Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

pancake
9. jan 2010

ahojte ahojte. dnes bol u nas kamos,pozvala som ho na obed a robila som pecene br.maso americke zemiaky a dusene huby. k tomu cerstvu zeleninku. tak sme si vsetci pochutili. 😵
ale co zajtra, to neviem.... 😝 😝 😝

mukky kde si? uz 24hodin si sa tu nekuazala. 😠 😠

mukky
autor
9. jan 2010

pan možem aj ja prísť?rada sa nechám obsluhovať a dobre su zajesť 😀

si zlatá,počítaš dni a minuty ked tu nie som? 😀 😀

mukky
autor
9. jan 2010

neboj mojko,ja o tebe viem všetko 😀

včera sme šli do Madarska na nákupy ráno o 9 a došli sme po 21.hodke 😝 ,tak si vieš predstaviť tu unavu a spala som noc pred tým 3 hodiny 😝
hned som zalahla ked sme došli,zase mi bola strašná zima a nevedela som si zdriemnuť a o 22 hod.som vstala a strašila do 3 rána 😝 ,prespať celu noc je hriech,ked je noc mladá 😀
drobec vstal o 8.25 takže som si aj celkom pospala... 😀

pocitala som si nejake temičky,kuk receptíky a take somarinky..a bolo ráno..

teraz este chcem popratat kupelnu a svojich asi 20 aplikátorov na očné tiene som si drhla mydlom a teraz sa este močia 😀 a este si musím vyumývať štetce,ceruzky mám uz vsetky ostruhané 😀
len kupelna je hned pri spálni,musím byť potichu..

mukky
autor
9. jan 2010

potom sem hod ten recept s tou kašou zemiakovou a maskom,hej?Presný postup 😀 ,ma to zaujalo..

mukky
autor
9. jan 2010

akurát večeriam jablko 😖 ,sladké som si vcera nakupila vselijake nemecké špeciality,cokoladky,take rozne.. a len otvaram chladnicku a skrinu a pozeram na to,vzdychnem a idem dalej.. 🙄 a potichu zavidím mm ako si dava vecer sladke 😝 aj teraz si bral moje oblubene ritter sport čokolády 😠

tak idem hodit nejaké receptiky a najest sa virtualne 😀

mukky
autor
9. jan 2010

Hrnčeková knedľa

1 pečivo, 2 žĺtky, 2 bielka, hrnček mlieka, hrnček hrubej múky, soľ.

Pečivo pokrájame na kocky, osolíme, pridáme žĺtky, mlieko a hrnček hrubej múky. Premiešame, pridáme sneh z dvoch bielkov. Hrnčeky vymastené olejom naplníme cestom a varíme prikryté vo vodnom kúpeli 30 minút. Knedle vyklopíme a nakrájame niťou

Karbonátky z hrachovej kaše

5-6 lyžíc hrachovej kaše, 2 lyžičky tuku, 1 cibuľa, 4 lyžice strúhanky, 2 plátky šunky alebo salámy, 3 vajcia, strúčik cesnaku, tuk na vyprážanie.

Do misky vložíme 3-4 lyžice ochutenej a zapraženej hrachovej kaše. Na tuku opražíme pokrájanú cibuľu, salámu alebo šunku a pridáme ku kaši. Vmiešame 2 žĺtky a 1 celé vajce, strúhanku, potlačený cesnak. Ak treba, dosolíme. Zo zmesi tvarujeme 8 karbonátiek, ponoríme do rozšľahaného bielka, obalíme v strúhanke a vložíme do horúceho tuku. Karbonátky majú v tuku plávať. Vyprážame 4-5 minút na obidvoch stranách do zlatohneda. Karbonátky z hrachovej kaše môžeme pripraviť tak, že miesto opraženej cibuli opražíme pokrájanú údenú slaninu. K strúhanke do karbonátiek môžeme postrúhať 1-2 zemiaky, alebo pridať 1-2 lyžice dusenej ryže. Karbonátky z hrachovej kaše podávame s kyslou uhorkou alebo so zeleninovým šalátom a so zemiakmi

Pečená zemiaková kaša

1 kg zemiakov, 100 g masla, 4 vajcia, mlieko, 100 g tvrdého postrúhaného syra, papriku, soľ.

