Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

mukky
autor
10. nov 2009

ap idem spat,od predvcera chodim skor,dobru 😔

apna
11. nov 2009

mukky ok,konecne chodis skor spat 🙂
tak ja by som sa udobrila,sak porazi ne,ked vonavku by kupil 😀 😀 a jake sa ti pacili?vonala tu light blue od d&g?

mama.wolfka
11. nov 2009

mukky sa teším, že si si dala takýto záväzok, lebo dlhodobo tak málo spávať nie je nič moc

tak sa dobre vyspi a nech sa ti niečo príjemné sníva 😉

... teda dúfam, že fakt spíš 😕

... potom kuk ip, idem písať 😉

no a z tej torty by som si teda dala aj ja 😀

mukky
autor
11. nov 2009

wolfka ip uz napisana a az teraz som ta tu nasla 😀
no,uz som spinkala asi taky cas 😀
tortu si este dam a kludne aj doobeda,nech to slak trafi 😀 lebo zas budem lutovat ze som nezjedla a sa pokazi ci obschne,je jej vela a je fajna,s marcipoanom potaihnuta ale dost sladka,neva 😀
teraz som doranajkovala 2 jogurty,ale mam hlad nejaky 😀

apna no dufam ze mi to vydrzi 😝 😀 ,co som 4 dni do zadu bola hore,24 hodin 😀 som uz mala fakt dosta a sla spat o 22 hodke az do rana,s mensimi zobudeniami a nutkanim vstat 😀 ale nevstala som

mukky
autor
11. nov 2009

maleho uz to asi tak nestipe,neviem presne lebo bol popiskany a zaplakal ale neviem ci z toho ci ze uz nechcel sediet v stolicke
v noci som sice bola casto hore,plakal asi 2 krat tak som ho vzala k sebe,ale som sa bala ze spadne z postele,ci si buchńe hlavku do dosky co mame a vela nechybalo a by tam riadne sekol s hlavkou a vrtel sa a som rozmyslala co bude dnes ☹
som mu sla natriet pipika len zvonku a plakal a si chytal tak neviem ci bolelo ci sa bal co robit budem

mukky
autor
11. nov 2009

apna tieto 2 vone som si nasla a nevedela sa rozhodnut,tak mozno obe 😀 a som nechcela aby mi kupil 😝 😀

http://www.eshop.fann.sk/kategoria/damske-vone/...

http://www.eshop.fann.sk/kategoria/damske-vone/...
ja mam rada ovocne vone,svieze,take letne,sladke neznasam

pancake
11. nov 2009

mukky to si si dala dobry zavazok.
lebo ja ked nespim, tak som nervozna. cez obed ked spi maly tak ja sedim tu, alebo varim.
a vecer ked maly o osmej zaspi, tak kuknem s P. jeden film a o desiatej vecer spim. az do rana.
mam takyto stereotip a vyhovuje mi to a aj malemu. nie som na neho nervozna a usmievam sa od rana do vecera. 😉

mukky
autor
11. nov 2009

Kuracie mäso s hráškom

Suroviny: 50 g kuracích pŕs, 2 polievkové lyžice čerstvého alebo mrazeného hrášku,, 1 lyžička rastlinného oleja

Postup: Na malé kúsky nakrájané kuracie mäso uvarte vo vode a rozmixujte ho spolu s rastlinným olejom Hrášok uvarte vo vode a pridajte ho k masovej zmesi

Bylinkova ryba

Suroviny: 50 g rybieho filé, vňať mladej cibuľky, petržlenová vňať, bazalka, 2 lyžičky olivového oleja, 1 zemiak, rasca

Postup: Zemiak nakrájajte na malé kúsky a uvarte vo vode spolu s rascou, sceďte a roztlačte. Rybie filé spolu s cibuľkovou vňaťou, bazalkou a petržlenovou vňaťou pokvapkajte olivovým olejom a zabaľte do alobalu. Pečte vo vyhriatej rúre cca 15 minút. Podávajte s roztlačeným zemiakom

Zelená fazuľka so zemiakmi

Suroviny: 50 g zelenej fazuľky, 2 zemiaky, petržlenová vňať, 3 polievkové lyžice mlieka, lyžička rastlinného oleja

Postup: Z fazuľky odstráňte konce a tuhé časti, nakrájajte ju na malé kúsky a varte v pare 20 minút. Zemiaky očistite, nakrájajte a uvarte. Uvarené zemiaky vymiešajte s mliekom na kašu, pridajte uvarenú fazuľku, posekanú petržlenovú vňať a rastlinný olej. Môžete podávať aj ako prílohu k mäsovým pokrmom.

