Recepty od A po Z, nápady a rady do domácnosti

mukky
13. mar 2009

Ahojte,mate nejake dobre recepty,vychytavky,rady ci len chut sa porozpravat o domacnosti a vselicom moznom?Tak sup sem... 🙂

zuziiiicek17
14. apr 2010

😖 veeeeeeela 😖

mukky
autor
14. apr 2010

apna na svadbe som nejak nefotila a ak tak s rodinou a tu necham v anonymite 😀 😀
mame sa skoro dobre,u nas to iste..sa jeduje,zlosti,place...nedobre mu urobila zmena prostredia,nechce spat v postielke a ani zaspavat,

apna
14. apr 2010

viem,maleho som myslela...
aha,mozno si zas zvykne na stary rezim...

zuziiiicek17
14. apr 2010

Idem haji,dobruuuuu 😉

mukky
autor
14. apr 2010

idem aj ja,ale pokukat modre z neba a bez servitky..
apna vcera to bol des..dnes uz celkom ok,zaspal na obed a spal 3 hodky...
zajtra dojdes? 😀 my budeme asi doma,opat ma liať ako dnes celý den..

mama.wolfka
14. apr 2010

tak sa lúčim aj tu, idem už do hajan ... papa 🙂

saskarisko
15. apr 2010

Ahojte,
nejake recepty pre zivocisnu skupinu pri delenej strave by sa nenaslo 😉 ? dakujem

apna
15. apr 2010

ahojte,
saskarisko musis si pockat na mukky 😎
mala dnes super spala celu noc vo svojej postielke,tak sme sa vyzdychali vsetci..dala som si prazenicu z jedneho vajka a jedneho bielka so zeleninou,ale bez oleja,to take o nicom 😀
p ide k lekarovi,ho seklo alebo co,ale uz mu je lepsie,si mysli ,ze mu daju marodku,no ale jak to tu funguje,by som sa nedivila,keby mu nedali nic 😀 a poslali ho do roboty..
idem malej urobit rizoto,ked sa p vrati,pojdem cvicit...

a vy co porabate?co varite?

sunny_face
15. apr 2010

Caute babizne, vidím, čítam, že ste nažhavené chudnúť. Tak sa pridám ku vám dnes som sa odvážila a dosiahla som svoj rekord (nerátam tehotenstvo). Idem preštudovat Mukkin návod na delenu stravu, lebo ja som kedysi mala ešte tu zjednodušenú verziu (chlebový den a mliečný deň) a idem na to. AK by vám nevadilo, tak navrhujem aby sme si vzdy ked sa odvážime napísali zhodené kilečká mínusom-ono to inšpiruje. 😉
Takže začínam 75kg a už budem len odratávať - dufam.
Mukky ty si sa pýtala na moju pažravosť na sladké, ked ju dostanem tak mi neunikne nič, čo obsahuje cukor 😀 . Najhoršie je, že ked mam takéto chúťky,tak sa nachvilu uspokojim a potom som hrozne nevrlá a všetko mi vadí.
Vrámci dnešneho začiatku som si dala ráno jogurt a teraz som obedovala vcerajsie kuriatko-myslím, že zatial som v norme. Palacinky dorazila Lucia,takže zatial sa držím. 😉

mukky
autor
15. apr 2010

ahojte,
baby teraz co sa mohlo stat malemu je mi az mdlo..zle mi je normalne potom napisem..

saskarisko mozes sa pridat do temy aj o vareni aj o delenej 😀
uz ani neviem ci toto som tu dávala...

Raňajky
Raňajky by mali vždy začínať ovocným džúsom, či už je to živočíšny alebo rastlinný deň. Enzýmy, obsiahnuté v 100% džúse naštartujú trávenie a priaznivo pôsobia na organizmus.
Potom môžete pokračovať v konzumácii ovocia – môžete si spraviť ovocný šalát – kiwi, pomaranč, jablko, mandarinka. Pozor, banány sa trávia až 3 hodiny, preto ak si dáte na ráno banán, najskôr môžete jesť živočíšnu stravu až po 3 hodinách! Ostatné ovocie sa trávi cca 1 hodinu. Potom môžete pokračovať buď priamo obedom, alebo zjesť ešte niečo ľahké.
ďalšie typy na raňajky:
- praženica z vajíčok na troške tuku s čerstvou zeleninou
- tuniak vo vlastnej šťave s čerstvou zeleninou
- pohár zeleninovej šťavy /z mrkvy, paradajky, kapusty/ – riediť vodou v pomere 1:1, asi 0,5 l
- biely jogurt alebo kefír
- tvaroh s petržlenovou vňaťou, zeleninou, bez rožku
- osobne mi veľmi chutí cottage syr s reďkovkami a paradajkami
- hemendex zo šunky a vajíčok (môžete si posypať aj syrom) s čerstvou zeleninou