Zemiaky uvaríme v slanej vode, scedíme ich roztlačíme, primiešame maslo, vriace mlieka a vymiešame na kašu. Pekáč vymastíme, navrstvíme zemiakovú kašu. Lyžicou urobíme priehlbinky, do ktorých vyklopíme surové vajce. Vrch posypeme strúhaným syrom, paprikou a dáme do rúry zapiecť

Poľské kopýtka

1 kg zemiakov uvarených v šupke, 1 vajce, 350 g hladkej múky, slaninu, cibuľu.

Studené ošúpané zemiaky postrúhame, pridáme vajce a múku a rýchle spracujeme. Z cesta tvarujeme valčeky hrubé asi 3 cm, ktoré šikmo nakrájame na kúsky široké asi 2 cm. Kopýtka nahádžeme do vriacej vody a varíme ich pokým nevyplávajú na povrch. Prelejeme ich masťou a slaninou pokrájanou na malé kocky a opraženou spolu s cibuľou.

Špenátové halušky

Mrazený špenát, 2 strúčiky cesnaku, soľ, hladkú múku.

Rozmrazený špenát zmiešame s prelisovaným cesnakom, soľou, hladkou múkou v takom množstve, aby cesto bolo primerane husté. Cesto pretlačíme cez sito na halušky do vriacej vody a uvaríme. Podávame posypané strúhaným syrom, prípadne duseným mäsom so smotanovou omáčkou

Vyprážané zemiakové guľky

1 kg zemiakov, soľ, 2 žĺtky, múku na obaľovanie, olej na vyprážanie, petržlenovú vňať.

V šupke uvarené zemiaky ošúpeme, horúce prelisujeme, osolíme, pridáme žĺtky a vymiesime cesto. Z malých kúskov cesta urobíme guľky, ktoré obaľujeme v múke a na rozohriatom oleji opražíme doružova. Pred podávaním guľky posypeme posekanou petržlenovou vňaťou. Môžeme použiť aj ako prílohu k mäsu

Cordon bleu ♥moje oblubenéé♥

4 kuracie rezne, soľ, mleté biele korenie, 4 plátky tvrdého syra, 4 plátky šunky, hladkú múku, 2 vajcia, strúhanku, olej.

Kuracie rezne naklepeme cez mikroténovú fóliu, osolíme, okoreníme. Plátky syra poukladáme na plátky šunky, ktoré zvinieme do rolky a položíme na kuracie rezne. Rezne zvinieme a spojíme špáradlami. Rolády obalíme v múke, v rozšľahaných vajciach, v strúhanke a vypražíme ich v oleji. Po upražení špáradlo odstránime.

Kuracie rarášky

Kurča, 1 dl piva, 2 lyžice horčice, jeden a pol lyžice sójovej omáčky, pol lyžičky mletého korenia, 2 lyžičky soli, 1 lyžicu solamylu a 3 lyžice hladkej múky.

Mäso z vykosteného kurčaťa (aj s kožou) rozdelíme na menšie čiastky. Zo všetkých surovín vymiešame hladkú hmotu a do nej dáme kurča. Necháme odstáť 3 hodiny. Vyprážame na oleji.

mukky
autor
9. jan 2010

Rýchly obed z hydinovej sekanej

300 g hydinovej sekanej, olej, zeleninovú koreniacu zmes, mleté biele korenie, korenie na pizzu, vorchestrovú omáčku, 1 kyslú uhorku, 100 g šampiňónov, 1 lyžicu horčice.

Hydinovú sekanú pokrájame na tenké rezance a opražíme na oleji. Pridáme zeleninovú koreniacu zmes, mleté biele korenie, korenie na pizzu, vorchestrovú omáčku, pokrájanú kyslú uhorku a pokrájané šampiňóny. Podlejeme malým množstvom vody a krátko podusíme. Pridáme lyžicu horčice a odstavíme. Podávame s ryžou, alebo so zemiakmi

Cestoviny s horčicovou omáčkou a kuracími knedličkami

300 g mletého kuracieho mäsa, 2 vajcia, strúhanku, soľ, muškátový oriešok, mleté biele korenie, 500 g uvarených cestovín (širokých rezancov), 2,5 dl smotany, 1 lyžicu hladkej múky, 2,5 dl hydinového vývaru, 2 strúčiky cesnaku, 3 lyžice horčice, ocot, citrón, 150 g strúhaného parmezánu.

