Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
13. júl 2009

apnaaaaa,ako sa mas???Dufam ze ste ok,chybas tu..a samozrejme aj pancake..

pan dakujem ti tiez...maly je tvoj sikovnik sikovny.....dnes som mojho asi do minuty naucila kde je lampa,a chodil potom vsade a ukazoval na strop vo vsetkych izbach 😀 ,tak rychlo by som to ja teda nepochopila isto,ten moj prcek maly je asi genius 😀 😀 a bude z neho bud archeolog,ci krasokorculiar,alebo veterinar..tak to chcem a tak to bude..alebo heeeerec 😀 😀 😀 😀

mukky
autor
14. júl 2009

ahojte,my ideme o chvilu spinkat ,tak potom nakuknem ci ste tu zavitali...

pancake
14. júl 2009

no tak ja som vam vcera napisala mail na celu stranu a ked som to odoslala stratila som signal a uz sa ,,nevratil,, 😝 😝 😀 😀 😀

akurat som prisla z prace, ulozila maleho spat a rozmyslam co budeme robit ked vstane. asi pojdeme von, ak sa nerozprsi.

potrebujem baby au-pairku. od oktobra na 4 mesiace. neviete o niekom? som z toho na prasky. na zaciatku oktobra nam zatvaraju firmu, potom chcem iist na dovolenku domov a ked sa vratim tak uz musim aj s nou, lebo budem mat novu robotu a nemam kam dat maleho. a do skolky ho nechcem dat.
ale to dievca musi mat naozaj vztah k detom. no ak nikoho nenajdem aspon zostanem doma a bude robit iba P.

ozaj ako je to s tym rodicovskym prispevkom v roku 2010?nebude sa zvysovat, ci bude?????? 😕 😕 😕

pancake
14. júl 2009

k tym chlebom vo vajicku:

asi bude najlepsi stara dobra klasika. lebo ked vyprazas to vajicko co je v nom cesnak, tak ti vonia cela chalupa tyzden. 😀 😝

pancake
14. júl 2009

zase som tu sama.
o pol hodku sa maly zobudi a mam po zabave. 😔 😀
a neni s kym pisat.... 😠 😠

mukky
autor
14. júl 2009

pancake ahoj,ved nemusis dat cesnak 😀 ,a do placiek ho nedavas,ci nerobievas?Ja mam cesnacik rada 😵

a co budes robit,aku novu pracu ak to ie je tajne,a priatel?Spolu opat idete robit?

no to ti verim ze maleho nechces dat do skolky,ja mojho nedam ani do skoly 😀 😀 😀 ,tie stresy prezivat ci je tam v poriadku..

lumistri
14. júl 2009

pan neviem presne ako je to s tym rodicovskym prispevkom, ale hovorilo sa ze od noveho roku by mal byt taky ako minimalna mzda.. myslim ze to je okolo 8 a pol litra.. ale neviem to naisto..

mukky
autor
14. júl 2009

pridem tak o hodku a chcem tu vidiet nejake recepty fajneee,mam krizu mensiu na sladkost,idem si dat caro s umelym sladidlom,a to som si chcela dnes ochutnat trosku z tych dezertov co som podostavala ale eeee,nedam si 😝 😀

lumistri
14. júl 2009

recepty akeho druhu?

mukky
autor
14. júl 2009

spehujem Vas,a nikde nic 😠 😀

lumi vsetkeho druhu 😀 😀

ale nie..ja len ze ci mate take nejake oblubene receptiky a co radi kuchtite..

lumistri
14. júl 2009

noo moj oblubeny recept je cislo pizzerky s donaskovou sluzbou.. 😀 😀

ale niee.. seriozne, pokrajas masko na kocky, osolis, okoris (ako hovoril vincenzo), das trochu horcice, oleja a strcis do chladnicky aspon na den.. potom to trochu opecies a pridas kecup a cesnak pokrajany na platky a dusis.. hmm, hotova papina 😝 😀 a samo ryzu k tomu..

mukky
autor
14. júl 2009

lumi 😀 😀 😀

fajnotka,ale mne by sa hodili viac hranolky k tomu 😀 ,my uz asi 2 roky kupujemem mc cain do rury hranolky,su fajnucke a ooovela menej kaloricke a milujem este ich krokety zemiakove a aj placky ich su fajn,som jedla v bufete nejakom ..

ty lubis cesnak?A poznas tu pomazanku?

lumistri
14. júl 2009

ja zboznujem cesnak a cibulu 😝
pomazanku cesnakovu robim.. ale mozno mas nejaku zaujimavejsiu.. 🙂
kludne daj.. 😀 nech sa daco priucim..

