Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

apna
30. mar 2010

tha kde ste zeny? 😀 😀 😀 len ja tu oxidujem dnes 😀

mukky
autor
30. mar 2010

ahoj,tu som

mama.wolfka
30. mar 2010

😉 no nazdar nakupovačka 😀

mukky
autor
30. mar 2010

ahoj 😀
este som sa k tebe nedostala 😀 a preco nakupovacka?? 😀

mama.wolfka
30. mar 2010

no veď to 😠 😲 😢 😝 🙄 😀

si písala, že ideš na neplánovaný nákup podvečer ...

mukky
autor
30. mar 2010

špicel 😲 😀

mama.wolfka
30. mar 2010

to len posledné vždy nakuknem, nech mám prehľad 😉 😀

mukky
autor
30. mar 2010

som dnes ostrihala bobačika si videla??do temy som dala foto

mukky
autor
30. mar 2010

mas odkaz v teme kde spiclujes 😀 😵 😵

mama.wolfka
30. mar 2010

ale dlhé má stále, či? tuším si len ofinku, či nie?
ja by som také dlhé vlasy neprežila, Sam už keď má trochu dlhšie, tak to je hrúza, všelijak mu to stojí, no des ... a už aj strihám

mama.wolfka
30. mar 2010

špiclujem vždy 3 témy pravidelne 😉 😀

mukky
autor
30. mar 2010

a to su ake?
no ofinku aj nad uskami premene take hrubsie,az mi srdce krvacalo 😀 😔

mama.wolfka
30. mar 2010

tutoka, tabuľky a čo dnes varíme 😉
na iné nie je času, ale tu kuknem vždy 😀

a tm čo hovorí na také dlhé vlásky?

mukky
autor
30. mar 2010

mm myslíš?
on nech drzí hubu a krok 😀

mama.wolfka
30. mar 2010

😀

mukky
autor
31. mar 2010

Ahojte,
pridávam pár receptíkov:

Kuracie rezne po blavácky
Ingrediencie
0,5 kg kuracích rezňov
soľ
60 g hladkej múky
jeden žĺtok
jedno vajce
50 ml sladkej smotany
50 ml červeného vína
jednu lyžičku rajčiakového pretlaku
olej

Postup
Rezne mierne naklepeme a posolíme. Do misy dáme múku, pridáme žĺtok, vajce, smotanu, červené víno, pretlak, soľ a vypracujeme hustejšie cestíčko. Rezne namočíme do cestíčka a z oboch strán vypražíme v rozohriatom oleji. Podávame so zeleninovým šalátom.

Chudobné zemiaky

Ingrediencie
600 g menších zemiakov
150 g bravčovej masti
1 cibuľa
2 zelené papriky
soľ
čierne korenie

Postup
Zemiaky očistíme, umyjeme a pokrájame na tenké plátky. Cibuľu a papriku pokrájame na kolieska. Do vymastenej misy striedavo ukladáme zemiaky, cibuľu a papriku. Osolíme, okoreníme, polejeme bravčovou masťou a pečieme v rúre asi štvrť hodinu. Zemiaky podávame ako prílohu k mäsu.

Kapustové lokše

Hodnotiť
Ingrediencie
400 g hlávkovej kapusty
100 g hladkej múky
soľ
tuk na vyprážanie.

Postup
Očistenú kapustu postrúhame a osolíme. Chvíľu necháme odstáť a pridáme múku. Vypracujeme tuhšie cesto. Menšie kúsky cesta rozvaľkáme na pomúčenej doske na plátky hrubé asi 3 mm a vypražíme ich na rozpálenom oleji

Zeleninové palacinky
Ingrediencie
Cesto: 3 dl mlieka
1 vajce
130 g polohrubej múky
soľ
olej na pečenie
Plnka: 350 g zelených fazuľových strukov
50 g cibule
50 g masla
chilli korenie
200 g paradajok
1 téglik bieleho jogurtu
10 g sójovej múky

Postup
Z mlieka, vajíčka, soli a múky pripravíme palacinkové cesto a na palacinkárne upečieme hrubšie palacinky. Fazuľku očistíme a dáme variť do osolenej vody do polomäkka. Cibuľu očistíme, nakrájame na drobno, opražíme na tuku, pridáme scedenú uvarenú fazuľku, okoreníme, pridáme umyté na štvrtky nakrájané paradajky. Jogurt zmiešame s múkou a pridáme do udusenej zeleniny a spolu krátko povaríme. Každú palacinku naplníme fazuľkovou plnkou a podávame s bielym jogurtom.