Sladká kaša z ovsených vločiek

Suroviny: 150 g ovsených vločiek, 200 ml dojčenského mlieka, 1 jablko

Postup: Jablko ošúpte, nakrájajte ho na malé kúsky a spolu s mliekom a ovsennými vločkami dajte do hrnca. Za stáleho miešania varte 30 minút. Uvarte na jemnú, hustú kašu a odstavte z ohňa. Nechajte vychladnúť.

mukky
autor
11. nov 2009

Hrášková omácka

Suroviny: 50 g čerstvého hrášku, kôpor, 2 dl dojčenskej vody, 2 lyžičky sušeného dojčenského mlieka, 2 lyžičky maizeny, 2 lyžičky rastlinného oleja

Postup: Čerstvý hrášok vylúpte a varte ho vo vode až kým nie je úplne mäkký. Uvarený hrášok sceďte a prepasírujte cez sito. Prepasírovaný hrášok zmiešajte s vodou , v ktorej sa hrášok varil a za stáleho miešania pridajte sušené dojčenské mlieko. Z rastlinného oleja a maizeny pripravte zátrepkou, ktorou zahustíte omáčku. Hotovú omáčku posypte posekaným kôprom.

Nové zemiaky s uhorkou

Suroviny: 2 stredne veľké nové zemiaky, petržlenová vňať, 2 lyžičky rastlinného oleja, kúsok uhorky

Postup: Zemiaky uvarte v šupe, olúpte, roztlačte vidličkou a zmiešajte s rastlinným olejom, posekanou petržlenovou vňaťou. Uhorku olúpte a nahrubo postrúhajte. Zmiešajte so zemiakmi.

Kalerábová omáčka

Suroviny: 1 menší kaleráb, 4 lyžice dojčenskej vody, 2 lyžičky sušeného dojčenského mlieka, 1 lyžička rastlinného oleja, kôpor, 2 lyžičky kukuričnej múky

Postup: Kaleráb olúpte, postrúhajte na jemno a poduste s dojčenskou vodou do mäkka. V malom množstve vody rozmiešajte kukuričnú múku, sušené dojčenské mlieko a pridajte to za stáleho miešania ku kalerábu. Všetko spolu varte ešte 5 minút. Pridajte rastlinný olej a posekaný kôpor.

Karfiol s vaječným žĺtkom

Suroviny: 4 ružičky karfiolu, 1 vaječný žĺtok, petržlenová vňať, 2 lyžičky rastlinného oleja

Postup: Karfiol dobre umyte a uvarte v pare do mäkka. Roztlačte ho vidličkou, dajte na panvicu s malým množstvom rastlinného oleja a za stáleho miešania ku karfiolu pridajte rozšľahaný vaječný žĺtok. Miešajte až kým žĺtok úplne nestuhne. Hotové jedlo posypte nasekanou petržlenovou vňaťou.

Možno sa budete niecim inšpirovať,či? 😀

apna
11. nov 2009

ahojte,
mala spi,aj to take spanie,ze kazdu chvilu beham ku nej,radsej nech vstane,som zvedava kedy pojde spat,spi asi hodinku,lebo poobede spala asi pol hodku.to je des s tym spanim.oci zavrete a furt ich otvori po minute a uz.a viem,ze je unavena.asi jej budem davat ditiaden 😲 och normalne sa tak viem vytocit kvoli spaniu jej,ze si furt len v hlave vravim,nekric na nu,nekric na nu.a v noci uz treti den sa budi o pol stvrtej a do siestej je hore,stava ,hadze dudlik,taha vlasy a tak.des.
take nervy mam uz dnes,ma to nebavi ,furt to iste dookola robit,toto iste pratat atd.