Obed (o 2 hodiny neskôr)
K mäsu sa výborne dajú kombinovať rôzne zeleninové šaláty, buď ľahké iba s kyslou zálievkou, alebo so zálievkou z jogurtu (mne osobne viac chutí s pochúťkovou smotanou). Mäso sa dá spracovávať len na prírodno, dusené, zapekané. Rezeň vypražený v trojobale (strúhanka, vajce, múka), v zemiakovom cestíčku alebo len v múke je neprípustné. Mäso však môžete vypražiť vo falošnou trojobale – najprv ho namočíte do vajíčka a potom vklepete orechy. Klasicky vypražíte. Je to výborne lahodné.

Polievky
Cuketová polievka
1 menšia cuketa, 2 dl smotany, 1 hrnček mlieka, 1 lyžička soli, štipka mletého bieleho korenia, štipka postrúhaného muškátového orecha, 2 dl hydinového vývaru, 2 lyžice masla, 2 lyžice postrúhaného syra

Olúpané cukety pokrájame na malé kocky, do sladkej smotany pridáme mlieko, soľ, mleté biele korenie, postrúhaný muškátový orech a hydinový vývar, premiešame a nalejeme na pokrájanú cuketu. Zmes vlejeme do ohňovzdornej misy a v rúre dusíme asi 20 minút. Uvarenú polievku vyberieme z rúry, dobre premiešame, nalejeme do taniera a posypeme strúhaným syrom

Polievka z jarnej zeleniny
1 karfiol, 200 g zeleného hrášku, 2 mrkvy, 1 petržlen, 1 mladý kaleráb, 1 cibuľa, rastlinný olej, mletá červená paprika, soľ, mleté čierne korenie, zelená petržlenová vňať

Všetku zeleninu umyjeme. Karfiol rozoberieme na ružičky, hrášok vylúpeme, mrkvu očistíme a pokrájame na malé kocky, petržlen a kaleráb na rezance. Cibuľu pokrájame nadrobno a speníme na rastlinnom oleji, pridáme mletú červenú papriku, pripravenú zeleninu, soľ, mleté čierne korenie a trocha opražíme. Potom zalejeme vodou a uvaríme do mäkka. Podávame so zelenou petržlenovou vňaťou posekanou nadrobno.

Hovädzia polievka z mletého mäsa
300 g predného hovädzieho mäsa, 1,5 l vody, rastlinný olej, 1 menšia cibuľa, 100 g koreňovej zeleniny, soľ, lyžička vegety, petržlenová vňať

Očistené a umyté hovädzie mäso pokrájame na kocky a zomelieme na mäsovom mlynčeku. Vložíme do studenej vody a uvedieme do varu. Varíme 30 minút za občasného premiešania. Osobitne na rastlinnom oleji opražíme postrúhanú cibuľu a koreňovú zeleninu, ktorú sme očistili a nahrubo postrúhali. Pridáme do vývaru, osolíme, okoreníme vegetou a uvaríme do mäkka. Nakoniec polievku dochutíme petržlenovou vňaťou posekanou nadrobno.

Hubová polievka s vajcami
1 väčšia cibuľa, rastlinný olej, 400 g čerstvých húb, drvená rasca, soľ, 3 mrkvy, 2 petržleny, 1 mladý kaleráb, 3 vajcia, zelená petržlenová vňať posekaná nadrobno.

Očistenú cibuľu posekáme nadrobno a speníme na rastlinnom oleji. Pridáme očistené a umyté huby pokrájané na plátky. Krátko opražíme. Podľa chuti premiešame s drvenou rascou a soľou. Podlejeme vodou a 10 minút prikryté podusíme. Potom pridáme očistenú zeleninu, ktorú sme pokrájali na malé kocky, a udusíme spolu do mäkka. Takto pripravený polievkový základ zalejeme vodou tak, aby hotová polievka mala správnu hustotu. Privedieme do varu a vmiešame rozšľahané vajcia. Podávame dochutené zelenou petržlenovou vňaťou posekanou nadrobno.

