Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
17. dec 2009

mukky zajtra ti hodim..
a ty si co varila malemu?aha masko a zemiaky?a osobitne si mu robilla,hej?a zitra?ja uz rozmyslam,co malej

apna
17. dec 2009

ja som jej dnes robila hov.take dusene-varene 😀 s brokolicou a cestoviny...a my sme mali kuracie v loksi,kedze minule som spalila 😀 len lokse boli o nicom,musim ine kupit.
a zajtra neviem,asi urobim zemiaky take na kyslo so smotanou a fasirku na to 😕 uvidim

mama.wolfka
17. dec 2009

aaale normálny rýchly deň ako obvykle, v poslednej dobe to máme nejaké stále rovnaké 😒
ráno vstaneme, pomotkáme sa a už je večer 😠

dnes sa Sam hral s tatinom s kockami, doniesom mu ich, stavali veže, keď postavil tata, tak Samko s rehotom zhodil, vždy keď sa tata smeje, tak Sam sa tiež, ale tak schválne, sa snaží napodobniť asi

tata doniesol od kolegu v robote jaternice a krvavnice, tak som upiekla, ale dala som si len kúsok opatrne, lebo už z toho smradu okolo toho mi bolo všelijako, zatiaľ držím, ale grgám to už pár hodín 😀

a čo vy?

apna
17. dec 2009

wolfka a ako sa citis?byva ti zle rano a tak?si unavena?mas to tak isto ako prve tehu?
inak ja si neviem predstavit ,byt tehu ,ked uz mam baby...ako myslim tak,ze prve bolo take super,som mohla lenosit kolko chcela a taak...pri druhom uz budu povinnosti...

apna
17. dec 2009

ok,ladies,idem ja zdychat 😀 majte sa...aj vy by se uz mohli koncit 😀 😀 ja tu mam dokonca o hodinku menej 😀

mukky
autor
17. dec 2009

receptiky si prisposobte vasim papkáčikom 😀

Tvarohovo-mrkvová nátierka

50g nízkotučného tvarohu, 2 lyžice mlieka, 1 mrkva, citrónová šťava, cukor
Tvaroh ušľaháme s mliekom dohladka. Očistenú mrkvu najemno nastrúhame, premiešame s trochou cukru a citrónovou šťavou a dobre premiešame s tvarohom.

Vaječná nátierka

1 vajce, 10g masla, pažítka
Vajce uvaríme natvrdo, žĺtok rozotrieme s maslom, pridáme jemne nasekaný bielok a pažítku. (Bielok nepodávame do 1 roku!)

Nátierka s reďkvičkami

3 lyžičky masla vymiešame s 50g taveného nízkotučného syra, pridáme nastrúhané reďkovky a natrieme na chlieb.

Nátierka z rybieho filé

50 g rybieho filé, 30 g rastlinného tuku , 10 g paradajkového pretlaku, rasca, majorán, 2 polievkové lyžice vody
Rybie filé umyjeme, posypeme rascou a majoránkom, podlejeme vodou a na plechu dáme dusiť do mäkka. Potom filé vyberieme, zbavíme kostí a spolu s paradajkovým pretlakom a tukom vyšľaháme na jemnú penu. Penu natierame na chlieb alebo pečivo.

Tvarohová nátierka

200g tvarohu, trošku soli, 4 PL bieleho jogurtu
Všetko spolu vymiešame a podávame na tmavom chlebe alebo pečive.

Nátierka zo špenátu

80 g mrazeného špenátu, 20g rastlinného tuku, 1 PL mlieka, bazalka, mrkva na ozdobu.
Špenát s mliekom udusíme do mäkka, vychladíme a s tukom , bazalkou vyšľaháme na penu. Natierame na chlieb, ozdobíme strúhanou mrkvou.

Zeleninová nátierka

Očistenú, umytú zeleninu (mrkva, brokolica, kaleráb) uvaríme nad parou. Potom uvarenú zeleninu spolu s tukom, majoránom a pažítkou vyšľaháme a natierame na chlieb a pečivo.

Nátierka z tofu

60g tofu, 40g sladkého ovocia, 1 lyžička medu, podľa chuti niekoľko kvapiek citrónovej alebo pomarančovej šťavy, 1 polievková lyžica jogurtu, zelená vňať na ozdobu, soľ
Všetky suroviny vrátane očisteného, umytého, prípadne odkôstkovaného ovocia (okrem zelenej vňate) dobre vyšľaháme a natierame na čierny chlieb alebo pečivo. Posypeme umytou a posekanou zelenou vňaťou. Mierne osolíme.

Jablková nátierka

Jablká očistíme, umyjeme, pokrájame a dáme s trochou vody, s klinčekom a škoricou udusiť do mäkka. Potom pridáme tvaroh, vyšľaháme a natierame na vianočku, chlieb alebo pečivo.