Pomleté mäso zmiešame s vajcom, pridáme soľ, kúsok postrúhaného muškátového orieška a mleté biele korenie. Ak je hmota príliš riedka, primiešame do nej strúhanku. Z hmoty tvarujeme malé guľky, ktoré vhadzujeme do vriaceho vývaru. Uvarené guľky vyberieme. Smotanu zmiešame s hladkou múkou, ktorú za stáleho miešania pridáme k variacemu sa vývaru. Pridáme aj horčicu, prípadne ocot a citrónovú šťavu. Krátko povaríme a po odstavené pridáme prelisovaný cesnak. Na tanieri vytvoríme z cestovín akési hniezdo, do ktorého poukladáme uvarené guľky a prelejeme ich horčicovou omáčkou. Posypeme strúhaným parmezánom

Angelikina pochúťka

600 g bravčového mäsa, 120 g šunky, 80 g kuracej pečene, 120 g údeného syra, 30 g cibule, 50 g hladkej múky, soľ, mleté čierne korenie, olej, feferóny.

Mäso pokrájame na hrubšie rezne, osolíme, okoreníme a naklepeme. V oleji speníme na rezance pokrájanú cibuľu, na rezance pokrájanú kuraciu pečeň, šunku, syr, feferóny. Chvíľu spolu popražíme. Zmes navrstvíme na jednotlivé rezne, preložíme na polovicu a spojíme špáradlom, obalíme v múke a na oleji smažíme do ružova. Mäkké mäso vyberieme. Výpek zaprášime múkou a premiešame. Šťavou prelejeme porcie mäsa. Podávame s opekanými zemiakmi

mama.wolfka
9. jan 2010

ahojte 😀
tak idem zasa trošku kuk po sto rokoch 😀

včerajší UZV bol ok, teda len pozrela či je tam, či bije srdiečko a tak, už som aj zabudla ako to bolo minule a čakala som, že povie či má všetko vyvinuté ako má byť, ale to bude až v 20-tom tt
bola som v 10+6, bábo 11+2, srdiečko a pohyby ok, veľké 46,4 cm 🙂
so Samkom som bola v 11+0 a on 11+4, veľký bol vtedy 41,5 cm, takže babuľa (dúúúfame) je väčšia 😀
akurát, že nevytlačila foto a ja som si zabudla vypýtať 😒 😠 tata hneď pýtal, keď som vyšla, ale už bolo neskoro
tak sa tešíme aspoň takto bez foto 😀 😀 😀

Samík je stále väčší čertisko, ale aj tak ho stále ľúbime 😀 😀 😀
ale vie byť aj taký zlatý, že sa nedá naňho dlho hnevať, úžasne tancuje, už nie len medvedí tanec, ale aj krúti riťkou do bokov a tuším aj pekne dookola, a strašne rád sa krúti, aj keď ho motá, tak sa točí ďalej, tak len čakám kedy si dobre hlavu rozbije, minule sa tak dlho krútil, že už som to zarazila a dala ho do ohrádky, lebo už som sa bála
ja som si vraj ako krpec takto ruku zlomila, aspoň vieme po kom to má 😀 😀 😀
dnes sme s mm usúdili, že keď má všetky ... (neviem nájsť slušný výrar), tak to bude ešte riadne číslo, my sme taký na hlavu obaja 😀

mukky
autor
9. jan 2010

wolfka ahoj a super miery má fazulka 😀
samko je šibal 😀
oddýchla si si aspon,ci este pracuješ? 😠

mama.wolfka
9. jan 2010

ahoj moja 😀
oddýchla som si, ale ešte či opäť aj pracujem, ale už je to v pohode, väčšina je už preč, len drobnosti a už mám na pláne ďalšiu robotu, lebo jednej známej urobím minulý rok a končím aj s ňou (to je tá, čo ju mm zobral do roboty a pekne sa mu odvďačila)

len ma mrzí tá fotka, no ale keď mi po pôrode asi odumrelo pár mozgových buniek a pamäť už nefunguje od minulého tehu, tak čo narobím 😒
Samkovu mám takú peknú, ležká zboku a hlávku má ako mimozemšťan 😀