Gulášová polievka
400 g predného hovädzieho mäsa, rastlinný olej, 2 cibule, mleté čierne korenie, mletá červená paprika, soľ, 2 zeleninové papriky, 4 rajčiaky, 1 dl bieleho jogurtu, zelená petržlenová vňať posekaná nadrobno.

Očistené a umyté mäso pokrájame na malé kocky. Na rastlinnom oleji opražíme cibuľu pokrájanú nadrobno, pridáme mäso a opražíme. Potom okoreníme mletým čiernym korením a mletou červenou paprikou, osolíme, podlejeme a udusíme do polomäkka. Zeleninové papriky zbavíme jadrovníkov, pokrájame na rezance a pridáme k mäsu. Neskôr pridáme olúpané a pokrájané rajčiaky, dolejeme vodu a uvaríme do mäkka. Pred podávaním pridáme do každej porcie malú lyžičku bieleho jogurtu a dochutíme zelenou petržlenovou vňaťou posekanou nadrobno.

Polievka z mladých kalerábov
1 cibuľa, rastlinný olej, mletá červená paprika, 400 g mladých kalerábov (4 stredne veľké mladé kaleráby), soľ, vegeta, 4 vajcia, nadrobno posekaná zelená petržlenová vňať

Očistenú cibuľu posekáme nadrobno a speníme na rastlinnom oleji. Pridáme mletú červenú papriku a očistené mladé kaleráby, ktoré sme pokrájali na malé kocky. Krátko opražíme, osolíme, posypeme vegetou a podlejeme vodou. Dusíme asi 10 minút prikryté, potom dolejeme vodu tak, aby polievka mala správnu hustotu, a uvaríme do mäkka. Pred dovarením vmiešame rozšľahané vajcia. Podávame ochutené s nadrobno posekanou zelenou petržlenovou vňaťou.

Slepačia polievka
1 sliepka, 200 g koreňovej zeleniny (mrkva, petržlen, kaleráb, zeler), 1 cibuľa, 2 mladé póry, 2 strúčiky cesnaku, soľ, mleté čierne korenie, zelená petržlenová vňať

Očistenú a umytú sliepku dáme variť do studenej vody. Po hodine varenia pridáme očistenú pokrájanú koreňovú zeleninu, očistenú cibuľu, póry a očistené strúčiky cesnaku. Osolíme, okoreníme mletým čiernym korením a dovaríme. Hotovú polievku pred podávaním dochutíme nadrobno posekanou zelenou petržlenovou vňaťou. Obmenou môže byť hovädzia alebo barania polievka pripravená rovnako.

Zeleninová polievka s vajíčkami
1 stredne veká cibuľa, rastlinný olej, mletá červená paprika, 2 karotky, 1 petržlen, 1 mladý kaleráb, 50 g vylúpaného zeleného hrášku, 1 malá lyžička vegety, soľ, 4 vajca, nadrobno posekaná zelená pažítka.

Očistenú cibuľu posekáme nadrobno a speníme na rastlinnom oleji. Pridáme mletú červenú papriku, očistenú a na hrubom strúhadle postrúhanú koreňovú zeleninu (karotka, petržlen, kaleráb), vylúpaný zelený hrášok a krátko opražíme. Podlejeme vodou, dochutíme vegetou a podľa potreby soľou a dusíme asi 15 minút. Potom dolejeme vodu tak, aby polievka mala správnu hustotu, privedieme do varu a necháme uvariť do mäkka. Nakoniec do variacej sa polievky vlejeme rozšľahané vajcia. Premiešame a odstavíme. Pred podávaním dochutíme nadrobno posekanou zelenou pažítkou

mukky
autor
15. apr 2010

sunny prajem ti vela stastia 😵 ja svoju vahu sa hanbin zverejnit 😝 😀 ale mám viac ako apna,zuz aj ty 😔 😔 ☹
ale ja zacnem az od pondelka
malý zaspinkal akurat..
uz som sa pre neho tolko naplakala za posledne tyzdne ze az..hlupacik maly jeden,také mi robí stresy ze az..hlupacik je to moj malý.. 🙄 😅 som dnes takmer zase osedivela od strachu

mukky
autor
15. apr 2010

no musime hodit recepty aj pre nechudnuce,nie? 😀

sunny_face
15. apr 2010

cavky mukky natahujes nas jak gumu na gatoch.co ti vyviedol ten tvoj anjelik?
Ja sa za vahu hanbim,tak isto ako kazda zena.lenze takto som si priznala,ze mam nadvahu,neboj dlho som rozmyslala,kym som ju napisala.