Nátierka z vareného kurčaťa

Uvarené mäso pokrájame na drobnejšie kúsky a spolu s tukom, majoránom a dobre umytým pórom vyšľaháme na jemnú hmotu, ktorú natierame na chlieb alebo pečivo. Ozdobíme umytou zelenou vňaťou

polomäkka. Olejom vymastíme pekáč, poukladáme karfiol a teľacinu. Proso zmiešame s jogurtom a korením a polejeme tým karfiol s mäsom. Na 10-15 minút dáme zapiecť pri maximálnej teplote.

Tuniaková tarhoňa

3 PL bezvaječnej tarhone, 1 malá konzerva tuniaka vo vlastnej šťave, kúsok póru, olivový olej, dojčenská voda
Nadrobno nakrájaný pór trochu podusíme na olivovom oleji s dojčenskou vodou. Potom pridáme tarhoňu a zalejeme dojčenskou vodou, uvaríme do mäkka. Na záver pridáme tuniaka vo vlastnej šťave a všetko dobre prehrejeme. Môžeme pridať aj trochu kukurice.

Zapekané filé

Do vymazaného pekáča naukladáme uvarené filé, paradajky bez šupiek, varené zemiaky, jemnú zeleninu a necháme zapiecť. Môžeme povrch posypať syrom a zaliať žĺtkom.

Filé so zeleninou

Uvarený kúsok filé rozmixujeme s uvarenou ryžou a zeleninou.

Pečené rybie filé s mrkvou

50g rybieho filé, 3 lyžičky rastlinného oleja, malé množstvo dojčenskej vody na podlievanie, mletá rasca, kúsok mrkvy uvarenej v pare
Rybie filé umyjeme, pokvapkáme olejom a posypeme mletou rascou. Pečieme v rúre vyhriatej na 180°C cca 20 minút, občas podlievame vodou. Upečené filé roztlačíme vidličkou a odstránime prípadné kosti. Mrkvu uvarenú v pare roztlačíme vidličkou a podávame s rybou.

Rybičkové cestoviny

Uvarene cestoviny zmiešame z tuniakom z konzervy, pridáme uvarenú kukuricu z konzervy a rozmiešame v mixéri.

Nákyp z rybieho filé

Filé umyjeme a dáme variť s rascou do vriacej vody do mäkka. Zemiaky umyjeme a v šupke uvaríme v mierne osolenej vode do mäkka. Filé scedíme, odstránime kosti a spolu s ošúpanými uvarenými zemiakmi pomelieme. Do tejto hmoty pridáme postrúhaný syr, majoránku, posekanú zelenú vňať, olej. Všetko dobre pomiešame a dáme do vymastenej a múkou vysypanej formy piecť do rúry

mukky
autor
17. dec 2009

ap hej dnes som mu zvlast varila,uz viac krat tak,ked mam viac casu...a dnes sa pekne hral aj ked sme boli sami...

apna
17. dec 2009

mukky daj postup 😀

mukky
autor
17. dec 2009

čoho? 😀

mukky
autor
17. dec 2009

ved jednoducho 😀
som na troske vode udusila mrazenu zeleninku s kuracim maskom,to som potom vybrala a nakrajala na kusky a vlozila spat,nakoniec pridala nakrajaneho ani nie polku cesnaku,podusila anakoniec po vypnuti pridala olej par kvapiek... a zvlast uvarila zemiacky a kminom drvenym aj celym,nakoniec pridala maslo,všššeeeeetko 😀

mama.wolfka
17. dec 2009

apna no veď to, je to úplne iné ako prvé tehu, tiež som si ľahka, kedy som chcela a to bývalo dosť často 😀
aj tehu je úplne iné, prvé bolo super bezproblémové a teraz ... no nechcem sa moc sťažovať, lebo môže byť aj horšie, ale býva mi zle, čo mi predtým vôbec nebývalo, netrávi mi dobre, nemám skoro na nič chuť, aj sa bojím či mi z toho čo zjem zasa nebude zle ... no o ničom v tomto smere 😠
ale aj celkovo je to nejak úplne iné, po káve mi býva tiež blbo, čo som predtým mohla v pohode, a to pijem slabučkú nesku s kopcom mlieka

no ale chcem druhé, mohla by sa podariť babuľka, tešíme sa na ňu, len keď mi je blbo, tak sa mi ťažšie teší 😀

mama.wolfka
17. dec 2009

mukky aj mu ešte popučíš jedlo vidličkou, alebo už také kúsky papká ako je napr. mrazená zelenina? a dávaš mu zvlášť prílohu a mäsko na tanier?
inak aj Sam mal dnes podobné, tiež mraz. zelenina, taká polievková zmes, kuriatko, zemiaky

mukky
autor
17. dec 2009

najblizsie ked bude masko papat,urobim kuraciu pecienku na cibulke malemu,ale dusenu,nie na oleji 😀 a k tomu asi zapekanu kasu so zltkom,mm bude ziarliť 😀 😀 😀 ze jemu take nie 😀

mukky
autor
17. dec 2009

ak je velka zeleninka,nakrajam a vlozim naspat,dnes boli take kococky zeleniniek roznych tam,tak len kel a por som nakrajala na mensie...
dnes mal zvlast,ale vacsinou este spolu robim ked nemam velmi casu...alebo uz ide hajat a ja snim,stale mu varim tesne pres spankom,potom hrnce zamotam do utierok 😀 aby ked vstane,mal teple a neohrievane,ohrievane ma potom az na druhy den

mukky
autor
17. dec 2009

opať pre detičky receptiky...

karfiol so špargľou

Tri väčšie zemiaky očistíme a dáme variť. Zväzok čerstvej špargle olúpeme, umyjeme a nakrájané pridáme k zemiakom. Pridáme polovicu karfiolu, všetko uvaríme domäkka a zmixujeme.