Kuracie prsia na čínsky spôsob

Ingrediencie
1 cibuľa
3 kuracie prsia
1 kondezovaná kukurica
1 kondenzovaný hrášok
30 dkg hlávkovej kapusty, ocot
sojová omáčka
worchesterová omáčka
ocot
soľ
1 lyžica polohrubej múky

Postup
Nakájanú cibuľu usmažíme, prídáme kuracie prsia pokrájané na slížiky, osolíme a podusíme asi 10 minút.

Pridáme hlávkovú kapustu pokájanú na slížiky, podusíme 10 minút a pridáme hrášok s kukuricou. Podlejeme asi 3 dcl vody (podľa toho, koľko chceme šťavy) a dochutíme sójovou a worchesterovou omáčkou a octom.

Podľa potreby môžeme zahustiť zátrepkou z 1 dcl vody a 1 lyžice polohrubej múky.

Podávame s ryžou.

mukky
autor
31. mar 2010

prsíčka z nivou

Ingrediencie
600 g kuracích pŕs
2 PL oleja na vyprážanie
1PL hladkej múky
150g nivy
maslo
1 kocka masoxu
1PL solamylu
1PL sójovej omáčky
1PL vegety
1 vajce

Postup
Solamyl, sojovú omáčku, vegetu, vajce dôkladne vymiešame na riedke cestíčko. Mäso nakrájame na kocky,alebo rezančeky a dáme ho do cestíčka. Všetko dôkladne premiešame. Marinujeme asi 1 hodinu. Mäso opražíme na rozohriatom oleji dozlatista a vyberieme na tanier. Výpek na panvici poprášime haldkou múkou a zalejeme vývarom z bujónu. Povaríme a na zjemnenie môžeme do šťavy pridať kúsok masla. Mäso na tanieri prelejeme šťavou a posypeme postrúhanou nivou. Ako prílohu podávame ryžu, zemiaky, hranolky alebo krokety.

mukky
autor
31. mar 2010

idem hají,apna piš...

mukky
autor
31. mar 2010

kde si zmizla?? 😀
ja som nakoniec nespala...teraz este dopekám zemiakovu babu miesto placiek,je menej kalorická 😀
mm je v rakusku na nákupoch 😀 a potom ide do budapesti zajtra jazdiť na automobilový ohruh ci ako sa to volá,príde asi zajtra v noci..

apna
31. mar 2010

mukky mozes zurovat 😀
my dnes zas doma,doobedu na 20min.vonku sme boli,strasne kosa,prsi..na nervy..
a co si mu nakazala nakupit?

mukky
autor
31. mar 2010

ap ahoj 😀 dobre ránko..som spinkala a teraz som vstala na budík ,pekná žurka nie?? 😀
no nič som mu nenakazala kupiť lebo on nemal ist do rakuska len do budapešti ale zmenil sa plan,tam idu az ráno.volala mi z adidasu asi ze ci chcem biele alebo cierne tricko a ja ze ziadne 😀 ,potom ze malemu ci ma kupit bundicku ale na 18 mesiacov peknucku vraj a ja ze ee,ze mala bude 😀 ,ze nech si on len sebe nakupi..
tak ale ze nakoniec mi nieco kupil 🙄 a aj sebe,drobcovi nie,lebo nevie oblecko.aj tak za týzden tam ideme spolu tak potom kupim malemu nieco,mne nejak ani netreba,len malovatka 😀 a podobne čačky 😀

mukky
autor
31. mar 2010

ap ale ze vraj tam kde bývas je lacné oblečko,hlavne športové,no len daj ceny 😀

mukky
autor
1. apr 2010

ahojte,
pár pridávam receptíkov pre hladošov:

Ryžovo kukuričné placky s reďkovkovou nátierkou
Potrebujeme:
1 veľkú bielu reďkovku, 150 g dusenej ryže, 2 konzervy sterilizovanej kukurice, 2 vajcia, 2 mrkvy, ¼ kg jemného tvarohu, 5 strúčikov cesnaku, 1 kyslú smotanu, hladkú múku, soľ, mleté čierne korenie, petržlenovú vňať, olej, 1 PL horčice

Ako na to:
Kukuricu sceďte, pridajte k nej vajcia, ryžu, tvaroh, nahrubo postrúhanú mrkvu, posekanú petržlenovú vňať, soľ, korenie, horčicu. Hmotu spojte pridaním hladkej múky. Cesto nechajte odstáť. Z cesta vypražte malé placky (na panvici na dolky).
Prelisovaný cesnak zmiešajte s kyslou smotanou, dochuťte soľou a korením.
Reďkovku nahrubo postrúhajte a zľahka vyžmýkajte. Zmiešajte s ochutenou smotanou. Podávajte na plackách.