mukky
autor
14. júl 2009

lumi napis aku robis,mozno robime rovnaku 😉

mukky
autor
14. júl 2009

ja mam rada aj bryndzovu a vajickovu so syrom..mnam a rybaciu,,juj jaka som lacna

lumistri
14. júl 2009

ja robievam len taku klasiku, ziadne specialne ingrediencie.. dam maslo, karicku abo bambino, abo nejaky taveny syr aky mam a cesnak, ak mam tvrdy syr, tak nastruham.. ale zvacsa nemam.. a tak isto aj vajickovu, samozrejme miesto cesnaku vajco na tvrdo nastruham 😀

mukky
autor
14. júl 2009

Ja robim trosku inak ale vcelku rovnako..:Asi pol tatarskej zmiesam so struhanym syrom,moze sa pridat aj kysla smotana 2 lyzicky na zjemnenie..a veela cesnaku podla chuti..zvacsa to robievam na jednohubky na nejake oslavy ci na silvestra a ma to velky uspech 😎

Vajickovo syrova;vajicka na tvrdo na kocky nakrajam do misy,pridam tavene syry v crievku,nakrajam na kocky cibulu,trosku masla,pridam vnat ci kopor,cervenu mletu papriku a vsetko premiesam..

lumistri
14. júl 2009

mnam.. som sa navnadila, musim zajtra daku urobit.. 😝

mukky
autor
14. júl 2009

lumi 😀

Alebo neviem ci poznate toto;Parku prerezeme v strede pozdlzne,ale nie celkom ku koncu,vyhne a spojime oba konce,vznikne nam srde a konce spojime so sparatkom..vlozime do otvoru platok sunky,do toho buchneme jedno vajicko,navrch nastruhany syr a dame zapiect do rury,k tomu chlebik ci pecivo,mnamka

Obrazok by bol lepsi ,ale neviem ci by som ten recept nejako nasla..

lumistri
14. júl 2009

hmm, tak to si viem predstavit.. zajtra kupujem parky 😀 😀
a ako dlho to treba v rure nechat? a na kolko stupnov?

mukky
autor
14. júl 2009

lumi stupne neviem...snad 150? 😕 Nie na silno velmi,to vajicko kym sa urobi aby to nevyschlo..a najlepsie je to dat na papier na pecenie..

mozno by som niekde nasla obrazok..ale ja to mam z tv z pre veela rokov..a manzelovi so srdieckom urobis romantiku 😀

mukky
autor
14. júl 2009

lumi tak nieco som nasla ale je to trosku ine...ja robim srdiecka ,ten koniec nechavam cely a len tu sunku,vajicko,syr..ale fantazii sa medze nekladu 😉

http://varime.fei.sk/fotos/5.jpg

lumistri
14. júl 2009

hmm, zase romantika.. aby som si ho moc nerozmaznala 😀 😀

mukky
autor
14. júl 2009

😀

lumi tak co bude pomazanka ci srdiecko?? 😀

Ja zajtra nevarim nic,az pozajtra asi spegety s masovou omackou a hraskom,kopou syra,mnam..to zboznujem

mukky
autor
14. júl 2009

ina mas pekny melir 😵 ,ale tak si sa tam skryla ze ta ani neviim poriadne 😀

lumistri
14. júl 2009

noo zajtra asik nic.. az vo stvrtok, zajtra mam druhe kolo toho pohovoru, takze budem zla, budem nervozna a budem stekat 😀 a este pride svokra, bo nemam kde dat maleho ked pojdem na ten pohovor, takze budem duplom zla.. takze na obed daco rychle a jednoduche, a ako sa poznam, radsej ukecam muza nech nieco objedname a malemu len nejaku polievocku uvarim, a na veceru rozky s maslom a lekvarom.. 😝 😀

lumistri
14. júl 2009

no uz som aj tak pokazila tu fotku, ze ma tam vidno taky kus 😀 😀
a ty si na niektorej z tych fotiek co mas v albume?

mukky
autor
14. júl 2009

lumi tak nech ti to vyjde 😉 ,ja nie som nikde,ale mozem pridat na chvilu tak kukni do albumu o 5 minut

lumistri
14. júl 2009

ok 🙂 cakam

pancake
14. júl 2009

no prave som dopozerala ten film o michalovi jacksnovi ale len do polovice lebo mi viac nenacital net.

ja milujem cesnak aj cibulu a to som prene dala do tej mojej sekanej, a teraz tak prdim, ze sa habim sama za seba. 😔 😔 😔 😔