mukky
autor
15. apr 2010

sunny skopirujem ti to z inej temy

mukky
autor
15. apr 2010

som vam spominala ze maly vyskakuje z postielky..mm vybral suflik a navrtal diery a madrac siel nizsie...a sme sledovali a myl nevedel vyliezt..

no a ja som ho ulozila,urobila si kavu...uz tam bol asi 10 minut,som nakukala a nespal..nikdy skoro neotvaram dokoran okno,len vetracku,ale bolo tam tewplo tak som otvorila a dala vankus medzi okno a maly lezal..mame tam sietku na okne..

sadla som si ale som nejak isla ho pozriet asi po minute,ani nie ten malý spunt jeden uz ide von zo spalni a decku si tahal za sebou a velky usmev,mm akurat si varil..

si viete predstavit co sa mohlo stat???????????????lebo mam postel a hned nad nou okno,stacilo by ze z tej postele co sa na nu prekotil by nesiel dole ale na okno a vypadol by cez tu sietku ako tie deticky dvojciatka

no nieco strasne,priserne....som nevedela ani co mam povedat len som opakovala ze je hlupacik a potom sa rozrevala...aj mm nebolo asi jedno a nechapeme ako vysiel...asi sa o druhu postel s nozkou zatlacil..
no nieco strasne....strasne...

mukky
autor
15. apr 2010

vecer som tu

ankan
15. apr 2010

neviem či tu tento recept bol. No radšej dvakrát ako žiadny...
Šunkové trubičky.
20dkg šunky- hranatej, nie guľatej a na tenko nakrájanej.
1 krabička Lunexu, 125g masla, 1PL chrenu, 1PL vegety, 1 na tvrdo uvarené vajce- postrúhať.
Všetko okrem šunky 🙂 poriadne rozmiešame a natierame na šunku, ktorú zrolujeme do trubičky.
Vynikajúce na oslavy ale aj na bežný deň.
Nenahrádzajte klasické maslo nátierkovým maslom ani Lunex iným druhom syra už to bude mať inú chuť...

saskarisko
15. apr 2010

Ahojte,
Mukky - dakujem za info. zaklady poznam velmi dobre, len potrebujem nejaku inspiraciu pre spracovanie masa, resp. ryb, bo som uz s mojou fantaziou v koncoch 😅

a k tvojmu dnesnemu zazitku - nic sa nestalo!!!!, to je hlavne, a druhy krat uz okno takto neotvoris. a co sa tyka drobcovho vyliezania z postielky. akonahle ti zacal drobec vyliezat, poriesila by som to normalnou detskou postelou so zabranou. podla veku je uz dost velky, aby to zvladol. mozno rodicia budu mat cca 2 tyzdne az mesiac "hore usi" z vyliezania miesto spania, ale zvykne si, a hlavne nepride k urazu. a ak mas takehoto "cirkasa" tak potom by som do buducnosti odporucala zamkove klucky na okna pre istotu.

btw Sunny ja radsej vahu nezverejnim, mam ju nizsiu, ale treba mi to dat dole 😉

a pridam vam aj jeden recept, moze byt aj do delennej pre rastlinnu cast

Tasticky so sampinonmi
Sampinony rozkrojime na polovicu, a potom pokrajame na platky. na 1 PL oleja troska orestujeme cibulku (staci len 1 minuta), pridame sampinony, nakrajany cesnak (mnozstvo podla toho, kto ma ako rad), pridame troska cierneho korenia a stipku soli (sampionony po nej pustia stavu). vsetko spolu restujeme max. 8-10 minut. listkove cesto vyvalkame, rozkrajame na vacsie stvorce a naplnime zmesou (snazte sa bez stavy). urobime tasku prelozenim napoly, alebo na trojuholnik. kto chce moze potriet rozslahanym zltkom alebo vajickom, a posypat sezamovymi semiackami. pecieme cca 15 minut, ale podla farby cesta. podavame so salatom dle chuti