mukky fajne,ze maly je ok,no vidis.tie vone nepoznam,skus tu light blue ovonat,je tiez citrusova mne sa strasne paci.
diky za receptiky 😉

mukky
autor
11. nov 2009

ahojte,
ap mozno v noci bude spinkat lepsie ☹ a ako sa ma?

no neviem ci je uplne ok este zajtra uvidime,nechce sa dat ani prebalit,ked videl plienku zacal plakat ☹ sas boji ze mu nieco budem robit ☹ som mu robila harmancekovy odvar a kupel poobede
na balkone sa mi uz chladi zemiakovy salat,teraz som ho dokoncila

skusim tu vonu ovonat 😀

mukky
autor
11. nov 2009

som zabudla napisat ze mame 10 300 g a vase baba?najblizsia poradna bude v troch rokoch.Musim ho este zmerat

apna
11. nov 2009

mnam salat ,posli kus 😀
mala zaspala o 22:15 😔 ,som zvadava,co zas bude v noci
tak mozno strach jak vravis,ale uz neplace ked piska?
my sme mali minuly tyzden 11480g 🙂 a tu vobec nemeraju,musim sama pomerat asi
co robis?mazeldoma?co pozeras?ja taka hladna,daco by somsi dala,ale nechcem,bo si musim daco kupit na seba na tu oslavu,tak nech mi aspon trosku splasne brucho,bo ma slak trafi,uz nervy mam na seba,ze som neschopna schudnut,boze len zradlo myslim a po veceroch jem,cez den nemusim.ale co vies robit,ked len doma sedis,zaludok roztiahnuty 😝 isla by som na liposukciu,keby som mala prachy 😀 😀 😀

apna
11. nov 2009

som kuk album,maly je cely ty a to iba z tych fotiek sem tam v pase co ta videla,ale tak sa mi podobana teba,zlaty je.aj mala.kolko ma?vedia sa spolu zahrat?

mukky
autor
11. nov 2009

ap ahoj,ja uz normal infarktove stavy som chytala ze kde si to nezvyk ze ci mala je ok 😕
moj uz spi davno,mal tazky den v robote

laura nas prebije 😀 😀 😀
poslem ti salat?mam cely hrniec 😀 a aka oslava?

ap 2 krat plakal tak neviem a vecer nie ked piskal a teraz uz 2 krat v postielke hadam len zly sen..
ja tu mam uz asi pol hodku ovocne cocky vedla seba a dumam a dumam nad nimi 😝 😀 ja sladke vecer musim ale uz to musim opat prestat jest vecer 😠

ap dakujem 😵 ked som bola mala na fotkach cely ja..oci ma po mne aj pery a vlasy len pindura po tatovi 😀 a mihalnice 😀
no neterka je taka kludnucka,sedi a pomaly len chodi este a moj je tajfuun 😀

apna
11. nov 2009

no moj tu hra hru vedla mna,normalne zavislak je dakedy a ja nervy mam,ale nevravim mu nic,bo ja vecer vecne s pc v ruke 😀
sak oslava na laurine,svagrove a synovcove narodky 😀 ,ideme do restiky a tak....
hm ovocne coky,to som uz sto rokov nejedla,tiez som mala rada
co ste robili snes?

mukky
autor
11. nov 2009

aj ja som ich nejedla 100 rokov tak som si kupila,ja lubim kysle ale nie kysle uhorky 😀
a vy ste co dnes robili?
boli sme doma,doobeda lialo,hrali sme sa a papali a potom spali 3 hodky,popratala som co to,potom som mu ten kupel robila s harmancekom,papali sme a pozerali bambulku a hrali sa a potom uz bol vecer a sliel spinkat 😀 pred tym sa este hral s tatom ked prisiel z prace

apna
11. nov 2009

mukky ja ani kysle uhorky neodmietnem 😀 😀 😀
napodobne,hrali,jedli,spala mala,ja som kuk telku,vstala,napapala sa,pohrali sme sa ,okupali,pripravila som p maso a isla som malu ulozit,vstala o siedmej,tak isla neskoro spat...

