla..na silu som uz zjedla banan,to je pre mna tazke rano jest 😖 ,neskor si dam jogurt..potom bude u babky zapekana zelenina so zemiakmi,prechadzka v meste,vecer jogurt..verim ze nezhresim 😀

mukky
autor
26. jún 2009

zomrel michael jackson..v puberte som na nom dost frcala,no skoda..

apna
26. jún 2009

ahojte
tak si predstavte,ze nam vypadla vcera vecer kolo siedmej elektrina 😝 ,sme prisli domov a nic,sedeli sme tu jak divi,ani telka,laptop vybity,mobil vybity,tak som o desiatej isla spat,no ale zaspala mozno dvanastej,len som sa prehadzovala,na nervy.
vcera som sla s malou a segrou vonku a tak ma otlacili topanky,ze sme sadli v kfc vonku nma terasu a musela som volat mp,nech pride po nas,lebo by som asi nedosla.tak sme sli pokukat do tesca,som pokupila malej daco,ta sa tesim.
joj,mala mi len pisti,nijak jej nedobre jak 3min.este ze tak casto davaju reklamy,tie kuka bez mihnutia oka 😀

co sa tyka poriadku,kym nebola mala,tak som mala furt poriadok,jasne,ze niekedy bol tanier v drese abo tak,ale vsetko poukladane a tak,vacsinou piatok,ked sme po robote sli na nakup a uz som mala taku ujpratovaciu naladu,tak som robila take hlbkovejsie poriadky,ze skrine,sufliky,v linke som si ukladala,vytierala,kupelnu
a v sobotu klasika prach,vysavac a tak
len odkedy je mala,tak som na nervy z toho,tu stolicka,tu lehatko,same hracky,na zemi deka,ale uz zvykam nato a ani ma nebavi pratat,bo viem,ze zas bude bordel

apna
26. jún 2009

mukky,dietujes aj ty,hej?ja som ani vcera neporeusila 😉
idem aj ja dat ranajky,este neviem,co budem dnes jest.
to fakt michal jackson zomrel?? ☹ segra moja ho zboznuje a ona furt vravi,ze pekny 😕

lumistri
26. jún 2009

apna ked vypadne elektrina sa hovori, ze o devat mesiacov je zvysena porodnost 😀
inac aj nas maly je maniak na reklamy.. dokonca sa mu niektore obzvlat pacia, napriklad s tymi tucniakmi na kinder pinguin (ci jak sa to pise) sa stresne vytesuje a skeri na televizor ked to ide 😵

mukky
autor
26. jún 2009

apna ked maly este nebol,ja som mala vsetko tip top doma,nikde ani nic polozene nemohlo byt,nic,vsetko malo svoje miesto..este aj ovladac dialkovy musel byt rovno na stole 😀 ,to uz bola diagnoza...a teraz?Ani nehovorim,hracky,ohradka,prenosna postielka,stolicka na jedenie,plienky,krem,obrusky,flasky,oblecenie,.a stale dookola...kopy vyprateho pradla,maleho,nasho...atd,a stale dookola..ale najhorsie je a hnevam sa na seba ze to ani nemam nervy pratat niekedy..teda casto..nic ine mi nevadi absolutne,len ten bordel..ale to mam od porodu,by som povedala ze je to taka hnusna nechut k prataniu 😖 😖 ,radsej budem cely den varit..esteze manzel to chape a pomaha doma 😀 ,no ale ked sa musi tak sa musi..ale asi je to preto,ze nerada odbieham ked uz sa do niecoho pustim..stale kontrolujem maleho,ci pomrnci atd..len maly ma asi slaby spanok po mne,takze vecer nejak trieskat nemozem..

mukky
autor
26. jún 2009

aj minule,som odniesla maleho asi na 5 hodin k mame aby sme mohli vsetko vygruntovat...

moj mi teraz doniesol stacionarny bicykel,neskor na neho vyleziem,na ten bicykel aby sme sa chapali 😀 ,mam krizu,mam chut na nieco fajnucke,ale urobila som si caro s mliekom a umelym sladidlom..dnes vypijem asi 3 hrnceky 😝 😎