ankan
16. apr 2010

mukky moja dcérka keď mala 2,5 ročka prestala poobede spávať a keďže sa jej nechcelo spať tak si odrazu zmyslslela, že v postielke sa jej už hrač nechce a s krikom sa pýtala aby som ju išla zobrať. Spravila to prvý krát tak som jej povedala nech si len poleží a odišla z izby. Po minúte prišla za mnou do kuchyne a vraj kuk mami. Nemá vedľa detskej postielky nič do čoho by sa zaprela (a to sme mali tú staršiu postielku, čo súa dajú dať matrace až skoro na zem) a tak som mala od šoku vlasy dupkom a kvi by sa mi vo mne určite v tom momente nedorezal. Odvtedy som ju nenchala samu v izbe bez toho, že by som ju neposlúchla , keď ma vola aby som ju zobrala tak som ju zobrala aby zasa nevyliezla... Ešte týždeň skúšala vliesť do postielky tak sme jej dali preč a má válendu. Večer občas ešte príde povedať že sa jej nechce spať, ale keď ju opäť uložím tak zaspí sama.

Držím palce nech to malý nezopakuje. Hovorí sa síce, že deti sú ako z gumy ale poznám aj prípady, keď malo ani nie dvojročné dieťa zlomeniny....

mukky
autor
16. apr 2010

ahojte,neskor dočítam..

dievčatá u nás noc taká ešte nebola ako včera
😒
budil sa cca kazdu pol hodinu s menším plačom,nepokojom..to pretrváva od kedy sme sa vrátili z tej porantanej dovolenky ,je nevyspatý,mrzutý,a ja tiež,sice som zvyknutáv noci nespať ale vzdy ked som zadriemala sa budil a vzdy som sa zlakla co sa deje...raz som ho prebalila,som mu dala raz mliečko aj vodu..

neplakával ani ako babatko v noci,len ked sa popiskal ci bol hladný...
musím si niečo o tom počítať,ci sa to vráti do starych kolají a preco to vsetko vlastne sa deje..

pred dovolenkou spaval kludne celu noc cca od 20.30 do cca 7.hod snad raz zamrncal niekedy..dnes vstal asi 7.20.vecer hodinove zaspavanie,obednajsie detto,pred tým som ho vzd& ulozila,odisla a zvacsa bez mrncania zaspal do 15 min i skor

mi ho je luto lebo stale kričí,plače,nespí ☹

je uplne iné dieta a som z toho trosku smutna..6 dní mimo domova narobí taku šarapatu? keby aspon nekrical stale a nenervacil

apna
16. apr 2010

ahojte,
mukky tak snad ho to prejde,zas si zvykne na stary rezim 😒 ,aj v ba sa budil v noci?mozno len nejake take obdobie ma...a ked sa s nim zahras tiez nervaci?ci sa hraje?a papa?alebo nejake zubky mu neidu?
inak aj laura teraz otrasne nervaci,nemozem sa jej dotknut,normalne vrci po mne,ked nieco chce,len fnuci a sa mazka,grimasy robi akoze place,zakryva si oci a akoze reve a zakukuje na nas...bije sa...zaujimaju ju len mobily,telka,pocitac...no otras...
mozem ju volat 50krat,nepride,povedat ze no no,nezajem totalny...
nejak som neriesila telku,lebo aj ked bola zapnuta,tak nepozerala,iba ked reklama zaujimava alebo deti boli a tak.ja zvycajne mam zapnuty hudobny kanal a to by teraz kukala aj cely cas popri hrackach...tak uz ani telku tak doobedu nezapinam a ked,tak take, co ju nezaujima...teraz sa jej paci rozpravka jedna, na dvd mame,tak jej sem tam pustime....ako nie, ze si nepozriem relaciu zato ze ona je v izbe,ale nepustam mtv,co viem,ze by kukala vkuse...

sunny,ja mam 70kg teraz,uz som daco zhodila,nemam problem tu napisat kolko vazim....ja vcera som cely den dodrzala super a vecer som pozrala sladke 😲 😝

mukky tak ta vystrasil maly riadne teda...a este ty ,co tak prezivas velmi take veci..hlavne,ze sa nic nestalo...