a tebe maly bude pozerat bambulku?laura ani za nic,ona len reklamy,ked nejaka zvucka dobra,ked dajake zvierata abo tak v reklameta take mile zvuky vydava a mtv to je jej,beha tanci,pokuka na klip,podla toho jaka pesnicka a tak.
a na you tube jej pustam gummy bear,dakedy sa tesila teraz sa boji akoby taka vyhukana kuka.lenze bracho mi dnes kazal,nech dam teletubbies,no to bolo radosti amolko kecala toho.inak ked jej pustim rozpravky v telke tak nic moc,fakt radsej hudbu,ked chcem,aby kus posedela.ale vlastne aj mne ide furt mtv.

mukky
autor
12. nov 2009

ja mam rada salatove uhorky,ale kvasnu kapustu lubim i sicko kvasne skoro 😀
no a co &,ake bolo masko?nic nehovoris

pozera a ma otvorenu pusu 😀 a ked v telke prepinam a nejdu rozpravky len sedi a pozera a ked naschval prepnem na program s rozpravkami tak sa na mna pozrie stale a zacne sa usmievat od ucha k uchu 😀
ale nerada som ak by mal dlho pozerat..rano trochu a poobede ked si potrebujem daco odbehnut urobit alebo s nim pozriem si

apna
12. nov 2009

dobre bolo,len tu cibulu uz nebudem tam struhat,bo taka cudna bola,ju tam narezem potom ked uz maso skoro bude.
joj dala by som si fajnu kapustnicu,mnam
zajtra neviem co budem kukchtit.
furt hladam daco na seba a nikde nic 😝

mukky
autor
12. nov 2009

ty a tota cibula 😀

mukky
autor
12. nov 2009

a to na jakom si ju nastruhala a nedala si vela?

mukky
autor
12. nov 2009

ap lucim sa,este idem na daco mrknut

apna
12. nov 2009

hej mukky vela som dala 😝 3mensie 😝 a na tom najvacsom som nastruhala vies,ale ok,nabuduce nedam.

ok,mas pol hodku a pak spat!!! 😀 😀 😀

mukky
autor
12. nov 2009

😀
jednu si mala dat 😝 😀 a na tom nastruhat co take uplne male dierky su co na kasu ti to nastruha 😀

mukky
autor
12. nov 2009

si tu?

mukky
autor
12. nov 2009

caute baby,
lumistri a sunny kde ste?Lumi ty uz tolko nevysivaj 😝 😀

maly spinka,vstal dnes o 5.40 a uz nezaspal rano ani po mliecku 😕 dufam ze to bolo len dnes take skore vstavanie 😒

uz dnes konecne nelialo,sme uz po prechadzke a hadam si pospi dlhsie,ale aj tak este prsi sem tam 🙄
idem pit kavicku a poerdzat

mukky
autor
12. nov 2009

dnes uz nejdeme nikde,bude musiet spinkat aj po obede,podla toho kedy vstane

ja chcem este popratat veci ktore odsuvam a nechce sa mi to robit 🙄 ale musim 😝 a zajtra som nakazala manzelovi zehlenie,uz ho cakaju 3 kopy 😀 a to mi pripomenulo ze asi opat uz budem dnes musiet aj prat

maly ma navarene,my mame ten salat,ja do neho davam aj jablcko
uz len rezne potom na obed vyprazit,mnam 😀 uz mam nachxstane tabletky na zaludok aby mi nebolo zle ako minule,ked som bola na cely den odstavena a v hnusnych bolestaich a to som nejedla nic tazke 🙄

mukky
autor
12. nov 2009

pancake a ty sa ako mas a co drobec?

pancake
12. nov 2009

cau. prave som sem dorazila. maly zaspal. tak mam 2 hodky veget a vcera som varila,takze juchuuuu nemusim robit nic. 😀