Zemiakové šišky s makom
Potrebujeme:
500g zemiakov, 200g jemnej celozrnnej múky, 1 čerstvé vajce, 4 polievkové lyžice slnečnicového oleja, soľ, 150g maku, 200g hnedého cukru

Ako na to:
Zemiaky uvarené v pare necháme vychladnúť a potom ich rozmačkáme. Zo zemiakov, múky, vajca a soli urobíme cesto. Na pomúčnenej doske z neho urobíme dlhý valček, ktorý pokrájame na niekoľko častí. Každú časť zvlášť rozvaľkáme na silu asi 2cm a nožom z neho krájame asi 5cm dlhé diely. Každý diel vyvaľkáme rukou do šišky. Šišky dáme potom uvariť do slanej vriacej vody. Uvarené polejeme olejom, posypeme mletým makom

Cuketové fašírky
Potrebujeme:
400 g cukety, soľ, jednu cibuľu, dve vajcia, 200 g strúhanky, 50 g tvrdého strúhaného syra, mleté čierne korenie posekanú petržlenovú vňať, olej

Ako na to:
Umyté cukety očistíme, najemno nastrúhame a pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu a posekanú petržlenovú vňať. Žĺtky oddelíme od bielkov a z bielkov ušľaháme tuhý sneh. Do cuketovej masy primiešame strúhanku, syr, žĺtky a petržlenovú vňať. Osolíme, okoreníme a vmiešame tuhý sneh z bielkov. Z pripravenej masy formujeme lyžicou fašírky, ktoré vyprážame v oleji.

Vajíčkovo-syrové guľky
Potrebujeme:
4 vajíčka, 200 g tvrdého syra, 100 g masla (klasické tvrdé), 125 g tvarohu, 4 strúčiky cesnaku, mleté čierne korenie, soľ, 1 červená paprika, 1 žltá paprika, 1 zelená paprika, pažítka

Ako na to:
Uvaríme vajíčka na tvrdo. Kým sa vajíčka varia, tak nastrúhame syr, pridáme tvaroh, maslo, čierne korenie, soľ a cesnak. Uvarené a vychladnuté vajíčka nastrúhame. Nakrajáme si papriky. Každú dáme na iný tanier. Pažítku zmiešame so zelenou paprikou. Z hmoty rukou tvarujeme guľky, ktoré obalíme v posekanej paprike

Sójové mäso s brokolicou, zemiakovo-mrkvová kaša
Potrebujeme:
sójové mäso s brokolicou: 1 balíček sójového mäsa v kockách, 1 kocka zeleninového bujónu, soľ, cibuľa, hlávka brokolice, mleté čierne korenie, olivový olej, bazalka a oregano
Zemiaková kaša s mrkvou: zemiaky, mrkva, soľ, kyslá smotana nízkotučná, petržlenová vňať na ozdobu

Ako na to:
Sójové mäso varte spolu so soľou a jedným zeleninovým bujónom asi 20 minút. Brokolicu rozoberte na menšie ružičky, umyte a nechajte odkvapkať na cedidle. Uvarené sójové mäso zlejte, nechajte vychladnúť, okoreňte mletým čiernym korením, morskou bylinkovou soľou, pridajte bazalku a oregano. Nechajte trocha postáť. Do hrnca dajte olivový olej, pridajte nakrájanú cibuľu a ošmahnite do chrumkava. Potom pridajte sójové mäso, trocha podlejte a pridajte brokolicu. Nechajte dusiť pod pokrievkou asi 15 minút. Sem-tam premiešajte a odstavte. Brokolica by mala ostať tvrdá, chrumkavá a nemala by stratiť svoju sýtu zelenú farbu.
Ako príloha veľmi chutí zemiakovo-mrkvová kaša. Uvarte v slanej vode zemiaky s mrkvou úplne do mäkka, zemiaky sa môžu kľudne rozvariť, potom ich zlejte. Pridajte kyslú nízkotučnú smotanu a vymiešajte ručným šľahačom - alebo iba roztlačte vidličkou

Kelovo-syrové karbonátky
Potrebujeme:
polovicu hlávky kelu, 100 g tvrdého syra, 1 vajíčko, strúhanku, soľ, čierne korenie, 1 strednú cibuľu, 1 rožok, trochu mlieka