Kvakovo-mrkvičkový pokrm

Kvaku uvarte spolu s mrkvičkou do polomäkka, pridajte zemiačik. Všetko popučte aj s vodou a primiešajte uvarený žĺtok.

Kalerábová kaša so žĺtkom

1 zemiak, kúsok kalerábu, 1 vaječný žĺtok, 100ml dojčenského mlieka, 2 lyžičky rastlinného oleja
Zemiak a kaleráb olúpeme, umyjeme a nakrájame na stredne veľké kúsky, ktoré uvaríme domäkka. Vajce uvaríme natvrdo, žĺtok roztlačíme vidličkou. Zemiak a kaleráb roztlačíme, primiešame dojčenské mlieko a roztlačený žĺtok.

Zemiaková kaša s vaječným žĺtkom

1 zemiak, 1 mrkva, žĺtok, pár kvapiek oleja
Zemiak olúpte a nakrájajte na kocky, mrkvu nakrájajte na kolieska. Zeleninu uvarte a roztlačte vidličkou. Natvrdo uvarený žĺtok primiešajte k zeleninovej zmesi a pridajte pár kvapiek oleja. Vymiešajte.

Kalerábová kaša

1 malý kaleráb , 1 stredne veľký zemiak , kúsok cukety (asi 50 g) , 1 žĺtok , 1 lyžička rastlinného oleja
Kaleráb a cuketu a zemiak olúpeme a rozkrájame na kocky. Uvaríme domäkka, rozmixujeme, pridáme žĺtok a ešte krátko povaríme, pridáme olej a premiešame.

mama.wolfka
17. dec 2009

ja mu to vždy ešte trochu popučím, lebo aj tak to trvá hrozne dlho kým sa napapá a keby ešte mal viac prežúvať, tak papá aj hodinu 😒
on keby mohol, tak je po troške ale stále popri ostatnom čo robí, keď sedí pri jedle tak musí ísť telka alebo hudba a ešte musí mať niečo na hranie, aby sa náhodou nenudil, lebo len tak sedieť a jesť je asi hrooozná nuda 😕

pečienku som mu ešte nedávala, ale asi skúsim niekedy
mala by som sa zasa trošku povenovať jeho strave, vymyslieť už aj niečo nové a zaujímavejšie, asi aj preto tak je, že je to nezáživné

inak vďaka za recepty 😀

ideš dnes aj hajať? ja dnes asi potiahnem nonstopku do rána a pospím cez deň so Samkom

mukky
autor
17. dec 2009

ani ja som pecienku este nedavala,ale tak 1az 2 krat mesacne mu uz zacnem davať kuraciu...
no dnes asi nezaspim,lebo sa tesim co zajtra nakupim a ako mi samej bude 😀 a aspon o 9.30 tej mi treba ist z domu

mama.wolfka
17. dec 2009

teším sa s tebou zo zajtrajšieho, teda dnešného 😀 výletu
to sa ti teda už ani neoplatí zaľahnúť na tú chvíľu 😀

mne by tiež dobre padlo byť občas len tak sama so sebou, to som si veru už dávno neužila, ale asi by som tiež stále len rozmýšľala čo robí Sam 😀

mukky
autor
17. dec 2009

ved aj ja budem rozmyslat,ale len trosku,radsej budem volat 😀
wolfka idem uz si este nieco kuk a tak aspon o 4.40 aby som zalahla 🤐 🤐 😀
tak pa a majte zajtra pekny dnik a setri sa 😵

mukky
autor
17. dec 2009
https://www.youtube.com/watch?v=ziDtEPCFM0I


este raz ,nech mame na co spominat,ach jééééje 😀

mukky
autor
17. dec 2009
https://www.youtube.com/watch?v=Y_r0oQE5jEU

wolfka na toto pamatas? 😀

mama.wolfka
17. dec 2009

pa a dobrúúú

a uži si to 😀

linky kuknem neskôr

mukky
autor
17. dec 2009

no tak dobru 😀

mukky
autor
17. dec 2009

kuk 😀
idem rychlo pokukat nieco o bananoch ,chlapi sa spolu hraju 😎

apna
17. dec 2009

cafte...
kde ste? 😕
mukky ako bolo na shopingoch?zvladla si to? 😀 aj ja som bola,nic take som nekupila...
vecer pojdeme k mame,zablahozelat jej...malej som kupila take male hrube cizmicky tigrovane 😀 😀 😀 zlate su,sa vytesujem 😀

apna
17. dec 2009
apna
17. dec 2009

sakra nechapem preco mi vzdy to hadze sorry 😀