mama.wolfka
9. jan 2010

tie všetky ... som myslela po nás oboch dokopy 😀

mama.wolfka
9. jan 2010

prečo si zmenila motto, to minulé bolo také pekné 😀 teda aj toto je ok, ale ... 😉

mama.wolfka
9. jan 2010

vidím na fotkách, že ste mali aj stromček 😀
my sme aj kúpili, lebo mm si myslel, že si vymýšľam, keď sa obávam ako to bude, ale keď sme zložili krabicu s ozdobami a videl čo s tým Sam robí, tak stromček ostal pekne krásne na balkóne, akurát mi odrezal pár halúzok do vázy a bolo po stromčeku, mali sme prvé vianoce bez stromčeka
ale zasa som rozvešala reťaze a gule kde sa dalo 😀 takže bolo aj vianočne 😀

mukky
autor
9. jan 2010

zmena je život 😀
tamto som si sama vymyslela...dufam ze ho nezabudnem 😀
zase si si zobrala pracu?? 😠 😠 a este od tamtej,dostaneš na riť 😠

mama.wolfka
9. jan 2010

veď viem, že to minulé si sama vymyslela, práve preto si ho niekde dobre ulož, lebo je super 😀

nezobrala, ešte to tak, len jej to už robím pár rokov, tento rok mám akože rozrobený, tak že dokončím rok a finito, definito, aj s ňou

mukky
autor
9. jan 2010

a co som ti hovorila ze stromcek nie je mozne mat?? 😀
mame ho na televizore...odkedy sme spolu tak mame takyto prťavy...stačí,ale mm uz by rad na druhý rok velky...

mama.wolfka
9. jan 2010

no veď to, dokonca mm kúpil borovicu s tými dlhým ostrým ihličím, tak to by bola hrúza, strom viac na zemi ako po stojačky 😀 to by som prežila, ale ak by ho privalil, tak to si ani nechcem predstaviť čo by bolo 😕

ja som myslela, že to je veľký, asi som zle pozerala, len na jednej foto som si to uvedomila

mukky
autor
9. jan 2010

si viem predstavit ten stromcek 😀 😀 😀

mama.wolfka
10. jan 2010

😀 😀 😀

snáď o rok 😔

mama.wolfka
10. jan 2010

dnes celý deň tichooo 😕 😀

tak nás aspoň vytiahnem do popredia 😀 😉

mama.wolfka
11. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Happy birthday to you, happy birthday to you,

happy birthday dear Susan, happy birthday to you

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

... posledných 20 ... 29 😔

mama.wolfka
11. jan 2010

a Samík má dnes 17 😵

mukky
autor
11. jan 2010

mojko ja som ti uz blahoželala,vieš o tom??? 😀 😀 😀

tak ešte raz,všetučko najlepšie 😀
aj Samkovi 😀 ,my máme už 3 dni 18 😀

mama.wolfka
11. jan 2010

ahoooj 😀

asi na FB, že? idem kuk 😀 ďakujeeeem

aj by som zabudla, že aj ty budeš mať, či si mala, musím kuknúť, len na seba myslím 😠 fuuuj

Savinkovi všetko naaaj 😀

mama.wolfka
11. jan 2010

ahaaa, tak ešte pár dní 😀

no keby som sa náhodou zabudla, tak ...

všetko naj naj naj aj tebe moja 😀

... a brzkého potomka 😀

mukky
autor
11. jan 2010

😀 hej budem mať 16.,vek neprezradím 😀
dakujeme 😉

mukky
autor
11. jan 2010

Kde je to dievčisko Apnisko????? 😠 😠 🙄

len dufam že je ok ... 😔

mukky
autor
11. jan 2010

kua ráno nevstanem,ale už som si nahadzala knižky a hračky pod vankuš,že ked malý vstane tak mu ich dám do postielky kým sa mama preberie 😀 😀
u mna spať len hodku neni problém,len vstať z postele 😀 ,potom už je ok 😝

mama.wolfka
11. jan 2010

ja viem všeeetko 😝 😀 😀 😀

asi pekne hajušká, tak ako sa má

tak aj ty pekne šup šup hají, rozmýšľam, že aj ja to zabalím, keď zobudím mm a vyštartuje do práce, uvidím

mukky
autor
11. jan 2010

čo vieš??

narodky?či? 😀
moj je na nočnej...asi hajušká už oár dní 🙄

bola som dat este kuchnu do poriadku 😝