Ako na to:
Polovicu kelovej hlávky uvaríme domäkka a necháme odkvapkať. Potom nakrájame nadrobno.
Rožok nakrájame na kolieska a zalejeme ho mliekom, aby sa rozmočil. Syr nastrúhame a cibuľku si nakrájame nadrobno. Nasekaný kel, syr, popučený mliekový rožtek a vajíčko dáme do misky, osolíme (opatrne alebo vôbec, ak dávate syr) a okoreníme. Poriadne premiešame.
Lyžicou odoberáme zmes, obaľujeme v strúhanke a vyformujeme do pekných karbonátok. Vyprážame pomaly na oleji do zlatista.

Špenátové guľky s paradajkovo - cibuľovým šalátom
Potrebujeme:
500 g mrazeného špenátu, 10 dkg syra parmezán alebo Eidam, 3 vajcia, 0,5 l mlieka, 5 dkg hladkej múky, 20 dkg strúhanky, soľ, biele korenie, muškátový orech, olej
Šalát: 300 g paradajok, 5 dg mladej cibuľky, 1 malý biely jogurt, soľ, biele korenie

Ako na to:
Z mrazeného špenátu vytlačíme nadbytočnú vodu a nasekáme ho. Pridáme 2 vajcia, hladkú múku, strúhanku, soľ, korenie a syr. Všetko dobre premiešame a vytvarujeme guľky, ktoré obalíme vo vajci rozmiešanom s mliekom a v strúhanke. Takto pripravené guľky do zlatista vypražíme na oleji.
Šalát: Paradajky a mladú cibuľku nakrájame, zmiešame, pridáme soľ, nové korenie a na záver biely jogurt. Všetko premiešame a podávame k špenátovým guľkám

Pečené tofu v dvoch marinádach
Potrebujeme:
400 g tofu, sušená koreňová zelenina
Prvá marináda: 2 ks varenej mrkvy, 150 ml zeleninového vývaru, čerstvý ďumbier, šalvia a bazalka
Druhá marináda: 1 cibuľa, 3 strúčiky cesnaku, 1 PL worchesterovej omáčky, 2 PL oleja, 150 ml zeleninového vývaru, 1 KL drvenej rasce, soľ

Ako na to:
Tofu pokrájame na plátky hrubé asi 1 cm a posypeme sušenou koreňovou zeleninou. Prvú marinádu pripravíme zmiešaním vývaru s nakrájanou mrkvou, postrúhaným ďumbierom a natrhanou šalviou a bazalkou. Následne do prvej marinády vložíme tofu, jemne premiešame a dáme najmenej na 3 hod. odležať do chladničky. Druhú marinádu pripravíme tak, že do zeleninového vývaru vložíme lyžičku drvenej rasce, worchesterovú omáčku, na kolieska pokrájanú cibuľu, cesnak, a olej. Pridáme tofu, jemne premiešame a takisto najmenej na 3 hod. dáme odležať do chladničky. Plátky tofu aj s marinádami vložíme do dvoch zapekacích nádob a pri teplote 180°C pečieme 15-20

DOBRU CHUT

apna
1. apr 2010

cawes ,
mukky tak som zvedava,co ti donesie manzel 😎 on ti vzdy nieco nosi..dobreho mas muza 😉
no fakt su tu take veci znacky ako nike,adidas,puma velmi lacne oproti sk...a este ked su vypredaje...ved skus pozriet nejake stranky...japamatam,ze doma sme minuleho roku navianoce kupovali p.neteri nejaku adidas mikinu a stala 50e.tu by som v zivote tolko nedala 😀 za 20by mala taku ,ze az...
ale ja nenosim take veci sportove vobec,ani botasky nemusim...rasej take tramky teraz 😀 velmi tu ficia..ale som videla nike take a som rozmyslala,ze si vezmem...zas moj nosi take znackove,sportove veci a ja to neznasam,ked furt tie mikiny na nom..mne sa pacia tak inak obleceni chlapi 😀 ked mu daco ukazem,tak vraj nie je buzerant , 😀 aby toto nosil

sme chceli ist nakupi maso,lebo dosli zasoby,ale taky narod tam bol,ze sme to otocili spat..a sme kvoli tomu vstavali 😀
dnes nevarim,len malej zemiaky so spenato a zltkom a sebe tuniakovo-zelen.salat,

mukky ako delena strava?uz sa ta pytam asi treti krat 😀 😝 zhodila si daco?a co jedavas na ranajky a vecere?