apna
16. apr 2010

vcera som robila taky salat ,recept mam kamosky ,ja som robila z 5vajec...-
5 vajka na tvrdo uvarit,zltka vymiesat s velkou lyzicou chrenu(moze viac alebo menej),pridat ku tomu majonezu,vymiesat...
a bielka,kysle uhorky si nastruhat na hrubo,cibulu,pazitku a sunku nadrobno nakrajat a premiesat spolu s tou majonezou so zltkami a chrenom....osolit,okorenit podla chuti

sunny_face
16. apr 2010

ahojte,
Mukky viem si predstavit aka to bola hroza. Ja som zazila nieco podobne:raz cez leto sme boli na terase na kavu a vychadzalo sa z nej priamo na cestu.terasa bola tak zaplotena,ze sa nedalo vidiet,ci nieco ide alebo nie.takze ked som tlacila kocar von,tak mi ho skoro zobralo auto-esteze isiel sofer pomaly a stihol to zvrtnut.mala som klepaky este najmenej hodinu.aj som potom tym majitelom hovorila,ze to tam maju zle vyriesene,ale netrapilo ich to.neskor som zistila,ze som nebola prva ani posledna,co sa jej to prihodilo.
A to zle obdobie uz mame nastastie za sebou,aspon dufam.ja som to pripisovala obdobiu vzdoru (to co popisuje apna) alebo zubom (mukkin pripad).ber me to tak, ze sa nam deti dobre vyvijaju,lebo tym si preskace kazdy rodic.
Zle sa mi pise,lebo tak usilovne ste vypisovali,ze mate pokazene notebooky,ze sa nakazil aj moj a rupol mi.teraz tukam cez mobil a neni to bohvieco.

mukky
autor
16. apr 2010

ankan,saskarisko,sunny a apna dakujem,ste zlate 😅 🙂
dugam ze som na nikoho nezabudla...
ankan si viem predstavit ako si sa zlakla...ako ja vcera..ale viete aký bol zlatý 😀 si vypochodoval zo spalne aj s deckou na zakrytie za sebou 😀
fakt neviem ako vysiel ale aj s tou dekou zeby?? 😀

nastudujem si obdobie vzdoru,my sme ho este nemali 😀 a zmena prostredia bola asi spustač..

neva,hlavne ze je zdravy a aspon papá ako vzdy 😀
dnes sa nechcel ani kupkat sa bal a to iste aj s redukciou na wc az dnes som ho dala apred tym sa nebal ale nic este neurobil..

baby a ako ste vy na tom s nocníkami a s plienkami????

dík aj za recepty 😎

ja som hladna ako vlk 😝

zuzícek co si dnes jedla??a apna?
ja si idem asi zobrat jogurt,mala som len pomaranc

zuziiiicek17
16. apr 2010

Joj mukky ,ja som dnes ZOZRALA dve palacinky 😖 😖 som zabudla ,ze nemam nic doma na jedenie a bola som neskutocne hladna ,tak som ich fakt zozrala...a potom som si to vycitala.... 😖
A zajtra idem k nevlastnemu fotrovi na navstevu,a tam teda na nieco zfrave mozem zabudnut....no co uz...snad to nebude upna katastrofa.A ak poporusim,tak pokracujem dalej,ved co uz 😀

mukky
autor
16. apr 2010

zuzicek ved mozno budes moct delit 😀
neva...stava sa 😀 a kolko mas dole? 😅

ja sa citim ako tá co vodu kaze a vino pije 😀 lebo ja az od pondelka zacnem ale ja tie sladksoti boze

😝 😠

mukky
autor
16. apr 2010

apnaa pekne si dala dolu uz kolo??si mala viac nie?tusim 76..super kocka si

zuziiiicek17
16. apr 2010

No 4 kg cca 🙂 i ked ja to vobec necitim 😒
A delit budem asi tak ,ze kolac v kuchyni a chlebik v obyvacke 😀

saskarisko
16. apr 2010

Ahojte,
no ja som sa drzala do podvecera, a potom to islo dole vodou 😅 . ale neva, organizmus mam uz dobre nastartovany, zaludok stiahnuty, tak uz len pokracovat 😅

Mukky - my sme bez plienok od 2 rokov. ako sme zacali naozaj s odplienkovanim, tak za 10 dni bol mrnus bez plienok cez den aj v noci. pomohla knizka, co som ti poslala do IP, a hlavne odmeny vo forme lepenia nalepiek. ale prve styri dni som sa nautierala az, az 😅

mukky
autor
16. apr 2010

😀
proste si nedas a hotoco...a budes na seba hrdá 😀
zuzi teda super fakt,urcite to je uz vidno musis citit na brusku ci na pase..