mukky
autor
1. apr 2010

ap vecer napisem,ale asi az okolo 22 hod

mukky
autor
1. apr 2010

apna 😀
pred chvilou prišiel,doniesol mi nike tričko také pekné so zlatou fajkou kamienky to su či čo,trafil sa 😀
ja zase len posledne roky sportovo mám najradsej a elegantne z duše neznášam 😀 😝 jak som od porodu pribrala tak v nicom sa dobre necitim a hlavne nevyzeram,botasky a tricka vedu 😝
a teraz na svadbu ked mam si dať štekle tak nervy chytám 😀 🙄
tramky sa aj mne pacia ak myslis tie cinaky klasické...ci ake myslis?daj link nejaky..aj na oblecko
ale v skrini mám veci rozne,len to nenosím sa to ZBEHLO 😀 😀 😀 😀 😕 a ja nechapem ako je to možné 😀

to co som schudla tie 3 kg som aj spať nabrala 🙄 ,uz nemam stacionar a mne staci sa vecer najest a 1 kg mam rano hore a dole je dat ho tazko...no a delenou som schudla teraz 2 z tych 3 nabratých..
hnevam sa na seba lebo vecer jem sladké ..

nie vela,napr jedne keksy ci cokoladu,alebo zmrzku ale predsa..ale co uz mam mať z toho zivota ked ani nejem poriadne,nepijem,nefajčím a nesexujem ?????????????? 😠 😀 😀 😀

asi som prehliadla otazku,ja som len citala ze si to chces nastudovat,lepsie ked sa ma budeš pytat,poloz mi otazky ohladom jedla a na to odpoveim..

delím si dni na chlebové a masové...ap musim sa venovat manzelovi 😀 ide spat o chvilu,potom dojdem..ak tu budes..

apna
1. apr 2010

mukky len sa mu venuj 😉 dnes namiesto sladkeho bude sex 😎 aj daco spalis 😀 🤐
tak dobre,ked sa ti paci triko..a sebe nakupil nieco?
ja nechodim elegantne,ja rada tak sporotvo elegantne...a leginy a nejake dlhe triko po rit,bizu,balerinky a uz...brucho ,boky,zadky vo volnom triku nevidno a ja sa citim dobre...alebo lubim take chlapcenske volne dziny,tramky,nejake triko,ale ja len obycajne jednofarebne,neznasam nejake potlace a tak,kozenku taku sportovejsiu do pasa,nejaku satku na krk a uz...nie ze nosim nohavky cierne a bluzku 😀nosim aj obtiahnute uzke dziny,ale zas volnejsi top,aj cizmy nosim,ale rovne,nie opatky....

akura som sa dnes vazila a nervy mam,lebo fakt mi ukazuje -6.5kg...ale odkial?ako splaslo mi brucho,aj dziny zapne,citim,ze su mi volnejsie trosicku,ale nic brutalne...svagrina raz zhodila 8kg a bola to total zmena,upne ina,krasne bolo vidiet...
a to som minule aj sladke pojedla,aj hovadiny a dost som jedla a nechodila cvicit necely tyzden,lebo furt prsalo a sa mi nechcelo po dazdi...

apna
1. apr 2010

a ked mas masovy napr.tak,co jes na ranajky a veceru?na obed maso so zeleninou...a ked jes zeleninu v jeen den,tak sa nesmie ovocie?

http://www.peacocks.co.uk/Womenswear/Footwear/F... myslim,rozne farby,ja biele a cierne..aj cinaky sa mi lubia...a este take vysie ku clenkom
take-http://www.peacocks.co.uk/Womenswear/Footwear/F...
aj laura ma take,s ruzovymi snurkami

apna
1. apr 2010

ups 😀 sorry
http://www.peacocks.co.uk/Womenswear/Footwear/F...
http://www.peacocks.co.uk/Womenswear/Footwear/F...
take som myslela 😀
http://www.bonprixsecure.com/uk/Dress-2421629-b...
take na dovolenku som si objednala
http://www.bonprixsecure.com/uk/Top-2424529-bun...
take ku leginam
ja mam rada,take jednochu,dobre dopasovat vsetko a uz...

mukky
autor
1. apr 2010

ahoj,daj este raz tie boty 😀 a kolko je teraz kurz asi?
toto co si pisala nebude 😀
supééééééééééééééééééééér,urcite si zhodila tolko,wau...vsak jana alebo niekto kto ta dlho nevidel si nevsimol?